Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloud?

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

Słyszałem od moich znajomych, że iCloud świetnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych iPhone'a, ale jeszcze nie udało mi się go użyć. Wydaje się to dość zastraszające i nie jestem tak obeznany z technologią jak inni. Mam nadzieję, że możesz mnie nauczyć jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloud, Dzięki!
Ok, poniżej pokażemy ci jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloud.

Część 1. Dlaczego warto wykonać kopię zapasową danych iPhone'a na iCloudCzęść 2. Zabezpiecz iPhone'a za pomocą FoneDog iOS ToolkitPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową iPhone'aCzęść 3. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloudCzęść 4. Plusy i minusy tworzenia kopii zapasowych na iCloud Część 5. Wniosek

Ludzie również czytają7 najlepszych rozwiązań, aby naprawić iCloud Backup, który jest wyszarzony5 sposobów, aby naprawić iCloud Backup nie wyświetla się na moim iPhonie

Część 1. Dlaczego warto wykonać kopię zapasową danych iPhone'a na iCloud

Nie trzeba wiele wyjaśniać, dlaczego tworzenie kopii zapasowych plików jest ważne. Twoje dane są prawie tak samo cenne jak Twoje urządzenie. Urządzenia mogą być nieprzewidywalne i możesz stracić swoje pliki w mgnieniu oka. W przypadku niefortunnego zdarzenia utraty danych twoja kopia zapasowa może nadejść i uratować dzień.

Istnieje wiele sposobów wykonywania kopii zapasowych. Jednak w przypadku iPhone'ów wszystko sprowadza się do iCloud. Tak, możesz również wykonać kopię zapasową za pomocą iTunes. Jednak iCloud jest wyraźnie lepszy. Jako magazyn w chmurze, iCloud udostępnia twoje pliki zawsze i wszędzie. Możesz także włączyć synchronizację iCloud na swoim urządzeniu. W ten sposób Twoje pliki zostaną przesłane do chmury, nawet nie robiąc nic. Jest to skrzyżowanie przestrzeni dyskowej w chmurze, takiej jak Dysk Google i Dropbox, oraz programu do tworzenia kopii zapasowych. Dlatego wielu użytkowników Apple korzysta z tego. Jeśli myślisz o utworzeniu kopii zapasowej telefonu iPhone na iCloud, dlaczego nie zacząć już dziś?

backup-iphone-to-icloud

Część 2. Zabezpiecz iPhone'a za pomocą FoneDog iOS Toolkit

Szukasz programu do tworzenia kopii zapasowych, który zapewnia bezpieczeństwo danych? Jeśli tak, Twoje wyszukiwanie dobiegło końca. Właśnie to robi FoneDog iOS Toolkit. Z jego iOS Data Backup & Restore, możesz wykonać kopię zapasową plików i zapisać je na komputerze. Podczas gdy iCloud ma limit miejsca, FoneDog go nie ma. Jedynym ograniczeniem musiałoby być miejsce na dysku komputera. Oprogramowanie daje również swobodę wyboru plików, które chcesz utworzyć kopię zapasową, a także przywrócić. Dzięki tym funkcjom z pewnością warto spróbować tego oprogramowania. Obejmuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, więc nie ma nic do stracenia. Rozpocząć, pobierz FoneDog iOS Toolkit na swój komputer.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Krok 1: Uruchom FoneDog iOS Toolkit

Uruchom oprogramowanie i podłącz iPhone'a do komputera. Poczekaj, aż oprogramowanie wykryje Twój telefon. Z menu głównego wybierz iOS Data Backup & Restore.

tworzenie kopii zapasowych i przywracania

Krok 2. Wybierz preferowany tryb kopii zapasowej

Zobaczysz 2 opcje. Wybierz iOS Data Backup. Oprogramowanie przedstawi 2 tryby tworzenia kopii zapasowych.

Pierwszy jest Standardowa kopia zapasowa. Drugi to Szyfrowana kopia zapasowa. Wybranie tego trybu pozwoli zabezpieczyć kopię zapasową hasłem. Wybierz jedną z opcji i naciśnij Początek aby kontynuować.

Wybierz tryb kopii zapasowej

Krok 3: Wybierz typy plików do utworzenia kopii zapasowej

Nastąpi przekierowanie do okna pokazującego listę obsługiwanych typów plików. Zaznacz typy danych, które chcesz uwzględnić w kopii zapasowej. Typy plików obejmują pliki multimedialne, wiadomości i kontakty, a także wybrane dane aplikacji. Kliknij Dalej aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.

wybierz typ plików do kopii zapasowej

Krok 4: Zaczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej.

Czuwaj, ponieważ oprogramowanie tworzy kopię zapasową plików telefonu iPhone. Nie odłączaj urządzenia podczas procesu.

Program powiadomi Cię o zakończeniu tworzenia kopii zapasowej plików. Całkowity rozmiar kopii zapasowej można zobaczyć w lewym dolnym rogu okna.

zakończono tworzenie kopii zapasowej

Jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową w przyszłości, możesz po prostu wybrać Przywracanie danych iOS z menu głównego iOS Data Backup & Restore.

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a

Część 3. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na iCloud

Istnieją dwa sposoby zrób kopię zapasową iPhone'a na iCloud. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Musisz wiedzieć, że iCloud może tworzyć kopie zapasowe danych tylko wtedy, gdy spełniasz następujące wymagania:

  • Twój iPhone jest podłączony przez Wi-Fi.
  • Urządzenie jest zablokowane.
  • Twój telefon jest podłączony do źródła zasilania.

Opcja 1: Wykonaj automatyczną kopię zapasową

Jeśli nie masz pewności, czy pamiętasz o tworzeniu kopii zapasowych, warto włączyć automatyczną synchronizację. Dzięki tej metodzie iCloud automatycznie zsynchronizuje twoje pliki, gdy zostaną spełnione 3 wyżej wymienione wymagania. Jeśli używasz telefonu w ciągu dnia, zalecamy pozostawienie go podłączonego na noc, aby można było rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.

Aby włączyć tę funkcję, wykonaj poniższe czynności.

  1. Iść do Ustawienia i dotknij swojego Apple ID.
  2. Wybierz iCloud i dotknij iCloud kopii zapasowej.
  3. Zobaczysz przełącznik obok iCloud Backup. Przesuń przełącznik w prawo, aby go włączyć.

W przypadku wcześniejszych wersji systemu iOS po prostu przejdź do Ustawienia > iCloud > iCloud kopii zapasowej > Włącz.

/ icloud-backup

Opcja 2: Ręcznie utwórz kopię zapasową

Jeśli wolisz wykonywać kopie zapasowe we własnym czasie i tempie, możesz to zrobić ręcznie.

  1. otwarte Ustawienia > twój Apple ID.
  2. Stuknij iCloud > iCloud kopii zapasowej.
  3. Włącz iCloud Backup i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz.
icloud-backup-now

Pamiętaj, że wykonanie pierwszej kopii zapasowej zajmie trochę czasu. Czas trwania zależy również od całkowitego rozmiaru pliku i prędkości Internetu. Niestabilność połączenia internetowego może opóźnić proces. Ważne jest również sprawdzenie, kiedy utworzono ostatnią kopię zapasową. W ten sposób możesz mieć pewność, czy twoja kopia zapasowa jest tworzona, czy już musisz wykonać inną kopię zapasową. Możesz zobaczyć te informacje, przechodząc do Ustawienia > twój Apple ID> iCloud > iCloud kopii zapasowej.

Uwaga:

Jeśli straciłeś swoje dane, możesz także użyć narzędzia Fonedoe iOS Data Recovery do odzyskiwania danych, takich jak zdjęcia, wiadomości, kontakty z iCloud.

Część 4. Plusy i minusy tworzenia kopii zapasowych na iCloud

Jak każda inna usługa, iCloud ma swój własny plus i minus. Zrobiliśmy listę i od Ciebie zależy, czy nadal będziesz chciał korzystać z iCloud.

ZALETY

Niezawodny

Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową plików, możesz oczekiwać, że iCloud dostarczy. Możesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych lub wybrać kilka. Masz dwie opcje: zautomatyzować synchronizację lub samodzielnie wykonać kopie zapasowe.

Wygodny

Za każdym razem, gdy iCloud tworzy kopie zapasowe plików, są one przesyłane do chmury. Przejdź do iCloud przez przeglądarkę, a zobaczysz tam wszystkie swoje pliki. Możesz uzyskać do nich dostęp z dowolnego komputera lub urządzenia, o ile zalogujesz się przy użyciu swojego Apple ID. To nie wszystko. Jeśli posiadasz więcej niż jedno urządzenie z iOS, iCloud może również pobrać wszystkie twoje pliki w jednym miejscu. Jeśli automatyczna synchronizacja jest włączona, wszelkie zmiany wprowadzone w plikach z dowolnego urządzenia automatycznie odzwierciedlają się również w iCloud.

Darmo

iCloud zapewnia do 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Możesz zmieścić wiele plików w 5 GB, ale jeśli potrzebujesz więcej miejsca, możesz zasubskrybować więcej miejsca za minimalną miesięczną opłatą.

icloud-plus-and-minus

Wady

Brak poufności

Tworzenie kopii zapasowej w iCloud obejmuje przesyłanie danych do chmury. Oznacza to, że twoje pliki są zapisywane na zewnętrznych serwerach. Może to powodować, że niektórzy użytkownicy czują się niekomfortowo, mając swoje pliki gdzie indziej niż na własnych urządzeniach.

Podatny na nieautoryzowany dostęp

Haker może spróbować zalogować się na Twoje konto iCloud. Ktoś, kto zna twoje hasło, może również. Na szczęście Apple zaprojektowało autoryzację dwuskładnikową. Ta funkcja bezpieczeństwa wymaga wprowadzenia kodu wysłanego na Twój numer telefonu, aby można było kontynuować logowanie. Minimalizuje to ryzyko dostępu do twoich danych przez osoby inne niż ty.

Niedogodne przywracanie kopii zapasowej

Jeśli chcesz odzyskać swoje pliki, możesz przywrócić kopię zapasową bezpośrednio na iPhonie. Ta czynność spowoduje jednak usunięcie danych w pierwszej kolejności, zanim pliki zostaną przywrócone do telefonu. Ryzykujesz utratą niektórych plików, zwłaszcza jeśli nie tworzysz regularnych kopii zapasowych.

Jeśli teraz zastanawiasz się dwa razy nad użyciem iCloud do wykonania kopii zapasowej swojego iPhone'a, możesz przeczytać dalej i sprawdzić, czy nasze następne rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.

Część 5. Wniosek

Utworzenie kopii zapasowej iPhone'a na iCloud jest łatwe. Wystarczy kilka dotknięć telefonu i wszystko gotowe. Niezawodność iCloud oraz wygoda funkcji synchronizacji sprawiają, że jest to doskonała opcja tworzenia kopii zapasowych. Zaleca się, aby użytkownicy iOS aktywowali usługę, aby w pełni wykorzystać swoje urządzenia. Ale jeśli chcesz poważniej potraktować bezpieczeństwo i ochronę danych, rozsądnie byłoby użyć FoneDog iOS Toolkit. Dzięki przydatnym funkcjom oprogramowania nie ma powodu, aby tego nie robić.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 67 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.