Kontakt

Jak sprawdzić dostępne miejsce na dysku na komputerze Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2019 r

Mac może pomieścić wiele plików, aplikacji i innych przechowywanych w nim rzeczy. Jednak większość użytkowników komputerów Mac chciałaby wiedzieć, jak sprawdzić dostępne miejsce na dysku na komputerze Mac.

To dla nich, aby wiedzieć, czy ich komputer Mac musi już zostać wyczyszczony, a także aby zapobiec spowolnieniu i wyczerpaniu miejsca na komputerze Mac.

Tutaj pokażemy Ci, jak możesz to zrobić sprawdź dostępne miejsce na komputerze Mac na różne sposoby.

Część 1: Co to jest miejsce na dysku?Część 2: Jak sprawdzić dostępność miejsca na dyskuCzęść 3: Czyszczenie komputera Mac po sprawdzeniu dostępnego miejsca na dyskuCzęść 4: Inne sposoby czyszczenia miejsca na dysku na komputerze MacCzęść 5: Wniosek

Część 1: Co to jest miejsce na dysku?

The miejsca na dysku na komputerze Mac faktycznie oznacza całkowitą liczbę bajtów, które może pomieścić dysk. Zwykle wiadomo, że to urządzenie pamięci masowej jest również znane jako dysk twardy komputera Mac.

Napęd dyskowy może być również wymiennym sprzętem, takim jak napęd USB, dysk DVD, dysk CD, karta pamięci lub pamięć USB, a nawet dyskietka. Jednak w przypadku komputerów Mac tak naprawdę odnosi się do liczby gigabajtów Twojego komputera Mac, które może pomieścić.

To tam zwykle widoczne są wszystkie twoje pliki, dane, aplikacje i inne rzeczy, które zapisujesz na komputerze Mac.

Część 2: Jak sprawdzić dostępność miejsca na dysku

Oto kilka opcji, które możesz wybrać ze sposobu sprawdzania dostępności dysku komputera Mac. Ten proces będzie zależeć od posiadanej wersji Mac OS X.

Opcja 1: Sprawdzanie dostępności miejsca na dysku w systemie Mac OS 10.7 lub nowszym

Oto kroki, w jaki sposób sprawdzić dostępne miejsce na dysku na komputerze Mac, jeśli faktycznie używasz wersji 10.7 lub nowszej.

 1. Przejdź do menu Apple, a następnie wybierz „About This Mac”.
 2. Na ekranie pojawi się nowe okno. W oknie przejdź dalej i kliknij „Więcej informacji”.
 3. Następnie przejdź dalej i kliknij „Pamięć”.

Na ekranie pojawi się nowe okno, które pokaże dostępne miejsce na dysku, które masz na komputerze Mac. Możesz użyć tego okna, aby określić, które dane zajmują dużo miejsca na komputerze Mac i że będziesz musiał wyczyścić niektóre z tych danych, których już nie potrzebujesz.
Sprawdź dostępne miejsce na dysku Mac Flash Storage

Opcja 2: Sprawdzanie dostępności miejsca na dysku w systemie Mac OS 10.6 lub wcześniejszej wersji

Oto jak sprawdzić dostępne miejsce, jeśli używasz Mac OS 10.6 lub wcześniejszej wersji.

 1. Uruchom Finder, a następnie otwórz nowe okno Findera.
 2. Na pasku bocznym okna wybierz dysk twardy komputera Mac i kliknij go raz.
 3. Następnie z menu Plik wybierz „Pobierz informacje”.

Następnie zobaczysz na ekranie dostępne miejsce na dysku twardym komputera Mac. Jednak nie będziesz miał zręcznego interfejsu, takiego jak ten, który widziałeś w Mac OS 10.7 lub nowszej wersji.
Sprawdź dostępne miejsce na dysku Mac OS Finder

Opcja 3: Sprawdzanie dostępności miejsca na dysku za pomocą Narzędzia dyskowego

Inną opcją, którą możesz zrobić, aby sprawdzić stan dostępności miejsca na dysku, jest użycie narzędzia dyskowego dostępnego na komputerze Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Śmiało i uruchom Spotlight na komputerze Mac, klikając ikonę szkła powiększającego znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Stamtąd idź dalej i wpisz „Narzędzie dyskowe” w polu wyszukiwania, które pojawi się na ekranie.
 3. Gdy zobaczysz, że Narzędzie dyskowe jest podświetlone, przejdź dalej i kliknij przycisk Enter. UWAGA: Narzędzie dyskowe znajduje się również po przejściu do opcji Aplikacje, a następnie opcji Narzędzia.
 4. Gdy narzędzie dyskowe pojawi się na ekranie, śmiało kliknij dysk twardy komputera Mac.

Następnie zobaczysz na ekranie dostępność komputera Mac, na przykład ilość dostępnego miejsca, które pozostało, ilość wykorzystanego miejsca i inne informacje.

Będziesz także mógł sprawdzić, ile wolnego miejsca masz na innym dysku twardym podłączonym do komputera Mac.
Sprawdź dostępne miejsce na dysku Mac Disk Utility

Część 3: Czyszczenie komputera Mac po sprawdzeniu dostępnego miejsca na dysku

Gdy masz już pojęcie, ile miejsca pozostało na komputerze Mac, nadszedł czas, aby podjąć pewne działania, aby zapobiec spowolnieniu lub zapełnieniu przestrzeni. Masz już pomysł, na którym dane zajmują miejsce na komputerze Mac.

Czyszczenie komputera Mac to jedno z najłatwiejszych zadań, które możesz wykonać, i możesz to zrobić ręcznie lub najszybciej. Jednak zdecydowanie zalecamy korzystanie z oprogramowania o nazwie FoneDog Mac Cleaner.

FoneDog Mac Cleaner może przyspieszyć działanie komputera Mac za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Pomoże to w szybszym skanowaniu komputera Mac i całkowitym usunięciu wszystkich niepotrzebnych plików. Ponadto FoneDog Mac Cleaner ma możliwość pokazania dostępnego miejsca na dysku na komputerze Mac, statusu procesora, użycia pamięci i innych.

FoneDog Mac Cleaner może również pomóc w znalezieniu tych samych plików obrazów i niektórych innych identycznych plików na komputerze Mac. Może także filtrować zeskanowany powód według rozmiaru, czasu i nazwy.

To oprogramowanie może usuwać niepotrzebne pliki, zarządzać duplikatami plików, usuwać wszystkie podobne pliki, usuwać stare i duże pliki, odinstalowywać aplikacje wraz z resztkami, a także może pomóc chronić zbędną historię wyszukiwania.

FoneDog Mac Cleaner jest bardzo łatwy w użyciu, a zajmie Ci tylko kilka minut. Oto jak korzystać z FoneDog Mac Cleaner, zaczynając od czyszczenia niepotrzebnych plików.

(Zrzuty ekranu poniżej są w trybie ciemnym na Macu.)

Krok 1: Pobierz i zainstaluj oprogramowanie

Oczywiście, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to mieć program, pobierając go z naszej oficjalnej strony internetowej, https://www.fonedog.com/mac-cleaner/i zainstaluj go na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom Mac Cleaner

Po pomyślnym zainstalowaniu programu FoneDog Mac Cleaner na komputerze Mac, uruchom go. Na głównym interfejsie programu będzie można zobaczyć dostępność dysku na komputerze Mac, a także wykorzystanie procesora, wykorzystaną pamięć i wiele innych.

status

Krok 3: Wybierz Cleaner

Cleaner zapewnia funkcję czyszczenia systemu, zdjęć, wiadomości e-mail, plików, aplikacji i innych pól na komputerze Mac.Czysty

Krok 4: Wybierz iTunes Junk

Weźmy przykład iTunes Junk jako przykład pokazujący, jak usunąć śmieci na komputerze Mac, aby przyspieszyć jego działanie.

Uwagi: Jeśli chodzi o inne narzędzia, takie jak „System Junk"I"Email Junk", kroki do ich oczyszczenia są takie same jak w"iTunes Junk" narzędzie.

Itunes Junk

Krok 5: Przeskanuj niepotrzebne pliki

Kliknij krąg „Skanowanie”i poczekaj chwilę. Po zakończeniu skanowania możesz kliknąć przycisk„Widok„przycisk, aby przejrzeć wyniki skanowania. Możesz też nacisnąć”Ponownie skanuj”, aby ponownie przeskanować komputer iMac / MacBook / MacAir.

Itunes Junk Scan Gotowe

Krok 6: Przejrzyj i wybierz elementy

Jak widać po lewej, kategorie plików iTunes, a ich szczegółowe pliki po prawej. Wybierz je, które chcesz wyczyścić, a następnie możesz je usunąć, klikając przycisk „CzystyPrzycisk ".

Krok 7: Potwierdź swój wybór

Pojawi się wyskakujące okienko o nazwie Potwierdzenie. Proszę nacisnąć "Potwierdzać" jeśli usuniesz wybrane pliki; w przeciwnym razie naciśnij przycisk Anuluj i wróć do poprzedniej strony.
Itunes Junk Delete

W takim razie wszystkie niechciane niepotrzebne pliki, które masz na komputerze Mac, zostaną usunięte. FoneDog Mac Cleaner nie tylko usunie wszystkie nasze niepotrzebne pliki, ale może również pomóc w inny sposób ze względu na jego zaawansowane funkcje, takie jak następujące.

 • Status systemu
 • Mac Cleaner
 • Duplicate Files Finder
 • Podobny wyszukiwarka obrazów
 • Deinstalator aplikacji Mac
 • Menedżer rozszerzeń
 • Czyszczenie prywatności przeglądarki
 • File Shredder

The FoneDog Mac Cleaner pomoże również komputerowi Mac działać szybciej i pomoże ci zwolnić miejsce na komputerze Mac, abyś mógł zapisać więcej plików, aplikacji i danych na komputerze Mac.

Ludzie również czytająJak naprawić mój komputer Mac działający powoli?4 proste sposoby tworzenia kopii zapasowych iPhone'a na Mac bez iTunesJak naprawić problemy z miejscem na dysku w związku z uaktualnieniem do iOS 11

Część 4: Inne sposoby czyszczenia miejsca na dysku na komputerze Mac

Oprócz FoneDog Mac Cleaner możesz również ręcznie wyczyścić miejsce na dysku na komputerze Mac. Istnieje kilka sposobów na wykonanie tego procesu i oto niektóre z nich.

 • Opróżnij kosz

Opróżnianie kosza może pomóc Ci zwolnić miejsce na komputerze Mac. Musisz jednak upewnić się, że wszystkie pliki i inne dane, które zawiera Twój kosz, nie są już potrzebne, ponieważ po usunięciu wszystkich tych plików z kosza nie będziesz już ich odzyskiwać.

 • Odinstaluj aplikację, której nie potrzebujesz

Aplikacje na komputerze Mac mogą faktycznie pochłonąć dużą ilość miejsca na dysku na komputerze Mac. Dlatego musisz upewnić się, że usuwasz wszystkie aplikacje, których już nie potrzebujesz, aby przyspieszyć działanie komputera Mac.

 • Usuń pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe są czasem znane jako przyczyna, dla której zajmuje ogromną część miejsca na dysku. Dlatego usuwanie plików tymczasowych, które nie są już potrzebne, może pomóc Macowi.

 • Wyczyść załączniki e-mail

Nasz komputer Mac jest jednym z urządzeń, których używamy do sprawdzania wszystkich e-maili, które otrzymujemy każdego dnia. Oczywiście zdarzają się przypadki, że istnieją wiadomości e-mail zawierające załączniki, które czasem pobieramy, i że masz tam wszystkie swoje załączniki zapisane na komputerze Mac, aż do momentu, gdy właśnie się tam zgromadzą. Usunięcie ich zwiększy wydajność komputera Mac i może zwolnić trochę miejsca na dysku.
Sprawdź dostępne miejsce na dysku Mac Storage

Część 5: Wniosek

Sprawdzanie dostępnego miejsca na dysku na komputerze Mac jest jedną z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia. Jest to również jedna z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić z komputerem Mac, ponieważ dzięki temu będziesz mógł wiedzieć, jakie są różne pliki, które zajmują dużo miejsca na dysku.

Znajomość plików zajmujących miejsce na komputerze Mac pomoże również zapobiec spowolnieniu pracy komputera Mac i oczywiście będzie można zwolnić więcej miejsca na komputerze Mac.

Z tego powodu posiadanie FoneDog Mac Cleaner stanie się bardziej pomocne w zakresie czyszczenia komputera Mac.

Również FoneDog Mac Cleaner pomoże komputerowi Mac działać szybciej, jak to było przy pierwszym zakupie, i oczywiście pomoże ci uzyskać więcej miejsca na nowe pliki i inne potrzebne dane.

Pamiętaj również, że sprawdzanie dostępności miejsca na dysku i regularne czyszczenie komputera Mac to jedna z rzeczy, które powinieneś przyzwyczaić. Dzięki temu możesz cieszyć się najlepszą wydajnością komputera Mac, jaką może ci dać.

Szczęśliwie dla ciebie, że proces czyszczenia komputera Mac jest bardzo łatwym zadaniem i że możesz użyć FoneDog Mac Cleaner, aby w jakikolwiek sposób pomóc w czyszczeniu komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 64 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.