Kontakt

Jak rozwiązać problem, że zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się na komputerze Mac

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2019 r

Używam zewnętrznego dysku twardego, aby zapisać większość moich zdjęć, filmów i muzyki. Dokumenty przechowuję również na zewnętrznym dysku twardym. Problem polega na tym, że podłączam mój zewnętrzny dysk twardy na moim MacBooku Pro, ale to jest nie pokazuje się. Jak to naprawić?

~ Użytkownik zewnętrznego dysku twardego

Część I: WprowadzenieCzęść II: Powody, dla których dyski twarde nie pojawiają się na urządzeniach MacCzęść III: Metody pomagające urządzeniu Mac rozpoznać dysk twardyCzęść III: Wnioski

Ludzie również czytająJak wyświetlić kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac?Jak naprawić błąd transferu plików Androida nie działa na komputerze Mac

Część I: Dlaczego mój dysk twardy nie wyświetla Maca

Być może panikujesz teraz, ponieważ zewnętrzny dysk twardy nie jest rozpoznawany przez urządzenie Mac. Ale tak naprawdę nie musisz zwariować.

Najprawdopodobniej nic nie stało się z plikami na zewnętrznym dysku twardym. Wszystko to pozostanie nienaruszone w urządzeniu pamięci masowej. Ale bez względu na przyczynę po prostu nie możesz uzyskać dostępu do tych danych.

Na szczęście dla Ciebie istnieją metody, które możesz wdrożyć, aby urządzenie Mac rozpoznało zewnętrzny dysk twardy i utrzymało Cię na nogi. Zacznijmy od dlaczego twój dysk twardy lub dysk flash nie wyświetla się na twoim komputerze Mac.
Zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla dysku twardego

Część II: Powody, dla których dyski twarde nie pojawiają się na urządzeniach Mac

Istnieją przypadki, w których podłączono dysk twardy lub dysk flash do komputera Mac i urządzenie nie może go rozpoznać. Może to być spowodowane uszkodzonym kablem lub uszkodzonym portem USB. Zanim zagłębisz się w niektóre metody rozwiązywania problemów z systemem, powinieneś zacząć od podstaw.

Najpierw musisz się upewnić, że dysk twardy jest naprawdę podłączony do urządzenia. Może nie być prawidłowo podłączony. Następnie musisz zauważyć strukturę złącza USB. Czy jest uszkodzony? Czy to jest zniekształcone? Upewnij się, że kabel jest w idealnym stanie. Mogą być odsłonięte przewody lub strzępić się.

Jeśli podłączasz zewnętrzny dysk twardy do gniazdka, powinieneś spróbować innego. Może to być wadliwe gniazdko ścienne. Możesz także spróbować użyć innego kabla USB. Kabel USB może być uszkodzony, nawet jeśli nie jest oczywisty ani fizycznie uszkodzony.

Możesz także zdecydować się na podłączenie zewnętrznego dysku twardego do innego urządzenia Mac. Jeśli działa na innych urządzeniach Mac, porty USB na poprzednim komputerze Mac mogą być uszkodzone. Mogą wystąpić przypadki, w których dysk twardy jest sformatowany do pracy na komputerach z systemem Windows.

Dlatego powinieneś przetestować go na laptopie lub komputerze z systemem Windows. Możliwe, że dysk twardy jest sformatowany do pracy na komputerach z systemem Windows, a nie na komputerach Mac.
Zewnętrzny dysk twardy nie pokazuje przyczyny

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to po prostu wyłączyć urządzenie Mac i włączyć je ponownie. Proste ponowne uruchomienie może zdziałać cuda na komputerze Mac. Możesz także spróbować ponownie uruchomić dyski USB.

Najpierw wyłącz urządzenie Mac, a następnie uruchom je ponownie. Podczas ponownego uruchamiania przytrzymaj klawisze CMD + P + R + Opcja. Zwolnij wspomniane klawisze, gdy usłyszysz dźwięk i ekran zacznie migać. Następnie pozwól, aby urządzenia Mac uruchomiły się w normalny sposób.

Jeśli zrobiłeś wszystko, co wymieniliśmy powyżej - sprawdziłeś wizualnie swoje urządzenie, przetestowałeś dyski twarde na różnych gniazdach zasilania, kablach i urządzeniach komputerowych oraz wdrożyłeś różne systemy - i nic się nie stało, to najwyższy czas, aby śledzić nasze przewodnik poniżej:

Część III: Metody pomagające urządzeniu Mac rozpoznać dysk twardy

Istnieją różne sposoby wyświetlania dysku twardego na urządzeniu Mac. Pierwszą rzeczą byłoby zmodyfikowanie ustawień Findera. Następnym byłoby zamontowanie zewnętrznego dysku twardego na urządzeniu Mac i tak dalej. Zacznijmy od pierwszego:

Metoda 01: Modyfikowanie ustawień Findera

Istnieje jeden typowy powód, dla którego Mac nie wyświetla lub nie rozpoznaje zewnętrznych dysków twardych. Podajemy tutaj stan, w którym system urządzenia Mac nie jest skonfigurowany do wyświetlania dysków twardych na swoim pulpicie.

Można to łatwo naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom okno Findera.
 2. Odwiedź Preferencje.
 3. Następnie odwiedź generała.
 4. Upewnij się, że funkcja Dyski zewnętrzne są aktywowane.

Ale co, jeśli to nie zadziała po wykonaniu tej czynności? Cóż, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ręcznie zamontować zewnętrzny dysk twardy na urządzeniu Mac.Zewnętrzny dysk twardy nie jest wyświetlany

Metoda 02: Ręczne zamontowanie zewnętrznego dysku twardego w urządzeniu Mac

Jeśli Mac nadal nie rozpoznaje podłączonego do niego zewnętrznego dysku twardego, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zmusić go do rozpoznania wspomnianego elementu pamięci. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych.
 2. Odwiedź Narzędzie dyskowe.
 3. Sprawdź, czy zewnętrzny dysk twardy jest pokazany na pasku bocznym po lewej stronie.
 4. Wybierz dysk twardy i upewnij się, że jest podświetlony.
 5. Wybierz Mount. Teraz dysk twardy powinien być widoczny w oknie Findera w obszarze Urządzenia.

Znowu, co jeśli wymuszanie na twoim komputerze Mac wyświetlania zewnętrznego dysku twardego nie działa? Kolejnym krokiem jest skorzystanie z pierwszej pomocy.

Metoda 03: Uruchomienie pierwszej pomocy przez zewnętrzny dysk twardy

Mac ma wbudowane narzędzie o nazwie Pierwsza pomoc. Jest to wykorzystywane do weryfikacji i naprawy wielu różnych problemów, zwłaszcza tych, które są związane z uszkodzonymi aplikacjami i plikami. Naprawia również problemy związane z uruchamianiem i oczywiście zewnętrznymi dyskami twardymi.

Poniższe kroki dotyczą jednego rodzaju problemu. Ten problem dotyczy dysku twardego wyświetlanego na komputerze Mac, ale nie zapewnia dostępu do danych. Pierwsza pomoc byłaby narzędziem, którego użyłbyś, gdybyś musiał rozwiązać ten problem. Po prostu wykonaj poniższe czynności:

 1. Odwiedź Preferencje systemowe.
 2. Uruchom Narzędzie dyskowe.
 3. Upewnij się, że zewnętrzny dysk twardy jest podświetlony lub wybrany.
 4. Naciśnij Pierwsza pomoc.
 5. Wybierz Uruchom. Rozpocznie się teraz proces diagnozowania komputera Mac pod kątem wszelkich problemów i rozwiązywania odpowiednich problemów.

Jeśli próba rozwiązania tego problemu za pomocą Pierwszej pomocy zakończy się sukcesem, dysk twardy będzie teraz dostępny do zamontowania. Jeśli to nie zadziała ponownie, wypróbuj poniższą opcję:Zewnętrzny dysk twardy nie pokazuje metody

Metoda 04: Usuwanie aplikacji niezgodnych lub sprzecznych

Czy ostatnio pojawiał się problem z brakiem zewnętrznego dysku twardego? Jeśli kilka dni wcześniej było to w porządku (zaledwie kilka dni), problem może dotyczyć aplikacji, która jest z nim w konflikcie.

Pomyśl o tym. Czy ostatnio pobierałeś i instalowałeś aplikacje? Mogą to być sprawcy. Możesz odinstalować lub usunąć te programy jeden po drugim.

Podłącz dysk twardy do urządzenia Mac po odinstalowaniu każdego programu. Sprawdź, która aplikacja powoduje konflikt.

Możesz po prostu usunąć te aplikacje za pomocą Launchpada. Lub, dla bardzo prostego procesu, możesz przeciągnąć te aplikacje do Kosza. Jednak nie zalecamy każdej z tych dwóch metod.

Wynika to z faktu, że nawet po usunięciu aplikacji resztki i powiązane pliki pozostają w systemie nienaruszone. Te resztkowe pliki mogą uniemożliwiać dostęp do dysku twardego.

To, co zalecamy, jest do użyciaFoneDog's Mac Cleaner. Ma moduł o nazwie Mac Uninstaller, którego można używać do odinstalowywania aplikacji bez pozostawiania żadnych pozostałości. Tu są Zalety oraz instrukcje korzystania z narzędzia:

* Daje to możliwość przyspieszenia działania twojego komputera Mac poprzez zwolnienie więcej miejsca w tym urządzeniu.

* Tryb skanowania jest bardzo wydajny i pomaga zlokalizować zduplikowane pliki, pliki systemowe, niepotrzebne pliki, niepotrzebne aplikacje, bałagan itp.

* Umożliwia usuwanie niepotrzebnych plików. Pomaga zlokalizować i usunąć zduplikowane pliki. Pomaga znaleźć i wyczyścić podobne obrazy. Pomaga usuwać duże pliki i stare pliki. Mac Cleaner pomaga usuwać niepotrzebne aplikacje bez pozostawiania resztek. Ponadto pomaga zabezpieczyć zbędną historię wyszukiwania. Wreszcie pomaga w zarządzaniu rozszerzeniami, niszczeniu plików i czyszczeniu przeglądarek.

* Wszystkie funkcje Mac Cleaner można zaimplementować zaledwie kilkoma kliknięciami.

* Zeskanowane wyniki programu Mac Cleaner można sortować według różnych czynników, w tym daty, godziny, rozmiaru itp.

* Stan urządzenia Mac jest wyświetlany przez urządzenie, w tym wykorzystanie dysku, status procesora, użycie pamięci itp.

* Pomaga zlokalizować i wykryć identyczne pliki. W ten sposób zwalnia się więcej miejsca w urządzeniu, ponieważ żadne dwa pliki nie są dokładnie takie same. Nadmiarowość została usunięta z twojego urządzenia.

Oto jak używać FoneDog's Mac Cleaner krok po kroku (następujące zrzuty ekranu są w trybie ciemnym na Macu):

Krok 01 - Pobierz narzędzie.

Darmowe pobieranie

Krok 02 - Uruchom go na urządzeniu Mac. Główny interfejs pokaże różne statusy systemu urządzenia.

status

Krok 03 - Wybierz Uninstaller, narzędzie w module ToolKit. Dlatego kliknij ikonę ToolKit i wybierz Uninstaller.

Toolkit

Krok 04 - Naciśnij przycisk Skanuj. Narzędzie wykona teraz kompleksowe skanowanie twojego urządzenia.

Uninstaller

Krok 05 - Po zakończeniu procesu skanowania kliknij Wyświetl. Umożliwi to sprawdzenie zeskanowanych wyników.

Uninstaller Watch

Krok 06 - Wybierz konkretną aplikację. W takim przypadku Deinstalator rozpocznie usuwanie wybranej aplikacji, klikając przycisk Wyczyść.

Krok 07 - Potwierdź operację czyszczenia.

Uninstaller Usuń

Krok 08 - Poczekaj na zakończenie procesu czyszczenia.

Zwróć uwagę, że wystarczy wybrać narzędzie Mac Uninstaller w kroku 03. Wybierz moduł Cleaner do skanowania w poszukiwaniu niechcianych plików, a następnie wyczyść je.

Teraz, jeśli przejrzałeś wszystkie zainstalowane aplikacje w urządzeniu i nadal nic nie działa, może to być spowodowane tym, że dysk twardy już się zawiesił.

A może może być całkowicie zepsuty. W takich przypadkach należy użyć narzędzia o nazwie Disk Drill. To narzędzie pomoże Ci uratować twoje pliki.

Metoda 05: Naprawa uprawnień do dysku

Uprawnienia do dysku są bardzo ważne, aby Twoje pliki były bezpieczne. Z każdym plikiem i folderem w urządzeniu Mac związane są uprawnienia. Ale czasami te uprawnienia mogą zostać pomieszane.

Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Te pomieszane uprawnienia mogą prowadzić do dużego problemu. Możesz to naprawić samodzielnie, korzystając z narzędzia do naprawy uprawnień.

Część III: Wnioski

Zewnętrzne dyski twarde mogą być idealne do przechowywania. Jeśli nie wyświetla się na twoim komputerze Mac, możesz wypróbować nasze wskazówki powyżej, aby to naprawić.

Najlepszą rzeczą jest jednak ciągłe tworzenie kopii zapasowych danych, aby uniknąć utraty plików. Wreszcie możesz użyć FoneDog's Mac Cleaner odinstalować programy i aplikacje za pomocą modułu Mac Uninstaller Module.

Pomaga pozbyć się aplikacji bez pozostawiania pozostawionych plików.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.8 / 5 (na podstawie 104 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.