Kontakt

Jak wyczyścić historię na komputerze Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

Historia czyszczenia na komputerze Mac to skuteczny sposób na dopasowanie komputera Mac. Historia przeglądarki będzie się kumulować coraz bardziej i stanie się masą niepotrzebnych plików.

Surfowanie po Internecie za pomocą naszych przeglądarek internetowych jest jedną z najczęstszych rzeczy, które robimy każdego dnia. Używamy naszych przeglądarek do wyszukiwania odpowiedzi, które są nam potrzebne do pracy, do projektu szkolnego lub po prostu pozwalając na upływ czasu.

Z powodu rzeczy, które robimy, zdarzają się sytuacje, w których nasze przeglądarki działają wolno z powodu zgromadzonej historii. Dlatego sprzątanie historii na komputerze Mac to jeden z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że Twoja historia pozostanie prywatna.

W tym artykule pokażemy ci jak wyczyścić historię na komputerze Mac w zaledwie kilku krokach. Proces, którego będziemy cię uczyć, będzie zależeć od przeglądarki internetowej, której używasz na komputerze Mac.

Pokażemy Ci również najlepszy sposób na usunięcie wszystkich śmieci, które masz na komputerze Mac, abyś mógł lepiej korzystać z systemu Mac i przeglądarki internetowej.

Część 1: Co to jest historia przeglądarki?Część 2: Dlaczego istnieje potrzeba czyszczenia historii na komputerze Mac?Część 3: Jak wyczyścić historię przeglądarki na komputerze MacCzęść 4: Znaczenie historii czyszczenia na komputerze MacCzęść 5: Wygodne i szybsze korzystanie z komputera MacCzęść 6: Wniosek

Część 1: Co to jest historia przeglądarki?

Po użyciu przeglądarki internetowej na komputerze Mac automatycznie zapamiętuje ona wszystkie odwiedzone strony internetowe. Poza tym, po odwiedzeniu jednej strony internetowej, wszystkie będą przechowywane w przeglądarce komputera Mac, z wyjątkiem trybu Incognito.

Przeglądarki mają również możliwość przechowywania dowolnych informacji podczas odwiedzania strony internetowej. Ten sposób może się przydać, gdy zapomnisz nazwę witryny, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to przejrzeć ją na liście historii.
Jak wyczyścić historię na komputerze Mac Mac

Część 2: Dlaczego istnieje potrzeba czyszczenia historii na komputerze Mac?

Wyczyszczenie historii na komputerze Mac zależy od Ciebie, jeśli chcesz to zrobić. Jednak niektóre powody, dla których możesz chcieć usunąć lub wyczyścić historię na komputerze Mac, to ochrona prywatności lub z powodu profesjonalnej etykiety, poufności w firmie lub po prostu chcesz, aby Twoja przeglądarka była czysta.

W rzeczywistości pomaga użytkownikom, że gdy otworzysz przeglądarkę na komputerze Mac i zaczniesz pisać stronę internetową i zobaczysz ją na ekranie, poczujesz satysfakcję.

Jednak tę satysfakcję można zmienić w niezręczność, gdy oddasz komputer Mac komuś innemu bez czyszczenia historii. To trochę krępujące, że inne osoby mogą widzieć poufne strony, które odwiedziłeś.

Tak więc, jeśli jesteś w takiej sytuacji, możesz upewnić się, że wyczyścisz swoją historię na komputerze Mac, zanim przekażesz ją komuś innemu.

Część 3: Jak wyczyścić historię przeglądarki na komputerze Mac

Czyszczenie historii na komputerze Mac jest jedną z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia. Proces ten będzie jednak zależeć od używanej przeglądarki. Aby rozpocząć czyszczenie historii na komputerze Mac, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Historia czyszczenia w przeglądarce Safari ręcznie

Krok 1: Śmiało i uruchom safari na twoim Macu.

Krok 2: Następnie przejdź dalej i kliknij kartę Historia znajdującą się w górnym menu.

Krok 3: Następnie kliknij „Wyczyść historię i dane witryny”

Krok 4: Następnie wybierz czas, który chcesz usunąć z listy historii.

Krok 5: Następnie, kiedy już skończysz wybierać, kliknij „Wyczyść historię”.
Jak wyczyścić historię w przeglądarce Mac

Historia czyszczenia w przeglądarce Google Chrome ręcznie

Krok 1: Uruchom Google Chrome na twoim Macu.

Krok 2: Następnie kliknij ikonę burgera znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu okna.

Krok 3: Następnie wybierz „Historia” i najedź na nią wskaźnikiem myszy.

Krok 4: A następnie wybierz „Historia” w wyskakującym oknie, które pojawi się na ekranie.

Krok 5: Następnie przejdź dalej i kliknij „Wyczyść dane przeglądania”.

Krok 6: Następnie przejdź do zakresu historii przeglądania, który chcesz usunąć z listy.

Krok 7: Następnie zaznacz opcję „Historia przeglądania”.

Krok 8: A następnie kliknij „Wyczyść dane przeglądania”, aby usunąć całą wybraną historię.

Czyszczenie historii w przeglądarce Firefox ręcznie

Krok 1: Uruchom Przeglądarka Firefox na twoim Macu.

Krok 2: Następnie wybierz zakładkę Historia znajdującą się w menu.

Krok 3: Następnie wybierz „Wyczyść najnowszą historię”.

Krok 4: A następnie wybierz przedział czasu, który chcesz usunąć z historii.

Krok 5: Sprawdź strzałkę „Szczegóły”, a następnie kliknij ją.

Krok 6: Następnie kliknij „Historia przeglądania i pobierania”.

Krok 7: A następnie po prostu odznacz resztę.

Krok 8: Na koniec kliknij przycisk „Wyczyść teraz”.

Część 4: Znaczenie historii czyszczenia na komputerze Mac

Teraz, gdy czyścisz historię na twoim Macu, w rzeczywistości jest ich trochę Korzyści które możesz z tego uzyskać.

  1. Polityka prywatności

Po wyczyszczeniu historii przeglądania na komputerze Mac możesz chronić swoją prywatność. Jest to konieczne, jeśli nie tylko używasz komputera Mac.

Ma to również zastosowanie i jest dobrym pomysłem, jeśli zdecydujesz się podarować komputer Mac komuś innemu jak rodzina lub przyjacielowi w prezencie.

Wyczyszczenie historii na komputerze Mac pozwoli Ci zachować prywatność i bezpieczeństwo oraz te strony internetowe, które nie powinny być widoczne dla innych.

  1. Lepsze przeglądanie

Historię przeglądania na komputerze Mac można zgromadzić, gdy nie będziesz ich regularnie usuwać.

A gdy ta historia na komputerze Mac zostanie zgromadzona, oznacza to, że zajmie miejsce w pamięci komputera Mac i wpłynie również na przeglądanie.

Czyszczenie historii to dobry sposób na lepsze korzystanie z komputera Mac i przeglądarki internetowej.
Jak wyczyścić historię na komputerze Mac

Część 5: Wygodne i szybsze korzystanie z komputera Mac

Teraz, jak wspomnieliśmy wcześniej, jedną z korzyści, które możesz uzyskać w czyszczeniu swojej historii na komputerze Mac, jest to, że będziesz mieć lepsze wrażenia z korzystania z przeglądarki internetowej. Teraz to samo dotyczy komputera Mac.

Utrzymanie komputera Mac w czystości i wolne od niepotrzebnych plików i innych danych, których już nie potrzebujesz, poprawi wydajność komputera Mac.

W ten sposób zapewniasz lepsze wrażenia z korzystania z niego, ponieważ będziesz mógł uzyskać więcej miejsca na pamięć, a także na szybsze działanie komputera Mac.

Szybsze i łatwiejsze czyszczenie komputera Mac wymaga oprogramowania, na którym można polegać. I dzięki temu mamy FoneDog Mac Cleaner dla Ciebie.

FoneDog Mac Cleaner może przyspieszyć działanie komputera Mac za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Pomoże Ci znaleźć wszystkie niepotrzebne pliki na komputerze Mac i natychmiast je wyczyścić.

FoneDog Mac Cleaner może również pomóc w określeniu podstawowego stanu komputera Mac, takiego jak stan procesora, zużycie pamięci i inne. Dzięki tej funkcji będziesz mógł wiedzieć, które dane zajmują dużo miejsca na komputerze Mac.

FoneDog Mac Cleaner może również pomóc Ci zlokalizować i usunąć wszystkie te same zdjęcia, które zostały zapisane na komputerze Mac, a także te same identyczne pliki, które masz. Aby rozpocząć czyszczenie historii w przeglądarkach na komputerze Mac, przygotowaliśmy dla Ciebie krok po kroku proces, który możesz śledzić.

(Zrzuty ekranu poniżej są w trybie ciemności na Macu.)

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Pobierz FoneDog Mac Cleaner, a następnie zainstaluj go na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom oprogramowanie

Gdy oprogramowanie zostanie całkowicie zainstalowane na komputerze Mac, śmiało uruchom program. Na głównym interfejsie programu FoneDog Mac Cleaner będzie można zobaczyć status systemu Mac. Zobaczysz tam, jakie dane zajmują dużo miejsca na komputerze Mac.

Krok 3: Wybierz Prywatność

Narzędzie Prywatność znajduje się w module ToolKit. Dlatego kliknij ikonę ToolKit i wybierz Prywatność.Skanowanie prywatności

Krok 4: Skanuj przeglądarki i historie na komputerze Mac

Po wybraniu opcji Prywatność przejdź dalej i kliknij przycisk „Skanuj”. FoneDog Mac Cleaner rozpocznie skanowanie wszystkich przeglądarek i plików historii, które masz na komputerze Mac.

Po zakończeniu procesu skanowania możesz przejść dalej i kliknąć przycisk „Widok”, aby sprawdzić swoje niepotrzebne pliki.
Prywatność Chrome

Krok 5: Przejrzyj i wybierz elementy do usunięcia

Po zakończeniu procesu skanowania możesz teraz sprawdzić elementy, które masz na ekranie. Po prawej stronie ekranu zobaczysz listę kategorii plików historii w przeglądarkach.

A następnie, jeśli zauważysz, kliknięcie każdej kategorii spowoduje wyświetlenie wszystkich zawartych w niej elementów. W ten sposób będzie można wyświetlić podgląd wszystkich niepotrzebnych plików na komputerze Mac.

Uwaga: Przesuń mysz do informacji o zawodzie po prawej stronie plików w przeglądarce, możesz wyświetlić bardziej szczegółowe informacje, klikając przycisk Pokaż w kolorze szarym.Prywatność Chrome Watch

Krok 6: Wszystko czyste!

Po przejrzeniu wszystkich plików, które chcesz usunąć ze śmieci, i jesteś zadowolony ze wszystkich elementów wyświetlanych na ekranie, kontynuuj i po prostu kliknij przycisk „Wyczyść”, a następnie potwierdź swój wybór.

FoneDog Mac Cleaner rozpocznie następnie czyszczenie wszystkich niepotrzebnych plików. Poczekaj, aż program zakończy proces czyszczenia.

A gdy FoneDog Mac Cleaner wyczyści wszystkie niepotrzebne pliki, wszystkie zostaną trwale usunięte z systemu Mac.
Prywatność Chrome Usuń

Ludzie również czytająJak naprawić mój komputer Mac działający powoli?Prosty przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów z systemem Mac OS 10.13.1 i odzyskiwania utraconych kontaktów po aktualizacji systemu iOS 11

Część 6: Wniosek

Więc masz! Teraz już wiesz, w jaki sposób możesz wyczyścić historię na komputerze Mac. Robienie tego będzie zależeć od ciebie.

Ale jeśli chcesz mieć lepsze wrażenia z korzystania z przeglądarki na komputerze Mac, regularne czyszczenie historii pomoże Twojej przeglądarce działać szybciej niż zwykle. Jest to również bardzo łatwe zadanie, które możesz wykonać samodzielnie. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z zasadami, które przedstawiliśmy powyżej.

Kolejną wielką rzeczą, której nauczyliśmy w tym artykule, jest wprowadzenie jednego z nich najlepszy Mac Cleaner który jest FoneDog Mac Cleaner oprogramowanie.

FoneDog Mac Cleaner z pewnością pomoże Ci zwiększyć prędkość komputera Mac, a także zaoszczędzić dużo pamięci na nowe pliki i aplikacje do zapisania.

FoneDog Mac Cleaner jest również skuteczny w wyszukiwaniu plików, które są podobne, a także zdjęcia. Może także pomóc w uporządkowaniu komputera Mac i sprawieniu, że stare i duże pliki, których już nie używasz, znikną z komputera Mac.

Ten program ma również możliwość odinstalowania określonej aplikacji wraz ze wszystkimi powiązanymi z nią plikami. Może także działać jako niszczarka plików, menedżer rozszerzeń, wyszukiwarka duplikatów itp.

Niech FoneDog Mac Cleaner może być bardzo przydatny, ponieważ będziesz mógł co pewien czas wyczyścić komputer Mac, a następnie utrzymać jego szybkość.

Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.8 / 5 (na podstawie 101 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.