Kontakt

4 proste sposoby tworzenia kopii zapasowych iPhone'a na Mac bez iTunes

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2019 r

Według następującego użytkownika opowiem o tym, jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na Macu na 4 proste sposoby. ”

Część 1. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na Maca za pomocą iTunes Część 2. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą iTunes SyncCzęść 3. Przez iCloud: Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a bez iTunes na MacaCzęść 4. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a bez iTunes na komputerze Mac SelektywniePrzewodnik wideo: wybiórczo wykonaj kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac bez iCloud lub iTunesCzęść 5. Wniosek

Część 1. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na Maca za pomocą iTunes

Tworzenie kopii zapasowej iPhone'a na komputerze Mac jest bardzo ważne, więc świetnie, że iTunes ma funkcję, która Ci w tym pomoże.

Oto jak korzystać z tej funkcji.

 1. Otwórz iTunes i podłącz iPhone'a do komputera Mac. Jeśli zobaczysz monit z pytaniem, czy ufasz urządzeniu, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Możesz zostać poproszony o podanie danych konta Apple ID, aby kontynuować.
 2. W sekcji URZĄDZENIA iTunes kliknij nazwę swojego iPhone'a.
 3. Upewnij się, że jesteś na karcie Podsumowanie. Kliknij na Utwórz kopię zapasową teraz przycisk. Znajdziesz to w prawej dolnej części okna.
Wykonaj kopię zapasową iPhone'a z iTunes

Będziesz musiał wykonywać ten proces regularnie. W celach informacyjnych zapoznaj się ze szczegółami wskazanymi w obszarze Najnowsza kopia zapasowa. Zobaczysz godzinę i datę ostatniego wykonania kopii zapasowej.

Pomoże Ci ustalić, czy nadszedł czas, aby wykonać kopię zapasową. Jeśli nie chcesz problemów z ręcznym uruchomieniem tworzenia kopii zapasowej, możesz włączyć synchronizację iTunes.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przejdź do następnej części tego artykułu.

Część 2. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą iTunes Sync

Być może zastanawiasz się, jak działa synchronizacja iTunes. To fantastyczna funkcja, która umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Po aktywacji iPhone może bezprzewodowo synchronizować się z komputerem Mac, gdy są one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, a telefon ładuje się ze źródła zasilania. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć tę funkcję.

Wykonaj poniższe czynności, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac.

 1. Uruchom iTunes, podłącz telefon do komputera Mac i poczekaj, aż iTunes wykryje twoje urządzenie.
 2. Naciśnij nazwę swojego iPhone'a. W sekcji Automatycznie wykonaj kopię zapasową wybierz Ten komputer. Zaznacz opcję dla Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi też.
 3. Kliknij zastosować przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu okna.
Utwórz kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą iTunes Sync

Część 3. Przez iCloud: Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a bez iTunes na Maca

Jeśli podoba Ci się pomysł automatycznego tworzenia kopii zapasowych, istnieje alternatywa. Ponadto usługa zaprojektowana przez Apple iCloud to kolejne przydatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, z którego mogą korzystać użytkownicy iPhone'ów. Podobnie jak synchronizacja z iTunes, kopia zapasowa może zostać utworzona automatycznie tylko wtedy, gdy spełnisz kilka wymagań.

Twój iPhone musi być podłączony do Wi-Fi, podłączony do źródła zasilania i zablokowany. Niemniej jednak możesz również zdecydować, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej iPhone'a na komputerze Mac.

Aby włączyć tworzenie kopii zapasowej iCloud, wykonaj następujące czynności.

 1. Podłącz swój iPhone do sieci Wi-Fi.
 2. Na telefonie iPhone przejdź do Ustawienia > [Twoje imię]> iCloud.
 3. Jeśli pojawi się monit o zalogowanie, wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło.
 4. Zobaczysz listę aplikacji. Wystarczy przesunąć przełącznik obok aplikacji, aby uwzględnić dane z tych aplikacji w kopii zapasowej.
 5. Stuknij backup i przesuń przełącznik, aby włączyć iCloud kopii zapasowej. Spowoduje to aktywację funkcji automatycznej kopii zapasowej w iCloud.
 6. naciśnij Utwórz kopię zapasową teraz wykonać kopię zapasową po raz pierwszy.
Utwórz kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pośrednictwem iCloud

Jeśli chcesz wyświetlić pliki po utworzeniu kopii zapasowej za pośrednictwem iCloud, przejdź do iCloud Drive na komputerze Mac. Jeśli nie jest jeszcze włączony, po prostu kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu komputera Mac> Preferencje systemowe > iCloud > Zaznacz iCloud Napęd. Aby otworzyć iCloud Drive, uruchom Finder i poszukaj programu na pasku bocznym.

iCloud jest łatwy w użyciu, ale zapewnia tylko 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Po wykorzystaniu dostępnego miejsca iCloud nie będzie już mógł tworzyć kopii zapasowej telefonu iPhone. Masz możliwość subskrybowania dodatkowego miejsca, ale wiąże się to z opłatą miesięczną.

Z drugiej strony iTunes nie pozwala na przeglądanie zawartości kopii zapasowej. Pliki będą widoczne tylko po przywróceniu kopii zapasowej. W takim przypadku istniejące pliki na urządzeniu zostaną zastąpione plikami w kopii zapasowej.

Poza tym nie możesz wybrać plików, których kopię zapasową chcesz utworzyć. Domyślnie iTunes wykonuje pełną kopię zapasową telefonu iPhone.

Utwórz kopię zapasową iPhone'a na Maca

Jeśli te wady sprawiły, że pomyślałeś dwa razy o korzystaniu z iCloud lub iTunes, 4. metoda tworzenia kopii zapasowych może być dla Ciebie odpowiednia.

Część 4. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a bez iTunes na komputerze Mac Selektywnie

Wspominaliśmy, jak iTunes i iCloud mają swoje mocne i słabe strony. Na szczęście z FoneDog iOS BackupToolkit, możesz robić, czego nie możesz, korzystając z wymienionych usług. Możesz wybrać pliki, których kopię zapasową chcesz utworzyć. Możesz także wyświetlić zawartość kopii zapasowej w dowolnym momencie na komputerze Mac.

Chociaż jest to oprogramowanie innej firmy, FoneDog obsługuje szeroką gamę typów plików. Może tworzyć kopie zapasowe i przywracać zdjęcia, filmy, audio, wiadomości, kontakty, historię połączeń, pocztę głosową, wiadomości i załączniki WhatsApp, notatki, kalendarz, przypomnienia, historię i zakładki Safari oraz dokumenty.

Oto kilka kroków, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą Fonedog Toolkit

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Przewodnik wideo: wybiórczo wykonaj kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac bez iCloud lub iTunes

Krok 1. Pobierz i uruchom FoneDog iOS Toolkit dla komputerów Mac.

Pobierz FoneDog iOS Toolkit na komputer Mac. Uruchom oprogramowanie po zakończeniu instalacji. Podłącz swój iPhone do komputera. Wybierać iOS Data Backup opcja.

Wybierz opcję kopii zapasowej

Krok 2. Wybierz tryb kopii zapasowej.

Wybierz iOS Data Backup & Restore z menu głównego. Kliknij iOS Data Backup. Zostaniesz poproszony o wybór pomiędzy Standardowa kopia zapasowa i Szyfrowana kopia zapasowa.

Jeśli jesteś za bezpieczeństwem, wybierz Szyfrowaną kopię zapasową, aby zablokować kopię zapasową hasłem. Jeśli nie masz nic przeciwko regularnej kopii zapasowej, wystarczy standardowa kopia zapasowa. Kliknij Początek.

Wybierz tryb kopii zapasowej

Krok 3. Wybierz typy plików do utworzenia kopii zapasowej.

Zaznacz typy plików, które chcesz uwzględnić w kopii zapasowej. Zaznacz pola obok odpowiednich typów plików. Gdy jesteś zadowolony ze swojego wyboru, naciśnij Dalej.

Tworzenie kopii zapasowej rozpocznie się natychmiast. Nie odłączaj telefonu iPhone od komputera Mac podczas tworzenia kopii zapasowej. Po zakończeniu procesu zobaczysz komunikat.

Wybierz typy plików do utworzenia kopii zapasowej

Przywracanie plików jest tak wygodne, jak tworzenie kopii zapasowych za pomocą FoneDog iOS Toolkit. Korzystając z tego samego oprogramowania, po prostu wybierasz Przywracanie danych iOS i wybierz plik kopii zapasowej, który chcesz zapisać na telefonie iPhone.

Możesz nawet użyć tej funkcji, aby przenieść wiele plików na nowe urządzenie bez stresu!

Ludzie też czytali:

Jak selektywnie wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze

Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a do iTunes

Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloud

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Część 5. Wniosek

Tworzenie kopii zapasowej telefonu iPhone na komputerze Mac jest bardzo proste, o ile korzystasz z niezawodnych i łatwych w użyciu narzędzi. Doskonałym przykładem jest FoneDog iOS Toolkit. Dzięki przyjaznemu interfejsowi każdy użytkownik iPhone'a może poruszać się po nim bez problemów.

Przekonaj się sam dzięki 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej. Oprogramowanie na pewno nie zawiedzie!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 78 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.