Kontakt

[Kompletny przewodnik] Jak usunąć systemowe pliki dziennika na komputerze Mac?

Przez Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2019 r

Wszystkie komputery Mac mają systemowe pliki dziennika. System rejestruje pliki w celu przechwytywania i zapisywania działań aplikacji systemowych, problemów, błędów wewnętrznych i innych usług na komputerze Mac, które można wysyłać do programistów w celu debugowania. Zwykle dzieje się tak, gdy aplikacja ulega awarii.

Systemowy plik dziennika to zwykle mniejsze pliki, które gromadzą wiele informacji, które zajmują mnóstwo miejsca. Można jednak wyczyścić dzienniki systemowe, aby zachować wydajność aplikacji i zaoszczędzić trochę miejsca na komputerze Mac.

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć pliki dziennika systemu na komputerze Mac i jak wpływa to na cały system operacyjny, zebraliśmy wszystkie potrzebne informacje, w tym instrukcje dotyczące jak usunąć pliki dziennika systemu na komputerze Mac ręcznie lub automatycznie.

Podobne artykuły:

Część 1. Gdzie znajdują się systemowe pliki dziennikaCzęść 2. Jak automatycznie usuwać systemowe pliki dziennika na komputerze MacCzęść 3. Jak ręcznie usunąć systemowe pliki dziennika na komputerze Mac

Część 1. Gdzie znajdują się systemowe pliki dziennika

Przed usunięciem plików dziennika systemu z komputera Mac konieczne jest również poznanie, gdzie znajdują się pliki dziennika systemu. Jeśli znasz tę część, pomiń ją i przejdź do następnej części.

Możesz łatwo zlokalizować pliki dziennika systemowego na MacOS Sierra, OS X El Capitan i OS X Yosemite, wykonując poniższe czynności:

 1. Uruchom program Finder na komputerze Mac
 2. Wpisz: ~ / Library / Logs lub / var / log folder

Zobaczysz teraz wszystkie pliki dziennika systemowego na komputerze Mac.

Użyj konsoli

Konsola jest zwykle używana do wyświetlania komunikatów dziennika zgromadzonych i zebranych przez komputer Mac oraz inne podłączone urządzenia. Wszystkie inne awarie komunikacji, błędy, teksty, komunikaty i zdarzenia systemowe są również przechowywane w konsoli.

Jeśli występują problemy z systemem, możesz wyświetlić działania konsoli lub dziennika. Inne podłączone urządzenia to iPhone, iPad, Apple Watch i Apple TV. Statusy można znaleźć w poniższych legendach kolorów:

 1. Czerwone - błędy
 2. Żółty - błędy
 3. Jasnoszary - komunikaty dziennika informacji
 4. Dark Gray - komunikaty dziennika debugowania

Możesz wyświetlić komunikaty dziennika lub działania w konsoli, aby sprawdzić status danego elementu. Jeśli szukasz konkretnego komunikatu w dzienniku, możesz po prostu nacisnąć Command-F, a otrzymasz żądany element.

Uwaga: Jeśli nie ma kolorowej kropki, jest to domyślny typ komunikatu dziennika.
Wyczyść pliki dziennika

Część 2. Jak automatycznie usuwać systemowe pliki dziennika na komputerze Mac

Aby lepiej i bezpiecznie usuwać pliki dziennika systemu na komputerze Mac, potrzebujesz programu FoneDog Mac Cleaner, aby mieć pewność, że ważne pliki nie zostaną usunięte. Pamiętaj, że niektóre pliki są ważne, więc jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zalecamy automatyczne korzystanie z FoneDog Mac Cleaner w celu wyeliminowania niepożądanych scenariuszy i problemów.

Wykonaj następujące kroki, jak korzystać z FoneDog Mac Cleaner:

1. Pobierz FoneDog Mac Cleaner, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Darmowe pobieranie

2. Uruchom program i sprawdź status systemu. Kliknij „Cleaner”, a zobaczysz „System śmieci”.

Czysty">

3. Kliknij „System śmieci” i rozpocznij skanowanie.

Systemowe skanowanie śmieci

4. Przejrzyj elementy i wybierz żądane pliki dziennika, które chcesz usunąć. Możesz także wrócić do poprzedniej strony, aby ponownie przeskanować.

Dziennik systemu śmieci systemowych

5. Kliknij przycisk Wyczyść, aby usunąć pliki dziennika systemu z komputera Mac. Wszystkie niepotrzebne pliki zostaną usunięte.

Usunięcie logu systemu śmieciowego

FoneDog Mac Cleaner obejmuje również pamięć podręczną aplikacji do czyszczenia, pamięć podręczną systemu, dzienniki użytkowników, kosz na śmieci i inne. Skanuje status komputera Mac, w tym użycie dysku, Procesor, użycie pamięci itp. FoneDog Mac Cleaner jest bezpieczny w użyciu i łatwo czyści i przyspiesza komputer Mac w dowolnym momencie i czasie.

Część 3. Jak ręcznie usunąć systemowe pliki dziennika na komputerze Mac

Większość użytkowników pyta, czy bezpieczne jest samodzielne usuwanie plików dzienników systemowych na komputerze Mac. Zalecamy, aby najpierw otworzyć komunikaty dziennika, aby sprawdzić, czy programy nie zwalniają i nie działają na komputerze Mac.

Jeśli już znasz, możesz usunąć je ręcznie, postępując zgodnie z poniższymi metodami.

Aby ręcznie usunąć dzienniki systemowe na komputerze Mac, najpierw wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom program Finder na komputerze Mac
 2. Wpisz: ~ / Library / Logs lub / var / log folder
 3. Zaznacz wszystkie pliki i naciśnij „Command + backspace"
 4. Uruchom ponownie komputer Mac

To jest to! Teraz wyczyściłeś pliki dziennika systemowego.

Porady:

 1. Usuwaj tylko pliki wewnątrz folderów, ale nie sam folder. Niektóre aplikacje mogą mieć swoje logi systemowe zlokalizowane gdzieś wewnątrz komputera Mac, takie jak Mail.
 2. Po ręcznym usunięciu plików dziennika systemowego i jeśli chcesz zwolnić trochę miejsca na komputerze Mac, możesz także wyczyścić folder Kosz
 3. Niektóre pliki są przechowywane wewnątrz / var / log ale nie wszystkie dzienniki w środku można bezpiecznie usunąć.

Ręcznie wyczyść dziennik Filess

Ludzie również czytająJak przyspieszyć swój komputer Mac?Jak znaleźć i usunąć podobne obrazy na MacBooku

Właśnie nauczyłeś się, jak zaoszczędzić przyzwoitą ilość miejsca na komputerze Mac, postępując zgodnie z naszymi sugerowanymi metodami powyżej. Aby upewnić się, że komputer Mac działa z optymalną wydajnością, sprawdź i przejrzyj pliki dziennika systemu pod kątem łącznej dostępnej przestrzeni zmienić prędkość Maca.

Możesz usunąć pliki dziennika systemu na komputerze Mac, używając dwóch opcji: ręcznie, uzyskując dostęp do samego folderu plików dziennika systemu lub za pomocą skutecznego programu o nazwie FoneDog Mac Cleaner do automatycznego czyszczenia.

Jeśli chodzi o nas, zdecydowanie zalecamy, aby dla lepszego i bezpieczniejszego czyszczenia użyć FoneDog Mac Cleaner. Będzie skanować, sortować i czyścić pliki dziennika systemu bez usuwania ważnych. Pomoże Ci to zaoszczędzić więcej czasu i mniej kłopotów!

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 64 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.