Kontakt

Top 5 najlepszych programów do szyfrowania dla komputerów Mac w 2020 r

Autor: Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Szyfrowanie jest najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem ochrony danych, ponieważ koduje określony plik lub informacje w taki sposób, że dostęp mają tylko uprawnieni użytkownicy lub osoby posiadające hasła. Informacje, w tym dane bankowe, poufne dane osobowe powinny być szyfrowane, aby uniknąć kradzieży danych.

Komputerowe systemy operacyjne mają wbudowane funkcje szyfrowania, ale zapewniają one łatwą i średnią formę bezpieczeństwa i wciąż są podatne na ataki hakerów. Musisz zainwestować oprogramowanie szyfrujące jeśli jest to wymagane dla twojego rodzaju użytkowania. Oto 5 najlepszych oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac w 2020. Sprawdź, który z nich odpowiada Twoim potrzebom.

Część 1. Dlaczego trzeba szyfrować pliki Mac?Część 2. Oprogramowanie szyfrujące Apple dla komputerów Mac za darmoCzęść 3. Najlepsze oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac w 2020 rCzęść 4. Inne narzędzia do szyfrowania komputerów MacCzęść 5. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania do szyfrowania dla komputerów MacCzęść 6. Wnioski

Część 1. Dlaczego trzeba szyfrować pliki Mac?

Wszystkie ważne pliki przechowywane w komputerze, w tym Mac musi być zaszyfrowany ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zdarzy ci się słyszeć, oglądać i czytać wiadomości, zgłaszane są przypadki kradzieży tożsamości i informacji bankowych z powodu niezabezpieczonych plików zapisanych w skradzionych laptopach i komputerach.

Aby uniknąć takich problemów, możesz polegać na oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac ale głównym problemem jest to, jakie najlepsze oprogramowanie należy użyć.

Część 2. Oprogramowanie szyfrujące Apple dla komputerów Mac za darmo

Jeśli obawiasz się o prywatność danych, a komputer Mac zawiera poufne informacje, które muszą być przechowywane osobiście, powinieneś użyć szyfrowania. Apple ma własne oprogramowanie szyfrujące, z którego użytkownicy mogą korzystać bezpłatnie. Istnieją różne sposoby szyfrowania plików na komputerze Mac.
Najlepsze oprogramowanie szyfrujące Szyfruj

Szyfrowanie za pomocą Narzędzia dyskowego

 1. Użyj wyszukiwania w centrum uwagi i wpisz Narzędzie dyskowe. Możesz także przejść do Użytkowe dla Konsultacje.
 2. Iść do filet na najwyższych narzędziach i najedź kursorem na New Image następnie kliknij Obraz z folderu
 3. Wybierz folder, który chcesz zaszyfrować z nowo wyskakującego okna
 4. przemianować plik, który chcesz zaszyfrować, i przejdź do dolnej części, w której możesz ustawić szyfrowanie ustawienia
 5. Możesz wybrać pomiędzy 128 oraz 256-bit. (Im wyższe szyfrowanie, tym lepiej, ale realizacja żądania zajmuje mniej czasu)
 6. Po wybraniu metoda szyfrowania, musisz podać i zweryfikować swoje hasło. (Uwaga: pamiętaj swoje hasło, ponieważ nigdy nie zapewni ono dostępu do danego folderu, dopóki nie zostanie podane prawidłowe hasło). Kliknij Wybierać.
 7. Dla Format obrazu, możesz wybrać sprężony.
 8. Poczekaj na zakończenie szyfrowania.

Ten rodzaj szyfrowania wpływa na folder i jego zawartość, więc za każdym razem, gdy chcesz otworzyć folder i pliki w nim, musisz podać hasło.

 1. Teraz możesz zobaczyć nowy folder Archiwum na pulpicie, który był tym samym plikiem, który zaszyfrowałeś
 2. Możesz usunąć stary folder, aby usunąć dostęp do niego

Ludzie również czytająJak wyczyścić komputer MacJak przyspieszyć swój komputer Mac?

Użyj FileVault

FileVault to szyfrowanie całego dysku, które wykorzystuje szyfrowanie XTS-AES-128 z kluczem 256-bitowym, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do twoich danych osobowych na dysku startowym. Zasadniczo nie będziesz w stanie przejść przez komputer Mac, jeśli nie podasz hasła.

FileVault2 jest dostępny w systemie OS X Lion i nowszych wersjach. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy włączyć FileVault na komputerze Mac. Oto jak:

 1. Przejdź do Bezpieczeństwo i prywatność w Preferencjach systemowych
 2. Kliknij kartę FileVault i kliknij ikonę kłódki
 3. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło administracyjne
 4. Włącz FileVault

Jeśli używasz wielu użytkowników na komputerze Mac, możesz włączyć każdego użytkownika i wpisać przypisane mu hasło.

Drukuj do pliku PDF

Inną metodą szyfrowania plików w systemie Mac jest funkcja Drukuj do pliku PDF, w której można wykonać blokadę bezpieczeństwa w samym oknie drukowania po utworzeniu lub edycji niektórych plików.

 1. Idź do Drukuj
 2. Wybierz PDF
 3. Kliknij Zapisz jako PDF
 4. Przed zapisaniem przejdź do Opcje bezpieczeństwa
 5. Zaznacz pole żądanych środków bezpieczeństwa dotyczących hasła
 6. Nie zapomnij zweryfikować hasła i kliknij Zapisz

Najlepsze oprogramowanie szyfrujące

Część 3. Najlepsze oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac w 2020 r

W morzu wielu programów i aplikacji wydaje się, że istnieje wiele programów dedykowanych do jednorazowego lub jednofunkcyjnego. Są dobre, ponieważ koncentrują się na jednym rozwiązaniu, jednak kosztują również droższe.

Jeśli dokładnie przejrzysz, odkryjesz, że istnieje kilka aplikacji, które oferują zestawy operacji i zestawy narzędzi specjalnie zaprojektowane dla komputerów Mac. FoneDog PowerMyMac - Cleaner zapewnia kompleksowe moduły dedykowane dla systemu Mac OS. Ma trzy potężne moduły: Toolkit, Status i Cleaner.

Wewnątrz FoneDog Zestaw narzędzi PowerMyMac-Cleaner, istnieje niezawodna funkcja o nazwie Ukryj i szyfruj pliki. Ta funkcja umożliwia utworzenie folderu chronionego hasłem i przechowywanie w nim poufnych plików przez przeciąganie i upuszczanie. Umożliwia włączanie i wyłączanie na wypadek, gdybyś nie mógł korzystać z tej funkcji.

 • Łatwy w obsłudze
 • Darmowa wersja do pobrania
 • Konfiguracja automatycznej blokady
 • Korzysta z najbezpieczniejszego systemu szyfrowania

Darmowe pobieranie

Jakie to jest świetne? Ten program ułatwił ochronę przed kradzieżą danych.
Tryb lampki stanu

Część 4. Inne narzędzia do szyfrowania komputerów Mac

Oprócz FoneDog PowerMyMac-Cleaner, istnieje inne oprogramowanie o najwyższej wydajności, które zapewnia również wygodę i bezpieczeństwo.

Hider 2

Hider2 ma możliwość bezpiecznego ukrywania i szyfrowania danych na komputerze Mac, w tym notatek, dokumentów, zdjęć itp. Jednym z jego pozytywnych wyników jest przyjazny interfejs, który jest odpowiedni dla początkujących i przeciętnych użytkowników.

 • Zapewnia funkcję automatycznej blokady, gdy użytkownik jest nieaktywny lub bezczynny
 • Używa Szyfrowanie AES-256 dla najbezpieczniejszego systemu

Cisdem AppCrypt

Cisdem AppCrypt oferuje zarówno system szyfrowania witryny, jak i aplikacji, który blokuje aplikacje i strony internetowe za pomocą haseł. Tworzy czarną listę dla podejrzanego dostępu i białą listę dla zaufanych użytkowników. Nie ma jednak możliwości szyfrowania plików, która ustawia hasła do żądanych plików i folderów.

 • Prowadzi listę prób logowania, aby poinformować Cię, kto otwiera Twoje aplikacje
 • Łatwy w obsłudze

Ochrona prywatności GNU

GNU Privacy Guard to hybrydowe oprogramowanie do szyfrowania Mac, które wykorzystuje połączenie standardowej kryptografii z kluczem symetrycznym i kryptografii z kluczem publicznym. Zawiera głównie wszechstronny system zarządzania kluczami w celu ochrony Twojej prywatności i prywatności osób, z którymi się komunikujesz.

 • Wszechstronny (ma wersje Windows i Mac)
 • Darmowe oprogramowanie

Ponieważ jednak zapewnia ci prywatny klucz do przechowywania, możesz mieć trudności z ustaleniem, jak go zdekodować po utracie kluczy.
Najlepsze oprogramowanie szyfrujące Gun Privacy Guard

korektor

Concealer to kolejna zaufana nazwa pod względem ukrywania plików i szyfrowania. Zapewnia automatycznego asystenta hasła, który generuje „silne” hasła. Jedną z jego głównych zalet jest udostępnianie i porządkowanie folderów dzięki domyślnym szablonom dla różnych kont, takich jak konta bankowe, poczta e-mail, rejestracja oprogramowania i inne.

 • Konfigurowalny system automatycznej blokady
 • Łatwy w użyciu dzięki funkcjom przeciągania i upuszczania
 • Używa hasła głównego i przypisuje osobne lub indywidualne hasła do każdego pliku w środku

Część 5. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania do szyfrowania dla komputerów Mac

Wiem, że mogłeś się pomylić, którego programu użyć lub będzie działał najlepiej dla Ciebie po przeczytaniu oprogramowania, które możesz wybrać. Jest ich mnóstwo oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac; Należy jednak pamiętać, że należy wziąć pod uwagę jakość i wielofunkcyjność, jeśli chodzi o „dobry zakup”.

Potrzebujesz programu, który zapewnia kompleksowe rozwiązanie, na którym możesz polegać, gdy na twoim urządzeniu wystąpią problemy. Polecam używać FoneDog PowerMyMac dla następujących czynników:

 1. Bezpieczeństwo- To przede wszystkim ważna kwestia. Musisz wiedzieć, jak działają te programy, aby zabezpieczyć pliki i komputer Mac.
 2. Szyfrowanie- W oparciu o wyżej wymienione dane szyfrowania istnieją różne typy formatu ochrony hasłem. Wybierz ten, który zapewnia najbezpieczniejszy i uważa twoje pliki za najwyższy priorytet.
 3. Szybkość szyfrowania Zastanów się nad programem, który może zaszyfrować nawet twoje duże pliki w najkrótszym czasie. Wiemy, że duże pliki wymagają pełnego zaszyfrowania, dlatego potrzebujesz oprogramowania, które może zminimalizować ograniczenia czasowe.
 4. Licencja oprogramowania- Chociaż dobre programy są dobre, takie jak GNU Privacy Guard, oprogramowanie typu open source, należy wziąć pod uwagę, że darmowe oprogramowanie nie jest w pełni najlepsze dla twoich potrzeb, ponieważ każdy może je pobrać. To samo dotyczy płatnych programów; musisz być bardzo ostrożny, ile to kosztuje i odpowiadające mu funkcje. Aby mieć pewność, możesz najpierw skorzystać z ich darmowych wersji próbnych, aby określić, czy to działa, czy nie.

Najlepsze oprogramowanie szyfrujące

Część 6. Wnioski

Bardzo dbamy o prywatność danych i rozumiemy, jak ważna jest dobra ochrona. Nie możesz po prostu przechowywać ważnych plików na komputerze Mac, zwłaszcza jeśli masz wielu użytkowników lub planujesz je później sprzedać.

Wiemy, jak bardzo chcesz chroń swoje pliki od wścibskich oczu i podejrzanych ludzi, dlatego opracowaliśmy i zbadaliśmy różne programy, które mogą pomóc ci je zabezpieczyć. The oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac wymieniliśmy, że ma swoje plusy i minusy, w których możesz ocenić według ich funkcji.

Wystarczy wybrać program, który zabezpieczy Twoje pliki hasłem, zoptymalizuje system i dostarczy kompletny zestaw narzędzi do rozwiązywania problemów. Czy masz jakieś inne obawy dotyczące oprogramowanie szyfrujące dla komputerów Mac? Napisz uwagi w komentarzach poniżej!

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 79 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.