Kontakt

17 powodów, dla których Twój Mac działa wolno!

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

Możesz kiedykolwiek zapytać „Dlaczego mój komputer Mac jest taki wolny?” Rzeczywiście, spowolnienie Maca to duży problem, z którym nie chcemy się zmierzyć. Jak możemy przyspieszyć Mac? Wierzę, że otrzymasz dzisiaj satysfakcjonującą odpowiedź.

Twój komputer Mac to wspaniałe urządzenie, które pozwala robić wiele rzeczy. Zwykle działa naprawdę szybko po zakupie. Ale w miarę upływu czasu gromadzi wiele problemów i zwalnia.

W miarę starzenia się urządzeń spowalniają to zużycie. Dotyczy to wszystkich komputerów Mac, takich jak iMac, MacBooki i MacBook Pro. Ale nie musisz się tym denerwować. Istnieją sposoby na zwiększenie wydajności urządzenia Mac i rozwiązanie problemu Mac działa wolno.

Na szczęście w tym artykule wyjaśnimy powody, dla których Mac działa wolniej niż wcześniej. Ponadto podamy kilka poprawek dotyczących problemu wolnego urządzenia Mac. Zacznijmy.

Powód 01: Twój dysk twardy jest prawie pełnyPowód 02: Nieaktualny system operacyjny MacPowód 03: Wyniki uruchamiania spowalniają urządzeniePowód 04: Wiele rzeczy działa w twoim tlePowód 05: Stary sprzętPowód 06: Niezorganizowany pulpitPowód 07: Przeglądarka jest wypełniona śmieciamiPowód 08: Pliki pamięci podręcznej, które są nieaktualnePowód 09: Finder wykorzystuje dużo pamięciPowód 10: wizualne przeciążeniePowód 11: Uszkodzone ustawienia SMCPowód 12: Przeciążenie reflektoraPowód 13: Ogromna ilość plików tymczasowych w pamięciPowód 14: Twoja FileVault kładzie ogromny nacisk na Twoją pamięćPowód 15: Uprawnienia, które są sprzeczne lub łamanePowód 16: Ogromne stosy starych plików i dużych plikówPowód 17: Ogromna liczba ikon umieszczonych w okienkach preferencji

Powód 01: Twój dysk twardy jest prawie pełny

Jednym z najczęstszych powodów powolnego działania komputera Mac jest zbyt pełny dysk twardy. Jeśli ty zwolnij więcej miejsca na urządzeniu Maczmniejsza obciążenie. Powoduje to przyspieszenie urządzenia Mac.

Rozwiązanie: Oczyść dysk twardy komputera Mac

Rozwiązaniem pełnego dysku twardego jest jego wyczyszczenie. Może ci się to wydawać łatwe, ale w rzeczywistości, jeśli robisz to ręcznie, jest to trochę skomplikowane. Łatwo jest wyczyścić i usunąć stare filmy, wyczyścić pulpit i usunąć stare pliki, których nie potrzebujesz.

Jednak czyszczenie systemu jest znacznie bardziej skomplikowane. Ponadto musisz wiedzieć, które rzeczywiste pliki można bezpiecznie usunąć, aby dodać więcej miejsca na urządzeniu. Jedyne, co możesz zrobić, to użyć narzędzia o nazwie FoneDog's Mac Cleaner.


Krok 1. Pobierz Mac Cleaner FoneDog

Przede wszystkim musisz pobrać FoneDog Mac Cleaner na urządzenie Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2. Uruchom Mac Cleaner

Po pobraniu programu Mac Cleaner uruchom go na komputerze Mac. Następnie możesz zobaczyć trzy główne moduły na stronie głównej: Status, Cleaner i ToolKit.
status

Krok 3. Wybierz Cleaner

Cleaner zapewnia funkcję czyszczenia systemu, zdjęć, wiadomości e-mail, plików, aplikacji i innych pól na komputerze Mac.
Czysty

Krok 4. Wybierz iTunes Junk

Weźmy przykład iTunes Junk jako przykład pokazujący, jak usunąć śmieci na komputerze Mac, aby przyspieszyć jego działanie.

Uwagi: Jeśli chodzi o inne narzędzia, takie jak „System Junk"I"Email Junk", kroki do ich oczyszczenia są takie same jak w"iTunes Junk" narzędzie.


Krok 5: Skanowanie pliku śmieciowego

Kliknij krąg „Skanowanie”i poczekaj chwilę. Po zakończeniu skanowania możesz kliknąć przycisk„Widok„przycisk, aby przejrzeć wyniki skanowania. Możesz też nacisnąć”Ponownie skanuj”, aby ponownie przeskanować komputer iMac / MacBook / MacAir.

Itunes Junk Scan Gotowe

Krok 6: Przejrzyj i wybierz elementy

Jak widać po lewej, kategorie plików iTunes, a ich szczegółowe pliki po prawej. Wybierz je, które chcesz wyczyścić, a następnie możesz je usunąć, klikając przycisk „CzystyPrzycisk ".


Krok 7: Potwierdź swój wybór

Pojawi się wyskakujące okienko o nazwie Potwierdzenie. Proszę nacisnąć "Potwierdzać" jeśli usuniesz wybrane pliki; w przeciwnym razie naciśnij przycisk Anuluj i wróć do poprzedniej strony.
Itunes Junk Delete

Twoje pliki iTunes są usuwane. Prosimy o cierpliwość i czekanie na proces czyszczenia.

Powód 02: Nieaktualny system operacyjny Mac

Powodem, dla którego Mac działa wolno, może być fakt, że używany system Mac OS X lub macOS jest bardzo ważny, jeśli chodzi o wydajność. Wcześniejsza wersja systemu operacyjnego jest zwykle wolniejsza w porównaniu do nowszych wersji. To jest powód, dla którego Apple co jakiś czas wydaje nowe wersje.

Rozwiązanie: Zaktualizuj system operacyjny komputera Mac

Rozwiązanie tego problemu jest proste, oczywiście musisz po prostu zaktualizować system operacyjny Mac. Zaleca się, aby mieć najnowszą wersję systemu operacyjnego Mac. Obecnie najnowszym systemem operacyjnym jest macOS High Sierra.

 1. Aktualizacja do najnowszego systemu operacyjnego nie powoduje śmieci w urządzeniu. Pomyśl o aktualizacji jako o czymś, co sprawi, że Twoje urządzenie będzie działało płynniej i szybciej.
 2. Aby zwiększyć wydajność urządzenia Mac, musisz zaktualizować system operacyjny komputera Mac. Wystarczy przejść do App Store na Maca i wyszukać najnowszą wersję systemu operacyjnego, macOS High Sierra.
 3. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję, a zauważysz, że wydajność twojego urządzenia zostanie zwiększona.

Ale co się stanie, jeśli urządzenie Mac nadal działa wolno po aktualizacji do systemu macOS High Sierra? Nie frustruj się. Może to być spowodowane uszkodzonymi uprawnieniami do dysku. Musisz po prostu naprawić uprawnienia do dysku za pomocą narzędzia.

Przestarzałe Macos

Powód 03: Wyniki uruchamiania spowalniają urządzenie

Uruchomienie urządzenia Mac uruchomi w nim wiele aplikacji. Wiele rzeczy ładuje się w tle. Powoduje to spowolnienie procesu uruchamiania. Ale czasami spowolnienie komputera Mac nie trwa nadal podczas uruchamiania. Czasami utrzymuje się przez cały czas korzystania z urządzenia Mac.

Rozwiązanie: zapewnij komputerowi Mac czysty start

Aby przyspieszyć działanie systemu macOS, musisz zapewnić komputerowi Mac możliwość czystego startu. Jeśli proces uruchamiania pozostanie niezarządzany, dajesz komputerowi Mac dużo obciążenia, jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu. Komputer Mac dłużej zaczyna się poruszać z powodu obciążenia, jakie ma na nim. Dlatego musisz zmniejszyć wagę, jaką przypisujesz procesowi uruchamiania komputera Mac.

 1. Możesz przyspieszyć otwieranie komputera Mac, usuwając niepotrzebne lub niechciane aplikacje.
 2. Po prostu odwiedź Preferencje systemowe, a następnie przejdź do Użytkownicy i grupy. Następnie wybierz własną nazwę użytkownika.
 3. Następnie naciśnij pozycje logowania. Wybierz nazwę konkretnej aplikacji, której nie chcesz otwierać podczas procesu uruchamiania.
 4. Następnie naciśnij symbol minus (-) widoczny pod listą po lewej stronie. Spowoduje to usunięcie aplikacji z listy startowej. Im mniejsza liczba aplikacji w procesie uruchamiania, tym lepiej. Pomaga to w przyspieszeniu wolno działającego urządzenia Mac.

Możesz wyłączyć i zatrzymać niektóre niepotrzebne elementy uruchamiania na liście, aby skrócić czas uruchamiania i poprawić wydajność komputera Mac za pomocą PowerMyMac - Zaloguj się funkcja.

Startup spowalnia cię Dow

Powód 04: Wiele rzeczy działa w twoim tle

Jest to podobne do opisanego powyżej trzeciego problemu. Gdy w tle działa wiele aplikacji i plików systemowych, komputerowi Mac może być trudno poświęcić zasoby na jeszcze prostsze zadania.

Rozwiązanie: Zakończ procesy działające w tle

Rozwiązaniem tego problemu jest zakończenie procesów działających w tle za pomocą Monitora aktywności. Monitor aktywności wyświetli różne procesy zajmujące zasoby systemowe urządzenia Mac.

Jeśli po prostu zamkniesz aplikację, która zajmuje zbyt dużo zasobów systemowych, spowoduje to znaczne przyspieszenie urządzenia Mac. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 01 - Uruchom folder Aplikacje.

Krok 02 - Uruchom folder Narzędzia.

Krok 03 - Zobaczysz Monitor aktywności. Uruchom to.

Krok 04 - Sprawdź różne aplikacje i procesy, które działają na twoim komputerze Mac w czasie rzeczywistym. W tej części możesz sprawdzić, co powoduje spowolnienie urządzenia Mac.

Krok 05 - Kliknij kartę z etykietą Pamięć. Znajduje się na górze.

Krok 06 - Następnie naciśnij filtr pamięci znajdujący się na górze wyświetlanej listy. Spowoduje to sortowanie programów na podstawie liczby zasobów lub miejsca zajmowanego w ich pamięci RAM Mac. Im wyższa liczba, tym więcej zużywają mocy.

Krok 07 - Kliknij konkretną aplikację, której nie chcesz na liście.

Krok 08 - Naciśnij szarą ikonę „x” widoczną w rogu okna (lewy górny róg). Oczywiście najlepiej nie dotykać rzeczy, o których nic nie wiesz.

Za dużo działa w tle

Powód 05: Stary sprzęt

Niestety może się zdarzyć, że urządzenie Mac jest bardzo stare, więc komputer Mac działa wolno. Jeśli sprzęt jest już w najlepszym wydaniu, prędkość i wydajność urządzenia Mac ulegną zmniejszeniu. Zbyt mało możesz zrobić, aby to naprawić. Musisz podjąć poważne środki pod ręką.

Rozwiązanie: Zakup nowego sprzętu

Jeśli zrobiłeś wszystko, co wymieniliśmy powyżej, a wydajność komputera Mac jest nadal niska, być może będziesz musiał sprawdzić swój sprzęt. Może być konieczna jego aktualizacja. Niektóre urządzenia Mac są w rzeczywistości poza prostą pomocą. Ponadto aktualizacja urządzenia Mac może być kosztowna. Być może będziesz musiał rozważyć zakup nowego sprzętu lub zakup zupełnie nowego urządzenia Mac.

Stary sprzęt

Powód 06: Niezorganizowany pulpit

Niezorganizowany pulpit? Czy masz pulpit poważnie podobny do Kosza? Najwyższy czas, abyś posprzątał pulpit. Możesz tego nie wiedzieć, ale jest coś w ikonach na pulpicie.

Każde z nich jest w rzeczywistości aktywnym oknem, które system operacyjny komputera Mac musi przetwarzać i renderować. Jeśli na pulpicie znajduje się wiele ikon, urządzenie Mac naprawdę zwolni.

Rozwiązanie: Uporządkuj elementy pulpitu

Oczywiście rozwiązaniem tutaj jest uporządkowanie elementów pulpitu. Ma to na celu zwiększenie szybkości i wydajności urządzenia Mac. Najlepiej jest organizować różne pliki znajdujące się na pulpicie i umieszczać powiązane pliki w folderach.

Jeśli nie potrzebujesz pliku, możesz po prostu przenieść go do Kosza. Czyszczenie pulpitu nie jest trudne. To naprawdę bardzo łatwe. W ten sposób możesz po prostu to zrobić, ponieważ naprawdę się opłaca, jeśli chodzi o przyspieszenie i zwiększenie wydajności komputera Mac.

Zaśmiecony pulpit

Powód 07: Przeglądarka jest wypełniona śmieciami

Większość osób, które mają urządzenia Mac, korzysta z niego podczas połączenia z Internetem. Oznacza to, że jeśli Twoja przeglądarka ma niską wydajność, urządzenie Mac również będzie miało niską wydajność. Jeśli masz dużo otwartych kart i wiele uruchomionych rozszerzeń, bardzo potężna przeglądarka i urządzenie Mac naprawdę zwolnią.

Rozwiązanie: Usuń niechciane rozszerzenia

Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie niechcianych rozszerzeń. To przyspieszy przeglądarkę i całe urządzenie Mac. Czasami ukryte wtyczki, dodatki i rozszerzenia są zwykle zamaskowane jako darmowa aplikacja lub oprogramowanie. Wystarczy pobrać jedną rzecz, a następnie zobaczysz wyskakujące okienka, paski wyszukiwania i reklamy wyświetlane na monitorze.

Jednak nadal istnieją rozszerzenia, które są faktycznie uzasadnione. Ponadto rozszerzają działania, które można wykonać za pomocą przeglądarki. Jednak każde rozszerzenie obciąża urządzenie Mac i powoduje wolniejszą prędkość. Wreszcie, narzędzia te mogą nawet potajemnie zbierać dane.

Oto kroki, które możesz zrobić, aby ręcznie usunąć rozszerzenia w Chrome:

Krok 01 - Otwórz Chrome.

Krok 02 - Kliknij ikonę z trzema kropkami. Znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 03 - Naciśnij Więcej narzędzi.

Krok 04 - Rozszerzenia prasy.

Następnie zapoznasz się ze wszystkimi dodatkami i rozszerzeniami zainstalowanymi w Chrome. Możesz całkowicie usunąć rozszerzenia lub je wyłączyć. Zalecane jest usunięcie rozszerzenia, jeśli nie wiesz, co to właściwie jest.

Napraw problemy z Chrome Usuń rozszerzenia

Jak ręcznie usunąć rozszerzenia z Safari:

Krok 01 - Otwórz Safari.

Krok 02 - Naciśnij Safari.

Krok 03 - Naciśnij Preferencje znajdujące się w górnym menu.

Krok 04 - Wybierz zakładkę o nazwie Rozszerzenia.

Krok 05 - Usuń rozszerzenia, których nie chcesz.

Twoje urządzenie Mac będzie działało szybciej podczas korzystania z przeglądarki, powinieneś zmniejszyć liczbę otwartych kart. Konsultanci IT sugerują, że powinno być otwartych mniej niż 9 kart. W ten sposób przeglądarka nie jest przeciążona. Ponadto tytuł będzie widoczny dla każdej karty.

Powód 08: Pliki pamięci podręcznej, które są nieaktualne

Istnieje wiele rodzajów plików pamięci podręcznej. Należą do nich pamięć podręczna użytkownika, pamięć podręczna systemu, pamięci podręczne generowane przez aplikacje, pamięci podręczne przeglądarki itp. Pamięci podręczne użytkowników są połączone z kontem użytkownika i zwykle stanowią około 70% całego śmieci w urządzeniu Mac. Ręczne ich usunięcie wymagałoby pisania i klikania.

Rozwiązanie: Usuń niektóre pamięci podręczne, aby zwiększyć wydajność komputera Mac

Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie niektórych pamięci podręcznych w celu zwiększenia wydajności komputera Mac.

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Naciśnij Idź do folderu znajdującego się w menu Idź.

Krok 03 - Wpisz następujące ~ / Library / Caches

Krok 04 - naciśnij Enter.

Krok 05 - Znajdź drzewo folderów pamięci podręcznej.

Krok 06 - Odwiedź każdy folder. Usuń pliki z tych folderów.

Krok 07 - Opróżnij kosz.

Należy pamiętać, że nie należy usuwać folderu, ale tylko zawartą w nim zawartość.

Teraz wystarczy usunąć pamięci podręczne systemu. Jednak w tym czasie należy wpisać ścieżkę poniżej: / Library / Caches

Kroki, które powinieneś zrobić, są w rzeczywistości takie same. Powinieneś znaleźć folder głównej pamięci podręcznej. Następnie znajdź w nim podfoldery. Usuń całą zawartość we wspomnianych folderach.

Przed rozpoczęciem usuwania plików należy wykonać kopię zapasową folderów pamięci podręcznej. To dlatego, że może być ryzykowne.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie Mac Cleaner firmy FoneDog. Oto przewodnik po Jak wyczyścić pamięć podręczną na komputerze Mac.

Wiele nieaktualnych plików pamięci podręcznej

Powód 09: Finder wykorzystuje dużo pamięci

Wyszukiwarka domyślnie służy do lokalizowania plików w widoku Wszystkie moje pliki. Gdy masz dużą liczbę plików na urządzeniu Mac, Finder oczywiście spowalnia. Dzieje się tak, ponieważ otwieranie każdego okna na zewnątrz staje się trudne dla Findera.

Rozwiązanie: Dostosuj preferencje Findera

Rozwiązaniem tego problemu jest dostosowanie preferencji Findera.

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Przejdź do górnego menu i wybierz Preferencje.

Krok 03 - Wyszukaj menu o nazwie Nowe okno Findera

Krok 04 - Po prostu zmodyfikuj domyślne ustawienia wszystkich moich plików do innych, bardziej szczegółowych lokalizacji. Przykładem może być folder Pobrane.

Automatycznie Finder uruchomi się w tej nowej lokalizacji przy następnym otwarciu. Otóż ​​to! Zapisałeś Macowi trochę zasobów pamięci.

Radykalnie przyspiesz Finder_preview

Powód 10: wizualne przeciążenie

Być może już to wiesz, ale bogata grafika i animacje zużywają ogromną ilość zasobów. Nie mówimy, aby przełączyć komputer Mac na jego najstarszy interfejs. Ale jeśli masz wolne urządzenie Mac, prostota jest nadal najlepsza.

Rozwiązanie: stonuj animacje

Rozwiązaniem jest złagodzenie animacji.

Krok 01 - Uruchom Preferencje systemowe.

Krok 02 - Idź do Doku.

Krok 03 - Wyłącz, odznaczając następujące elementy: Powiększenie, animacja używana podczas otwierania aplikacji oraz automatyczne ukrywanie i pokazywanie Docka.

Krok 04 - Naciśnij Minimalizuj okna za pomocą.

Krok 05 - Zmodyfikuj efekt Dżina i zmień go na skalę. Wynika to z faktu, że skala jest prostszą formą powiększenia i zużywa mniej zasobów pamięci.

Radykalnie przyspiesz Dock_preview

Powód 11: Uszkodzone ustawienia SMC

Kontroler zarządzania systemem nazywa się SMC. To on zarządza wieloma funkcjami urządzeń Mac, takimi jak głośność systemu, wentylator, moc, światła i wiele innych parametrów. Przez większość czasu preferencje SMC ulegają uszkodzeniu, co powoduje wolne urządzenie Mac.

Rozwiązanie: Zresetuj SMC

Rozwiązaniem tego problemu jest zresetowanie SMC do domyślnych ustawień fabrycznych. Poniżej pokazano, jak to zrobić, jeśli bateria urządzenia jest rzeczywiście wymienna:

 • Krok 01 - Wyłącz urządzenie Mac.
 • Krok 02 - Wyjmij baterię.
 • Krok 03 - Naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go przez kilka sekund.
 • Krok 04 - Ponownie włóż baterię do urządzenia.
 • Krok 05 - Naciśnij przycisk zasilania. Następnie uruchom urządzenie Mac normalnie, jak zawsze.

W przypadku baterii, których nie można usunąć:

 • Krok 01 - Wyłącz urządzenie Mac.
 • Krok 02 - Naciśnij przycisk zasilania wraz z klawiszami Shift + CTRL + Opcja.
 • Krok 03 - Przytrzymaj wszystkie te klucze przez około 10 sekund.
 • Krok 04 - Zwolnij klucze.
 • Krok 05 - Uruchom ponownie urządzenie Mac, naciskając przycisk zasilania.
Smc Zresetuj Macbook Speedup Sierra

Resetowanie SMC na komputerach Mac Pro, iMac i Mac Mini:

 • Krok 01 - Wyłącz urządzenie Mac.
 • Krok 02 - Wyjmij przewód zasilający, odłączając go.
 • Krok 03 - Poczekaj 15 sekund.
 • Krok 04 - Włóż przewód zasilający, podłączając go ponownie.
 • Krok 05 - Poczekaj jeszcze kilka sekund.
 • Krok 06 - Włącz ponownie urządzenie Mac za pomocą przycisku zasilania.

Powód 12: Przeciążenie reflektora

Twoje urządzenie Mac ma własną wyszukiwarkę Spotlight. Zanim będzie w stanie zlokalizować dowolną rzecz, tworzy mapę każdego posiadanego pliku. Jeśli masz stare urządzenie Mac i masz więcej niż jeden dysk, problem występuje podczas ponownego indeksowania bardzo dużego drzewa plików.

Rozwiązanie: Dostrojenie Spotlight

Rozwiązaniem tego jest dostrajanie Spotlight. Podobnie jak w przypadku Findera, ograniczysz obszar wyszukiwania Spotlight.

Krok 01 - Odwiedź Preferencje systemowe.

Krok 02 - Przejdź do Spotlight.

Krok 03 - Przejdź do zakładki Prywatność.

Krok 04 - Możesz po prostu wykluczyć niektóre wybrane foldery z wyszukiwania przez Spotlight. Dzięki temu jego ładunek będzie mniejszy. Po prostu przeciągnij, a następnie upuść foldery na wyświetlonym panelu. Powinieneś zacząć od cięższych.

W ten sposób Spotlight uniknie indeksowania wspomnianych woluminów i folderów. Wydajność komputera Mac będzie lepsza, ponieważ indeksowanie zajmie mniej czasu. Innym łatwym sposobem jest użycie PowerMyMac - Spotlight funkcja, aby je wyłączyć.

Przeciążenie reflektora

Powód 13: Ogromna ilość plików tymczasowych w pamięci

„Dlaczego mój Mac jest tak wolny?” Jest prosty fakt, o którym większość ludzi nie wie. Każda aplikacja uruchomiona na urządzeniu Mac tworzy pliki pamięci podręcznej. Im dłuższy czas działania aplikacji, tym większa ilość tworzonej pamięci podręcznej, która stopniowo się zapełnia. To samo dotyczy wszystkich typów plików tymczasowych.

Rozwiązanie: regularnie uruchamiaj ponownie urządzenie Mac

Rozwiązaniem tego problemu jest regularne ponowne uruchamianie urządzenia Mac. Zawsze istnieje spór między ludźmi, którzy chcieliby spać na swoim Macu, a ludźmi, którzy zawsze restartują Maca. Jednak nawet jeśli postawimy się w środku obu stron, nadal chcielibyśmy powiedzieć, że ponowne uruchomienie urządzenia Mac ma swoje zalety. Ponowne uruchomienie wyników po zwolnieniu pamięci RAM. W czasach, gdy urządzenie Mac nie ma potrzebnej pamięci RAM, faktycznie pożycza z pamięci wirtualnej. Ale nie może tego robić bez końca.

Kiedy tak się dzieje, urządzenie Mac staje się wolne. Tak więc pojawia się koło tęczy! Aby zwolnić więcej pamięci RAM, musisz co jakiś czas ponownie uruchamiać urządzenie Mac. Każdy plik tymczasowy utworzony przez system operacyjny i zawarte w nim aplikacje zostaną usunięte. Ponadto wszystkie aplikacje, które „uważasz” za zamknięte (ale nadal działają w tle), zostaną zmuszone do wyjścia. W końcu komputer Mac zostanie teraz odświeżony, a jego wydajność poprawi się.

Zbyt wiele plików tymczasowych w pamięci

Powód 14: Twoja FileVault kładzie ogromny nacisk na Twoją pamięć

Aby uniknąć kopiowania plików przez intruzów, wkracza FileVault. Jest to bardzo korzystne, ale tam jest duży ALE. Jeśli komputer Mac jest dość stary, aktywacja szyfrowania plików może go spowolnić, szczególnie jeśli chodzi o wydajność dysku twardego.

Rozwiązanie: Dezaktywuj szyfrowanie FileVault

Co z tym zrobić? Musisz dezaktywować szyfrowanie FileVault. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 01 - Odwiedź menu Apple.

Krok 02 - Przejdź do Preferencji systemowych.

Krok 03 - Wybierz Bezpieczeństwo i prywatność.

Krok 04 - Naciśnij ikonę, która wygląda jak zamek. To odblokuje.

Krok 05 - Wprowadź swoje hasło.

Krok 06 - Naciśnij przycisk Wyłącz FileVault.

Krok 07 - Naciśnij przycisk Wyłącz szyfrowanie.

Teraz wydajność Maca będzie większa. Dzieje się tak, ponieważ FileVault kładzie duży nacisk na cykle procesora podczas szyfrowania i deszyfrowania plików.

Filevault waży na pamięci

Powód 15: Uprawnienia, które są sprzeczne lub łamane

Pliki w systemie operacyjnym Maca mają określone uprawnienia. Uprawnienia te określają, które usługi i aplikacje mogą uzyskać dostęp do poszczególnych plików. Z biegiem czasu pojawiają się problemy z uprawnieniami. Powoduje to zawieszanie się, awarie i opóźnianie systemu operacyjnego Mac.

Rozwiązanie: Napraw uprawnienia do dysku

Rozwiązaniem tego problemu jest naprawa uprawnień do dysku. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji o nazwie Disk Utility. Można to zobaczyć w aplikacjach, a następnie w narzędziach. Gdy znajdziesz się w Narzędziu dyskowym, po prostu podświetl dysk startowy urządzenia. Następnie naciśnij kartę o nazwie Pierwsza pomoc.

Następnie musisz nacisnąć przycisk Napraw uprawnienia do dysku. Twoje urządzenie Mac przejdzie teraz przez cały dysk. Lokalizuje i naprawia uprawnienia. W ten sposób, gdy aplikacja potrzebuje określonego pliku, urządzenie Mac może go natychmiast zlokalizować.

Trzeba jednak pamiętać, że ta konkretna opcja jest niedostępna dla użytkowników, którzy mają OS X El Capitan. Wynika to z faktu, że Apple zawarło funkcję System Integrity Protection (SIP). Ta funkcja automatycznie naprawia uprawnienia do dysku. Problem polega na tym, że nie wszystkie aplikacje podlegają automatycznym naprawom.

Zepsute lub sprzeczne uprawnienia

Powód 16: Ogromne stosy starych plików i dużych plików

Na komputerze Mac są zwykle dwie lokalizacje, które stają się zrzutem danych. Te dwa foldery to foldery Kosz i Pobrane. Powoduje to mniej miejsca na dysku twardym i oczywiście ogromny spadek wydajności komputera Mac.

Rozwiązanie: Oczyść swoje kosze i foldery pobierania

Rozwiązaniem tutaj jest oczyszczenie folderów Kosz i Pobrane. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy folder swojego Kosza, a następnie wybierz Opróżnij kosz. Następnie musisz odwiedzić folder Pobrane i posortować wszystkie pliki według ich rozmiaru. Będziesz mógł zobaczyć rzeczy, które uważasz za niepotrzebne. Mogą to być albumy ze zdjęciami lub filmy, które wcześniej pobrałeś.

Możesz zrobić kilka rzeczy dla tych. Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to zlokalizować pliki rozszerzenia DMG w folderze Pobrane. Możesz także przesyłać pliki multimedialne z urządzenia Mac na konto iCloud. Możesz także przesyłać pliki na zewnętrzny dysk twardy. Na koniec możesz także usunąć zduplikowane foldery i pliki.

Jedną rzeczą, której możesz użyć do usunięcia zduplikowanych plików i folderów, jest użycie FoneDog Mac Cleaner. Ma tam moduł, który mówi: Duplicate Finder.

Powód 17: Ogromna liczba ikon umieszczonych w okienkach preferencji

Podczas pobierania aplikacji czasami zawierają one skróty w Preferencjach systemowych. Oczywiście ikony te nadal zajmują pewną ilość miejsca. Nawet jeśli aplikacja została już usunięta, czasem ikony nadal tam są.

Rozwiązanie: wyczyść swoje panele preferencji

Rozwiązaniem jest wyczyszczenie paneli preferencji. Szybkość urządzenia Mac znacznie wzrośnie, zwłaszcza jeśli usuniesz dodatkowe elementy znajdujące się w okienkach preferencji. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 01 - Odwiedź Preferencje systemowe.

Krok 02 - Sprawdź panel.

Krok 03 - Sprawdź ikony aplikacji, których nie używasz regularnie.

Krok 04 - Kliknij prawym przyciskiem myszy te aplikacje.

Krok 05 - Naciśnij Usuń.

Krok 06 - Opróżnij kosz, aby całkowicie się go pozbyć.

Zbyt wiele ikon

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje urządzenie Mac działa wolno. Oto najczęstsze powody. Najlepszym sposobem na przyspieszenie komputera Mac jest usunięcie niepotrzebnego bałaganu, niepotrzebnych plików, starych plików i dużych plików. Aby to zrobić, potrzebujesz FoneDog's Mac Cleaner. Jest to narzędzie typu „wszystko w jednym”, które zawiera 16 różnych modułów do różnych celów. Teraz wybierz odpowiednie rozwiązanie, aby naprawić „Dlaczego mój komputer Mac jest taki wolny?”.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 87 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.