Kontakt

Jak wyczyścić komputer Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

mak jest jednym z urządzeń, z których często korzystamy w życiu codziennym. Zwykle używamy go do różnych celów, takich jak projekt szkolny, prezentacje biznesowe, dane biznesowe lub po prostu przeglądanie Internetu.

Ponieważ masz już komputer Mac od dłuższego czasu, oznacza to, że komputer Mac może przenosić wiele plików i prawdopodobnie nie będzie wyglądał świeżo i czysto jak wcześniej. Jedynym sposobem, aby poczuć, że komputer Mac działa dobrze, tak jak wtedy, gdy go kupiłeś, jest wyczyszczenie go.

Tutaj pokażemy ci jak możesz wyczyścić komputer Mac. Pomoże to komputerowi Mac pracować szybciej i zapewni więcej miejsca na zapisywanie nowych plików i aplikacji.

Część 1: Jak wyczyścić komputer Mac - najszybszy i najłatwiejszy sposóbCzęść 2: Jak wyczyścić komputer Mac ręcznieCzęść 3: Wniosek

Ludzie również czytająJak usunąć kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac?Jak naprawić mój komputer Mac działający powoli?

Część 1: Jak wyczyścić komputer Mac - najszybszy i najłatwiejszy sposób

Czyszczenie naszego komputera Mac zajmie dużo czasu, w zależności od plików przechowywanych na komputerze Mac. Jesteśmy prawie pewni, że niektórzy użytkownicy komputerów Mac nie mają czasu na ręczne czyszczenie komputera Mac.

Właśnie dlatego stworzyliśmy idealne oprogramowanie, którego możesz użyć do czyszczenia komputera Mac. Odbywa się to za pomocą nowego FoneDog Mac Cleaner.

FoneDog - Mac Cleaner to jedno z najlepszych programów, które musisz mieć, aby posprzątać komputer Mac. Wynika to z faktu, że FoneDog - Mac Cleaner pomoże Ci na różne sposoby, takie jak następujące.

 • Może pomóc ci usunąć swoje śmieci.
 • Może pomóc w zarządzaniu wszystkimi zduplikowanymi plikami.
 • Może usunąć wszystkie podobne obrazy, które masz na komputerze Mac.
 • Może także pomóc usunąć wszystkie duże i stare pliki, których już nie potrzebujesz.
 • To oprogramowanie pomoże również odinstalować wszystkie resztki usuniętych aplikacji.
 • Inną rzeczą jest to, że może pomóc chronić zbędne historie wyszukiwania.

Oprócz rzeczy, które FoneDog - Mac Cleaner, ma także osiem potężnych funkcji, które mogą pomóc z komputerem Mac.

 • Status systemu
 • Podobny wyszukiwarka obrazów
 • Duplicate Files Finder
 • Mac Cleaner
 • Menedżer rozszerzeń
 • File Shredder
 • Deinstalator aplikacji Mac
 • Czyszczenie prywatności przeglądarki

Biorąc to wszystko pod uwagę o FoneDog - Mac Cleaner, może również pomóc w przyspieszeniu komputera Mac za pomocą kilku prostych kliknięć. Może również pomóc w sprawdzeniu podstawowego stanu komputera Mac, który obejmuje również użycie dysku, status procesora, stan pamięci i inne.

FoneDog Mac Cleaner ma również możliwość wyszukiwania wszystkich zdjęć, które są takie same i to samo z tymi samymi plikami, które masz na komputerze Mac.

W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie pliki lub dane, których już nie potrzebujesz na komputerze Mac, zostaną trwale usunięte, aby mieć to miejsce i przyspieszyć działanie komputera Mac.

Teraz oto, jak korzystać z FoneDog Mac Cleaner. Zrób to, a komputer Mac będzie tak świeży jak nowy po zakończeniu czyszczenia za pomocą tego programu. Poniższe zrzuty ekranu znajdują się w trybie ciemności na komputerze Mac.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Pobierz oprogramowanie, przechodząc przez naszą oficjalną stronę internetową pod adresem www.fonedog.com i wyszukaj Mac Cleaner. Po zlokalizowaniu programu przejdź dalej i zainstaluj go na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom program

Po pomyślnym zainstalowaniu programu na komputerze Mac, uruchom program FoneDog Mac Cleaner. Po uruchomieniu programu możesz przejść dalej i sprawdzić stan systemu Mac.status

Krok 3: Wybierz iTunes Junk

Następnie będziesz mógł zobaczyć moduły wymienione w górnej części ekranu. Powiedzmy, że wybrałeś moduł „Cleaner”. Następnie wybierz narzędzie iTunes Junk.

Uwagi: Jeśli chodzi o inne narzędzia, takie jak „System Junk"I"Email Junk", kroki do ich oczyszczenia są takie same jak w"iTunes Junk" narzędzie.

Itunes Junk
Krok 4: Przeskanuj pliki

Po wybraniu żądanego modułu przejdź dalej i kliknij przycisk „Skanuj”. Następnie rozpocznie się proces skanowania, więc bądź cierpliwy i poczekaj, aż program zakończy proces.

Po zakończeniu procesu skanowania możesz wyświetlić wszystkie elementy zeskanowane przez FoneDog Mac Cleaner, klikając przycisk „Widok” znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu. Możesz także nacisnąć przycisk „Ponownie skanuj”, jeśli chcesz ponownie przeskanować komputer Mac.

Itunes Junk Scan Gotowe
Krok 5: Przejrzyj i wybierz elementy

Teraz, patrząc na lewą stronę ekranu, zobaczysz tam swoje niepotrzebne pliki, takie jak kopie zapasowe iTunes, pamięć podręczna i oprogramowanie. Następnie wybierz kategorię z listy, którą chcesz wyczyścić.

Po wybraniu wszystkich kategorii, które Ci się podobają, będziesz mógł zobaczyć wszystkie zawarte w nich elementy po prawej stronie ekranu. Przejrzyj je jeden po drugim. Po zakończeniu kliknij przycisk „Wyczyść”, aby rozpocząć czyszczenie wszystkich wybranych kategorii plików-śmieci.

Wyczyść kopie zapasowe Itunes

Krok 6: Potwierdź swój wybór

Pojawi się wyskakujące okienko o nazwie Potwierdzenie. Proszę nacisnąć "Potwierdzać" jeśli usuniesz wybrane pliki; w przeciwnym razie naciśnij przycisk Anuluj i wróć do poprzedniej strony.
Itunes Junk Delete

Część 2: Jak wyczyścić komputer Mac ręcznie

Jeśli faktycznie jesteś typem osoby, która chciałaby robić rzeczy ręcznie i cały czas na świecie sprzątasz komputer Mac, możesz spróbować posprzątać rzeczy, o których będziemy wspominać poniżej.

 1. Odinstaluj wszystkie niechciane aplikacje

Wszystkie aplikacje, które masz na komputerze Mac, zajmują oczywiście dużo miejsca. Z biegiem czasu Twój komputer Mac zostanie ostatecznie wypełniony aplikacjami, których tak naprawdę nie potrzebujesz ani nie używasz. Dzięki tym aplikacjom komputer Mac zacznie działać i będzie działać wolniej.

Jednym ze sposobów oczyszczenia komputera Mac jest usunięcie wszystkich aplikacji, których już nie potrzebujesz. W ten sposób będziesz mógł zwolnić trochę miejsca i przyspieszyć działanie komputera Mac.

 1. Opróżnij kosz na komputerze Mac

Jak wszyscy wiemy, w naszym koszu na śmieci umieszczamy wszystkie usunięte pliki i aplikacje na komputerze Mac. Jednak wszystkie te rzeczy, które umieszczasz w koszu, nie są całkowicie usuwane z komputera Mac. Te pliki i aplikacje po prostu tam siedzą i wciąż zajmują miejsce na komputerze Mac.

Najlepsze, co możesz zrobić, to całkowicie opróżnić kosz. Jednak po usunięciu wszystkich plików z kosza nie będzie można ich odzyskać, dlatego należy upewnić się, że wszystkie te pliki są niepotrzebne.

Oto jak możesz opróżnić kosz na komputerze Mac.

 • Kliknij i przytrzymaj ikonę kosza na Docku.
 • Następnie wybierz „Opróżnij kosz” z nowego okna, które pojawi się na ekranie.
 1. Usuń wszystkie stare i niepotrzebne kopie zapasowe systemu iOS

Tworzenie kopii zapasowych wszystkich danych jest w rzeczywistości jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby je zabezpieczyć. Jednak z biegiem czasu te pliki kopii zapasowych, które masz na komputerze Mac, mogą się gromadzić i naprawdę mogą zająć dużo miejsca.

Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc w czyszczeniu komputera Mac, jest usunięcie wszystkich tych plików kopii zapasowych, których w rzeczywistości nie potrzebujesz. Aby to zrobić, oto, co powinieneś zrobić.

 • Śmiało i uruchom iTunes na komputerze Mac.
 • Z paska menu przejdź do iTunes, a następnie Preferencje.
 • Następnie kliknij kartę Urządzenie, aby wyświetlić wszystkie pliki kopii zapasowej.
 • Z tej listy wybierz wszystkie niepotrzebne pliki kopii zapasowej i usuń je.
 1. Uporządkuj swój pulpit

To trochę zabawne, ale porządek na pulpicie sprawi, że Mac poczuje się nieco szybciej, a jednocześnie może zwolnić miejsce w pamięci. Dlaczego? Wynika to z tego, że gdy już uporządkujesz swoje rzeczy na pulpicie, będziesz mógł wiedzieć, które pliki nadal potrzebujesz, czy nie.

Będzie to również dla Ciebie dobre, ponieważ widok porządku na komputerze Mac zapewnia każdemu użytkownikowi najlepsze wrażenia.

 1. Wyjmij wszystkie duplikaty przechowywane na komputerze Mac

W rzeczywistości istnieją przypadki, w których mamy tendencję do zapisywania zduplikowanych kopii plików i dokumentów na naszym komputerze Mac, a te zduplikowane pliki mogą faktycznie zająć miejsce na komputerze Mac. Dlatego usunięcie wszystkich zduplikowanych plików z pewnością pomoże komputerowi Mac działać szybciej i zwolnić część przestrzeni dyskowej.
Jak wyczyścić komputer Mac

 1. Usuń niepotrzebne pliki językowe

Większość posiadanych aplikacji na komputery Mac przenosi kilka rodzajów plików językowych, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Jest tak, ponieważ każda pobrana aplikacja zawiera obsługiwane przez nią pliki językowe i umożliwia korzystanie z aplikacji w preferowanym języku.

Ponieważ jednak jedna aplikacja może obsługiwać kilka rodzajów niepotrzebnych języków, warto usunąć je z komputera Mac. Wynika to z faktu, że te niepotrzebne pliki językowe, które masz na komputerze Mac, również zajmują dużo miejsca.

Oto, w jaki sposób możesz usunąć wszystkie niepotrzebne pliki językowe.

 • Śmiało i kliknij „Finder”.
 • Następnie przejdź do „Aplikacje”.
 • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, z której chcesz usunąć niechciane pliki językowe, i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”.
 • Uruchom folder Resources, a następnie poszukaj folderów, które kończą się na „.lproj”.

UWAGA: Wykonując ten proces, musisz przejść do wszystkich aplikacji, które masz na komputerze Mac i zrobić to pojedynczo.

 1. Wyczyść pamięć podręczną

Buforowanie lub usuwanie pamięci podręcznej jest w rzeczywistości jednym z głównych kroków rozwiązywania problemów, które zwykle wykonuje się, gdy próbujesz naprawić coś w przeglądarce internetowej, której używasz na komputerze Mac. W rzeczywistości komputer Mac przechowuje tę pamięć podręczną, abyś mógł natychmiast przejść do określonych danych.

Ponieważ pamięć podręczna jest jednym z powodów, dla których kończy się miejsce na komputerze Mac lub jeśli komputer Mac zaczyna zwalniać, lepiej zrób coś z tym i zacznij usuwać pamięć podręczną. W ten sposób możesz przyspieszyć pracę komputera Mac i zwolnić trochę miejsca.

Część 3: Wniosek

Wszystkie rzeczy, o których wspomnieliśmy powyżej, są tak naprawdę rzeczami, które możesz zrobić, aby posprzątać komputer Mac. Teraz to Ty decydujesz, czy zamierzasz wyczyścić komputer Mac ręcznie, czy to w szybszy i łatwiejszy sposób.

Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać FoneDog Mac Cleaner dzięki czemu pomoże Ci wyczyścić komputer Mac. Ten program zawiera w zasadzie wszystkie rzeczy, których potrzebujesz, aby wyczyścić komputer Mac.

Ten program może pomóc Ci zwolnić więcej miejsca do przechowywania, dzięki czemu możesz zapisywać nowe pliki i aplikacje, a jednocześnie możesz pomóc Macowi pracować szybciej i świeżo.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 59 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.