Kontakt

Utwórz plik ZIP Chroń hasło na komputerze Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2019 r

Zabezpieczenie hasłem wszystkich plików zip na komputerze Mac nie jest tak naprawdę trudne. Ta metoda nie wymaga żadnych dodatków ani niczego nie trzeba pobierać. Zamiast tego możesz łatwo użyć narzędzia zip dostarczanego z komputerem Mac.

W ten sposób możesz łatwo chronić plik archiwum zip przed kimkolwiek, a zatem nikt nie będzie miał do niego dostępu. W tym artykule pokażemy, jak możesz chroń pliki zip za pomocą hasła na komputerze Mac i innym systemie operacyjnym.

Część 1: Dlaczego ochrona plików zip jest ważna?Część 2: Jak zabezpieczyć hasłem Zip z komputera Mac przy użyciu wiersza poleceniaCzęść 3: Ustawianie hasła Zip na komputerze MacCzęść 4: Jak otworzyć zip chroniony hasłem na komputerze MacCzęść 5: Inne sposoby ochrony hasłem pliku zip na komputerze MacCzęść 6: Ochrona pliku ZIP w innym systemie operacyjnymCzęść 7: Wniosek

Część 1: Dlaczego ochrona plików zip jest ważna?

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś chronić hasłem swoje pliki zip. Oto niektóre z głównych powodów, które powinieneś rozważyć.

Powód 1: Zapewnia inny poziom bezpieczeństwa dla wrażliwych danych


Jeśli faktycznie archiwizujesz niektóre dane, nie chcesz, aby inne osoby je widziały, możesz je zabezpieczyć hasłem. Dlatego ochrona hasłem w plikach zip jest bardzo ważna dla Twojej prywatności.

Powód 2: Chroni pliki podczas przesyłania

Zwykle używasz plików zip, jeśli chcesz wysłać dokument innym osobom za pośrednictwem poczty e-mail lub chcesz przesłać go na określoną stronę internetową. Pamiętaj, że wysyłanie poufnych danych przy użyciu poczty e-mail nie jest w 100% bezpieczne, dlatego dodanie hasła może być świetnym pomysłem.

Powód 3: Zmniejsza szansę nieupoważnionego dostępu do nich

Po utworzeniu pliku zip chronionego hasłem nie będzie już szans, że inne osoby będą mogły uzyskać do niego dostęp. Nawet jeśli przypadkowo wysłałeś je do niewłaściwej osoby, plik nadal będzie bezpieczny. Jest to konieczne w przypadku plików uważanych za ściśle tajne.

Będziesz także mógł chronić swoją prywatność i jednocześnie plik, nad którym próbujesz pracować. Szczególnie, jeśli te pliki są bardzo wrażliwe.

Oto powody, dla których warto rozważyć, dlaczego warto zabezpieczyć hasłem pliki zip, które masz na komputerze Mac. Uczyń to priorytetem, a wszystko będzie bezpieczne. I że nie będziesz już musiał stawić czoła głębszym problemom, gdy dana osoba uzyskała dostęp do pliku zip.

Zip Protect Zip

Część 2: Jak zabezpieczyć hasłem Zip z komputera Mac przy użyciu wiersza polecenia

Jeśli znasz linię poleceń, składnia zaszyfrowanego polecenia zip wygląda następująco:
zip -e [archiwum] [plik].

A jeśli zamierzasz zaszyfrować dwa lub więcej plików zip na komputerze Mac za pomocą hasła, składnia wyglądałaby następująco:
Zip -er [archiwa] [folder]

Jeśli jednak nie jesteś zaznajomiony z rzeczami, o których wspomnieliśmy powyżej, możesz przeczytać dalej, aby dowiedzieć się, jak utworzyć archiwum zip, które jest szyfrowane za pomocą hasła. Zaszyfrowane pliki zip będą w stanie utrzymać ochronę hasłem na dowolnych platformach.

Oznacza to, że będziesz mógł wysłać chroniony plik do dowolnego użytkownika systemu Windows. I zanim będą mogli je otworzyć, będą musieli wpisać hasło, aby móc przeglądać zawartość.

Część 3: Ustawianie hasła Zip na komputerze Mac

Teraz, aby móc tworzyć archiwa chroniące hasłem, oto kroki, które musisz wykonać.

  1. Śmiało i otwórz aplikację Terminal na komputerze Mac. A następnie wybierz folder narzędzi.
  2. Następnie przejdź do następującego polecenia: zip -er nazwa_archiwum.zip filetoprotect.txt
  3. Gdy to zrobisz, śmiało wpisz hasło i zweryfikuj je. Należy również pamiętać, że powstałe archiwum będzie nosiło nazwę „nazwa_archiwum.zip” i będzie teraz szyfrowane hasłem. Pliki zaszyfrowane „filetoprotect.txt” będą dostępne bez hasła.

W takim przypadku, jeśli chcesz skompresować pewne wiele plików w folderze, być może będziesz musiał najpierw zmodyfikować to polecenie:
Zip -er archive.zip / path / to / directory /

Część 4: Jak otworzyć zip chroniony hasłem na komputerze Mac

Nawet jeśli utworzono hasło chronione za pomocą wiersza polecenia, nie jest konieczne rozpakowywanie pliku za pomocą terminala. Można to rozszerzyć za pomocą Findera na komputerze Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie kliknąć plik, a następnie wprowadzić hasło. Spowoduje to dekompresję plików. Poza tym możesz również zdekompresować te pliki za pomocą wiersza poleceń:

Rozpakuj plik.zip

Oto kilka przypadków, w których musisz mieć archiwa zip chronione hasłem.

• Hasło chroniące określony plik lub katalog.

• Jeśli chcesz wysłać wrażliwe dane i niektóre zaszyfrowane pliki do niezaszyfrowanej sieci.

• Jeśli chcesz wysłać plik poufny do określonego użytkownika systemu Windows.

• Jeśli chcesz dodać kolejną warstwę zabezpieczeń do ukrytego folderu.

• Jeśli chcesz chronić swoje własne kopie zapasowe, które znajdują się poza Maszyną Czasu.

Część 5: Inne sposoby ochrony hasłem pliku zip na komputerze Mac

Oprócz tego, o czym wspomnieliśmy powyżej, istnieje również inny sposób na utworzenie pliku Zip z Findera. Jednak nie ma możliwości, aby faktycznie zaszyfrować go za pomocą interfejsu graficznego. Polecenie zip, którego używa, zawiera na komputerze Mac, w rzeczywistości nie umożliwia szyfrowania plików zip bez konieczności korzystania z aplikacji innej firmy.

Z tego powodu mamy Keka, która wydaje się być jedną z najbardziej przydatnych aplikacji do kompresji i dekompresji plików, które możesz mieć na swoim komputerze Mac. Jednak Keka tak naprawdę nie używa AES do domyślnego szyfrowania plików zip. Musisz zdobyć wersję beta Keka, abyś mógł to zrobić. Możesz też użyć standardowej wersji i utworzyć zaszyfrowane pliki 7z. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem.

  1. Śmiało i uruchom Keka na komputerze Mac.
  2. Następnie przejdź dalej i wybierz 7z, a następnie wprowadź żądane hasło do swojego archiwum.
  3. Gdy skończysz z hasłem, przeciągnij i upuść jeden lub więcej plików, które chcesz skompresować w kierunku okna Keka. Następnie będą mogli skompresować do pliku 7z zaszyfrowanego hasłem, które właśnie wprowadziłeś.

Zawsze pamiętaj, jakie jest Twoje hasło, ponieważ będzie ono potrzebne, aby uzyskać dostęp do pliku. W ten sposób możesz zabezpieczyć hasłem pliki zip na komputerze Mac.

Keke

Część 6: Ochrona pliku ZIP w innym systemie operacyjnym

OS X nie jest jedynym, który jest w stanie zabezpieczyć hasłem plik zip, ale podobnie jak w przypadku innych systemów operacyjnych. Tutaj jest kilka z nich.

1. Windows - 7-Zip

System operacyjny Windows ma wbudowany sposób na utworzenie pliku zip. Niektóre oferują nawet ochronę hasłem i szyfrowanie posiadanych plików zip. Teraz, jeśli chcesz zabezpieczyć hasłem swoje pliki zip, zalecamy 7-Zip.

Korzystając z 7-Zip, będziesz mógł wybrać niektóre pliki w Eksploratorze plików lub w oknie Eksploratora Windows. Następnie kliknij je prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz 7-Zip. Następnie przejdź dalej i wybierz opcję dodania do archiwum. Tutaj musisz jedynie upewnić się, że wybrałeś opcję „Dodaj do archiwum”. W ten sposób będziesz mógł ustawić hasło, które chcesz.

7-Zip pozwala również domyślnie utworzyć archiwum 7z. Lub możesz również wybrać opcję Zip. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z zipowania, musisz upewnić się, że wybrałeś metodę szyfrowania AES-256. Następnie wprowadź hasło, a następnie kliknij przycisk „OK”, aby utworzyć zaszyfrowany plik archiwum.

Savewinzip

2. Linux - File Roller z p7zip-full

Standardowy menedżer archiwów lub rolownik plików, który jest dostarczany z Ubuntu i niektórymi innymi komputerami opartymi na GNOME, w rzeczywistości nie mają opcji, aby pliki zip były chronione hasłem. Dlatego wszystko dzieje się dzięki File Roller, ponieważ będziesz mógł go używać, aby móc tworzyć archiwa 7z.

Teraz, aby to włączyć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować pakiet p7zip-full. Gdy już to masz, możesz tworzyć zaszyfrowane pliki 7z, które mogą pochodzić bezpośrednio z okna File Roller. Możesz także wybrać niektóre pliki w oknie menedżera plików. A kiedy to zrobisz, kliknij je prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Kompresuj”. Możesz także uruchomić aplikację Archive Manager i użyć jej do tworzenia nowych archiwów.

Jeśli jesteś już w oknie Kompresuj, upewnij się, że wybrany jest format archiwum 7z. Następnie kliknij nagłówek Inne opcje i wprowadź żądane hasło. Hasło, które zamierzasz utworzyć, zostanie również użyte do odblokowania archiwum w późniejszym czasie.

Oprócz tego, o czym wspomnieliśmy, wciąż istnieje wiele różnych programów, których możesz użyć, aby móc tworzyć pliki zip chronione hasłem. Ale cokolwiek chcesz użyć, zawsze musisz upewnić się, że używa bezpiecznego szyfrowania. Problem, który mamy do czynienia z plikami Zip, nie jest w pełni teoretyczny.

Musisz pamiętać, że sieć jest naprawdę pełna narzędzi, których można użyć do odzyskania określonego pliku zip chronionego hasłem. Dlatego musisz być w 100% pewien, że możesz zaufać tej aplikacji. Możesz faktycznie oprzeć się na ocenie aplikacji, którą próbujesz uzyskać. Możesz również oprzeć go na sekcji komentarzy aplikacji, jeśli przyszło im do czynienia z fałszywymi działaniami, gdy próbują korzystać z programu.

Musisz upewnić się, że wszystko, czego używasz, jest rzeczywiście bezpieczne. Ponieważ jeśli nie, nie ma sensu, aby pliki zip były chronione hasłem, ponieważ inne osoby będą mogły łatwo zhakować je i mieć pliki, które masz. Jeśli tak się stanie, może to stanowić zagrożenie dla Ciebie, ponieważ mogą usunąć wszystkie zawarte w nim dane lub łatwo rozprzestrzenić je w Internecie. Inną możliwą rzeczą, która może się zdarzyć, jest to, że mogą dać to niewłaściwej osobie.

Ludzie również czytająNie można rozwinąć pliku zip na komputerze Mac?Jaki jest najlepszy Mac Cleaner w 2019 roku?

Część 7: Wniosek

Jak widać, robienie chroń pliki zip za pomocą hasła na komputerze Mac nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz, to wiedza i odpowiednie narzędzie, którego możesz użyć. Możesz także użyć komputera Mac do zabezpieczenia plików zip zabezpieczonymi hasłem na komputerze Mac lub możesz użyć aplikacji innej firmy.

Jak pokazaliśmy, istnieje kilka aplikacji, z których możesz faktycznie korzystać. Będzie to teraz zależeć od ciebie, czy chcesz z nich korzystać, czy nie. Musisz tylko pamiętać, że ochrona hasłem jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić z plikami zip, jeśli chcesz zachować ich poufność przez cały czas. W ten sposób nikt nie będzie miał do niego dostępu oprócz ciebie.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz recenzenta

Suresh Pawar2019-02-28 08:30:29

Cześć, dzięki za informację o tym naprawdę fajnym wpisie.

obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 102 oceny)

Logo PowerMyMac

PowerMyMac

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.