Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak odzyskać dane z uszkodzonych dysków twardych

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 11 października 2019 r

Większość ludzi czuje się sfrustrowana, gdy dysk twardy ulega awarii. Myślą o tysiącach zdjęć, filmów, muzyki, dokumentów i innych rodzajów plików, które mogą stracić. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz zastanawiać się, jak to zrobić odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego.

W tym przewodniku nauczymy Cię, jak to zrobić. Podane zostaną różne metody przywracania danych, nawet jeśli dysk twardy jest uszkodzony. W ten sposób nie doświadczysz utraty danych. Ponadto nie musisz się martwić i być sfrustrowanym z powodu tej sytuacji. Zacznijmy.

Najważniejsze sposoby odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardegoWażna wskazówka: często twórz kopie zapasowe danychAby zawinąć to wszystko

Najważniejsze sposoby odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego

Chcesz przywrócić dane? Najlepszym rozwiązaniem jest użycie odzyskiwania danych FoneDog

Jeśli chcesz natychmiast odzyskać dane z dysku twardego, musisz użyć Odzyskiwanie danych FoneDog. Jest to profesjonalny kreator, który pozwala przywracać obrazy, pliki audio, e-maile, filmy, dokumenty i inne typy danych z dysku twardego.

Działa zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i Mac i może odzyskiwać dane z wielu typów urządzeń, takich jak komputery, dyski twarde, partycje, karty pamięci, dyski flash i wiele innych. Oto kroki, jak korzystać z narzędzia do odzyskiwania danych z dysku twardego:

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Krok 01 - Uruchom FoneDog Data Recovery po pobraniu i zainstalowaniu go z oficjalnej strony internetowej.

Krok 02 - Wybierz dysk twardy z listy urządzeń, z których chcesz pobrać dane

Krok 03 - Kliknij "Skanowanie”I poczekaj, aż proces się zakończy.

Krok 04 - Przejrzyj pliki, które chcesz odzyskać. Następnie wybierz plik, który chcesz przywrócić.

Krok 05 - Kliknij "wyzdrowieć".

FoneDog Data Recovery obsługuje wiele typów plików. Na przykład w przypadku obrazów można odzyskać między innymi pliki PNG, TIFF, JPG, ORF, DWG, DCR, RAW i PSD. W przypadku archiwów można odzyskać ZIP, RAR, GZIP, 7ZIP itp. Dokumenty można również odzyskać. Na przykład oprogramowanie może przywracać pliki PDF, DOC, PPT, HTML, ODG, RTF, CWK, XLS i inne typy plików dokumentów. Pliki wideo, wiadomości e-mail i inne typy plików można łatwo odzyskać za pomocą FoneDog. Jest to jedno z najbardziej wydajnych narzędzi, których możesz użyć odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego.
Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego

Czy twój zewnętrzny dysk twardy jest uszkodzony?

Zanim powiesz, że twój zewnętrzny dysk twardy jest uszkodzony, najpierw sprawdź jego połączenia wewnątrz obudowy. Najpierw wyjmij zewnętrzny dysk twardy z obudowy. Następnie podłącz go do komputera za pomocą kabla IDE / SATA.

Jeśli podłączyłeś go już do komputera i urządzenie rozpoznaje go, oznacza to, że przyczyną problemu była obudowa. Możesz po prostu skopiować pliki na komputer, aby to zrobić odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego. Następnie wystarczy zmienić obudowę zewnętrznego dysku twardego, aby go naprawić.

Czy wygląda na to, że masz uszkodzony wewnętrzny dysk twardy?

Zdarzają się przypadki, gdy dysk nie jest tym, który zawodzi. Na przykład czasami problem stanowią połączenia kablowe. Dlatego ważne jest sprawdzenie, czy kable zasilające i kable danych są prawidłowo podłączone na dwóch końcach. Po naprawieniu kabli należy ponownie otworzyć komputer. Sprawdź, czy wewnętrzny dysk twardy działa teraz.

Skonsultuj się ze specjalistą ds. Odzyskiwania danych

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zawsze możesz ją uzyskać. Ale pamiętaj, że lepiej jest używać narzędzi do odzyskiwania danych, takich jak FoneDog Data Recovery, ponieważ uzyskanie specjalisty będzie kosztować mnóstwo pieniędzy.

Jeśli jednak zdecydujesz się pójść tą drogą, upewnij się, że zatrudniony profesjonalista pochodzi z renomowanej firmy. Ważne jest, aby zapewnić, że technicy dysponują odpowiednimi narzędziami, postępują zgodnie ze standardami obowiązującymi w branży, mają wysokie kwalifikacje i oczywiście godne pochwały rekomendacje od osób, które znasz.

Te czynniki są ważne, ponieważ będziesz im ufać dzięki poufnym danym, które masz na dysku twardym. Są firmy, które zapewniają bezpłatne konsultacje i wyceny procesu odzyskiwania danych.

Przed wybraniem specjalisty lub firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych należy uważać na cały proces. Są firmy, które pobierają opłaty za rekomendacje i sprawdzanie dysków - początkowa część procesu. Inni pobierają opłaty tylko wtedy, gdy pomyślnie wyodrębnią dane. Niestety są firmy, które obciążają Cię kosztami, nawet jeśli nie mogą odzyskać danych z uszkodzonych dysków twardych. Obciążają cię za wysiłek, który zrobili z ich strony.

Ważna wskazówka: często twórz kopie zapasowe danych

Czy udało Ci się zastosować jedną z metod, które wypróbowaliśmy powyżej? Ta poprawka jest tylko tymczasowa. Dlatego zawsze powinieneś się przygotować. Ważne jest, aby pamiętać o plikach, których kopię zapasową należy cały czas wykonywać. I przede wszystkim powinieneś wiedzieć, jak je wykonać.

Użyj odpowiednich narzędzi i platform do tworzenia kopii zapasowych danych. W ten sposób możesz szybko kopiować dane i mieć więcej miejsca na dysku twardym. Istnieje wiele opcji tworzenia kopii zapasowych danych. Na przykład masz zewnętrzne dyski twarde, Dysk Google, Dropbox, inne platformy do przechowywania danych w chmurze, inny komputer itp.

Ważne jest, aby pamiętać, że należy unikać powielania plików, aby uniknąć pomyłek. Będziesz sfrustrowany faktem, że nie wiesz, który plik jest najbardziej aktualny, czy nie. Oczywiście możesz to zrobić, sprawdzając ręcznie. Ale będzie to zbyt czasochłonne, a nawet nużące.

Aby zawinąć to wszystko

Kiedy chcesz odzyskać dane z uszkodzonych dysków twardychjesteś w poważnej sytuacji. Najlepiej jest odpowiednio poradzić sobie z sytuacją i użyć FoneDog Data Recovery, aby przywrócić pliki, które chcesz zachować. Zaleca się również, aby po odzyskaniu danych wymienić dysk twardy, ponieważ nie można ufać zapisywaniu ważniejszych plików w przyszłości.

Co sądzisz o naszym artykule? Jak odzyskałeś dane z dysku twardego, który najwyraźniej został uszkodzony? Daj nam znać, przesyłając swoje uwagi w poniższej sekcji. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 107 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.