Kontakt

Jak zmienić domyślną przeglądarkę na komputerze Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

Używam mojego MacBooka Pro do wielu rzeczy. Po pierwsze, używam go do edycji moich filmów i zdjęć. Używam go również do oglądania filmów. Co ważniejsze, używam go do surfowania po sieci w celu poszukiwania pracy. Teraz chcę wiedzieć, jak to zrobić zmień domyślną przeglądarkę mojego komputera Mac. Ale nie wiem, jak to zrobić. Możesz mi pomóc?

~ Użytkownik MacBook Pro

Część I: WprowadzenieCzęść II: PrzeglądarkiCzęść III: Konfigurowanie domyślnej przeglądarki (dla OS X Yosemite, macOS El Capitan lub wyższych wersji)Część IV: Inne sposoby wdrażania domyślnej przeglądarkiCzęść V: Wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć szybkość przeglądarkiCzęść VI: Wniosek

Część I: Wprowadzenie

Domyślną przeglądarką w systemie operacyjnym Mac jest Safari. Powstało to odkąd marka stworzyła własną przeglądarkę.

Zanim Safari wszedł do gry, domyślną przeglądarką był Internet Explorer. A wcześniej był Netscape Navigator. Czy żyłeś w tym czasie? Pamiętasz to?

Safari to całkiem idealna przeglądarka internetowa. Zapewnia większość funkcji oferowanych przez konkurentów, takich jak FireFox i Chrome. Na przykład posiada automatyczne wypełnianie lub autosugestię danych (np. Informacje o karcie kredytowej). Bezpiecznie przechowuje również hasła. To nawet daje możliwość żądania stron internetowych bez śledzenia.

Apple postawiło prywatność jako priorytet, szczególnie w obecnych czasach. Biorąc pod uwagę to, możemy być w niedalekiej przyszłości, gdzie Safari będzie najlepszą przeglądarką dla użytkowników komputerów Mac.

Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po prostu chcą przeglądać Internet i być bezpieczni przez cały czas. Poza tym może się zdarzyć, że twoje dane osobowe będą przechowywane w prywatnej przeglądarce.
Jak zmienić domyślną przeglądarkę Mac Wprowadzenie

Chociaż Safari jest dobrą przeglądarką, możesz mieć różne przeglądarki, takie jak Firefox i Chrome, z różnych powodów. Wydajność może być jednym z powodów.

Safari jest rzeczywiście szybki, jeśli chodzi o bycie przeglądarką. Czasami jednak może być wolniejszy w porównaniu z Firefoksem lub Chrome.

Lub możesz po prostu chcieć rozszerzeń lub wtyczek, które nie są obsługiwane przez Safari i są obsługiwane przez dwie pozostałe przeglądarki internetowe.

Czasami strony internetowe również nie działają poprawnie w przeglądarce Safari. To tylko niektóre z powodów, dla których warto zmienić przeglądarki.

Część II: Przeglądarki

Przeglądarki to narzędzia umożliwiające surfowanie po Internecie i odwiedzanie różnych witryn. Może nawet mieć rozszerzenia i wtyczki, które pozwalają na lepsze surfowanie. Zanim przejdziemy do zmiany domyślnej przeglądarki urządzenia Mac, zajmijmy się tym, czym właściwie jest domyślna przeglądarka.

Domyślna przeglądarka internetowa odnosi się do przeglądarki internetowej, która uruchamia się po kliknięciu łącza w innym dokumencie lub aplikacji e-mail.

Gdy użyjesz Spotlight i faktycznie klikniesz określony adres URL z Internetu, otworzy się domyślna przeglądarka internetowa. Każde zadanie lub operacja uruchamiająca adres URL otworzy domyślną przeglądarkę internetową. Nie oznacza to jednak, że nie można używać innych przeglądarek do surfowania po Internecie.

Zmiana rzeczywistej domyślnej przeglądarki nie jest konieczna, jeśli chcesz po prostu sprawdzić konkretną witrynę w przeglądarce Firefox lub Chrome.

Jeśli Safari jest Twoją domyślną przeglądarką, możesz otworzyć określony link w innej przeglądarce. Możesz to zrobić, naciskając klawisz CTRL, klikając adres URL, a następnie wybierając polecenie Kopiuj link. Następnie możesz wkleić go w pasku adresu innej przeglądarki.
Jak zmienić domyślną przeglądarkę Mac Przeglądarki

Część III: Konfigurowanie domyślnej przeglądarki (dla OS X Yosemite, macOS El Capitan lub wyższych wersji)

Firma Apple zmieniła sposób konfigurowania domyślnej przeglądarki w Yosemite. Jednak zachowano to samo od wspomnianej wersji systemu operacyjnego Mac.

Wcześniej musisz uruchomić Safari, aby inna przeglądarka była domyślną. To jest po prostu głupie. Ale ostatnio się zmieniło. Oto jak to zrobić poprawnie.

Krok 01 - Naciśnij przycisk Apple.

Krok 02 - Wybierz Preferencje systemowe.

Krok 03 - Wybierz zakładkę o nazwie Ogólne.

Krok 04 - W połowie interfejsu można zobaczyć menu znajdujące się obok domyślnej przeglądarki internetowej. Kliknij to menu i wybierz konkretną przeglądarkę, która ma być domyślnie używana.

To jest to! To proste jak 1-2-3. Zobaczmy teraz, jak zmienić domyślną przeglądarkę w poprzednich wersjach systemu operacyjnego. Poniższe kroki pokazują tę dla OS X Mavericks i poprzednich wersji:

Krok 01 - Otwórz Safari.

Krok 02 - Naciśnij menu Safari.

Krok 03 - Wybierz Preferencje.

Krok 04 - Kliknij kartę o nazwie Ogólne.

Krok 05 - Naciśnij menu znajdujące się obok słów Domyślna przeglądarka internetowa.

Krok 06 - Wybierz przeglądarkę, którą chcesz ustawić jako domyślną.

Krok 07 - Zakończ preferencje.

Krok 08 - Zamknij Safari.
Jak zmienić domyślne ustawienie Maca przeglądarki

Część IV: Inne sposoby wdrażania domyślnej przeglądarki

W rzeczywistości każda przeglądarka, która tam jest, chce być domyślną. Ma to zwiększyć liczbę użytkowników, których mają. Gdy otworzysz przeglądarkę, która nie jest domyślną przeglądarką, zapyta Cię, czy chcesz ustawić ją jako domyślną przeglądarkę dla Twojego urządzenia. Pojawi się proste wyskakujące okno z zapytaniem.

Jeśli chcesz ustawić wspomnianą przeglądarkę jako domyślną, po prostu zmodyfikuje ustawienia Preferencji systemowych. W ten sposób wspomniana przeglądarka będzie domyślną.

Jeśli jednak wcześniej odmówisz, a teraz po prostu chcesz to zmienić, będzie to łatwe. Oto jak ustawić domyślną przeglądarkę w kilku popularnych przeglądarkach internetowych.

Zmiana domyślnej przeglądarki na Chrome:

Krok 01 - Otwórz Chrom.
Krok 02 - Naciśnij menu Chrome.

Krok 03 - Wybierz Preferencje.

Krok 04 - zostanie uruchomiona strona internetowa. Przewiń w dół do końca interfejsu, aż zobaczysz słowa Domyślna przeglądarka.

Krok 05 - Naciśnij Ustaw jako domyślny.

Zmiana domyślnej przeglądarki na Firefox:

Krok 01 - Otwórz Firefox.

Krok 02 - Przejdź do menu przeglądarki Firefox.

Krok 03 - Wybierz Preferencje.

Krok 04 - Przejdź do lewego paska bocznego. Upewnij się, że wybrano Ogólne.

Krok 05 - Na górze powinieneś zobaczyć słowa, generale. Pod nim zobaczysz komunikat, że Firefox nie jest domyślną przeglądarką. Przejdź do prawej części i naciśnij Ustaw jako domyślną.

Zmiana domyślnej przeglądarki na Opera:

Krok 01 - Otwórz działać.

Krok 02 - Naciśnij menu Opera.

Krok 03 - Naciśnij Preferencje.

Krok 04 - zostanie uruchomiona strona internetowa. Upewnij się, że wybrano opcję Basic. Znajduje się po lewej stronie interfejsu.

Krok 05 - Naciśnij opcję, która sprawia, że ​​Opera jest domyślną przeglądarką.

Zmiana domyślnej przeglądarki na Vivaldi:

Krok 01 - Otwórz Vivaldi.

Krok 02 - Przejdź do menu Vivaldi.

Krok 03 - Wybierz Preferencje.

Krok 04 - Wybierz opcję Uruchomienie. Znajduje się po lewej stronie interfejsu.

Krok 05 - Naciśnij Ustaw jako domyślny.

Ludzie również czytająJak naprawić mój komputer Mac działający powoli?Jak mogę wykonać kopię zapasową urządzenia z systemem Android na komputerze Mac?

Część V: Wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć szybkość przeglądarki

Nawet jeśli używasz określonego typu przeglądarki, możesz wykonać niektóre z poniższych wskazówek, które pomogą Ci poprawić szybkość i wydajność:

Wskazówka 01: Użyj najnowszej lub zaktualizowanej wersji

Upewnij się, że instalujesz aktualizacje systemu, gdy są one dostępne. Safari zwykle aktualizuje się, gdy system macOS przechodzi aktualizacje systemu, więc to dobrze. Przeglądarki takie jak Chrome i Firefox zwykle przechodzą automatyczne aktualizacje po ich zamknięciu i ponownym uruchomieniu. Jednak jeśli zawsze pozostaniesz otwarty, nie będą mogli się zaktualizować. Dlatego najlepiej od czasu do czasu zamknąć te przeglądarki i regularnie je aktualizować.

Wskazówka 02: Unikaj otwierania wielu kart jednocześnie

Otwarte karty nadal zużywają cykle procesora, pamięć RAM i energię, nawet jeśli nie są obecnie używane. Im więcej otwartych kart, tym wolniejszy będzie komputer Mac. Dlatego konieczne jest zamknięcie kart, których nie używasz lub których nie potrzebujesz.

Wskazówka 03: Utrzymuj komputer Mac i swoją przeglądarkę w czystości

Nasze przeglądarki mają wiele niepotrzebnych plików. Należą do nich pliki cookie, pamięć podręczna, stare aktualizacje i pliki językowe. Pliki te spowalniają działanie komputera Mac, a nawet przeglądarki. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych niepotrzebnych plików, które zajmują dużo miejsca, jest użycie FoneDog's Mac Cleaner narzędzie. Poniżej znajdują się Zalety tego narzędzia i jak korzystać z niego krok po kroku:

* Pomaga chronić twoje prywatne informacje, usuwając je z całej przeglądarki danych historycznych, zapisanych danych osobowych i haseł, plików cookie, pamięci podręcznych itp.

* Pomaga przyspieszyć działanie przeglądarki internetowej, zapewniając lepszą obsługę.

* Kompleksowo skanuje cały komputer Mac w poszukiwaniu niepotrzebnych danych przeglądarki, które mogą spowodować spowolnienie surfowania.

* Kompleksowe skanowanie i pełne czyszczenie przeglądarki można wykonać za pomocą kilku prostych kliknięć.

* Jest bardzo łatwy w użyciu. Nawet jeśli nie znasz się na technologii, możesz łatwo użyć tego narzędzia do czyszczenia przeglądarki.

* Jest bardzo szybki i potężny.

* Otrzymujesz bezpłatną wersję próbną pierwszych pięciuset (500) megabajtów (MB) danych. Bez wydawania pieniędzy możesz natychmiast skorzystać z narzędzia.

* Dostępna jest obsługa jeden na jednego oraz obsługa poczty e-mail, aby pomóc Ci w razie utknięcia w korzystaniu z tego narzędzia.

Oto jak go użyć krok po kroku do oczyszczenia przeglądarki:

(Zrzuty ekranu poniżej są w trybie ciemnym na Macu.)

Krok 01 - Pobierz narzędzie z oficjalnej strony internetowej marki.

Darmowe pobieranie

Krok 02 - Uruchom oprogramowanie na swoim komputerze.

Krok 03 - Kliknij ikonę ToolKit.

Krok 04 - Wybierz Prywatność.

Toolkit

Krok 05 - Naciśnij Skanuj.

Krok 06 - Po zakończeniu procesu skanowania wyświetl i wybierz żądane elementy.

Uwaga: Przesuń mysz do informacji o zawodzie po prawej stronie plików w przeglądarkach, możesz wyświetlić bardziej szczegółowe informacje, klikając przycisk Pokaż w kolorze szarym.

Skanowanie prywatności

Krok 07 - Naciśnij przycisk Wyczyść.

Prywatność Chrome Watch

Krok 09 - Kliknij Potwierdź.

Prywatność Chrome Usuń

Krok 10 - Poczekaj, aż proces czyszczenia zostanie zakończony.

Część VI: Wniosek

Możesz łatwo zmienić domyślną przeglądarkę swojego Macintosha, szczególnie jeśli chcesz używać przeglądarki Firefox lub Chrome. Jeśli chcesz zmienić domyślną przeglądarkę, możesz łatwo wybrać inną przeglądarkę, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj.

Ponadto, aby poprawić przeglądanie, musisz zapoznać się z naszymi wskazówkami powyżej. Najlepszym sposobem na zwiększenie komfortu użytkowania jest użycie FoneDog's Mac Cleaner narzędzie. Pomoże to zachować prywatność i poprawić komfort przeglądania.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 57 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.