Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych z iPhone'a na Gmaila?

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2019 r

Pamiętasz czasy, kiedy musiałeś napisać list do kogoś, kto jest daleko? Dni bezpośrednich rozmów i rzeczywistych połączeń telefonicznych zmieniły się na przestrzeni lat dzięki rozwojowi technologii komunikacyjnych. Teraz wystarczy wpisać tekst i wysłać go SMS-em, aby pokonać odległość. Z czasem gromadzicie ich tak wiele, że musimy przyznać, że niektórzy, jeśli nie wszyscy, coś dla nas znaczą. Jeśli będzie potrzeba zwolnienia miejsca na iPhonie (zajmuje miejsce), a będziesz zmuszony usunąć niektóre wiadomości, będzie to trudne. Nawet jeśli tak nie jest, nadal będziesz musiał wykonać kopię zapasową wiadomości, gdy chcesz uaktualnić do iOS 11.

To znaczy, jeśli zaktualizowałeś system iOS i nie wykonałeś tego wykonaj kopię zapasową wszystkich tych wiadomości zostanie usunięty, a teraz pozostanie tylko frustracja. Nie musisz się jednak zbytnio przejmować, ponieważ zebraliśmy informacje o sprawdzonych metodach, które pozwolą Ci zabezpieczyć wiadomości przed usunięciem i pozwolą zapisać kopię dla każdego z nich. Możesz to zrobić za pomocą iTunes, iCloud lub nawet zapisać bezpośrednio na komputerze PC lub Mac. W dzisiejszych czasach popularne jest nawet używanie Gmaila do zapisywania wiadomości. Czytaj dalej, aby uświadomić sobie, jak łatwo byłoby wykonać kopię zapasową wiadomości SMS z iPhone'a. Pamiętasz dni, w których musiałeś napisać list do kogoś, kto jest daleko? Dni bezpośrednich rozmów i rzeczywistych połączeń telefonicznych zmieniły się na przestrzeni lat dzięki rozwojowi technologii komunikacyjnych.

Teraz wszystko, co musimy zrobić, to wpisać tekst i wysłać go jako SMS, aby pokonać odległość. Z czasem gromadzicie ich tak wiele, że musimy przyznać, że niektórzy, jeśli nie wszyscy, coś dla nas znaczą. Jeśli będzie potrzeba zwolnienia miejsca na iPhonie (zajmuje miejsce), a będziesz zmuszony usunąć niektóre wiadomości, będzie to trudne. Nawet jeśli tak nie jest, nadal będziesz musiał wykonać kopię zapasową wiadomości, gdy chcesz uaktualnić do iOS 11.

Oznacza to, że jeśli zaktualizowałeś system iOS i nie udało się wykonać kopii zapasowej, wszystkie te wiadomości zostaną usunięte, a teraz pozostaje Ci tylko frustracja. Nie musisz się jednak zbytnio przejmować, ponieważ zebraliśmy informacje o sprawdzonych metodach, które pozwolą Ci zabezpieczyć wiadomości przed usunięciem i pozwolą zapisać kopię dla każdego z nich. Możesz to zrobić za pomocą iTunes, iCloud lub nawet zapisać bezpośrednio na komputerze PC lub Mac. W dzisiejszych czasach popularne jest nawet używanie Gmaila do zapisywania wiadomości. Czytaj dalej, aby uświadomić sobie, jak łatwo można wykonać kopię zapasową wiadomości SMS z telefonu iPhone.

Część 1. Utwórz kopię zapasową wiadomości iPhone'a na swoim Gmailu za pomocą FoneDog ToolkitPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowej z iPhone'a na GmailaCzęść 2. Inne sposoby tworzenia kopii zapasowych wiadomości z iPhone'a na GmailaCzęść 3. Wniosek

Ludzie również czytająJak wyodrębnić zdjęcia z kopii zapasowej iPhone'a?Dwa sposoby naprawy iTunes nie mogą przywrócić kopii zapasowej do urządzenia.

Część 1. Utwórz kopię zapasową wiadomości iPhone'a na swoim Gmailu za pomocą FoneDog Toolkit

FoneDog Toolkit ma funkcję o nazwie Kopia zapasowa i przywracanie danych w systemie iOS co pozwoliłoby użytkownikom iPhone'a tworzyć kopie zapasowe wyłącznie swoich wiadomości i mieć dostępną kopię na komputerze lub komputerze Mac, co z kolei pozwoliłoby im mieć załącznik pliku, który można wysłać na ich konta Gmail. Jest to szczególnie przydatne, jeśli musisz przesłać SMS-em innej osobie, może to być do celów osobistych lub biznesowych.

Ponadto, jeśli chcesz przywrócić wiadomości na nowym urządzeniu, nie nastąpi utrata danych, a istniejące pliki na innym urządzeniu nie zostaną zastąpione. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z zestawu narzędzi, aby utworzyć plik wykonać kopię zapasową wiadomości i wysłać ją do Gmaila.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Utwórz kopię zapasową wiadomości z telefonu iPhone

Krok 1: Podłącz komputer i zainstaluj oprogramowanie

Pobierz i zainstaluj FoneDog Toolkit na swoim komputerze (działa z systemem operacyjnym Windows lub Mac).

Po zakończeniu instalacji uruchom oprogramowanie, podłącz iPhone'a (zaleca się używanie tylko oryginalnych kabli USB do urządzeń Apple).

Zestaw narzędzi wykryje teraz iPhone'a, po czym możesz wybrać opcję Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS na głównym pulpicie nawigacyjnym.

tworzenie kopii zapasowych i przywracania

Krok 2. Wybierz „Tryb kopii zapasowej danych”

W następnej części procesu z przyjemnością zapoznasz się z kolejną niesamowitą funkcją, którą oferuje ten zestaw narzędzi. Pozwoli ci wybrać rodzaj pliku kopii zapasowej, który chcesz utworzyć.

Możesz wybrać „Standardowy” lub zaznaczyć „Kopię szyfrowaną”. Ta opcja umożliwia dodanie kolejnej warstwy zabezpieczeń do plików.

Załóżmy, że masz poufne informacje w swoich wiadomościach, a następnie ich szyfrowanie zapewniłoby ochronę przed wścibskimi oczami. Po dokonaniu wyboru kliknij „Start”, aby kontynuować.

Wybierz tryb kopii zapasowej

Krok 3: Wybierz wiadomość iPhone'a, której kopię zapasową chcesz wykonać

Na następnej stronie zestaw narzędzi pokaże teraz skategoryzowane dane przechowywane w telefonie iPhone, które są dostępne do wykonania kopii zapasowej. W tym miejscu możesz wybrać swoje wiadomości lub jeśli chcesz dołączyć inne dane, możesz to zrobić.

Podsumowując, możesz teraz kontrolować, jaki typ danych chcesz wykonać kopię zapasową, zamiast zajmować się wszystkimi wybranymi dla Ciebie.

wybierz typ plików do kopii zapasowej

Krok 4: Zaczekaj, aż FoneDog Toolkit zakończy tworzenie kopii zapasowej wiadomości iPhone.

Po dokonaniu wyboru kliknij „Dalej”, zestaw narzędzi rozpocznie teraz proces tworzenia kopii zapasowej, wystarczy poczekać, aż zakończy się. Teraz może to potrwać kilka minut, dlatego najlepiej zostawić go w międzyczasie.

Po zakończeniu zostaniesz powiadomiony, zestaw narzędzi wyświetli szczegóły pliku (nazwa i rozmiar).

Będziesz mieć możliwość utworzenia kolejnego pliku lub dodania więcej do istniejącego, jeśli klikniesz „Kopia zapasowa więcej”, lub możesz wybrać przeniesienie ostatnio utworzonej kopii zapasowej na komputer lub inne urządzenie, klikając „Przywróć dane iOS”

zakończono tworzenie kopii zapasowej

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Przywróć plik na komputer, aby wysłać wiadomości jako kopię zapasową do Gmaila

Krok 1. Wybierz „iOS Data Restore”

Jeśli nadal masz podłączony iPhone, wróć do menu głównego, a następnie przejdź do iOS Data Restore

przywracania kopii zapasowej

Krok 2. Wybierz wiadomości iPhone'a

Na następnej stronie zostanie wyświetlona lista plików kopii zapasowych dostępnych do przesłania. Wybierz najnowszy na podstawie daty, a następnie kliknij „Wyświetl teraz”, aby przejrzeć go szczegółowo

zobacz kopie zapasowe

Krok 3. Skanowanie wiadomości iPhone'a.

Zestaw narzędzi rozpocznie teraz skanowanie i pozwoli ci zobaczyć postęp. Możesz także wstrzymać lub zatrzymać skanowanie.

Skanowanie kopii zapasowej

Krok 4. Przywróć wiadomość z iPhone'a do Gmaila

Po zakończeniu skanowania otrzymasz podgląd elementów, a następnie możesz sprawdzić, które z nich przesłać na komputer lub z powrotem na telefon iPhone.

W takim przypadku musielibyśmy zdecydować o przywróceniu wiadomości na komputerze, aby móc utworzyć plik, który można dołączyć do wiadomości e-mail i wysłać na konto Gmail.

Po przesłaniu pliku kopii zapasowej SMS na komputer możesz uzyskać dostęp do czytelnego pliku, który możesz zapisać w Gmailu, a nawet na dysku Google.

Przywracanie plików

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowej z iPhone'a na Gmaila

Kliknij przycisk pobierania, aby go wypróbować.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Część 2. Inne sposoby tworzenia kopii zapasowych wiadomości z iPhone'a na Gmaila

Metoda 1: Wykonaj kopię zapasową wiadomości SMS za pomocą iTunes

Jest to prawdopodobnie najczęściej stosowana metoda tworzenia kopii zapasowych wiadomości (nawet kontaktów i innych danych, takich jak zdjęcia, a nawet muzyka). Jest wygodny i nic nie kosztuje.

Minusem jest jednak to, że nie pozwala na filtrowanie plików, których kopie zapasowe należy wykonać, a format nie jest bezpośrednio czytelny, jeśli utworzono kopię zapasową w iTunes, należy pobrać inne narzędzie do konwersji plików.

Nie zmienia to faktu, że wykonuje swoją pracę. Oto kroki, aby wykonać kopię zapasową wiadomości z iPhone'a za pomocą iTunes.

  • Krok 1: Uruchom iTunes, a następnie podłącz iPhone'a do komputera (upewnij się, że używasz tylko oryginalnego kabla do urządzenia)
  • Krok 2: Po wykryciu iPhone'a wyświetli się w lewym panelu iTunes pod „Urządzeniami”
  • Krok 3: Kliknij iPhone'a, który powinien pokazać ci nowy zestaw opcji. Idź do „Podsumowania”, w dolnej części powinna być widoczna opcja tworzenia kopii zapasowych. Wybierz „Ten komputer”, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”
  • Krok 4: iTunes rozpocznie teraz tworzenie kopii zapasowej danych, które obejmowałyby wszystkie wiadomości. Może to chwilę potrwać w zależności od liczby plików przechowywanych w telefonie iPhone.

restore-iphone-backup-to-itunes

Metoda 2: Użycie iCloud do utworzenia kopii zapasowej wiadomości

Odbyła się debata na temat tego, czy możesz wykonać kopię zapasową SMS-a za pośrednictwem iCloud, na które odpowiedź brzmi „tak”. Jest to wygodne, ponieważ można bezpośrednio tworzyć kopie zapasowe plików w iCloud bez konieczności posiadania narzędzia innej firmy, aby wspomóc proces i po prostu zrobić to na iPhonie.

Chociaż może występować niewielki problem dotyczący przechowywania. Dostajesz początkowo 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, a gdy już ją wykorzystasz, będziesz musiał dodatkowo płacić co miesiąc, aby uzyskać więcej.

Nie będzie to taki problem, jeśli możesz zapłacić dodatkowy koszt, ale ogranicza to opcję przechowywania danych, zwłaszcza jeśli masz dużo plików do utworzenia kopii zapasowej.

  • Krok 1: Pierwszą rzeczą, którą musisz upewnić się, jest to, że twój iPhone ma stabilne połączenie internetowe i że podłączasz go do źródła zasilania.
  • Krok 2: Przejdź do „Ustawień” na iPhonie, a następnie dotknij na iCloud.
  • Krok 3: Na następnej stronie wyświetli się informacja, na których danych można wykonać kopię zapasową. Wybierz wiadomości, a następnie przejdź do „Pamięć masowa i kopia zapasowa”.
  • Krok 4: Teraz pokaże ci, ile pozostało miejsca do przechowywania. Aby ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowych, upewnij się, że „iCloud Backup” jest włączone, a następnie rozpocznij proces, dotknij „Utwórz kopię zapasową teraz”
  • Krok 5: Wszystko, co musisz teraz zrobić, to czekać na zakończenie procesu. Pamiętaj, że musisz trzymać iPhone'a podłączonego do gniazdka i mieć połączenie z Internetem, aby uniknąć błędów podczas tworzenia pliku kopii zapasowej.

backup-icloud

Część 3. Wniosek

Istnieje wiele powodów, dla których warto utworzyć kopię zapasową wiadomości z telefonu iPhone na konto Gmail. Nie ma bezpośredniego sposobu, aby to zrobić za pomocą iPhone'a, ale dzięki FoneDog Toolkit-iOS Data Backup and Recovery masz teraz łatwy i wygodny sposób. Gwarantujesz ochronę danych i bezpieczeństwo, a także obietnicę mniej czasu i wysiłku na wykonanie kopii zapasowej ważnych wiadomości. Nawet inne rodzaje danych z iPhone'a są objęte, jeśli wolisz. Pobierz zestaw narzędzi już dziś i za każdym razem doświadczaj 100% wydajności.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 97 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.