Kontakt

Napraw błąd „Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny”

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 13 października 2019 r

Gdy zobaczysz komunikat „plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny, ”Oznacza, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do określonych plików. Spowoduje to wiele bólów głowy i skrajną frustrację. Dobrą rzeczą jest rozwiązanie tego problemu.

Wiele osób traci dane z powodu błędów na dyskach twardych. Podany wcześniej błąd jest jednym z tych problemów, które prowadzą do uszkodzenia danych, a ostatecznie do ich utraty. Uniemożliwia użytkownikom uzyskanie dostępu do plików, zmianę ich nazwy, kopiowanie i wykonywanie innych czynności.

Ten błąd jest powszechny nie tylko na dyskach twardych w komputerach, ale także na pamięciach USB, kartach pamięci, zewnętrznych dyskach twardych oraz wymiennych lub przenośnych dyskach twardych. Ale jaka jest największa przyczyna tego rodzaju błędu? Jak to naprawić? I oczywiście, w jaki sposób masz pewność, że Twoje dane nie zostaną utracone?

Najważniejsze przyczyny „pliku lub katalogu jest uszkodzony i nieczytelny”Najpierw odzyskaj swoje daneJak naprawić „Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny”Aby zawinąć to wszystko

Najważniejsze przyczyny „pliku lub katalogu jest uszkodzony i nieczytelny”

Zazwyczaj ten rodzaj błędu jest spowodowany uszkodzeniem plików. Ponadto częstą przyczyną byłoby uszkodzenie urządzeń, na których przechowywane są pliki, których dotyczy problem. Dlatego użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do plików ani nimi manipulować.

W jaki sposób pliki na dyskach twardych ulegają uszkodzeniu?

1 - Obrażenia fizyczne

Zwykle awarie dysków twardych są spowodowane fizycznym uszkodzeniem samego urządzenia. Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje dyski przed kurzem, wilgocią, ciepłem i innymi rzeczami, które mogą je uszkodzić.

2 - Zakażenie wirusem

Ataki wirusów mogą prowadzić do uszkodzenia danych. Można go uzyskać online ze stron internetowych, które przeglądasz i pobranych plików. Lub możesz podłączyć zainfekowany dysk do komputera.

Wirusy zwykle uszkadzają partycje dysków, a nawet usuwają dane. Najgorsze jest to, że wirusy mogą modyfikować ustawienia rejestru komputera. Zmiany te są zwykle nieautoryzowane. Wszystko to może powodować problem „plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny".

Najpierw odzyskaj swoje dane

Przed naprawieniem tego błędu należy najpierw odzyskać dane. Wynika to z tego, że rozwiązania tego błędu zwykle prowadzą do utraty danych. Aby przywrócić dane, zalecamy ich użycie Odzyskiwanie danych FoneDog.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Narzędzie to świetny sposób na przywracanie plików z różnych platform i urządzeń. Oto kroki, jak z niego korzystać:

Krok 01 - Pobierz, zainstaluj i uruchom FoneDog Data Recovery na komputerze Mac lub PC z systemem Windows.

Krok 02 - W głównym interfejsie wybierz urządzenie, na którym chcesz przywrócić pliki.

Krok 03 - Kliknij „Skanuj”. Poczekaj na zakończenie procesu skanowania i wyświetlenie plików, które można przywrócić.

Krok 04 - Wybierz pliki, które chcesz przywrócić.

Krok 05 - Kliknij Odzyskaj.

FoneDog Data Recovery to oprogramowanie, które działa zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i Mac. Ma dwie różne opcje skanowania. Pierwsza opcja pozwoli ci szybko przeskanować dysk w poszukiwaniu plików. Druga opcja, Głębokie Skanowanie, przeprowadzi bardziej wszechstronne skanowanie dysku, aby znaleźć więcej plików.
Odzyskaj usunięte dane

Jak naprawić „Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny”

Rozwiązanie 01: Formatowanie dysku

Jest to jeden z najprostszych sposobów rozwiązania napotkanego problemu. Jednak po sformatowaniu dysku usuwane są wszystkie zawarte w nim dane. To podobne do dawania czystego, świeżego łupka. Dlatego musisz użyć FoneDog Data Recovery, aby przywrócić dane przed ich sformatowaniem.

Oto kroki, które należy wykonać, aby sformatować dysk:

Krok 01 - zlokalizuj partycję, której dotyczy lub która jest uszkodzona.

Krok 02 - Kliknij wspomniany dysk prawym przyciskiem myszy.

Krok 03 - Wybierz żądaną opcję formatu. To menu rozwijane.

Krok 04 - Wyświetli się nowe okno. Naciśnij przycisk „Start”. Poczekaj na zakończenie całego procesu.

Rozwiązanie 02: Używanie CHKDSK

Możesz także użyć polecenia CHKDSK, aby wyczyścić dysk. Zwykle pomoże to rozwiązać problem, a nawet odzyskać ważne dane. Narzędzie CHKDSK zwykle pomaga rozwiązać wiele problemów, takich jak pliki, które są skrzyżowane, utracone klastry i błędy katalogu.

Oto kroki, jak korzystać z narzędzia CHKDSK:

Krok 01 - Naciśnij klawisz Windows, a następnie wpisz polecenie słowo.

Krok 02 - Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wybierz Uruchom jako administrator.

Krok 03 - Przyznaj dostęp, aby zezwolić na uruchomienie wiersza polecenia i wprowadzenie zmian. Zrób to, klikając „tak".

Krok 04 - Wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia: CHKDSK H: / f. H odnosi się do uszkodzonej partycji dysku.

Krok 05 - Naciśnij „wchodzić".

Krok 06 - Poczekaj na zakończenie procesu przez CHKDSK dowództwo.

Krok 07 - Powtórz kroki dla wszystkich dysków twardych z błędem „plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny".
Napraw błąd Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny

Rozwiązanie 03: Ponowna instalacja systemu Windows

Są chwile, kiedy dysk C jest rzeczywistym dyskiem, który wyświetla komunikat o błędzie. Zwykle, gdy tak się dzieje, komputer przestaje działać. I zazwyczaj błąd może spowodować nieprawidłowe uruchomienie komputera.

CHKDSK nie będzie w stanie rozwiązać problemu, gdy to nastąpi. Dlatego musisz ponownie zainstalować system operacyjny Windows. Jest to ostatnia deska ratunku, ponieważ spowoduje usunięcie wszystkich danych z komputera. Ponadto możesz skorzystać z FoneDog Data Recovery, aby mieć pewność, że ważne pliki nie zostaną utracone.

Aby zawinąć to wszystko

W tym przewodniku przedstawiliśmy różne sposoby naprawienia błędu „plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny. ” Przede wszystkim zalecamy korzystanie z oprogramowania do odzyskiwania danych, takiego jak FoneDog Odzyskiwanie danych w celu przywrócenia plików. Zwykle metody naprawienia błędu wymagają całkowitego wyczyszczenia danych z uszkodzonego dysku. Dlatego najlepiej najpierw przywrócić ważne dane.

Na koniec chcielibyśmy poznać Twoje przemyślenia na temat naszego przewodnika. Czy stosujesz inne metody naprawy błędu? Jak odzyskać pliki z uszkodzonych dysków? Daj nam znać, podając swoje komentarze w poniższej sekcji. Poczekamy na wiadomość od Ciebie!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 63 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.