Kontakt

Najlepszy darmowy program do czyszczenia komputerów Mac w 2020 roku

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 8 maja 2020 r

Czy obecnie masz wolny komputer Mac? Czy ma już pełne miejsce na dysku? Szukasz narzędzia, które może Ci w tym pomóc? Cóż, tutaj pokażemy ci najlepszy darmowy program do czyszczenia komputerów, jaki możesz mieć dla swojego Maca.

Jak wszyscy wiemy, po zakupie komputera Mac wszystko w jego systemie może wydawać się szybkie. Może to zająć tylko kilka kliknięć i voila, pewna aplikacja może otworzyć się w jednej chwili, a uruchomienie komputera Mac zajmie Ci tylko kilka sekund. Ponieważ na komputerze Mac wszystko dzieje się tak szybko, nie ma na co narzekać.

Jednak w miarę upływu czasu korzystasz z komputera Mac, gdy przechowujesz w nim wiele plików i aplikacji, zauważysz, że po prostu nie działa tak, jak było przed pierwszym zakupem. Będziesz mógł zauważyć, że tak naprawdę zajmuje to trochę czasu. Uruchamianie może potrwać kilka minut, a twoje aplikacje mogą wydawać się, że uruchomienie trwa wiecznie. Najgorsze jest to, że możesz także zobaczyć komunikat „nie odpowiadam”.

Dzięki temu, bez względu na to, jaki model Maca otrzymujesz, dopóki będziesz go używać z czasem, nadal będziesz mieć takie doświadczenie. Wynika to z faktu, że pamięć komputera Mac zapełnia się. Jest tak w rzeczywistości z powodu plików osobistych, które przechowujesz w czasie. Mogą to być również niektóre pliki firmowe lub niektóre pliki członka rodziny. To wszystko może wydawać się ważne, ale nie wszystko dla Twojego komputera Mac.

Wynika to z faktu, że na komputerze Mac znajduje się wiele śmieci, które są powiązane z przydatnymi plikami na komputerze Mac. Te śmieci, o których mówimy, pochodzą z plików, które zwykle są zapisywane w duplikatach. Również z tymi wszystkimi rozszerzeniami, które faktycznie pochodzą z aplikacji, które masz na komputerze Mac, zepsutych pobrań, starych aplikacji i wielu innych.

Ze względu na wszystkie te problemy, które masz z komputerem Mac, mamy tutaj jedne z najlepszych programów do czyszczenia komputerów, których możesz użyć. Możesz iść naprzód i możesz wybrać, który z nich otrzymasz.

Najlepszy Cleaner Mac

Część 1: Nowy najlepszy Mac Cleaner w mieście!Część 2: Najlepsze bezpłatne narzędzia do czyszczenia komputerów MacCzęść 3: Wniosek

Część 1: Nowy najlepszy Mac Cleaner w mieście!

Oprócz wspomnianych wyżej programów do czyszczenia komputerów Mac istnieje także nowy program do czyszczenia komputerów Mac, który spodoba ci się na komputerze Mac. I to jest FoneDog Mac Cleaner.

FoneDog Mac Cleaner pomoże Ci przyspieszyć komputer Mac za pomocą zaledwie kilku prostych kliknięć. Ma również możliwość szybkiego, ale dokładnego przeskanowania komputera Mac i natychmiastowego wyczyszczenia wszystkich niepotrzebnych plików. Ma również możliwość sprawdzania stanu systemu komputera Mac, który obejmuje użycie dysku, stan procesora, zużycie pamięci i wiele więcej.

Oprócz tego FoneDog Mac Cleaner ma również możliwość znalezienia wszystkich tych samych zdjęć, które masz na komputerze Mac, a także niektórych innych identycznych plików, o których nawet nie wiesz, że istnieją. FoneDog Mac Cleaner może również skanować wszystkie pliki i daje wynik w sposób posortowany, na przykład według rozmiaru, czasu i innych.

FoneDog Mac Cleaner zawiera osiem zaawansowanych funkcji, których nie zobaczysz w żadnym innym Mac Cleaner. Jego funkcje obejmują Status systemu, Mac Cleaner, Wyszukiwarka podobnych obrazów, Duplikaty plików, Deinstalator aplikacji Mac, Menedżer rozszerzeń, Czyszczenie prywatności przeglądarki i Niszczarkę plików. Jak widać, istnieje wiele sposobów korzystania z FoneDog Mac Cleaner, a nie tylko poprzez usunięcie wszystkich niepotrzebnych plików.

Teraz, aby dowiedzieć się, jak łatwa w użyciu jest FoneDog Mac Cleaner, oto przewodnik, który możesz śledzić.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do naszej oficjalnej strony internetowej, www.fonedog.com i stamtąd pobierz FoneDog Mac Cleaner. Następnie przejdź dalej i zainstaluj go na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom FoneDog Mac Cleaner

Po zakończeniu instalacji programu FoneDog Mac Cleaner, uruchom go na komputerze Mac. Na głównym interfejsie programu będzie można zobaczyć status systemu Mac.

status

Krok 3: Wybierz i działaj

Następnie, jeśli zauważysz u góry ekranu, zobaczysz trzy opcje. Następnie wybierz „Mac Cleaner”, aby rozpocząć czyszczenie komputera Mac.

Czysty

Krok 4: Wybierz moduł i skanuj

Po wybraniu opcji będzie można zobaczyć na ekranie rzeczy, które FoneDog Mac Cleaner może wyczyścić. Zobaczysz Wiadomości systemowe, Wiadomości iPhoto, Wiadomości e-mail, Podobne zdjęcia, Wiadomości iTunes i inne. Stamtąd idź dalej i wybierz określony moduł.

Po wybraniu modułu program FoneDog Mac Cleaner poprosi o zeskanowanie folderu. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Skanuj”. Rozpocznie się proces skanowania. Odtąd wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie procesu.

Kosz na śmieci

Krok 5: Przejrzyj i wybierz elementy do oczyszczenia

Po zakończeniu procesu skanowania FoneDog Mac Cleaner wyświetli wszystkie elementy, które zawiera każdy moduł. Jeśli spróbujesz kliknąć określony folder, FoneDog Mac Cleaner pokaże Ci wszystkie zawarte w nim elementy. Zobaczysz to po prawej stronie ekranu.

Następnie przejrzyj wszystko, aby upewnić się, że wszystko, czego już nie potrzebujesz. Ponieważ po ich usunięciu nie można ich już odzyskać.

Zegarek na śmieci

Krok 6: Czyszczenie wykonane

Po przejrzeniu wszystkich elementów i jesteś wyraźnie z tego zadowolony. Możesz przejść dalej i kliknąć przycisk „Wyczyść”. Po zakończeniu tego procesu wszystkie niepotrzebne pliki zostaną usunięte z komputera Mac. Chociaż będą pewne foldery, które zostaną oznaczone jako „Zero KB”. Oznacza to tylko, że te foldery są folderami automatycznie odtwarzanymi.

Więc masz! Tak łatwo jest korzystać z FoneDog Mac Cleaner.

Ludzie również czytająJak włączyć tryb ciemny dla PowerMyMacJak odinstalować program iTunes na komputerze Mac?

Część 2: Najlepsze bezpłatne narzędzia do czyszczenia komputerów Mac

Bez względu na to, jaki system operacyjny masz na komputerze Mac, oto najlepsze najlepsze Mac Cleaners do wyboru. Wszystko to pomoże Ci w czyszczeniu komputera Mac i zwalnianiu miejsca na nowe pliki i aplikacje. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, który z nich będziesz mieć.

1. CleanGeeker

Jeśli mamy zamiar porozmawiać o czyszczeniu niepotrzebnych plików na komputerze Mac, usunięciu zduplikowanych plików i konieczności zoptymalizowania komputera Mac, abyś mógł z niego lepiej korzystać, CleanGeeker może być przydatny.

CleanGeeker jest znany z bardzo silnego wyczucia perfekcji, dlatego jest preferowany przez wielu użytkowników komputerów Mac. Zawiera także niektóre z najlepszych wbudowanych funkcji, takich jak usuwanie wszystkich niepotrzebnych plików, duplikatów, dużych plików i wiele innych. To narzędzie wykorzystuje również algorytm RAW, który stanowi dobrą pomoc w procesie skanowania. Możesz także użyć CleanGeeker, aby móc odinstalować wszelkie nieużywane aplikacje i zarządzać tymi dodatkami systemowymi i ich rozszerzeniami.

Ten Mac Cleaner posiada cztery podstawowe funkcje, o których wspomnimy poniżej.

Junk Clean - To narzędzie może faktycznie wyczyścić do 12 niepotrzebnych plików w systemie i aplikacjach. Obejmuje to pamięć podręczną aplikacji, pliki dziennika, pliki językowe, uszkodzone elementy logowania, pamięć podręczną przeglądarki, stare kopie zapasowe, pliki śmieci, pliki do pobrania i inne.

Duplicate Finder - Ta funkcja CleanGeeker może pomóc w skanowaniu całego systemu Mac, a także iTunes i zlokalizuje wszystkie duplikaty danych, które masz. Obejmuje to twoją muzykę, filmy, pliki, zdjęcia i wiele innych.

Duże pliki czyste - Po wykonaniu szybkiego skanowania na komputerze Mac będzie w stanie znaleźć wszystkie duże pliki, które masz. Ponadto zostaną one podzielone na dobrze ułożone i mogą je również sortować według rozmiaru i poddać je przeglądowi.

Deinstalator aplikacji - Ostatnią funkcją tego narzędzia jest to, że może odinstalować wszelkie niepotrzebne aplikacje. Może usunąć dowolną aplikację, która się nie odinstaluje.

Wyczyść Geeker

2. CleanMyMac X

Teraz, jeśli mamy zamiar mówić o usunięciu całego złośliwego oprogramowania, które masz na komputerze Mac, a także niepotrzebnych plików i monitorowaniu wydajności systemu Mac. Zatem CleanMyMac X jest tym, który powinieneś mieć. To narzędzie pomoże Ci w przeszukiwaniu każdego zakątka systemu Mac. W ten sposób będzie w stanie znaleźć wszystkie posiadane duplikaty, niepotrzebne pliki, pamięci podręczne i wiele więcej, a następnie będzie można je całkowicie usunąć z komputera Mac.

Oprócz rzeczy, o których wspomnieliśmy, CleanMyMac X może również pomóc w zarządzaniu aplikacjami i plikami. Dobrą rzeczą jest to, że faktycznie pyta o pozwolenie, zanim przystąpi do usunięcia pliku.

Wyczyść mój Mac

3. Napęd Geniusz

Drive Genius jest także jednym z narzędzi, którym możesz zaufać, jeśli chodzi o usuwanie wszystkich niepotrzebnych plików na komputerze Mac. A najlepsze w tym narzędziu jest to, że może również sprawdzić komputer Mac na dysku i dowiedzieć się, czy masz problemy, takie jak duplikaty plików. Następnie przeniesie zduplikowane pliki bezpośrednio do kosza lub może też je zastąpić.

Drive Genius

4. MacCleanse

Jeśli dążysz do uzyskania rozwiązania typu „wszystko w jednym”, zalecamy MacCleanse. To narzędzie oferuje kilka opcji usuwania plików. Obejmuje to czyszczenie plików cookie, pamięci podręcznej, historii przeglądania, dzienników itp. Będziesz wtedy zaskoczony, gdy zobaczysz, ile miejsca faktycznie możesz uzyskać, usuwając wszystkie te pliki.

Możesz także wyświetlić podgląd wszystkich treści tworzonych przez dowolne aplikacje. A kiedy usuniesz pewne dane za pomocą MacCleanse, oznacza to, że nie ma odwrotu, ponieważ wszystko zostanie wykonane na stałe. Nawet hakerzy nie będą w stanie ich odzyskać.

Mac Cleanse

5. AppCleaner

AppCleaner to najlepsze rozwiązanie, jakie możesz kiedykolwiek uzyskać, jeśli całkowicie usuniesz określony plik z komputera Mac. Gdy zdecydujesz się zainstalować to narzędzie, oznacza to, że będzie w stanie usunąć wszystkie niepotrzebne dodatkowe pliki, które masz na komputerze Mac. W ten sposób będziesz mieć więcej miejsca na dysku twardym.

App Cleaner

Część 3: Wniosek

Jak widać, istnieje wiele programów do czyszczenia komputerów Mac, na których można polegać, jeśli chodzi o usuwanie wszystkich niepotrzebnych plików na komputerze Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, który najbardziej Ci odpowiada.

Ale w tym przypadku zalecamy korzystanie z FoneDog Mac Cleaner, ponieważ najwyraźniej ten jest najlepszy z najlepszych. Może robić wszystko, co inne programy do czyszczenia komputerów Mac. Może to również ułatwić Ci życie, instalując FoneDog Mac Cleaner na komputerze Mac.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 107 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.