Kontakt

Dysk startowy Mac jest pełny: co to jest i jak to naprawić?

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

To jest bułka z masłem. To jest bardzo proste. Dlaczego twoja szafa jest pełna? To dlatego, że nie ma w nim miejsca. Gdy dysk startowy jest pełny, oznacza to, że prawie nie ma w nim miejsca. Zaleca się, aby na dysku twardym, a zwłaszcza dysku startowym, nie było zajmowanych więcej niż 85%. Jeśli tak się stanie, twój Urządzenie Mac zwolni. Ponadto pojawią się błędy, takie jak nasz problem, dysk startowy jest pełny.

Jeśli komputer Mac stwierdza, że ​​dysk startowy jest pełny, masz poważny problem. Musisz tylko to zrobić zwolnij więcej miejsca na dysku twardym zawierającym system operacyjny. Tak więc ten artykuł ma zamiar powiedzieć co to jest pełny dysk startowy i jak go naprawić.

Część I: Co to jest pełny dysk startowyCzęść II: Pierwsza wskazówka dotycząca czyszczenia dyskuCzęść III: Inne 10 metod pomocnych w czyszczeniu dysku startowego komputera MacCzęść IV: Jak zapobiec zapełnieniu dysku startowego

Część I: Co to jest pełny dysk startowy

Najpierw musimy powiedzieć, co to jest dysk startowy. Cóż, dysk startowy jest partycją lub woluminem określonego dysku, który składa się częściowo z systemu operacyjnego, który jest użyteczny. Nadal jesteś zdezorientowany, co to oznacza? Cóż, podzielmy to na różne zrozumiałe części.

Dysk twardy znajduje się w urządzeniu Mac. Ten dysk twardy składa się z partycji (lub dysków). Każda partycja (lub dysk) zawiera dane urządzenia Mac. Dane mogą być plikami, systemami operacyjnymi, aplikacjami itp. Wielu użytkowników komputerów Mac posiada więcej niż jeden napęd dyskowy. Jednak niektóre mogą mieć tylko jeden.
Dysk startowy pełny El Capitan

1. Oto krótka wersja, powinieneś sprawdzić komputer Mac pod maską. Zanim sprawdzimy, co zajmuje miejsce na twoim komputerze Mac, musimy to zrobić zlokalizuj napęd dyskowy pierwszy.

Krok 01 - Idź w kierunku Docka znajdującego się w dolnej części ekranu.

Krok 02 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 03 - Naciśnij Finder znajdujący się na pasku menu. Pasek menu znajduje się w górnej części ekranu.

Krok 04 - Wybierz Preferencje.

Krok 05 - Otworzy się okno. Zaznacz pole wyboru określające Dyski twarde.

Po zaznaczeniu pola na pulpicie zostaną wyświetlone ikony dysków twardych komputera Mac. Są to rzeczywiste dyski na twoim komputerze Mac, których używasz jako startupu. Stają się dyskami startowymi, ponieważ zawierają systemy operacyjne takie jak OS X El Capitan lub macOS High Sierra.

Jeśli pokazuje więcej niż jedną ikonę dysków twardych w urządzeniu Mac, oznacza to, że masz więcej niż jeden dysk twardy w komputerze Mac. Ale jeśli masz tylko jeden dysk twardy, pomiń następną część i przejdź do części, która mówi: „Co tak naprawdę zajmuje dużo miejsca na dysku startowym?” Sekcja.

2. Ale jeśli masz wiele napędów dyskowych, przejdź do kroków, które omówimy poniżej:

Krok 01 - Przejdź do lewej strony ekranu i naciśnij ikonę Apple.

Krok 02 - Odwiedź Preferencje systemowe.

Krok 03 - Naciśnij dysk startowy.
Macos High Sierra_copy

W tym miejscu zobaczysz wiele posiadanych dysków twardych. Mogą być nazwane głównym dyskiem HD lub głównym dyskiem SSD. Lecz nie zawsze tak jest. Wyświetlony zostanie również system operacyjny (OS) i rzeczywisty numer wersji tego systemu operacyjnego. Jeśli masz wiele dysków systemu operacyjnego, dysk startowy powinien być tym, który zawiera najnowszą wersję systemu operacyjnego Mac, który jest w nim uruchomiony. Ale nadal musimy się tego upewnić, wykonując kolejny krok.

3. Aby upewnić się, że jesteś nieufny wobec którego faktyczny dysk startowy jest w stu procentach, powinieneś wykonać następujące czynności:

Krok 01 - Naciśnij ikonę Apple (w lewym górnym rogu).

Krok 02 - Wybierz informacje o tym komputerze Mac.

Krok 03 - Pod etykietą twojego systemu operacyjnego zobaczysz numer wersji, taki jak 10.13.2 lub podobny.

Gdy zobaczysz numer wersji pokazany w Ten Mac, sprawdzisz, czy będzie on zgodny z liczbą w sekcji Dysku startowego. Jeśli pasuje, oznacza to, że jest to rzeczywisty dysk startowy.

4. Więc co jest właściwie zajmując dużo miejsca na dysku na moim dysku startowym?

Cóż, teraz, gdy wiesz, który jest twoim dyskiem startowym, sprawdźmy, co powoduje, że nasz dysk jest pełny. Gdzie się podziała ta wolna przestrzeń?

Krok 01 - Naciśnij ikonę Apple.

Krok 02 - Wybierz opcję About This Mac.

Krok 03 - Naciśnij Pamięć. Pamiętaj, że jeśli obecnie używasz starszej wersji systemu operacyjnego Mac, musisz kliknąć Więcej informacji, a następnie Pamięć.

Krok 04 - Sprawdź teraz swoją pamięć. Mówi, ile GB lub TB masz w urządzeniu i ile zużyło.
Hs Storage

Więc jaki jest rozmiar twojego dysku twardego? Ponadto sprawdź wolne miejsce. Sprawdź, jaki typ plików (lub danych) pochłania większość dostępnego miejsca. Zawsze powinieneś wziąć pod uwagę pojemność dysku twardego i przestrzeń dyskową potrzebną do przyszłych planów przechowywania. Musisz wiedzieć, że nie tylko tworzymy ten przewodnik, aby pomóc Ci naprawić obecny problem. Jesteśmy po to, aby upewnić się, że nie powtórzysz tego problemu w przyszłości.

Teraz, gdy wiesz więcej o dyskach startowych i sposobie ich zapełnienia, najwyższy czas zrobić rzeczy, które musisz zrobić, aby rozwiązać problem. Sprawdźmy, jak naprawić pełny dysk startowy w następnej sekcji.

Część II: Pierwsza wskazówka dotycząca czyszczenia dysku

Więc z Mac Cleaner z FoneDog, możesz zrobić osiem różnych rzeczy za pomocą jednego narzędzia. Poniżej znajdują się niektóre z nich Zalety narzędzia i jak z niego korzystać:

Darmowe pobieranie

* Pomaga przyspieszyć działanie komputera Mac, zwalniając w nim więcej miejsca.

* Posiada bardzo zaawansowaną funkcję skanowania, która pomaga wyszukiwać zduplikowane pliki, niepotrzebne pliki, pliki systemowe, bałagan itp.

* Każdy zeskanowany wynik można filtrować i sortować w zależności od takich czynników, jak rozmiar, godzina, data itp.

Oto kroki, w jaki sposób korzystać z FoneDog Mac Clean do czyszczenia dysku:

Krok 1: Uruchom Mac Cleaner na komputerze Mac

Pobierz FoneDog Mac Cleaner i uruchom go. Sprawdź status systemu, odkąd uruchomiłeś narzędzie na komputerze Mac.

status

Krok 2: Skanowanie niepotrzebnego pliku iTunes

Wybierz iTunes Junk w Cleaner. Następnie kliknij przycisk „Skanuj” w kółku i poczekaj chwilę. Po zakończeniu etapu skanowania możesz kliknąć przycisk „Widok„przycisk, aby przejrzeć wyniki skanowania. Możesz też nacisnąć”Ponownie skanuj”, aby ponownie przeskanować komputer iMac / MacBook / MacAir.

Uwaga: Kroki czyszczenia w iTunes Junk są podobne do innych funkcji w Cleaner.

Itunes Junk Scan Gotowe

Krok 3: Przejrzyj i wybierz elementy

Przesuń mysz do kategorii takiej jak „Kopie zapasowe iTunes”, szczegółowe dane dla kategorii są pokazane w prawej tabeli. Wybierz je, które chcesz wyczyścić, a następnie możesz je usunąć, klikając przycisk „CzystyPrzycisk ".

Wyczyść kopie zapasowe Itunes

Krok 4: Potwierdź

Naciśnij przycisk Potwierdź po tym, jak zdecydowałeś się wyczyścić wybrane przez siebie elementy. Prosimy o cierpliwość, aby poczekać na proces czyszczenia później.

Itunes Junk Delete

Część III: Inne 10 metod pomocnych w czyszczeniu dysku startowego komputera Mac

Przeanalizujmy różne sposoby faktycznego wdrożenia, aby ustalić, czy dysk startowy jest pełny. Metody przedstawione poniżej pomogą ci uzyskać ogólne informacje o tym, jak to naprawić. Może być w stanie rozwiązać także inne problemy. Zacznijmy!

Metoda 01: Wyczyść pliki pamięci podręcznej w urządzeniu Mac

Jeden typ pliku, plik pamięci podręcznej, służy do obsługi urządzenia Mac w celu szybszego działania. Pomaga to również w płynnym działaniu programów. Pliki pamięci podręcznej są podobne do schematów rzeczywistego domu.

Te pliki pamięci podręcznej są schematami dla urządzeń Mac, które pokazują, jak działa, ładuje i wygląda dany program. W ten sposób program działa szybciej. Bez plików pamięci podręcznej programy, takie jak budynki, zaczną działać od zera.

Chociaż po pewnym czasie pliki pamięci podręcznej mogą się gromadzić i zajmować dużo miejsca. Dlatego usunięcie ich może zwolnić więcej miejsca na urządzeniu. Nie martw się o ich usunięcie. Po ich usunięciu z komputera Mac urządzenie tworzy nowe pliki pamięci podręcznej podczas faktycznego ponownego uruchomienia komputera Mac.

Oto jak możesz usunąć pamięci podręczne:

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Przejdź do paska menu.

Krok 03 - Wybierz Idź.

Krok 04 - Naciśnij Idź do folderu.

Krok 05 - Wpisz następujące informacje: ~ / Library / Caches

Krok 06 - Usuń lub wyczyść foldery, które zajmują najwięcej miejsca.

Krok 07 - Opróżnij kosz

Krok 08 - Naciśnij ponownie Przejdź do folderu.

Krok 09 - Wpisz / Library / Caches (bez symbolu tyldy [~]).

Krok 10 - Ponownie usuń lub wyczyść foldery, które zajmują najwięcej miejsca.

Krok 11 - Opróżnij kosz ponownie.

Zwykle czyszczenie plików pamięci podręcznej jest bezpieczne. Po usunięciu tych plików pamięci podręcznej procesy i aplikacje załadowane na urządzenie Mac utworzą nowe. Gdy faktycznie usuwasz te pliki pamięci podręcznej, nie myśl o rozmiarze, który faktycznie usuwasz. Możesz nawet usunąć wszystkie pliki pamięci podręcznej, jeśli chcesz, szczególnie jeśli potrzebujesz dużo wolnego miejsca.

Możesz także sprawdzić folder w lokalizacji / System / Library / Caches. Jednak najlepiej nie robić nic z tym folderem, zwłaszcza jeśli nie wiesz dużo o jego zawartości. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to użyć narzędzia - Mac Cleaner firmy FoneDog do czyszczenia pamięci podręcznych systemu. Można to łatwo zrobić za pomocą kilku prostych kliknięć. A zanim zapomnimy, pamiętaj, aby ponownie uruchomić urządzenie Mac po usunięciu plików pamięci podręcznej, aby mogły tworzyć nowe, nowe.

Ludzie również czytająJak wyczyścić komputer MacJak sprawdzić dostępne miejsce na dysku na komputerze Mac

Metoda 02: Pozbądź się z komputera Mac plików lokalizacji

Pliki lokalizacji, określane przez innych jako pakiety językowe, są zawarte w aplikacjach. Przez większość czasu nie potrzebujesz ich, ponieważ używasz tylko jednego lub dwóch języków. Dlatego powinieneś usunąć niepotrzebne pakiety językowe.

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Odwiedź aplikacje.

Krok 03 - kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy. Lub możesz nacisnąć CTRL + kliknięcie.

Krok 04 - Wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu.

Krok 05 - Odwiedź zawartość.

Krok 06 - Przejdź do zasobów.

Krok 07 - Znajdź pliki z końcówką lub rozszerzeniem .lprof. Są to różne języki, w których znajduje się Twoja aplikacja. W przypadkach, w których chcesz używać innego języka, możesz zatrzymać .lproj z tym językiem.

Krok 08 - Przeciągnij niepotrzebne języki do Kosza.

Krok 09 - Opróżnij kosz.

Po raz kolejny najlepszym rozwiązaniem jest użycie Mac Cleanera firmy FoneDog. Pomaga usunąć pakiety językowe za pomocą kilku prostych kliknięć. Nie musisz zagłębiać się w różne foldery. Twoje urządzenie Mac zrobi wszystko za Ciebie.

Metoda 03: Czyszczenie starych kopii zapasowych bibliotek w iTunes

Gdy przyjdzie czas na aktualizację, iTunes (najnowsza wersja) tworzy w niej kopie zapasowe biblioteki. Wydaje się, że dzieje się tak prawie każdego dnia. Możesz usunąć te kopie zapasowe bibliotek w iTunes, szczególnie te stare. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Krok 01 - Uruchom okno Findera.

Krok 02 - Przejdź do paska menu na ekranie (w lewym górnym rogu).

Krok 03 - Naciśnij Go.

Krok 04 - Wybierz Przejdź do folderu.

Krok 05 - Wpisz ~ / Music / iTunes / Previous iTunes Libraries.

Krok 06 - Sprawdź daty kopii zapasowych. Wszystko jest tam datowane.

Krok 07 - Usuń kopie zapasowe, zwłaszcza stare, których nie potrzebujesz.

Metoda 04: Usuwanie starych kopii zapasowych systemu iOS

Kopie zapasowe, jak się domyślacie, pochłaniają ogromną ilość miejsca na dysku twardym. Możesz zlokalizować i usunąć te kopie zapasowe, wykonując następujące czynności:

Krok 01 - Uruchom okno Findera.

Krok 02 - Przejdź do paska menu na ekranie (w lewym górnym rogu).

Krok 03 - Naciśnij Go.

Krok 04 - Wybierz Przejdź do folderu.

Krok 05 - Wpisz ~ / Library / Application Support / MobileSync / Backup /

Krok 06 - Usuń kopie zapasowe, które są stare, a nawet nieaktualne. Może to pomóc zwolnić więcej miejsca na urządzeniu.

Metoda 05: Usuwanie aktualizacji oprogramowania systemu iOS

Możesz to zrobić, lokalizując wszystkie niepotrzebne dane znajdujące się w urządzeniu. Wystarczy wykonać następujące czynności:

Krok 01 - Uruchom okno Findera.

Krok 02 - Przejdź do paska menu na ekranie (w lewym górnym rogu).

Krok 03 - Naciśnij Go.

Krok 04 - Wybierz Przejdź do folderu.

Krok 05 - Wpisz aktualizacje oprogramowania ~ / Library / iTunes / iPad dla urządzeń iPad. Wpisz ~ / Library / iTunes / iPhone Aktualizacje oprogramowania dla urządzeń iPhone.

Krok 06 - Usuń i przeciągnij w kierunku Kosza wszystkie pliki, które zostały pobrane dla tych urządzeń. Zrób to szczególnie w przypadku plików, których już nie używasz. Możesz także usunąć pliki oprogramowania, które zostało już zaktualizowane.

Zawsze pamiętaj, że jeśli Twoje urządzenie zostało już zaktualizowane, po prostu nie potrzebujesz już plików, które są nieaktualne.

Metoda 06: Wyczyść niepotrzebne aplikacje

Wiele osób i przewodników zaleca usunięcie niepotrzebnych aplikacji. Usuwanie starych i nieużywanych aplikacji to jeden z najlepszych sposobów na zwolnienie więcej miejsca na urządzeniu Mac. Wystarczy odwiedzić folder Aplikacje i przeciągnąć aplikacje do Kosza. Voila! Usunąłeś je.

Nie jest to jednak rzeczywisty przypadek. Przeciągnięcie aplikacji do Kosza nie powoduje jej całkowitego usunięcia. Pozostało wiele plików aplikacji. Dlatego odinstalowanie może być trudne. Aby upewnić się, że wszystkie pozostałe pliki zostały usunięte, należy użyć programu Mac Cleaner firmy FoneDog. To narzędzie ma moduł o nazwie Mac Uninstaller, który umożliwia „całkowite usunięcie plików”. Nie pozostawia nic, nawet resztek plików.

Za pomocą dezinstalatora Mac możesz wybrać aplikację lub aplikacje, które chcesz usunąć. Nie będziesz musiał szukać powiązanych plików, które pozostały na twoim komputerze Mac. FoneDog's Mac Cleaner (lub jego moduł Mac Uninstaller) wykona czyszczenie za pomocą kilku prostych kliknięć.
Macos High Sierra

Metoda 07: Czyszczenie biblioteki zdjęć

Zdjęcia, kochasz je, prawda? Ale zajmują dużo miejsca. Najpierw musisz po prostu wybrać zdjęcia, których chcesz się pozbyć. Mogą to być duplikaty najlepiej wyglądającej wersji obrazu. Lub mogą to być zdjęcia wykonane błędnie. Na przykład zdjęcie ziemi lub sufitu.

Teraz, po usunięciu plików, musisz również wyczyścić pliki systemowe. W aplikacji Zdjęcia na urządzeniu Mac są to pliki pamięci podręcznej. W iPhoto są to tak zwane kopie usług. Te dwa mogą być trudne do znalezienia. Istnieje jednak sposób, w jaki możesz wdrożyć, aby pozbyć się tych niepotrzebnych plików w urządzeniu.

Pamięć podręczna zdjęć składa się z lokalnych kopii w iCloud (są one formułowane podczas podglądu zdjęć przy użyciu biblioteki zdjęć na iCloud na urządzeniu Mac). Pamięć podręczna twarzy (są one tworzone podczas korzystania z twarzy) i innych plików pamięci podręcznej powiązanych z aplikacją.

Będziesz zszokowany, gdy zdasz sobie sprawę, że zajmuje to zbyt dużo miejsca, zwłaszcza jeśli regularnie korzystasz ze Zdjęć. W przypadku wersji systemu operacyjnego starszych niż macOS Sierra, oto jak znaleźć pamięć podręczną:

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Przejdź do biblioteki zdjęć, jak zwykle. To jest w folderze o nazwie Obrazy.

Krok 03 - Kliknij prawym przyciskiem myszy bibliotekę Zdjęć. Możesz także CTRL + kliknąć, jeśli wolisz.

Krok 04 - Wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu.

Krok 05 - Uruchom zasoby.

Krok 06 - Uruchom zasoby modelu.

Teraz będziesz mógł sprawdzić kilka folderów w Finderze. Pamięć podręczna Zdjęć znajduje się w tych folderach. Problem w tym, że nie wiesz, które z nich usunąć, a które zachować.

Jeśli usuniesz plik niezbędny do funkcjonowania systemu lub aplikacji Zdjęcia, jego wydajność zostanie obniżona. Dlatego sugerujemy użycie Mac Cleaner firmy FoneDog do usunięcia pamięci podręcznej. To narzędzie wyszukuje i usuwa tylko pliki, które można usunąć, i nie spowoduje żadnych problemów na urządzeniu, w aplikacji Zdjęcia lub na obrazie.

Teraz przejdźmy do iPhoto. W tym przypadku musisz znaleźć kopie różnych usług, które tworzy za każdym razem, gdy edytujesz obraz. Oto jak to zrobić:

Krok 01 - Uruchom program wyszukiwania.

Krok 02 - Przejdź w kierunku iPhoto, jak zwykle. To jest w folderze o nazwie PIctures.

Krok 03 - Przejdź do folderów Główny, Oryginalny, Zmodyfikowany i Podgląd.

Krok 04 - Sprawdź, które konkretne zdjęcia nadal mają oryginalne, zwłaszcza jeśli zostały wcześniej zmodyfikowane.

W rzeczywistości trudno powiedzieć, gdzie szukać w iPhoto, ponieważ jego przetwarzanie jest dość dziwne. To, gdzie umieszcza obrazy w pamięci i które obrazy są faktycznie kopiami, zależy od ciebie, twoich oczu i twojej pamięci.

Pamiętaj, że jeśli usuniesz niewłaściwe pliki, szczególnie te krytyczne, nie ponosimy odpowiedzialności. Ten przewodnik ma jedynie pomóc ci uzyskać więcej miejsca. I znowu, będzie bezpieczniej, jeśli użyjesz FoneDog's Mac Cleaner. Ponadto będzie to szybsze i łatwiejsze. Wynika to z faktu, że aplikacja wie, które rzeczywiste pliki są potrzebne w systemie, a które nie.

Metoda 08: Czyszczenie filmów, pobranych plików i utworów muzycznych

Sprawdź te foldery. Będziesz zszokowany ilością zgromadzonych w nim plików, szczególnie jeśli nie sprawdzasz ich regularnie. Znajdź pliki, które nie są ważne. Ważne pliki muszą być jednak uporządkowane. Przynajmniej poznasz wszystkie pliki w tych folderach i będziesz mógł śledzić.

Folder filmów może być frustrujący. Nie dzieje się tak, ponieważ pliki są sprawdzane jeden po drugim. Wynika to jednak z faktu, że wybór filmu do usunięcia może być trudny. Wybierz jednak najmniej ulubiony z tych filmów i usuń je. Jest to konieczne, aby zwolnić więcej miejsca na komputerze Mac.

Jeśli nie chcesz usuwać żadnego z tych filmów, możesz je zarchiwizować. Usuń to, czego nie chcesz i zarchiwizuj potrzebne pliki.
Dysk pełny S
Archiwizacja nie przypomina przechowywania komputera Mac w naprawdę głębokim folderze. Jest to proces zmniejszania rozmiaru pliku przez skompresowanie go w .zip lub .rar. Podczas archiwizowania pliku upewniasz się, że zajmuje on mniej miejsca.

Archiwizacja jest konieczna, jeśli chcesz przechowywać duże pliki na urządzeniu Mac. Dotyczy to zwłaszcza plików, których nie używasz tak często. Ponadto pomaga zwolnić więcej miejsca. W rzeczywistości pomagamy uzyskać więcej miejsca na urządzeniu. Oto jak zarchiwizować plik:

Krok 01 - Kliknij prawym przyciskiem myszy lub CTRL + kliknij plik, który chcesz skompresować.

Krok 02 - Wybierz Kompresuj.

Następnie przejdź przez folder muzyczny. Najpierw zlokalizuj i usuń zduplikowane pliki. Następnie możesz przez pomyłkę usunąć pobrane utwory. Ponadto usuń utwory, których nie potrzebujesz lub nie chcesz.

Metoda 09: Czyszczenie na pulpicie

Dlaczego musisz odświeżyć swój pulpit? Może dlatego, że Twój pulpit jest naprawdę brzydki i zawiera wiele ikon. Musisz po prostu usunąć rzeczy, których nie potrzebujesz. A potem uporządkuj potrzebne rzeczy.

Twój pulpit będzie wyglądał lepiej. Ponadto sprawi, że Twój komputer Mac będzie szybszy. Po wyczyszczeniu pulpitu urządzenie Mac nie marnuje dużo czasu na ładowanie ikon i śmieci na pulpicie. Dlatego poważnie musisz wyczyścić pulpit.

Metoda 10: Opróżnij kosz

Oczywiste, prawda? Bardzo oczywiste. Jednak wiele osób zapomina o tym. Ponadto pomaga zwolnić dużo miejsca. Po usunięciu lub usunięciu określonego pliku komputer Mac nie usuwa go całkowicie. Po prostu przenosi go do Kosza. Dlatego musisz opróżnić Kosz, aby usunąć wszystkie śmieci:

Krok 01 - Kliknij prawym przyciskiem myszy lub CTRL + kliknij ikonę Kosz. Znajduje się w Docku.

Krok 02 - Wybierz Opróżnij kosz.

Krok 03 - Kliknij Opróżnij kosz.

Część IV: Jak zapobiec zapełnieniu dysku startowego

Teraz podjęliśmy wiele rzeczy, aby zwolnić więcej miejsca na urządzeniu Mac. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić ilość wolnego miejsca, które uwolniliśmy od faktycznego czyszczenia komputera Mac. Czy nadal pamiętasz kroki, które podjęliśmy w celu sprawdzenia wolnego miejsca na urządzeniu Mac? Po prostu ponownie otwórz to okno. Sprawdź, ile jeszcze masz miejsca:

Krok 01 - Naciśnij ikonę Apple.

Krok 02 - Wybierz opcję About This Mac.

Krok 03 - Naciśnij Pamięć. Jeśli używasz starszych wersji systemu Mac OS, może być konieczne naciśnięcie przycisku Więcej informacji. Następnie naciśnij Storage.

Aby zapobiec zapełnieniu dysku startowego, musisz utrzymywać komputer Mac w czystości za pomocą programu Mac Cleaner firmy FoneDog. Pomaga utrzymać komputer Mac w czystości za pomocą kilku prostych kliknięć.
Main Ssd Osx

Pełny dysk startowy nie ma się czym martwić. Możesz to naprawić, usuwając niepotrzebne pliki z urządzenia Mac. Możesz to zrobić ręcznie, co może być bardzo męczące. Ale możesz także użyć FoneDog's Mac Cleaner i użyj wszystkich jego modułów, aby wyczyścić urządzenie Mac. W ten sposób nie otrzymasz komunikatu informującego, że dysk startowy komputera Mac jest pełny.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 82 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.