Kontakt

2 najlepsze metody tworzenia kopii zapasowej Macbooka na iCloud w 2020 roku

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Posiadanie kopii zapasowej jest naprawdę świetnym pomysłem. Wynika to z faktu, że tworzenie kopii zapasowej jest ważniejsze i konieczne, ponieważ w rzeczywistości tworzymy i przechowujemy na naszym komputerze. To jest powód, dla którego próbowaliśmy szukać informacji o tym, jak możesz to zrobić wykonaj kopię zapasową MacBooka na iCloud.

W rzeczywistości jest to również skuteczne rozwiązanie napraw Mac działający powoli.

Chociaż dla wielu użytkowników tworzenie kopii zapasowej MacBooka na iCloud jest nadal nieco trudne. Więc tutaj pokażemy sposoby, w jaki możesz wykonaj kopię zapasową komputera MacBook na iCloud, dzięki czemu cokolwiek stanie się z komputerem, możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich danych lub przywrócić je w dowolnym momencie.

Teraz daję jakieś rozwiązanie jak wykonać kopię zapasową MacBooka na iCloud.

Część 1. Co to jest iCloud Drive for Backup MacBookCzęść 2. Czy jest jakaś aplikacja iCloud Drive do tworzenia kopii zapasowej MacBooka?Część 3. Jak wykonać kopię zapasową MacBooka na iCloudPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić MacBookaCzęść 4. Inne sposoby tworzenia kopii zapasowej komputera MacBook na icloudCzęść 5. Wniosek

Ludzie również czytająJak selektywnie wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze4 proste sposoby tworzenia kopii zapasowych iPhone'a na Macu

Część 1. Co to jest iCloud Drive for Backup MacBook

Dysk iCloud jest znany jako przestrzeń dyskowa online lub wirtualna, a także usługa synchronizacji stworzona przez Apple dla wszystkich użytkowników. Jak tylko zarejestrujesz się w iCloud, będziesz mógł uzyskać 5 GB przestrzeni dyskowej za darmo. Ale w przypadku, gdy przestrzeń dyskowa 5 GB nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz kupić więcej. Obejmuje to również przechowywanie twoich zdjęć oraz kopii zapasowej MacBooka iCloud. Jeśli chcesz zaktualizować pamięć iCloud, wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki.

-Przejdź do swoich ustawień

-Wybierz iCloud

-A następnie wybierz Storage

-Wybierz Plan przestrzeni dyskowej

-Wybierz opcję przechowywania

-A następnie wybierz Kup

- Następnie wprowadź hasło, aby kontynuować zakup.

- Oto lista dostępnego miejsca do przechowywania, które możesz subskrybować miesięcznie i jego cena , jak również.

-20 GB - 0.99 USD miesięcznie

-200 GB - za 3.99 USD miesięcznie

-500 GB - za jedyne 9.99 USD miesięcznie

-1 TB - za jedyne 19.99 USD każdego miesiąca

backup-macbook

Część 2. Czy jest jakaś aplikacja iCloud Drive do tworzenia kopii zapasowej MacBooka?

Jeśli zastanawiasz się, czy są jakieś aplikacje, których możesz potrzebować, aby iCloud Drive działał, odpowiedź na twoje pytanie brzmi NIE. Nie ma żadnych aplikacji iCloud Drive, których potrzebujesz, i dotyczy to każdego urządzenia, takiego jak iPhone, iPad, Mac lub Windows. Może wyglądać, jakby istniała aplikacja iCloud Drive, ale nie ma żadnej. Istnieją jednak aplikacje, które mogą współpracować z dyskiem iCloud, które mogą pozwolić użytkownikom na dostęp do dysku iCloud i typu pliku, który mogą uruchomić. Mimo to, mamy nadzieję, że Apple lub jakakolwiek strona trzecia będzie w stanie oferować aplikacje iCloud Drive z dostępem do plików. Ale na razie nie ma aplikacji iCloud Drive, tylko aplikacje, które mogą obsługiwać iCloud Drive.

Część 3. Jak wykonać kopię zapasową MacBooka na iCloud

Teraz, gdy mówimy o tworzeniu kopii zapasowej komputera MacBook na iCloud, już wiesz, jak to zrobić. Jak wszyscy wiemy, jeśli spróbowałeś użyć jednego konta iCoud na Macbooku i urządzeniu iPhone, to wszystko, co masz kopię zapasową na MacBooku i iPhonie, zostanie zsynchronizowane w jednym magazynie iCloud. Dlatego możesz je łatwo przywrócić, gdy spróbujesz podłączyć urządzenie iOS do MacBooka. Aby to zrobić, zalecamy, aby nie używać innych niż FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS.

Kopia zapasowa i przywracanie danych FoneDog iOS pozwala wyeksportować dowolną kopię zapasową na komputer. Zestaw narzędzi FoneDog - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS pozwala przywrócić kopię zapasową bez utraty jakichkolwiek danych z urządzenia z systemem iOS. Jest również w 100% bezpieczny w użyciu, ponieważ wszystkie Twoje informacje będą bezpieczne, dbamy o Twoją prywatność.

Ten program
nie tylko pozwala przywrócić dowolną kopię zapasową z urządzenia iOS na MacBooku, ale może również pomóc w utworzeniu kopii zapasowej danych. Jest to jeden z alternatywnych sposobów użycia, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową urządzenia iOS na komputerze bez korzystania z iCloud. W ten sposób nie będziesz musiał kupować więcej przestrzeni dyskowej iCloud, ponieważ możesz po prostu użyć FoneDog Toolkit - iOS Data Backup and Restore, aby wykonać kopię zapasową plików lub danych z urządzenia z systemem iOS. Teraz, w sytuacji, gdy używasz tego samego konta iCloud na MacBooku i urządzeniu iOS i nagle straciłeś swoje dane, możesz łatwo uzyskać dostęp do kopii zapasowej, a następnie przywracając je na MacBooku.Oto jak przywrócić dane z powrotem na MacBooku za pomocą FoneDog Toolkit-iOS Kopia zapasowa i przywracanie danych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Krok 1: Pobierz i uruchom Fonedog Toolkit

Pobierz FoneDog Toolkit iOS Backup i przywracanie danych pobrane z naszej oficjalnej strony internetowej, www.fonedog.comi zainstaluj go na komputerze MacBook.

Po pomyślnym zainstalowaniu FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS na MacBooku, uruchom program, a następnie podłącz urządzenie iOS do MacBooka za pomocą kabla USB.

W głównym interfejsie programu wybierz opcję iOS Data Restore.

backup-restore / backup-restore

UWAGA:

Upewnij się, że pobrałeś najnowszą wersję iTunes. Jeśli nie masz najnowszej wersji iTunes, pobierz nowszą wersję. Upewnij się również, że urządzenie iOS jest podłączone do komputera MacBook podczas całego procesu.

Krok 2: Wybierz dane do przywrócenia

Po wybraniu Przywracania danych iOS, FoneDog Toolkit - iOS Data Backup and Restore wyświetli listę utworzonego pliku kopii zapasowej. Będziesz mógł zobaczyć, gdzie znajduje się plik kopii zapasowej, czas i data jego utworzenia.

Wybierz żądany plik kopii zapasowej, który chcesz przywrócić, a następnie kliknij przycisk „Zobacz teraz”, aby kontynuować.

kopie zapasowe widoków

Krok 3: Skanowanie pliku kopii zapasowej

Po wybraniu żądanej kopii zapasowej do przywrócenia na MacBooku, FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS rozpocznie skanowanie pliku kopii zapasowej.

Możesz także zobaczyć postęp na ekranie i masz możliwość wstrzymania procesora skanowania, możesz kliknąć Stop, aby zatrzymać proces skanowania i przejść do następnego kroku.

Jeśli nie chcesz wykonywać żadnej z wymienionych opcji, poczekaj, aż proces skanowania zostanie zakończony.

skanowanie-kopia zapasowa

Krok 4: Przywróć pliki na MacBooku

Po zakończeniu procesu skanowania będzie można wyświetlić podgląd wszystkich danych lub plików, które zostały przeskanowane przez FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS. Wystarczy kliknąć plik, aby zobaczyć podgląd po lewej stronie ekranu.

Teraz możesz wybiórczo wybrać wszystkie dane, które chcesz przywrócić. Po wybraniu żądanych danych po prostu kliknij przycisk „Przywróć na PC”, aby przywrócić wybrane dane na MacBooku.

Przywróć pliki z kopii zapasowej

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić MacBooka

Część 4. Inne sposoby tworzenia kopii zapasowej komputera MacBook na icloud

Korzystanie z iCloud na komputerze Mac jest tak proste, jak instalacja OS X Yosemite. Po zainstalowaniu bezpłatnej aktualizacji zostanie ona automatycznie włączona.

# 1: Włącz iCloud.

W tym miejscu musisz upewnić się, że Twój MacBook działa w systemie OS X 10.7.4 lub nowszym. Następnie musisz uruchomić Preferencje systemowe znajdujące się w menu Apple znajdującym się w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz ikonę iCloud. ICloud poprosi Cię o podanie identyfikatora Apple ID i hasła, aby się zalogować. Kliknij pole, w którym jest napisane, że chcesz użyć iCloud jako metody kopii zapasowej wszystkich przechowywanych informacji na twoim MacBooku. A następnie kliknij przycisk „Dalej”.

backup-macbook-icloud

# 2: Wybierz dane do kopii zapasowej

Na następnej stronie musisz wybrać wszystkie dane, które chcesz wykonać kopię zapasową. Apple zapewni ci 5 GB przestrzeni dyskowej po zarejestrowaniu się w iCloud. Biorąc pod uwagę, że masz tylko ograniczoną przestrzeń do przechowywania, musisz po prostu wybrać z MacBooka te pliki, które są ważne, takie jak dokumenty i dane, których kopię zapasową chcesz wykonać. Jeśli chcesz rozszerzyć przestrzeń dyskową na iCloud, możesz zdecydować się na subskrypcję lub zakup większej ilości miejsca.

backup-macbook-to-icloud

UWAGA:

Domyślnie wszystkie dane mają znacznik wyboru obok każdego pliku. Możesz po prostu odznaczyć wszystkie zaznaczone pliki, a następnie po prostu wybrać dane lub pliki, które chcesz wykonać kopię zapasową. Jako dodatkową informację, jeśli chcesz zobaczyć, ile zużyłeś na swoim miejscu lub jeśli chcesz go ulepszyć, po prostu kliknij „Zarządzaj” znajdujący się w prawym dolnym rogu okna dialogowego i następnie wybierz „Zmień plan przestrzeni dyskowej”

# 3: Wybierz na iCloud Drive

Ikona dysku iCloud znajduje się w prawym górnym panelu ekranu. Możesz wybrać Dysk iCloud w dowolnym oknie dialogowym Zapisz lub po prostu przeciągając pliki na dysk iCloud w lewym panelu ekranu. Następnie możesz wybrać wszystkie aplikacje, które chcesz zapisać na iCloud Drive, klikając przycisk Opcje obok ikony iCloud Drive.

# 4: Wybierz typ danych, który chcesz wykonać kopię zapasową na iCloud.

Możesz wybrać aplikacje plików, które chcesz przechowywać na iCloud, klikając pola pod ikoną Dysku iCloud.

Wybierz „Zdjęcia”, aby utworzyć kopię zapasową i uzyskać dostęp do swoich zdjęć w iCloud.

Wybierz „Mail”, aby zsynchronizować i zapisać wszystkie wiadomości e-mail na iCloud.

Kliknij „Kontakty”, aby zachować kopię swoich kontaktów na iCloud.

Zaznacz „Kalendarze”, aby utworzyć kopię zapasową swoich kalendarzy w iCloud.

Wybierz „Przypomnienia”, aby zachować kopię swoich przypomnień na iCloud.

Wybierz „Safari”, aby mieć kopię danych Safari, takich jak historia przeglądania, a także ulubione w iCloud.

Wybierz „Notatki”, aby wykonać kopię zapasową notatek na iCloud.

Wybierz „pęku kluczy”, aby udostępnić zaszyfrowaną kopię haseł i danych płatności na urządzeniach zalogowanych za pomocą swojego Apple ID.

backup-macboo-to-icloud

UWAGA:

Możesz również wybrać Strumień zdjęć, aby iCloud mógł zapisać pierwsze 1000 zdjęć zrobionych w ciągu 30 dni. Jeśli kiedykolwiek użyjesz tego samego iCloud na swoim urządzeniu iPhone, wtedy automatycznie Twoje zdjęcia z urządzenia iCloud zostaną zapisane również na iCloud, nawet bez podłączania urządzenia iPhone do MacBooka.

Część 5. Wniosek

Naprawdę rozwiązanie tworzenia kopii zapasowej Macbooka na iCloud jest tak łatwe. A konfiguracja iCloud na MacBooku jest naprawdę taka prosta. Po skonfigurowaniu iCloud i automatycznej kopii zapasowej wszystkie wybrane pliki, które chcesz wykonać kopię zapasową na iCloud, zostaną zsynchronizowane. Możesz także użyć tego samego iCloud na dowolnym urządzeniu z systemem iOS. W ten sposób możesz zapisać oba dane w jednym magazynie iClloud. Możesz także kupić więcej miejsca, jeśli chcesz, na wypadek, gdyby wolne miejsce 5 GB nie wystarczyło. Jeśli wszystko inne zawiedzie i chcesz przywrócić niektóre lub wszystkie dane z kopii zapasowej iCloud, zalecamy skorzystanie z FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS. Ten niesamowity i wspaniały program pomoże Ci przywrócić plik kopii zapasowej na MacBooku, a nawet na wszystkich posiadanych urządzeniach z iOS.

A najlepszą rzeczą w FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS jest to, że podczas całego procesu przywracania pliku kopii zapasowej nie stracisz żadnych danych i to obietnica! Zadbaliśmy również o to, by wszystkie Twoje dane osobowe i informacje były bezpieczne bez względu na to, co się stanie. FoneDog Toolkit - iOS Backup and Restore Data nie tylko pomaga w przywracaniu pliku kopii zapasowej, ale może również pomóc w jego utworzeniu. Możesz użyć tego programu do tworzenia kopii zapasowych danych z urządzenia z systemem iOS, dzięki czemu nie będziesz musiał kupować więcej przestrzeni dyskowej na iCloud. Jest to tak wspaniały i pomocny program, którego możesz używać z gwarancją, że nie stracisz żadnego dane w Twojej prywatności powinny być przez cały czas bezpieczne.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.8 / 5 (na podstawie 97 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.