Kontakt

Jak usunąć pliki i foldery na urządzeniu Mac

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

Mam MacBooka Air i bardzo go kocham. Używam go do wielu rzeczy, takich jak oglądanie filmów, rozmowy wideo, edycja zdjęć, a nawet edycja wideo. Zauważyłem jednak, że jest pełen bałaganu. Więc postanowiłem usuń pliki i foldery na moim urządzeniu Mac. Na szczęście udało mi się prawidłowo wyczyścić i usunąć pliki i foldery, aby uzyskać wysoką wydajność.

Dlatego tutaj chciałbym podzielić się doświadczeniem jak usuwać pliki na komputerze Mac. Mam nadzieję, że ten artykuł byłby pomocny dla wszystkich, którzy szukają sposobów na usunięcie plików na komputerze Mac.

Część I: Trwałe usuwanie plików na nowoczesnym dysku SSD i tradycyjnym dysku twardymCzęść II: Kolejne 7 sposobów na oczyszczenie komputera MacCzęść III: Dowiedz się więcej o powodach usuwania plików i folderów na komputerze MacCzęść IV: Kilka szczegółów na temat pamięci flash i tradycyjnych dysków twardychCzęść V: Wnioski

Część I: Trwałe usuwanie plików na nowoczesnym dysku SSD i tradycyjnym dysku twardym

To jest bardzo, bardzo proste trwale usuń pliki oraz foldery na nowoczesnym dysku SSD i tradycyjnym dysku twardym. Oto regularne kroki dla Ciebie poniżej:

Krok 01 - Po prostu przeciągnij i upuść pliki w kierunku Kosza. Lub możesz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać przeniesienie go do Kosza.

Krok 02 - Następnie uruchom aplikację Kosz.

Krok 03 - Wybierz Opróżnij kosz lub Usuń na stałe.

Właśnie o to chodzi! Ale jeśli jesteś naprawdę paranoikiem, możesz użyć FoneDog's Mac Cleaner. Ma narzędzie FileManager, które zapewnia, że ​​usuniętych plików nie można odzyskać w żaden sposób.

Mac Cleaner pomaga usuwać niepotrzebne aplikacje bez pozostawiania resztek. Ponadto pomaga zabezpieczyć zbędną historię wyszukiwania. Wreszcie pomaga w zarządzaniu rozszerzeniami, niszczeniu plików i czyszczeniu przeglądarek.

Oto jak krok po kroku korzystać z FoneDog's Mac Cleaner:

Krok 01 - Pobierz narzędzie.

Krok 02 - Uruchom go na urządzeniu Mac. Główny interfejs pokaże różne statusy systemu urządzenia.

Krok 03 - Wybierz FileManager w module ToolKit.

Krok 04 - Wybierz Crush File.

Krok 05 - Przeciągnij plik na ekran, aby go zniszczyć.

Uwaga: Upewnij się, że plik jest tym, który chcesz zniszczyć, ponieważ zostałby nieodwracalnie usunięty na komputerze Mac.

Krok 06 - Naciśnij przycisk Zmiażdż i potwierdź operację kruszenia.

Krok 07 - Poczekaj na zakończenie procesu kruszenia.

Darmowe pobieranie

Menedżer plików

Część II: Kolejne 7 sposobów na oczyszczenie komputera Mac

Możesz po prostu wyczyścić urządzenie Mac, aby zwiększyć jego wydajność, dlatego chcesz wiedzieć, jak trwale usunąć pliki. W tej sekcji opisano siedem różnych metod, które pomogą Ci wyczyścić urządzenie Mac. Wskoczmy na to!

Sposób 01: Usuń stare dzienniki w programie iChat

Czy korzystasz z iChat? Następnie aplikacja zapisuje dzienniki czatów. Wystarczy odwiedzić iChat, a następnie przejść do Preferencji. Naciśnij Wiadomości i wybierz opcję Zapisz transkrypcje czatu w.

Następnie wybierz określony folder. Domyślnie aplikacje zwykle zapisują dzienniki w folderze o nazwie iChats (znajduje się on w folderze Dokumenty). Możesz jednak wybrać inną lokalizację, aby przechowywać te dzienniki iChat.

Po ustawieniu tej preferencji aplikacje iChat zapisują pliki dziennika każdego czatu, który masz. Jest to dobra rzecz i jest bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli musisz wrócić do rozmowy w celach zawodowych. Ale jeśli wyślesz obrazy na tych czatach, przechowywane pliki mogą zająć ogromną ilość miejsca.

Gdy spojrzysz na folder iChats, zauważysz, że pliki są organizowane w zależności od daty. Chociaż możesz chcieć zapisać wiele dzienników czatów, które ostatnio miałeś, wciąż możesz mieć miesiące, a nawet lata plików, które powinieneś usunąć. Pomoże Ci to zaoszczędzić dużo wolnego miejsca.

Sposób 02: Usuń kopie zapasowe aplikacji

Wiele aplikacji i programów ma automatyczne kopie zapasowe. Kopie różnych plików są przechowywane w określonym folderze podobnym do zapisywania dzienników czatów w programie iChat. Niektóre aplikacje umożliwiają wybór miejsca przechowywania kopii zapasowych. Inne aplikacje na to nie pozwalają.

Jeśli korzystasz z dowolnej aplikacji, która tworzy kopie zapasowe, możesz to sprawdzić i zobaczyć, że ma dużo gigabajtów plików (może to być nawet duplikaty).

Po usunięciu lub usunięciu tych danych kopii zapasowej możesz zaoszczędzić dużo miejsca w urządzeniu. Ponadto wyszukiwanie w Spotlight stanie się o wiele łatwiejsze.

Możesz także sprawdzić następujący folder: folder użytkownika / Muzyka / iTunes. W tym folderze możesz znaleźć folder o nazwie Poprzednie biblioteki.

Mogą to być różne kopie Biblioteki w iTunes, które mogły zostać zapisane po instalacji nowszej wersji.

Sposób 03: Usuwanie pobranych plików pocztą

Czy otrzymujesz załączniki do e-maila? Początkowo załączniki te są przechowywane w wiadomościach. Jeśli jednak otworzysz załącznik w celu przeglądania, aplikacja Mail umieści kopię załącznika w pamięci w folderze w lokalizacji, w której znajduje się folder użytkownika / biblioteka / pliki do pobrania poczty. To samo dotyczy sytuacji, w której QuickLook służy do przeglądania załącznika.

Możesz zauważyć, że wiele plików w tym folderze zajmuje dużą część dysku twardego lub dysku SSD. Dobrą rzeczą jest to, że możesz faktycznie usunąć te pliki bez potrzeby martwienia się o utratę danych. Jeśli nadal posiadasz oryginalne wiadomości, część tych wiadomości - załączników - nadal znajduje się w niej.
Usuń pliki Foldesr Mac Delete

Sposób 04: Usuwanie plików dziennika

Urządzenia Mac przechowują ogromną liczbę plików dziennika w pamięci, a większość z nich nie jest potrzebna dla Ciebie ani Twojego urządzenia. Po prostu przejdź do Aplikacje, a następnie Narzędzia.

Następnie otwórz aplikację o nazwie Konsola. Będziesz mógł sprawdzić pasek boczny, w którym znajduje się okno komunikatów konsoli.

To okno będzie zawierało listę. Różne pliki dzienników przechowywane w urządzeniu Mac są umieszczane na liście na pasku bocznym konsoli.

Możesz faktycznie usunąć te pliki bez powodowania problemów na urządzeniu Mac. Ponadto pomoże ci zwolnić znaczną ilość miejsca, ponieważ wiele z tych plików jest ogromnych rozmiarów.

Możesz użyć narzędzia, które pomoże Ci usunąć te pliki. W ten sposób wyczyścisz więcej miejsca na urządzeniu Mac, a nawet pomożesz usunąć bałagan.

Sposób 05: Usuń duplikaty z iTunes

Najprawdopodobniej masz wiele zduplikowanych plików w bibliotece iTunes. iTunes ma wbudowaną funkcję, która umożliwia zlokalizowanie duplikatów plików. Pozwala także sprawdzić, czy dwukrotnie skopiowałeś ten sam plik. Ponadto pozwala także sprawdzić, czy masz ten sam utwór z dwóch różnych albumów.

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do Plik, a następnie kliknij Wyświetl duplikaty. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich utworów o identycznych nazwach i wykonawcach.

Możesz także nacisnąć klawisz Opcja, wybierając menu Plik. Wyświetl duplikaty zostaną teraz zmienione na Wyświetl dokładne duplikaty. Spowoduje to wyświetlenie zduplikowanych utworów, które mają tego samego wykonawcę, nazwę i album.

Zaleca się dokładne sprawdzenie wszystkich duplikatów. Usuwanie plików, które są duplikatami i oszczędzanie dużej ilości miejsca, wymaga miejsca na komputerze Mac. Ponadto może pomóc zwolnić więcej miejsca na iPhonie lub iPadzie.

iTunes może pomóc Ci znaleźć duplikaty plików w bibliotece. Ta funkcja jest jednak ograniczona. Aby pomóc Ci znaleźć duplikaty plików, możesz użyć programu Mac Cleaner firmy FoneDog.

Jeden z jego modułów nazywa się Wyszukiwarka duplikatów i pomaga znaleźć wszystkie typy zduplikowanych plików (np. Utwory, zdjęcia, filmy, dokumenty itp.). To świetny sposób na znalezienie duplikatów plików na całym urządzeniu Mac.

Sposób 06: Resetowanie Safari

Czy korzystasz z przeglądarki Apple Safari? Cóż, niektóre z jego funkcji mogą zajmować miejsce na inne, ważniejsze pliki.

Na przykład pliki pamięci podręcznej przeglądarki, które służą do szybszego przeglądania, mogą zajmować dużo miejsca. Gdy te pliki pamięci podręcznej stają się tak ogromne, mogą prowadzić do spowolnienia przeglądania.

Pliki historii mogą również spowalniać wyszukiwanie w Spotlight. Dodatkowo, najlepsze witryny, ikony stron internetowych (zwane także favicons) oraz podgląd stron internetowych mogą również spowalniać przeglądarkę Apple's Safari.

Możesz regularnie resetować Safari. Aby to zrobić, musisz przejść do Safari i wybrać Resetuj Safari. Zaznacz opcje, które chcesz wdrożyć. Wybierz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze, aby zresetować Safari.

Możesz również użyć do tego Mac Cleaner firmy FoneDog. Ma opcję o nazwie Czyszczenie przeglądarki, która pozwala wyczyścić wszystkie przeglądarki na urządzeniu Mac. Przydaje się zwłaszcza, jeśli nie wiesz dużo o przeglądarkach.
Usuń pliki Foldesr Mac Mac

Sposób 07: Czyszczenie plików do pobrania

Prawdopodobnie pobierasz wiele plików każdego dnia. Czy sprawdziłeś już foldery pobierania? Prawdopodobnie jest załadowany ogromnymi plikami, których nie potrzebujesz.

Znajduje się w folderze użytkownika / Pobranych. Ponadto mogą istnieć rzeczy, które mogą powodować problemy z urządzeniem. Wyczyść ten folder, jeśli chcesz mieć więcej miejsca na urządzeniu Mac.

Część III: Dowiedz się więcej o powodach usuwania plików i folderów na komputerze Mac

Być może słyszałeś o osławionym iCloud przecieki zdjęć gwiazd. Z tego powodu rozumiesz teraz znaczenie danych cyfrowych. Istnieje wiele powodów, dla których warto trwale usunąć pliki i foldery na urządzeniu Mac.

Po pierwsze, możesz odsprzedać swoje urządzenie Mac lub przekazać je innej osobie. Z tego powodu myślisz o bezpieczeństwie wrażliwych danych osobowych.

A może myślisz o tym, że ktoś Mac skradziony przez kogoś. W związku z tym możesz zastanawiać się nad tym, że Twoje dane mogą być wykorzystywane do złośliwych celów lub zostać przejęte.

Cóż, to normalne, że myślisz i stajesz się paranoikiem. Ale jedno jest jasne. Chcesz mieć pewność, że Twoje pliki zostaną trwale usunięte z urządzenia Mac.

To dlatego, że chcesz uniknąć faktu, że ktoś może zhakować twoje urządzenie i uzyskać prywatne i poufne informacje lub dane.

Faktem jest, że pliki, które zostały już usunięte z urządzenia pamięci masowej, można w rzeczywistości odzyskać za pomocą technologii odzyskiwania danych.

Ma to służyć dobremu - na przykład odzyskiwaniu danych, które zostały przypadkowo usunięte. Jednak niektórzy używają go do zła, aby przejąć dane i wykorzystywać je w złośliwych celach.

Główne pytania są następujące: czy nadal tak się dzieje w tej chwili? Cóż, wiele nowszych modeli komputerów Mac firmy Apple jest wyposażonych w dyski półprzewodnikowe (pamięć flash), a nawet dyski Fusion (np. W innych modelach komputerów iMac).

Używają ich zamiast tradycyjnych dysków twardych (dyski obrotowe). Czy po zastąpieniu tradycyjnych dysków twardych nadal musisz bezpiecznie usuwać swoje dane?

W tym artykule omówimy dokładnie to. Powiemy Ci, jak prawidłowo lub bezpiecznie usunąć pliki w systemie operacyjnym Mac, co zależy od korzystania z tradycyjnych dysków twardych lub nowoczesnych dysków SSD.
Jak usunąć foldery plików na komputerze Mac

Część IV: Kilka szczegółów na temat pamięci flash i tradycyjnych dysków twardych

Dlaczego więc tak ważne jest, aby mieć dyski półprzewodnikowe (pamięć flash)? Dlaczego oni mają znaczenie? Jest tak, ponieważ łatwiej jest całkowicie usunąć pliki, jeśli urządzenie Mac jest wyposażone w dysk SSD.

Wynika to z tego, że funkcjonowanie dysku SSD bardzo różni się od działania tradycyjnego dysku twardego (HDD). Jest to szczególnie ważne, jeśli wewnętrzny dysk komputera Mac używa polecenia TRIM.

Aby zapobiec spowolnieniu pracy komputera Mac w taki sposób, jak w przypadku tradycyjnych wirujących dysków twardych, polecenie TRIM umożliwia systemowi Mac natychmiastowe usunięcie bloków danych - bloków, które nie są już uważane za używane.

Dzieje się tak, gdy usuwasz dane poprzez opróżnianie Kosza lub metody usuwania plików, takie jak CMD + Opcja + Backspace lub CMD + Usuń.

Metody TRIM przyspieszają proces dostępu do danych. Plus ma tę zaletę, że nikt nie może odzyskać plików usuniętych z dysku SSD komputera Mac.

Z drugiej strony komputery Mac korzystające z dysków twardych są zupełnie inne. Nadal można odzyskać dane za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych dla komputerów Mac, nawet jeśli opróżniłeś Kosz lub użyłeś innych metod usuwania plików z dysku twardego. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dane nie zostały w pełni nadpisane.

Skąd więc wiesz, czy Twoje urządzenie Mac używa dysku twardego lub dysku SSD? Różne typy nośników danych są używane w różnych typach komputerów Mac (np. MacBook Pro, MacBook Air, iMac, Mac Mini, Mac Pro).

Przykładem może być rok 2018. W tym roku prawie każdy nowy MacBook w sprzedaży nie jest wyposażony w dyski SSD. Jednak niektóre modele komputerów iMac oferują dwie możliwości wyboru: pamięć flash i napęd Fusion.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, po prostu naciśnij ikonę Apple na lewym górnym ekranie Maca. Następnie odwiedź stronę About This Mac. A potem przejdź do Storage.

Zobaczysz ikonę dysku. Bezpośrednio pod ikoną dysku powie Ci, czy urządzenie Mac ma dysk SSD, czy tradycyjny wirujący dysk twardy. Jeśli twoje urządzenie Mac ma dysk SSD, możesz chcieć wiedzieć, czy TRIM jest w nim włączony.
Usuń pliki Foldesr Mac Usuń pliki

Ludzie również czytająJak usunąć kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac?Jak wyodrębnić usunięte wiadomości z Facebooka na iOS

Część V: Wnioski

Teraz nauczyłeś się usuwać pliki na komputerze Mac. Najlepszym sposobem na to jest FoneDog's Mac Cleaner. Posiada opcję File Shredder, która pozwala trwale usunąć pliki, uniemożliwiając ich odzyskanie.

Po prostu usuń wszystkie niepotrzebne pliki w systemie, aby zwolnić więcej miejsca na urządzeniu Mac i poprawić jego wydajność.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 89 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.