Kontakt

Krótki przewodnik na temat otrzymywania wiadomości tekstowych na komputerze Mac (aktualizacja do 2020 r.)

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Jedną z najlepszych rzeczy, które Apple Messages może zaoferować swoim użytkownikom, jest fakt, że wiadomości tekstowe są dostępne na wszystkich urządzeniach z iOS, takich jak iPhone, Mac lub iPad. Wszystko to jest możliwe, o ile masz ten sam identyfikator Apple ID na wszystkich urządzeniach z systemem iOS i Mac.

Wiadomości SMS są jednak nadal uważane za najpopularniejsze w świecie wiadomości. To dlatego, że nie wszyscy użytkownicy iOS używają iMessage, prawda? Ale czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, jeśli naprawdę możesz to wiedzieć jak dostać się do wiadomości tekstowe na komputerze Mac? Tak, masz rację.

W rzeczywistości możesz odbierać wiadomości tekstowe na urządzeniu Mac i jest to w rzeczywistości prosta czynność. Dzięki temu w tym artykule pokażemy, jak łatwo odbierać wiadomości tekstowe na komputerze Mac.

Część 1: Włączanie przekazywania wiadomości tekstowych na komputerze MacCzęść 2: Jak włączyć wiadomości za pośrednictwem iCloudCzęść 3: Co jeśli synchronizacja wiadomości lub przekazywanie tekstu nie działa na komputerze MacCzęść 4: Czas wyczyścić komputer Mac pod kątem nowych przychodzących wiadomości tekstowychCzęść 5: Wniosek

Ludzie również czytająKrótki przewodnik na temat przeglądania historii na komputerze MacDarmowe pobieranie Najlepsze oprogramowanie do czyszczenia komputerów Mac

Część 1: Włączanie przekazywania wiadomości tekstowych na komputerze Mac

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby otrzymywać wiadomości tekstowe na komputerze Mac, jest włączenie funkcji przekazywania wiadomości tekstowych na komputerze Mac. Aby to zrobić, oto, co będziesz musiał zrobić.

Krok 1: Musisz upewnić się, że używasz tego samego Apple ID i hasła na komputerze Mac i urządzeniu iPhone.

Krok 2: Następnie na urządzeniu iPhone przejdź dalej i dotknij aplikacji Ustawienia.

Krok 3: Stamtąd, wybierz Wiadomości.

Krok 4: Następnie przejdź dalej i po prostu dotknij opcji Przekazywanie wiadomości tekstowych.

Krok 5: Zaraz po tym, przełącz przycisk Włącz i Wyłącz na urządzeniu Mac, na którym chcesz włączyć wiadomość tekstową.

Krok 6: Możesz również przełączyć przełącznik na dowolnym innym urządzeniu z systemem iOS, na które chcesz otrzymać wiadomość tekstową, na przykład na iPadzie.

Od tego momentu, o ile pozwolisz na włączenie urządzenia iPhone i połączenie bezprzewodowe, takie jak Wi-Fi lub sieć komórkowa, wszelkie wiadomości tekstowe, które będziesz otrzymywać na urządzenie iPhone, będą również przekazywane na komputer Mac . Oznacza to, że będziesz mógł odczytać dowolną wiadomość tekstową otrzymaną z telefonu iPhone na komputerze Mac.

Od tego momentu Apple będzie mógł przechowywać wszystkie historie wiadomości tekstowych za pomocą usługi iCloud. W ten sposób będzie zawsze aktualizowany i będzie dostępny na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub Mac, pod warunkiem, że używasz tego samego Apple ID.

Włączanie przekazywania wiadomości tekstowych na komputerze Mac

Część 2: Jak włączyć wiadomości za pośrednictwem iCloud

Możesz również włączyć wiadomości tekstowe na iCloud, a jest to również bardzo proste zadanie. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki.

Krok 1: Śledź, czy używasz prawidłowego identyfikatora Apple ID na wszystkich urządzeniach Apple, takich jak iPad, iPhone i Mac.

Krok 2: Następnie na urządzeniu iPhone przejdź do Ustawień.

Krok 3: w ustawieniach przejdź do swojego konta Apple ID. Znajduje się w górnej części ekranu iPhone'a.

Krok 4: Po wybraniu przejdź do iCloud.

Krok 5: Następnie przejdź dalej, a następnie przełącz przycisk przełącznika obok Wiadomości.

Krok 6: Następnie na komputerze Mac przejdź do Preferencji dla Wiadomości.

Krok 7: Następnie przejdź do zakładki iMessage w Ustawieniach.

Krok 8: Następnie stamtąd zaznacz pole obok „Włącz wiadomość w iCloud”, aby umieścić obok niego znacznik wyboru. W ten sposób włączasz wiadomości w iCloud.

Krok 9: Odtąd będziesz mógł wiedzieć, że Twoje wiadomości będą synchronizowane z wszystkimi urządzeniami iOS i Mac, o ile używasz tego samego Apple ID na wszystkich urządzeniach. Możesz także kliknąć opcję Synchronizuj teraz, aby wymusić synchronizację wiadomości.

Włączanie wiadomości za pośrednictwem iCloud

Część 3: Co jeśli synchronizacja wiadomości lub przekazywanie tekstu nie działa na komputerze Mac

Teraz, w każdym przypadku, gdy masz problem z synchronizacją wiadomości tekstowych na iCloud lub wiadomościami tekstowymi na komputerze Mac, oto rzeczy, które możesz spróbować, aby rozwiązać ten problem, który: ty masz.

Wskazówka #1: Jeśli masz już dużo wiadomości tekstowych, Twoje wiadomości w iCloud mogą potrzebować więcej czasu, aby móc zsynchronizować lub nawet przesłać więcej wiadomości tekstowych. Szybką sztuczką, której możesz użyć, jest zmniejszenie rozmiaru pliku, abyś mógł go szybciej przetwarzać. Oto, co musisz zrobić.

Krok 1: Na urządzeniu iPhone przejdź do Ustawień.

Krok 2: Następnie przejdź dalej i stuknij w Ogólne.

Krok 3: Następnie stamtąd wybierz Pamięć iPhone'a, a następnie wyszukaj Wiadomości.

Krok 4: Następnie wybierz nośnik, który chcesz usunąć.

Krok 5: Po zakończeniu wybierania, wybierz opcję Edytuj, aby móc wybrać wszystkie żądane pliki.

Krok 6: Po wybraniu wszystkich plików możesz przejść dalej i usunąć je, dotykając przycisku Usuń.

Wskazówka #2: Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, musisz upewnić się, że używasz tego samego Apple ID na iPhonie i na Macu. To przypomnienie jest w rzeczywistości bardzo ważne, ponieważ jeśli faktycznie używasz różnych kont Apple na swoich urządzeniach, nie będziesz w stanie odbierać wiadomości tekstowych na komputerze Mac.

Wskazówka #3: Możesz spróbować wyłączyć i włączyć przekazywanie wiadomości na urządzeniu iPhone i upewnić się, że używasz tego samego Apple ID.

Wskazówka #4: Trzeba też dopilnować, aby urządzenie iPhone było podłączone do danych komórkowych lub stabilnego połączenia Wi-Fi. Wynika to z faktu, że po uzyskaniu dostępu do Internetu nie będzie można odbierać wiadomości tekstowych na komputerze Mac. W przypadku problemów z połączeniem możesz spróbować wyłączyć i włączyć połączenie Wi-Fi w urządzeniu, aby móc rozwiązać wszelkie problemy.

Jak uzyskać wiadomości tekstowe na komputerze Mac

Część 4: Czas wyczyścić komputer Mac pod kątem nowych przychodzących wiadomości tekstowych

Teraz, gdy umiesz otrzymywać wiadomości tekstowe na komputerze Mac, nadszedł czas, aby wyczyścić komputer Mac, aby uzyskać więcej miejsca na nowe wiadomości tekstowe na komputerze Mac. Jednym ze sposobów na wykonanie tej pracy jest posiadanie FoneDog PowerMyMac.

The FoneDog PowerMyMac jest znana jako najlepsza aplikacja do czyszczenia komputerów Mac, której można użyć do wyczyszczenia całego komputera Mac. FoneDog PowerMyMac to jedno potężne narzędzie, o którym mówi się, że jest także aplikacją typu „wszystko w jednym”, ponieważ może robić wszystko, co chcesz, aby wyczyścić komputer Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog PowerMyMac ma możliwość usuwania wszystkich niepotrzebnych plików z komputera Mac, dzięki czemu zyskujesz więcej miejsca na nowe pliki. Oprócz tego, że może zwolnić miejsce, ten program optymalizuje również komputer Mac, aby go przyspieszyć. Możesz także monitorować komputer Mac za pomocą FoneDog PowerMyMac.

Teraz, aby rozpocząć czyszczenie komputera Mac, dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie od wszystkich niepotrzebnych plików. Są to w rzeczywistości pliki, które zwykle trudno znaleźć na komputerze Mac i są ukryte za folderami. Ale za pomocą FoneDog PowerMyMac będziesz w stanie łatwo i skutecznie wyczyścić wszystkie niepotrzebne pliki.

Na początek pozwól nam zacząć od czyszczenia swoich śmieci systemowych. W modułowych śmieciach na komputerze Mac można znaleźć pamięć podręczną systemu, pamięć podręczną aplikacji, dzienniki użytkowników, dzienniki systemowe i lokalizację.

Aby rozpocząć czyszczenie komputera Mac, wystarczy pobrać aplikację FoneDog PowerMyMac i zainstalować program na komputerze Mac. Po zainstalowaniu programu należy wykonać następujące kroki.

PowerMyMac

Krok 1: Otwórz FoneDog PowerMyMac na komputerze Mac

Po zakończeniu instalacji programu na komputerze Mac, uruchom go. A kiedy już będziesz mógł uruchomić program, będziesz mógł zobaczyć status systemu Mac. Ta informacja jest wyświetlana domyślnie.

Krok 2: Wybierz swoją kategorię śmieci systemowych

Po uruchomieniu programu przejdź dalej i kliknij „Odkurzacz" opcja. Wtedy będziesz mógł zobaczyć kategorie na ekranie. Z tej listy przejdź dalej i wybierz System Junk cecha.

Krok 3: Wykonaj skanowanie na komputerze Mac

Następnie FoneDog PowerMyMac będzie wymagać skanowania komputera Mac. Aby to zrobić, po prostu kliknij przycisk Skanuj znajdujący się w dolnej części ekranu. Odtąd wszystko, co musisz teraz zrobić, to czekać na zakończenie procesu.

Krok 4: Zobacz rezultat

Po zakończeniu tego procesu skanowania zobaczysz wynik procesu skanowania. Aby to zrobić, po prostu kliknij przycisk Wyświetl.

Zobacz wyniki

Krok 5: Wybierz pliki do usunięcia

Jak widać, po lewej stronie ekranu znajdują się kategorie. Z tej listy, po prostu idź i kliknij je jeden po drugim. Wtedy będziesz mógł zobaczyć wszystkie pliki, które są powiązane z tym folderem.

Stamtąd idź dalej i wybierz wszystkie pliki, które chcesz usunąć z komputera Mac. Możesz wyszukiwać pliki jeden po drugim z listy lub możesz też kliknąć opcję Wybierz wszystko u góry ekranu. W ten sposób będziesz mógł wybrać wszystkie pliki wyświetlane na ekranie.

Krok 6: Oczyść swoje dżonki

Po zakończeniu wybierania wszystkich plików, które chcesz usunąć z komputera Mac, nadszedł czas, aby je wyczyścić raz na zawsze. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć przycisk Wyczyść, aby rozpocząć proces.

Zobaczysz także wyskakujące okienko na ekranie z prośbą o potwierdzenie procesu czyszczenia. Wystarczy zatem kliknąć przycisk Potwierdź, aby rozpocząć proces usuwania śmieci systemowych.

Oczyść swoje śmieci

Część 5: Wniosek

Teraz wiesz, że możesz odbieraj wiadomości tekstowe na Macu i nie jest to w rzeczywistości trudne. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać wszystkie kroki, które przedstawiliśmy powyżej, a wszyscy jesteście przygotowani do odbierania wiadomości tekstowych na komputerze Mac z urządzenia iPhone.

Spróbuj także posprzątać komputer Mac, ponieważ będziesz potrzebować więcej miejsca na wiadomości tekstowe, które otrzymasz, i aby to zrobić, będziesz potrzebować potężnego narzędzia, takiego jak FoneDog PowerMyMac. Ten program jest bardzo łatwy i niezawodny w użyciu. Nigdy więcej przeglądania kolejnych folderów na komputerze Mac. FoneDog PowerMyMac już to zrobi.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 0 / 5 (na podstawie 0 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.