Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Co oznacza Przywracanie z kopii zapasowej

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2019 r

Co oznacza przywracanie z kopii zapasowej? Czy wiesz więcej na ten temat? Cóż, dla niektórych może nie być tak, aby przeczytać poniżej, aby dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, aby wykonać kopię zapasową i dokończyć przywracanie z niej.

W przypadku użytkowników, którzy nie mają dużej wiedzy technicznej, „Przywracanie z kopii zapasowej” może być nieco mylące. Ale tak naprawdę jest to prosty proces, który pozwoli ci odzyskać pliki z urządzenia z systemem iOS i przywrócić je tak, jak było.

Załóżmy na przykład, że masz problemy z awarią iPhone'a i chcesz zresetować, aby spróbować to naprawić, musisz upewnić się, że wszystkie ważne dane są zabezpieczone przed trwałym usunięciem i aby tego potrzebować aby utworzyć plik kopii zapasowej za pomocą iTunes, iCloud lub dowolnej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych innych firm.

Po zresetowaniu możesz przywrócić pliki z utworzonej kopii zapasowej, aby skonfigurować ją tak jak poprzednio.

what-does-restore-from-backup-mean

Część 1: Używanie iTunes do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danychCzęść 2: Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie za pośrednictwem iCloudCzęść 3: Zastosuj FoneDog Toolkit do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych na iPhonieCzęść 4: Przywróć dane na iPhonie za pomocą FoneDog ToolkitCzęść 5: WniosekPrzewodnik wideo: Jak przywrócić z plików kopii zapasowej w iDevices?

Część 1: Używanie iTunes do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych

Wykonaj poniższe kroki, jak wykonać kopię zapasową za pomocą iTunes i przywrócić plik na urządzeniu z systemem iOS.

Ważna uwaga: Musisz się upewnić, że masz najnowszą wersję iTunes przed przejściem do proces tworzenia kopii zapasowej aby uniknąć błędów. Ponadto iTunes automatycznie tworzy kopię zapasową urządzenia po podłączeniu go do komputera, ale możesz to zrobić również ręcznie.

 • Krok 1: Używając oryginalnego kabla dostarczonego z urządzeniem, podłącz go do komputera.
 • Krok 2: Po uruchomieniu aplikacji iTunes przejdź i kliknij ikonę urządzenia. Można go znaleźć w menu rozwijanym po lewej stronie interfejsu iTunes. Następnie musisz wybrać opcję „Podsumowanie”, a kiedy dojdziesz do strony, na której znajduje się przegląd urządzenia, kliknij „Wykonaj kopię zapasową teraz” (można to znaleźć w części „Ręczne tworzenie kopii zapasowej i przywracanie” strona podsumowania).
 • Krok 3: Po zakończeniu procesu możesz kliknąć „Gotowe”. Jeśli chcesz skonfigurować funkcję automatycznej kopii zapasowej, przejdź do Podsumowanie> Ten komputer (można zobaczyć w części strony „Automatycznie wykonaj kopię zapasową”)> Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową haseł, zdrowia i danych HomeKit, zaznacz pole wyboru „Szyfruj kopię zapasową [urządzenia]> Po zakończeniu kliknij„ Gotowe ”.
 • Krok 4: Aby przywrócić dane z kopii zapasowej na urządzenie iOS, wystarczy przejść do menu „Urządzenia”, a następnie wybrać „Przywróć z kopii zapasowej”
 • Krok 5: Ostrożnie wybierz plik, jeśli masz kilka, a następnie kliknij „Przywróć”, aby rozpocząć proces. W zależności od rozmiaru pliku może to potrwać kilka minut, dlatego najlepiej odczekać, aż zakończy się, zanim odłączysz urządzenie.

Ludzie również czytali: Jak naprawić błąd iTunes?

co oznacza przywracanie kopii zapasowej

Część 2: Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie za pośrednictwem iCloud

Uwaga: Korzystanie z funkcji iCloud wymagałoby stabilnego połączenia z Internetem, aby uniknąć błędów i przerw w procesie.

 • Krok 1: Inną rzeczą, o której należy pamiętać przed rozpoczęciem tworzenia kopii zapasowej iDevice, jest aktualizacja oprogramowania. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.
 • Krok 2: Jeśli nie masz aktywowanej funkcji automatycznej kopii zapasowej, możesz to zrobić ręcznie. Przejdź do „Ustawień”, kliknij swoje imię i wybierz „iCloud”. Na następnej stronie kliknij „iCloud Backup”, a następnie wybierz „Utwórz kopię zapasową teraz”.
 • Krok 3: Po utworzeniu kopii zapasowej urządzenia iDevice decyzja o ponownym sformatowaniu urządzenia będzie zależała od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj, a następnie kliknij „Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Jeśli nie wybierzesz tej trasy, możesz pominąć ten krok i przejść do następnej.
 • Krok 4: Aby rozpocząć proces przywracania, musisz przejść do „Aplikacje i dane” na iDevice. Wystarczy kliknąć „Przywróć z kopii zapasowej iCloud”, a następnie pojawi się monit o zalogowanie się na dysku iCloud.
 • Krok 5: Pojawi się lista dostępnych plików, które utworzyłeś jako kopie zapasowe. Dokładnie przejrzyj listę i wybierz najnowszą, która została utworzona na podstawie daty.
 • Krok 6: Po dokonaniu wyboru rozpocznie się proces przywracania lub transferu pliku do urządzenia iDevice. Czas trwania zależy od jego rozmiaru i stabilności połączenia internetowego, dlatego najlepiej jest w międzyczasie unikać wykonywania innych czynności na urządzeniu.

Po zakończeniu zostanie wyświetlony monit i możesz teraz sprawdzić zawartość swojego urządzenia iDevice, aby upewnić się, że wszystko tam jest.

Możesz zapytać: Czym jest iCloud jako alternatywa dla tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych?

Przywróć kopię zapasową przez icloud

Część 3: Zastosuj FoneDog Toolkit do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych na iPhonie

Chcesz korzystać z oprogramowania, które może zrobić więcej na urządzeniu z iOS? Następnie skorzystaj z FoneDog Toolkit-iOS Kopia zapasowa i przywracanie danych. Musimy przyznać, że podczas robienia czegoś tak prostego, jak tworzenie kopii zapasowej i przywracanie zawartości na iDevice (komplikuje się, gdy napotkasz nieprzewidziane błędy, takie jak niektóre elementy nie zostaną przywrócone), normalny sposób korzystania z iTunes i iCloud staje się męczący.

Zastanawiamy się teraz, czy istnieje alternatywa, która może nam pomóc w samodzielnym przeprowadzeniu tego procesu, nie psując przy tym niczego innego na naszym urządzeniu. Cóż, dlatego FoneDog Toolkit-iOS Data Backup and Restore to najlepsza aplikacja innych firm, która za każdym razem wykonuje zadanie za Ciebie.

Gwarantujesz, że możesz przenieść całą zawartość, którą chcesz przywrócić na iDevice, bez obawy o konieczność jej zresetowania. Kopia zapasowa i przywracanie programu nie zastąpi żadnych istniejących danych na twoim urządzeniu, a także możesz wybrać dane, które chcesz wykonać kopię zapasową i przywrócić.

Ponadto masz pewność, że absolutnie nie nastąpi utrata danych, więc wszystko, co cenisz na iPhonie, nadal będzie dostępne po zakończeniu całego procesu. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby skorzystać z wygody FoneDog Toolkit-iOS Kopia zapasowa i przywracanie danych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

# 1: Podłącz urządzenie iPhone i zainstaluj oprogramowanie FoneDog Toolkit

Używając oryginalnego kabla dostarczonego z iDevice, podłącz go do komputera (wiadomo, że jeśli używasz niekompatybilnych kabli USB z urządzeniem z systemem iOS, możesz napotkać problemy, takie jak nierozpoznanie lub wykrycie urządzenia).

Możesz teraz pobrać, zainstalować i uruchomić FoneDog Toolkit. Urządzenie zostanie teraz automatycznie wykryte przez oprogramowanie i spowoduje przejście do ekranu głównego.
Z głównego panelu sterowania aplikacji wybierz „Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS”, kliknij „iOS Data Backup”, a następnie przejdź do następnego kroku.

backup danych ios

# 2: Wybierz opcję Backup danych, aby kontynuować

Na następnej stronie znajdziesz kolejną niesamowitą funkcję FoneDog Toolkit-iOS Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych. Pojawi się monit, że oprócz utworzenia „standardowej kopii zapasowej” możesz także utworzyć „zaszyfrowaną kopię zapasową”, która jest dla Ciebie bardzo przydatna, jeśli masz poufne informacje, które chcesz chronić przed wścibskimi oczami.

Kontynuuj, aby kliknąć „Start” po dokonaniu wyboru trybu kopii zapasowej.

wybierz tryb danych

# 3: Wybierz typ danych, których kopię zapasową chcesz wykonać

Po kliknięciu przycisku „Start” nastąpi przejście do następnej strony, na której możesz wybiórczo wybrać dane, które chcesz utworzyć kopię zapasową. Aby ułatwić użytkownikom, FoneDog Toolkit kategoryzuje każdy plik, tj. Zdjęcia, kontakt, historię połączeń itp.

wybierz pliki do kopii zapasowej

# 4: Poczekaj na zakończenie Tworzenie kopii zapasowej danych

Trzeba będzie cierpliwie czekać na zakończenie całego procesu tworzenia kopii zapasowej, albo będziesz wiedział, kiedy to się skończy, ponieważ zostaniesz poproszony o podanie informacji o pliku, takich jak nazwa i rozmiar.

Po jego zakończeniu będą dostępne dwie opcje: „Utwórz kopię zapasową Więcej„lub wybierz”Przywróć dane iOS”, który w tym przypadku wybieramy ten drugi.

proces tworzenia kopii zapasowej zakończony

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Część 4: Przywróć dane na iPhonie za pomocą FoneDog Toolkit

Krok 1: Wybierz opcję przywracania danych iOS

Upewnij się, że urządzenie jest nadal podłączone do komputera. Wróć do strony głównej i z poziomu kopii zapasowej i przywracania danych systemu iOS musisz teraz kliknąć „Przywracanie danych systemu iOS” lub w ostatniej części procesu tworzenia kopii zapasowej kliknąć „Przywracanie danych iOS"

przywracanie danych iOS

Krok 2: Wybierz plik kopii zapasowej, aby przywrócić

Jeśli utworzyłeś kilka plików kopii zapasowych, zobaczysz ich listę na następnym ekranie. Przejrzyj i wybierz najnowszą, która została utworzona, którą możesz łatwo ustalić z powodu daty. Jeśli upewniłeś się, że wybrałeś właściwy, możesz teraz kliknąć „Zobacz teraz".

zobacz więcej, aby przywrócić

Krok 3: Skanuj i wyświetl podgląd plików kopii zapasowej

Po kliknięciu „Wyświetl teraz” FoneDog Toolkit przeskanuje teraz plik, możesz albo wstrzymać, albo zatrzymać całe skanowanie w połowie, jeśli uważasz, że tak naprawdę nie będziesz potrzebować przywracania całego pliku na iDevice. Aby pomóc ci podjąć tę decyzję, będziesz mógł zobaczyć postęp skanowania na ekranie.

skan i podgląd

Krok 4: Przywróć dane do iDevice lub komputera

Po zakończeniu skanowania będziesz mógł wyświetlić całą zawartość pliku kopii zapasowej. To kolejna fajna funkcja FoneDog Toolkit, która oddziela ją od wszystkich innych aplikacji.

Możesz dalej filtrować zawartość pliku, aby zawęzić go do tych, które chcesz przywrócić na iPhonie.

Idealny dla użytkowników, którzy często zmieniają zdanie na temat danych, które chcieliby zachować. Jeśli już podjąłeś ostateczną decyzję, które dane iOS będą potrzebne, możesz przejść do „Przywróć urządzenie”lub możesz go nawet umieścić na swoim komputerze, po prostu wybierz„Przywróć na PC".

Wykonaj kopię zapasową iPhone'a z iTunes

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Część 5: Wniosek

Podsumowując, znaczenie przywracania z kopii zapasowej oznacza, że ​​otrzymasz wszystkie dane, które masz na swoim urządzeniu, i utworzysz kopię, która będzie przechowywana, a następnie będzie dostępna, abyś mógł ją z powrotem umieścić na swoim urządzeniu.

Najczęściej podczas tworzenia kopii zapasowej i przywracania nastąpi znaczna utrata danych.

FoneDog Toolkit-iOS Kopia zapasowa i przywracanie danych różni się od iTunes i iCloud. Nie tylko jesteś chroniony przed utratą danych, ale także masz uprawnienia do podejmowania dalszych decyzji dotyczących plików, które chcesz przywrócić z kopii zapasowej.

FoneDog Toolkit-iOS Kopia zapasowa i przywracanie danych nie ogranicza tego, co możesz zrobić na urządzeniu z iOS, ale zamiast tego sprawia, że ​​jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze za każdym razem.

Przewodnik wideo: Jak przywrócić z plików kopii zapasowej w iDevices?

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 87 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.