Kontakt

Jak sprawdzić stan dysku twardego na komputerze Mac w 2020 r

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Pamięć wewnętrzna na każdym komputerze Mac jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy regularnie sprawdzać. Dzieje się tak, ponieważ to tutaj możesz znaleźć swój system operacyjny, a także wszystkie programy, które masz na komputerze Mac.

Z tego powodu każde oprogramowanie, które ulega awarii na dysku twardym lub dysku flash, może powodować, dlaczego komputer Mac jest nieaktywny. Z tego powodu możesz również utracić swoje dane. Dlatego w tym artykule pokażemy Ci jak sprawdzić stan dysku twardego na komputerze Mac w 2020 r.

Część 1: Jak sprawdzić stan dysku twardego na komputerze MacCzęść 2: Jak sprawdzić, czy stan dysku twardego wymaga naprawyCzęść 3: Jak zoptymalizować kondycję dysku twardego na komputerze MacCzęść 4: Wniosek

Część 1: Jak sprawdzić stan dysku twardego na komputerze Mac

Teraz, jeśli chcesz sprawdzić stan dysku twardego komputera Mac, pokażemy listę, w jaki sposób możesz to zrobić.

Metoda nr 1: Sprawdź stan dysku twardego za pomocą Narzędzia dyskowego

  1. Śmiało i uruchom Narzędzie dyskowe na komputerze Mac. Będziesz mógł znaleźć tę opcję, przechodząc przez Aplikacje, a następnie folder narzędzi.
  2. Następnie przejdź dalej i wybierz dysk twardy znajdujący się w lewym panelu ekranu.
  3. Następnie przejdź dalej i kliknij kartę „Pierwsza pomoc”.
  4. Następnie wybierz „Verify Disk”. Znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. A potem pozwól mu działać.

A gdy skończysz z podanymi przez nas krokami, zobaczysz okno na ekranie, które zawiera wiele komunikatów o stanie twojego dysku twardego. Komunikaty, które pojawią się czarnym tekstem wskazują tylko, że są w dobrym stanie. Jeśli jednak zobaczysz czerwony tekst na ekranie, oznacza to, że coś jest z nim nie tak.

Gdy zobaczysz czerwony tekst na ekranie, oznacza to, że dysk twardy wymaga naprawy i możesz to zrobić, po prostu klikając opcję „Napraw dysk” znajdującą się pod słowem „Weryfikuj dysk”.
Sprawdź Mac Hard Drive Health

Metoda nr 2: Sprawdź stan dysku twardego za pomocą PowerMyMac

Teraz oprócz korzystania z opcji Narzędzie dyskowe na komputerze Mac istnieje również inny program, za pomocą którego można sprawdzić stan dysku twardego na komputerze Mac. Dzieje się tak dzięki FoneDog PowerMyMac.

Oprogramowanie PowerMyMac może pomóc w sprawdzeniu stanu dysku twardego komputera Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać PowerMyMac z naszej oficjalnej strony internetowej, a następnie zainstalować go na komputerze Mac. Następnie przejdź dalej i wykonaj poniższe czynności.

Krok 1: Uruchom oprogramowanie PowerMyMac

Po pomyślnym zainstalowaniu programu na komputerze Mac, uruchom go.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Wybierz „Status”

Następnie, gdy PowerMyMac jest gotowy do pracy, wybierz opcję Status z głównego interfejsu programu. Teraz możesz sprawdzić stan swojego dysku twardego na komputerze Mac.

Opcja Status na PowerMyMac będzie w stanie pomóc ci sprawdzić status twojego Maca podczas jego działania. To właściwie składa się z trzech części. Obejmuje procesor, pamięć i dysk. I za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę programu, wyświetlany jest automatycznie stan twojego komputera Mac. Oznacza to, że będziesz otrzymywać aktualne informacje o stanie dysku twardego.
status

Część 2: Jak sprawdzić, czy stan dysku twardego wymaga naprawy

Teraz, gdy dysk twardy ulega awarii, oznacza to, że zbliżasz się do zagubienia lub uszkodzenia wszystkich plików. Gdy zauważysz, że komputer Mac regularnie zwalnia lub stale się zawiesza, oznacza to, że dysk twardy komputera Mac prawie się poddaje. Jeśli masz takie wrażenia z komputerem Mac, oto rzeczy, które musisz zrobić.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić status SMART komputera Mac lub technologię samokontroli, analizy i raportowania. W rzeczywistości jest to seria wbudowanych testów porównawczych i niektórych progów, które dysk twardy monitoruje samodzielnie. Gdy te rzeczy nie będą w dobrym stanie, wtedy dysk automatycznie oflaguje je w systemie Mac po przeprowadzeniu kontroli SMART.

Możesz to zrobić, próbując uzyskać dostęp do Narzędzia dyskowego na komputerze Mac, a następnie wybierając dysk. Na dole ekranu zobaczysz komunikat „SMART Status”. Jeśli stan, który mówi coś więcej niż słowo „Zweryfikowano”, oznacza to, że dysk twardy wymaga naprawy.

Po sprawdzeniu statusu SMART możesz kontynuować i regularnie sprawdzać formatowanie dysku. Możesz to zrobić, również korzystając z Narzędzia dyskowego na komputerze Mac. Jeśli pierwszy, który sprawdziłeś, pokazuje błąd formatowania, możesz przejść do partycji Recovery HD. Aby to zrobić, po prostu naciśnij Command + R na starcie, a następnie kontynuuj i napraw dysk.

Możesz także skorzystać z aplikacji innej firmy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele narzędzi. Jedną z aplikacji, z których możesz skorzystać, jest FoneDog PowerMyMac, jak wspomniano wcześniej. W ten sposób będziesz mógł łatwo sprawdzić stan dysku twardego komputera Mac.

Ludzie również czytająJak usunąć pliki cookie na urządzeniu Mac?Jak naprawić mój komputer Mac działający powoli?

Część 3: Jak zoptymalizować kondycję dysku twardego na komputerze Mac

Teraz istnieje kilka sposobów na zoptymalizowanie kondycji dysku twardego na komputerze Mac. A oto niektóre z tych rozwiązań, które możesz zrobić.

Rozwiązanie nr 1: Napraw stan dysku twardego za pomocą Narzędzia dyskowego - pierwsza pomoc

Ponieważ wiesz już, jak korzystać z Narzędzia dyskowego na komputerze Mac, kolejną funkcją, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że w rzeczywistości ma ona możliwość weryfikacji i naprawy dysku twardego. Jest to jedno dobre rozwiązanie, które musisz zrobić na komputerze Mac, gdy zacznie działać, ale status SMART oznacza, że ​​został zweryfikowany. Jeśli jednak status SMART brzmiał „Nie powiodło się”, nic nie możesz na to poradzić oprócz tworzenia kopii zapasowych danych i wymiany dysku.

Oto rzeczy, które musisz zrobić, aby naprawić stan dysku twardego za pomocą pierwszej pomocy Narzędzia dyskowego.

Krok 1: Przejdź dalej i otwórz Narzędzie dyskowe, a następnie wybierz dysk.

Krok 2: Następnie przejdź dalej i kliknij przycisk „Pierwsza pomoc”. Następnie na ekranie pojawi się okno dialogowe.

Krok 3: W tym oknie dialogowym wystarczy przejść dalej i kliknąć „Uruchom”.

Krok 4: Wtedy zobaczysz kolejne okno dialogowe na ekranie. Jest to powszechne, jeśli wykonujesz test na dysku rozruchowym komputera Mac.

Krok 5: W tym polu kontynuuj i po prostu kliknij Kontynuuj. Następnie Pierwsza pomoc będzie przeprowadzać weryfikację i wymaganą naprawę. W tym miejscu możesz także kliknąć opcję „Pokaż szczegóły”, aby zobaczyć, co się dzieje.

Rozwiązanie nr 2: Napraw stan dysku twardego za pomocą PowerMyMac - Cleaner

Jak wspomnieliśmy wcześniej, PowerMyMac może służyć do sprawdzania stanu dysku twardego na komputerze Mac. Ale poza tym może być również świetnym rozwiązaniem, aby naprawić stan dysku twardego. I to za pomocą jednej z jego funkcji o nazwie Cleaner.

PowerMyMac - Cleaner to program, za pomocą którego możesz wybrać wszystkie pliki, których już nie potrzebujesz. Zapewnia doskonałą funkcję czyszczenia komputera Mac. Co więcej, PowerMyMac - Cleaner daje również więcej opcji, dzięki którym możesz zdecydować, które pliki chcesz wyczyścić na komputerze Mac.

PowerMyMac - Cleaner oferuje osiem opcji, które możesz wybrać, jeśli chodzi o czyszczenie. Śmieci systemowe, śmieci iPhoto, śmieci e-mail, podobne zdjęcia, śmieci iTunes, kosz na śmieci, duże i stare pliki, wyszukiwarka duplikatów. Po wyczyszczeniu tych kategorii, które mają PowerMymac - Cleaner, będziesz w stanie naprawić stan dysku twardego, zyskując więcej miejsca na komputerze Mac, a tym samym będziesz mógł sprawić, że komputer Mac będzie działał normalnie.

Darmowe pobieranie

Aby dać przykład części dotyczącej czyszczenia, pozwól nam iść naprzód i przedstawimy Ci przewodnik, w jaki sposób możesz usunąć wszystkie śmieci systemowe z komputera Mac. Ponownie wszystko, co musisz najpierw zrobić, to pobrać PowerMyMac i zainstalować go na komputerze Mac.

Krok 1: Sprawdź stan systemu Mac

Możesz to zrobić, uruchamiając program na komputerze Mac, a następnie wybierając Status z głównego interfejsu. Będziesz wtedy mógł zobaczyć na ekranie status systemu Mac. Szczególnie na procesorze, pamięci i dysku.
status

Krok 2: Kliknij Cleaner

Następnie, po sprawdzeniu statusu komputera Mac, kliknij opcję „Cleaner”.
Czysty

Krok 3: Wybierz śmieci systemowe

Po wybraniu programu Cleaner przejdź dalej i wybierz System Junks z listy na ekranie.

Krok 4: Przeskanuj swoje śmieci systemowe

Następnie PowerMyMac poprosi o skanowanie komputera Mac. Stąd wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk „Skanuj”. Następnie program zacznie skanować komputer Mac i poszukać wszystkich posiadanych śmieci systemowych.
Systemowe skanowanie śmieci

Krok 5: wyświetl wynik

Po zakończeniu procesu skanowania będzie można sprawdzić wynik. Możesz to zrobić, klikając przycisk „Widok”.
Skanowanie śmieci systemowych Gotowe

Krok 6: Wybierz pliki

Następnie będziesz mógł zobaczyć wszystkie pliki, które masz w System śmieci. W lewym panelu ekranu zobaczysz listę kategorii śmieci systemowych. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać dowolną kategorię z listy.

Po wybraniu kategorii, zawarte w niej pliki zostaną wyświetlone w prawym panelu ekranu. Stamtąd możesz iść dalej i po prostu wybrać wszystkie pliki, które chcesz wyczyścić z komputera Mac.
Pamięć podręczna aplikacji śmieciowych systemu

Krok 7: Wyczyść i potwierdź działanie

Po pomyślnym wybraniu wszystkich plików, które chcesz wyczyścić na komputerze Mac, przejdź dalej i po prostu kliknij przycisk Wyczyść.

Następnie na ekranie pojawi się menu podręczne. To menu podręczne poprosi następnie o potwierdzenie procesu czyszczenia. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć przycisk „Potwierdź”. Następnie rozpocznie się proces czyszczenia.
System Junk Sytem Log Deleteing

To jeden świetny sposób na naprawienie stanu dysku twardego na komputerze Mac.

Część 4: Wniosek

Więc masz! To są rzeczy, które powinieneś zrobić, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić kondycję dysku twardego na komputerze Mac. Ten proces nie jest tak trudny, jak się wydaje. Na początku może to być trochę mylące, ale kiedy już to zrozumiesz, będzie to tylko bułka z masłem!

Możesz także użyć PowerMyMac abyś mógł zobaczyć status swojego Maca. W ten sposób będzie ci łatwiej sprawdzić to regularnie. Możesz także użyć tego programu wyczyść wszystkie pliki których nie potrzebujesz już na komputerze Mac. W ten sposób poprawisz kondycję dysku twardego, ponieważ zyskasz więcej miejsca do przechowywania, a jednocześnie poprawisz wydajność komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 58 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.