Kontakt

Jak otwierać pliki .7z na komputerze Mac w 2020 r

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Więc może już natrafiłeś na Plik .7z podczas korzystania z komputera Mac. Jednak większość użytkowników komputerów Mac tak naprawdę nie wie, co to jest. W rzeczywistości plik .7z jest formatem archiwalnym stojaka na 7-zip i można go porównać z dowolnym innym archiwum, które masz na komputerze Mac.

Jednak domyślnie komputer Mac nie wie, jak obsługiwać tego rodzaju pliki. Dlatego większość użytkowników komputerów Mac pyta jak otwierać pliki .7z na komputerze Mac. Nie ma się czym martwić, ponieważ istnieją pewne aplikacje, z których możesz faktycznie korzystać otwórz pliki .7z na komputerze Mac.

Część 1: Co to jest plik .7z?Część 2: Jak otwierać pliki .7z na komputerze MacCzęść 3: Wniosek

Ludzie również czytająJak przyspieszyć swój komputer Mac?Jak znaleźć i usunąć podobne obrazy na MacBooku

Część 1: Co to jest plik .7z?

Wszystkie pliki .7z, które faktycznie masz na komputerze Mac, są plikami zarchiwizowanymi i utworzonymi przez 7-Zip. Jest to nieco podobne do innych długo skompresowanych archiwów, takich jak plik ZIP i plik RAR. Jedyna różnica między plikami .7z od innych plików archiwów polega na tym, że zastosowano algorytm kompresowanie twoich plików.

Korzystając z tego algorytmu kompresji, wszystkie duże pliki, takie jak filmy w wysokiej rozdzielczości, mogą zostać znacznie zmniejszone, aby łatwiej było je udostępniać innym osobom. A także, abyś mógł przechowywać go na komputerze Mac przez długi czas.

Podobnie jak wszystkie inne pliki archiwalne, które masz na komputerze Mac, pliki 7z można również zaszyfrować za pomocą żądanego hasła, aby nikt nie mógł uzyskać do niego dostępu poza tobą. Może to służyć jako dodatkowe zabezpieczenie pliku. Całkowity rozmiar tych plików będzie zależeć od całkowitej ilości danych, które faktycznie zawiera, wraz z zastosowanym poziomem kompresji. Jednak plików .7z nie można już rozszerzać ani powiększać o więcej niż całkowitą sumę ich zawartości.
Otwórz pliki 7z na komputerze Mac 2019

Część 2: Jak otwierać pliki .7z na komputerze Mac

Jak wspomnieliśmy wcześniej, otwieranie plików .7z na komputerze Mac można faktycznie zrobić, gdy masz już pewną aplikację, która może pomóc w otwarciu tego rodzaju plików. I dzięki temu najbardziej zalecaną aplikacją, której możesz użyć, aby móc otworzyć plik .7z na komputerze Mac, jest PowerMyMac - Unarchiver.

PowerMyMac Unarchiver ma możliwość kompresowania lub rozpakowywania plików, takich jak pliki RAR, ZIP, a nawet pliki .7z, które masz na komputerze Mac. Jest tak, ponieważ jest to jedno potężne narzędzie w przeciwieństwie do innych aplikacji Mac dostępnych na rynku. FoneDog PowerMyMac jest uważany za potężne narzędzie, a także wszechstronną aplikację Mac.

Teraz, aby otworzyć pliki .7z na komputerze Mac, oto rzeczy, które powinieneś zrobić, aby otworzyć pliki .7z na komputerze Mac za pomocą FoneDog PowerMyMac - Unarchiver.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj PowerMyMac

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać FoneDog PowerMyMac z naszej oficjalnej strony internetowej. Po zakończeniu pobierania możesz zainstalować program na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom i sprawdź stan systemu Mac

Po pomyślnym zainstalowaniu programu FoneDog PowerMyMac na komputerze Mac, uruchom program. Jak widać na głównym interfejsie programu, będziesz mógł zobaczyć status systemu Mac. Będziesz mógł zobaczyć wykorzystanie procesora, dysku i pamięci w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że to, co widzisz na ekranie, to aktualny stan komputera Mac, z którego korzystasz teraz.
status

Ponadto u góry ekranu będą widoczne trzy opcje. Te opcje to Status, Cleaner i Zestaw narzędzi.

Krok 3: Wybierz opcję zestawu narzędzi

Spośród trzech głównych opcji widocznych na ekranie, kliknij opcję „Zestaw narzędzi”.
Toolkit

Krok 4: Wybierz moduł Unarchiver

Gdy znajdziesz się w Toolkit, będziesz mógł zobaczyć listę modułów na ekranie. Z tej listy wystarczy kliknąć moduł „Unarchiver”. Wybranie tej opcji pozwoli Ci rozpocząć teraz otwieranie plików .7z na komputerze Mac.

Krok 5: Wybierz żądany plik

Następnie, po wybraniu Unarchiver, PowerMyMac Unarchiver pokaże ci ekran, na którym poprosi o wprowadzenie lub przeciągnięcie pliku do programu.
Odarchiwizuj kompresję Wybierz plik

Krok 6: Skompresuj swoje pliki

Po przeciągnięciu pliku do programu przejdź do kompresji. Możesz to zrobić, klikając przycisk „Kompresuj” u dołu ekranu. A kiedy naciśniesz ten przycisk, program rozpocznie kompresowanie pliku.
Wykończenie archiwizacji bez kompresji

Krok 7: Rozpakuj pliki

Inną sztuczką, którą możesz zrobić w PowerMyMac Unarchiver, jest to, że możesz również rozpakować swoje pliki. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć plik, który chcesz rozpakować, a następnie przejść dalej i kliknąć przycisk „Dekompresuj” u dołu ekranu. Stamtąd będzie można uzyskać potwierdzenie, gdy proces zostanie zakończony.
Unarchive Decompress Wybierz plik

Krok 8: Otwórz plik .7z

Po zakończeniu procesu kompresji lub dekompresji pliku możesz teraz otworzyć plik .7z.

PRZYPOMNIENIE:

Teraz, ponieważ masz już PowerMyMac na komputerze, nie musisz już wykonywać powyższych kroków, jeśli chcesz kompresować pliki .rar lub .7z na komputerze Mac. Wynika to z faktu, że automatycznie będą one oznaczone niebieską ikoną „P”. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie kliknąć tę ikonę, aby już otworzyć plik .7z na komputerze Mac.

To naprawdę niesamowite oprogramowanie, które musi mieć każdy użytkownik Maca.

Część 3: Wniosek

Jak widać otwieranie plików .7z na komputerze Mac jest w rzeczywistości łatwym zadaniem. Wszystko, czego potrzebujesz, to potężne PowerMyMac Unarchiver i wszystko gotowe. Po prostu idź dalej i postępuj zgodnie z powyższymi prostymi krokami, a będziesz w stanie iść właściwą drogą!

Ponadto, jeśli możesz poznać kilka sposobów otwierania pliku .7z na komputerze Mac, daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej. A jeśli ten artykuł naprawdę ci pomógł, prosimy o podzielenie się nim.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 92 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.