Kontakt

CZTERY najlepsze menedżery plików dla komputerów Mac w 2020 r

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Mac ma własny menedżer plików i to właśnie nazwaliśmy Finder. Nadal jednak niektórzy użytkownicy komputerów Mac są całkowicie zadowoleni z możliwości Findera. Właśnie dlatego mają innego menedżera plików dla swoich plików i innych danych. To jest powód, dla którego w tym artykule pokażemy Ci CZTERY najlepsze menedżery plików dla komputerów Mac.

# 1. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - FoneDog PowerMyMac# 2. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - Commander One# 3. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - wyszukiwarka ścieżek# 4. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - ForkLift

Menedżery plików zostały stworzone, abyś mógł zwiększyć wydajność swojego komputera Mac. Zdezorganizowane pliki lub duże i stare pliki, które masz na komputerze Mac, nie tylko spowalniają działanie komputera Mac, ale mają również negatywny wpływ na wydajność komputera Mac. Dlatego posiadanie najlepszego menedżera plików dla komputera Mac może pomóc w usunięciu wszystkich niepotrzebnych plików i uporządkowaniu plików Mac oraz, oczywiście, w celu przyspieszenia działania komputera Mac.

Oto 4 najlepsze menedżery plików które możesz mieć na wypadek, gdybyś chciał wymienić Findera.

# 1. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - FoneDog PowerMyMac

Jest jeden nowy najlepszy menedżer plików, który możesz mieć na swoim Macu w 2020. Ten menedżer plików jest w rzeczywistości bardzo łatwy i prosty w użyciu, aby móc organizować wszystkie pliki na komputerze Mac, a także niszczyć te, których już nie potrzebujesz. Aplikacja, o której mówimy, nie jest niczym innym jak FoneDog PowerMyMac. Dzięki FoneDog PowerMyMac będziesz w stanie zrobić wszystko, co chcesz, w jednej aplikacji, czego nie może zrobić inna aplikacja Mac.

Teraz, abyś mógł dowiedzieć się, jak działa funkcja Menedżera plików w FoneDog PowerMyMac, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem.

UWAGA: FoneDog PowerMyMac może działać na dwa sposoby. Jednym z nich jest to, że może to być przeglądarka plików, a drugim jest to, że może stać się narzędzie do usuwania plików.

Opcja nr 1: Przeglądarka plików - FoneDog PowerMyMac

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Po pierwsze, musisz pobrać FoneDog PowerMyMac z naszej oficjalnej strony internetowej. Następnie zainstaluj aplikację na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom PowerMyMac

Gdy już całkowicie zainstalujesz FoneDog PowerMyMac, a następnie uruchom program. Jak widać na głównym interfejsie programu, u góry ekranu okna będą widoczne trzy opcje. „Status”, „Cleaner” i „Toolkit”. Jeśli zamierzasz kliknąć opcję „Status”, zobaczysz na ekranie status systemu Mac.

status

Krok 3: Wybierz moduł

Po uruchomieniu FoneDog PowerMyMac i sprawdzeniu stanu systemu, wystarczy kliknąć opcję „Toolkit”. Następnie FoneDog PowerMyMac wyświetli listę działań, które możesz wykonać. Z tej listy przejdź dalej i kliknij moduł FileManager.

Toolkit

Krok 4: Wybierz pliki widoku

Następnie przejdź do Menedżera plików FileManager. Po wejściu zobaczysz dwie opcje na ekranie. Opcje „Przeglądaj pliki” i „Crush File”. Następnie przejdź dalej i wybierz „Wyświetl pliki.

Menedżer plików

Krok 5: Przeciągnij niektóre pliki do widoku

Następnie idź dalej i przeciągnij określony plik z komputera Mac, na którym chcesz zobaczyć jego szczegóły. Jak widać, nazwa pliku będzie znajdowała się po lewej stronie ekranu, a szczegółowe informacje o pliku zostaną wyświetlone po prawej stronie ekranu. Obejmuje to ścieżkę do pliku, rozmiar i czas jego utworzenia, a także ostatnią modyfikację.

UWAGA: Możesz po prostu kontynuować i kontynuować przeciąganie i upuszczanie plików, aby móc wyświetlić szczegóły pozostałych posiadanych plików. W ten sposób łatwiej będzie je wyświetlić niż wrócić do oryginalnej strony.

Menedżer plików Obejrzyj Wybierz plik

Opcja # 2: Crush File

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zawiera również narzędzie „Crush File”. Abyś mógł pozbyć się plików, które chcesz, kontynuujmy z przewodnikiem.

Krok 6: Wybierz opcję Crush File
Jeśli chcesz wypróbować tę funkcję, wystarczy kliknąć ikonę strzałki, aby móc wrócić na stronę główną modułu FileManager. Następnie wybierz „Crush File”.

Menedżer plików Shred

Krok 7: Przeciągnij plik, który chcesz zniszczyć

Następnie przejdź dalej i przeciągnij i upuść plik, który chcesz usunąć z komputera Mac. Tutaj będziesz musiał przeciągnąć plik na ekran.

UWAGA: Upewnij się, że plik, który zamierzasz umieścić w tej sekcji, jest tym, którego już nie potrzebujesz. Wynika to z tego, że po rozbiciu pliku nie będzie można go odzyskać.

Menedżer plików Shred Delete Alert

Krok 8: Zniszcz plik, którego już nie potrzebujesz

Po wybraniu pliku, który chcesz usunąć, kontynuuj i potwierdź akcję, a następnie kliknij przycisk „Zmiażdż” znajdujący się po prawej stronie ekranu. A gdy proces się zakończy, zobaczysz komunikat „Shred Success”.

File Manager Shred Success Alert

Ludzie również czytająJak całkowicie odinstalować aplikacje na komputerze Mac?Jak przyspieszyć swój komputer Mac?

# 2. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - Commander One

Po tym bardzo płynnym interfejsie Findera, Commander One może wydawać się nieco zaśmiecony na pierwszy rzut oka. Wynika to z widoku dwupanelowego oraz wszystkich aktywnych pasków narzędzi i przycisków, które ma ta aplikacja. Właśnie dlatego musisz wyłączyć wszystkie elementy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Możesz to zrobić, klikając menu „Widok”, aby uzyskać lepsze wrażenia wizualne.

Jeśli masz zamiar poszukać menu Plik, zauważysz, że Command One faktycznie obsługuje i podstawową funkcjonalność Findera. Będziesz mógł przeglądać dowolne pliki, kopiować je, przenosić, tworzyć skróty i wiele więcej. A kiedy przytrzymasz klawisz „Opcja”, będziesz mógł zobaczyć więcej funkcji. To samo, co robisz z aplikacją Finder na komputerze Mac.

A jeśli zapomnisz podstawowych funkcji, nie musisz się martwić. Wszystko, co musisz zrobić, to rzucić okiem na dolną część okna i będzie można je tam znaleźć. Możesz również mieć niestandardowy skrót klawiszowy w preferencjach aplikacji. Dzięki dodanym funkcjom znacznie ułatwia pracę.

Dowódca pierwszy

# 3. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - wyszukiwarka ścieżek

PathFinder ma wiele opcji. Teraz jesteś jedną z tych osób, które są zwykłymi użytkownikami, więc możesz skończyć z odinstalowaniem aplikacji zamiast wypróbowania wszystkich jej funkcji. Dlaczego więc nie usiąść i zrelaksować się i wypróbować funkcję aplikacji?

Jeśli zamierzasz spojrzeć na pasek boczny aplikacji, to jest trochę tak samo z aplikacją Finder, którą masz na komputerze Mac. Różnica polega na tym, że w rzeczywistości posiada przydatne ustawienia wyszukiwania, takie jak „Dzisiaj”, „Wczoraj”, „Wszystkie dokumenty PDF”, „Wszystkie filmy” i „Wszystkie obrazy”. Będziesz także mieć wiele pasków bocznych i możesz je łatwo przełączać, po prostu używając ikony koła zębatego znajdującego się w lewym dolnym rogu paska bocznego.

Inną funkcją, którą zobaczysz na pasku bocznym, jest stos upuszczania. Ta funkcja znacznie ułatwia wykonywanie operacji masowych. Wystarczy, że klikniesz ikonę tarczy na pasku bocznym, aby zobaczyć tę funkcję. A potem, śmiało, przeciągnij i upuść pliki z różnych lokalizacji na stosie upuszczania, a następnie możesz je przenieść, skopiować lub skompresować jednocześnie.

Inną funkcją narzędzia Path Finder jest możliwość uruchamiania w folderze domowym, a także w podfolderze i jego zawartości z paska zakładek. Możesz także przeciągnąć i upuścić niektóre pliki do tej części, aby utworzyć do nich zakładkę.

Możesz również ustawić panele, które chcesz na dolnej półce lub na prawej półce, aby je wyświetlać i mieć szybki dostęp do swojego wyboru.

Wyszukiwarka ścieżek

# 4. Najlepszy najlepszy menedżer plików dla komputerów Mac - ForkLift

Aplikacja do zarządzania plikami ForkLift jest jedną z najpopularniejszych, podobnie jak FTP. Jest to jednak tylko prosty menedżer plików z solidną obsługą FTP. Ta aplikacja również wygląda i robi to samo, co aplikacja Finder na komputerze Mac, ale ma kilka dodatkowych funkcji, które są z nią związane. Przykładem tego jest możliwość edycji dowolnego pliku tekstowego z widoku kolumny podglądu. Pozwala także na tworzenie ustawień dla pozostałych plików wsadowych, co naprawdę się przydaje.

Korzystając z ForkLift, będziesz mógł także przełączać widoczność pliku, śledzić operacje na plikach w kolejce, porównywać pliki i wiele innych, które znajdują się na pasku narzędzi aplikacji. Jest również wyposażony we wbudowany mechanizm umożliwiający usuwanie wszelkich ostatnich śladów aplikacji odinstalowanych z komputera Mac.

Usuwanie aplikacji następuje również, jeśli zamierzasz nacisnąć klawisze Polecenie> Przenieś do Kosza. Możesz to również zrobić, naciskając kombinację Cmd + Delete. Korzystając z aplikacji ForkLift, będziesz mógł przeglądać zarówno lokalne, jak i zdalne archiwa jako zwykły folder. Aby jednak móc to zrobić, musisz najpierw włączyć opcję „Traktuj archiwa jako folder” w ustawieniach aplikacji.

A jeśli masz zamiar poszukać ikony ForkLift Mini w menu głównym, a będziesz mógł zamontować swój ulubiony zdalny serwer jako dyski lokalne, abyś miał łatwy dostęp.

Za pomocą aplikacji ForkLift możesz również zsynchronizować foldery, lokalizację zakładek, zapisać niestandardowe układy, zatwierdzić wszelkie zmiany w Git i mieć własne reguły dotyczące transferów i wiele więcej. Zasadniczo, jeśli szukasz określonego klona Findera, ten menedżer plików jest dla Ciebie. Jednak ForkLift ma kilka dodatkowych funkcji, których Finder nie ma.

Wózek widłowy

Jak widać, istnieje wiele menedżerów plików, których można użyć jako alternatywy dla Findera na komputerze Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać ten, który najlepiej będzie pasował do twoich potrzeb. Ale jako świetna rekomendacja możesz wybrać FoneDog PowerMyMac zamiast tego, ponieważ jest bezpieczniejszy i prostszy w użyciu.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.4 / 5 (na podstawie 112 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.