Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

8 metod naprawy zewnętrznego dysku twardego, które nie są wyświetlane w zarządzaniu dyskami

Przez Vernon Roderick, Ostatnia aktualizacja: 30 września 2019 r

Przesyłanie plików może być męczące. Nie tylko musisz wiedzieć, jak skutecznie przesyłać pliki, ale musisz także poczekać trochę czasu na zakończenie przesyłania plików.

Niezależnie od tego będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, gdy chcesz przenieść pliki. Na szczęście mieliśmy możliwość korzystania z zewnętrznych dysków twardych, aby ułatwić przesyłanie plików.

Pojawiło się jednak wiele problemów dotyczących takiej metody. Jednym z takich błędów jest zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem kwestia.

Można to uznać za zwiastun bólu dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Mówiąc prosto, sprawia, że ​​i tak już męczący proces przesyłania plików jest bardziej męczący.

Na szczęście istnieją sposoby na naprawienie tego błędu. Ale wcześniej porozmawiajmy więcej o tym, co to „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Błąd to.

Przegląd zarządzania dyskamiRzeczy przed naprawieniem zewnętrznego dysku twardego nie wyświetla się w błędzie zarządzania dyskiemPrzypadek 1 - Zewnętrzny dysk twardy niepodłączony do komputeraPrzypadek 2 - zewnętrzny dysk twardy podłączony, ale nierozpoznanyBottom Line

Przegląd zarządzania dyskami

Błąd mówiący, że „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami” dotyczy głównie Zarządzanie dysku funkcja na komputerach stacjonarnych. Dlatego, aby zrozumieć błąd, ważne jest, aby zrozumieć, co Zarządzanie dysku jest.

Co to jest zarządzanie dyskami?

Zarządzanie dyskami to w zasadzie rozszerzenie, które pozwala użytkownikowi zarządzać sprzętem dyskowym w systemie Windows. Krótko mówiąc, jest to funkcja dostępna dla użytkowników systemu Windows. Z drugiej strony jest dostępny w większości wersji tego systemu operacyjnego.

W szczególności można uzyskać do niego dostęp na komputerach z systemem Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, a nawet Windows 10. Umożliwia zarządzanie dyskami twardymi, takimi jak dyski flash, dyski optyczne, dyski wewnętrzne, i co najważniejsze, zewnętrzne dyski twarde.

To tylko pokazuje, jak ważne jest zrozumienie zarządzania dyskami, aby naprawić „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem"Błąd.
Jak przejść do zarządzania dyskami?

Teraz, gdy wiesz już, na czym właściwie polega Zarządzanie dyskami, jest to pierwsza rzecz, o którą powinieneś zapytać. Na szczęście nie trzeba przekraczać gór i rzek, aby uzyskać dostęp do wspomnianej funkcji. Można go łatwo uzyskać za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Najczęstszym sposobem przejścia do zarządzania dyskami jest skorzystanie z funkcji zarządzania komputerem i wiersza polecenia. Zacznijmy od wiersza poleceń.

Korzystanie z wiersza polecenia

 1. Idź do Menu start.
 2. Wpisz run i kliknij opcję. Możesz także nacisnąć Klawisz Windows + R na klawiaturze jako skrót. The run okno powinno być do tego czasu widoczne.
 3. Ponadto otwarte opcję, wpisz MSC.
 4. naciśnij wchodzić lub kliknij OK.

Za pomocą panelu sterowania

 1. Kliknij na Menu start.
 2. Kliknij na panel sterowania po prawej stronie Menu start.
 3. Wybierz System i zabezpieczenia
 4. Kliknij na Narzędzia administracyjne który powinien znajdować się na dole listy. Folder powinien się wyskoczyć.
 5. Kliknij dwukrotnie Zarządzanie komputerem.
 6. The Zarządzanie komputerem powinno pojawić się okno. Kliknij dwukrotnie Przechowywanie.

Dzięki temu będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji, które może zaoferować zarządzanie dyskami. Ale najpierw czy wiesz o funkcjach zarządzania dyskami?

Funkcje zarządzania dyskami

Zarządzanie dyskami oferuje wiele funkcji.

Oczywiście niektóre z jego funkcji wiążą się z błędem „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”.

Na razie ważne jest, aby mieć pojęcie o jej funkcjach. Oto lista możliwości zarządzania dyskami:

 • ustawienie twój nowy dysk.
 • Rozciągać się objętość istniejącej partycji.
 • kurczyć objętość istniejącej partycji.
 • Kasować istniejąca partycja.
 • Zmień literę istniejącego napędu.
 • utworzony istniejący dysk.

Do tej pory powinieneś już mieć ogólne pojęcie o tym, czym jest Zarządzanie dyskami. Znajomość tych informacji pomoże odszyfrować błąd.

Teraz, zanim przejdziemy do faktycznej naprawy błędu „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”, musisz najpierw wiedzieć, jak przygotować się na najgorsze.

Rzeczy przed naprawieniem zewnętrznego dysku twardego nie wyświetla się w błędzie zarządzania dyskiem

Naprawienie takich błędów może być kłopotliwe. Nie będzie to jednak twoim głównym problemem w radzeniu sobie z naszym głównym tematem.

Zamiast czasu i wysiłku będziesz musiał włożyć, prawdziwy problem polega na tym, że istnieje szansa, że ​​twoje pliki zostaną usunięte, jeśli spróbujesz naprawić zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem Błąd.

Dlatego musisz najpierw upewnić się, że masz środki zaradcze na wypadek, gdyby tak się stało. Aby to zrobić, będziemy używać Odzyskiwanie danych FoneDog narzędziem.

Co to jest odzyskiwanie danych FoneDog?

Narzędzie FoneDog Data Recovery to specjalistyczne oprogramowanie stworzone, aby użytkownicy tacy jak Ty mogli przechowywać utracone pliki.

Narzędzie umożliwia odzyskiwanie plików utraconych z różnych przyczyn. Mówiąc prościej, tak długo, jak to było kiedyś na urządzeniu, można odzyskać utracone pliki.

Możesz także używać tego narzędzia w różnych urządzeniach, takich jak komputery stacjonarne, telefony komórkowe, a nawet aparaty cyfrowe.

Wreszcie możesz odzyskać różne rodzaje danych, takie jak obrazy, filmy, dokumenty, e-maile, pliki audio i inne. Ponadto FoneDog Data Recovery obsługuje również większość ich formatów.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Podręcznik użytkownika FoneDog Data Recovery

Ponieważ będziesz mieć problemy, jeśli stracisz niektóre pliki po naprawieniu zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem błąd, musisz nauczyć się korzystać z oprogramowania.

Oto przewodnik na wypadek utraty ważnych plików.

1. Uruchom program Odzyskiwanie danych FoneDog na pulpicie. Otrzymasz listę napędów do wyboru. Pod Dyski twarde to pliki na pulpicie. Pod Dyski wymienne to pliki na innych urządzeniach podłączonych do pulpitu.

2. Wybierz dysk, z którego chcesz odzyskać pliki. Przeprowadzony zostanie skan. Poczekaj na zakończenie skanowania, aby uzyskać listę plików.

3. Wybierz pliki, które chcesz odzyskać.

4. Kliknij na wyzdrowieć. Dzięki temu będziesz mógł zagłębić się w sposób naprawy zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem błąd bez obawy o okoliczności.
Odzyskaj pliki na komputerze lub dyskach twardych

Przypadek 1 - Zewnętrzny dysk twardy niepodłączony do komputera

Większość użytkowników systemu Windows natrafi na pierwszy przypadek zamiast drugiego. Wynika to z faktu, że łatwiej jest mieć dysfunkcyjny zewnętrzny dysk twardy niż dysfunkcyjne zarządzanie dyskami.

Przypadek 1 dotyczy tego, że komputer nie może odczytać zewnętrznego dysku twardego. Zdarza się to po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego do portu USB.

Jest to głównie spowodowane uszkodzonym zewnętrznym dyskiem twardym. Jednak zdarzają się również chwile, kiedy komputer jest uszkodzony i trzeba go zaktualizować, aby działał.

Niezależnie od tego istnieje tylko kilka sposobów, aby naprawić ten przypadek „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem"Błąd.

1. Odinstaluj zewnętrzny dysk twardy i podłącz ponownie

Jednym z najczęściej używanych rozwiązań przez użytkowników w obliczu błędów jest ponowne uruchomienie przyczyny problemu. I właśnie to powinieneś najpierw zrobić.

Jeśli okaże się, że nie można odczytać zewnętrznego dysku twardego, pierwszą opcją jest odinstalowanie zewnętrznego dysku twardego, a następnie ponowne podłączenie go do komputera.

Aby to zrobić, będziesz musiał skorzystać z Device Manager. Oto, jak możesz to zrobić:

 1. Kliknij na Menu start na pulpicie.
 2. Na pasku wyszukiwania wpisz „Device Manager".
 3. Kliknij pierwszą opcję, która się pojawi, która powinna powiedzieć: Device Manager.
 4. Następnie zostaniesz zabrany do Urządzenie Menedżer Znajdź i rozwiń Dyski menu.
 5. Otrzymasz listę napędów dyskowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy zewnętrzny dysk twardy, który jest przyczyną problemu.
 6. Wybierz Odinstaluj.
 7. Odłącz zewnętrzny dysk twardy.
 8. Poczekaj kilka minut.
 9. Podłącz ponownie zewnętrzny dysk twardy.

Dzięki temu komputer spróbuje ponownie odczytać zewnętrzny dysk twardy. To prawdopodobnie rozwiązałoby problem.

Jeśli jednak „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Błąd nadal występuje, możesz zdecydować się na inne opcje.

2. Zainstaluj ponownie kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej

Odinstalowaliśmy zewnętrzny dysk twardy przed założeniem, że problemem jest zewnętrzny dysk twardy. Czasami jednak tak nie jest.

Są chwile, kiedy port USB to tak naprawdę przypadek „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiemBłąd ”. Tak więc ta opcja dotyczy kontrolera USB.

Jest to zwykle spowodowane uszkodzonym lub niestabilnym sterownikiem USB. Tak jak poprzednio, będziesz musiał użyć Device Manager naprawić problem. Oto kroki, aby to zrobić:

 1. Idź do Device Manager tak samo jak wcześniej.
 2. Znajdź i rozwiń Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej menu.
 3. Powinieneś otrzymać listę koncentratorów portów USB. Kliknij opcję prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz
 4. Zrób to dla pozostałych opcji, dopóki wszystkie koncentratory nie zostaną odinstalowane.
 5. Zrestartuj swój komputer. Powinno to automatycznie zainstalować porty USB.

Następnie spróbuj ponownie podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Jeśli nadal nie działa, nie będziesz miał innego wyjścia, jak polegać na naszej ostatniej opcji.

3. Wyłącz funkcję selektywnego zawieszenia USB

Pierwszy problem był spowodowany dysfunkcyjnym zewnętrznym dyskiem twardym, drugi był spowodowany uszkodzonym portem USB, teraz mówimy o niewłaściwej konfiguracji twojego komputera.

Chociaż użytkownicy komputerów stacjonarnych nie są do końca znanym faktem, komputer faktycznie umożliwia opcję podłączenia zewnętrznych dysków twardych.

Tę opcję można zobaczyć na stronie Opcja zasilania twojego komputera. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Idź do Menu start.
 2. Kliknij na panel sterowania który powinien znajdować się po prawej stronie Menu start.
 3. Na panel sterowania kliknij okno Sprzęt i dźwięk
 4. Wybierz Opcje zasilania.
 5. Otrzymasz dwie opcje, a mianowicie zrównoważony i Oszczędzanie energii, Kliknij na Zmień ustawienia planu przycisk obok aktualnie wybranej opcji.
 6. Wybierz Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
 7. Zostaniesz zabrany do Opcje zasilania Znajdź i rozwiń ustawienia USB menu.
 8. rozwiń Selektywne zawieszanie USB.
 9. Zobaczysz listę opcji. Czasami będą dwa, czasem będą tylko włączone. Tylko upewnij się, że oba są niepełnosprawny zamiast Włączone.

Dzięki temu „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Błąd powinien zostać naprawiony przy następnej próbie podłączenia dysku zewnętrznego.

To jednak może nie koniec cierpienia. Czasami, nawet po naprawieniu przypadku 1, będziesz musiał naprawić przypadek 2.

Teraz przechodzimy do drugiego przypadku „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Błąd, który ma więcej rozwiązań.

Przypadek 2 - zewnętrzny dysk twardy podłączony, ale nierozpoznany

Nawet po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego do komputera może on nadal nie zostać rozpoznany przez komputer.

Tak właśnie wygląda przypadek 2 „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiemChodzi o błąd.

Po udanym połączeniu problem pojawi się ponownie z wielu powodów. Jednym z głównych jest przestarzały lub uszkodzony sterownik urządzenia.

Chociaż jest podobny do pierwszego przypadku, naprawienie go może okazać się trudne.

Niezależnie od tego, oto niektóre z najlepszych możliwych rozwiązań drugiego przypadku „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem"Błąd.

1. Rozwiąż problem

Pierwszą opcją, którą możemy wymyślić, jest automatyczne rozwiązanie problemu. Jest to oczywiście również najłatwiejszy do zrobienia.

Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić narzędzia do rozwiązywania problemów na swoim komputerze. W szczególności będziesz musiał biec Narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Aby uzyskać dostęp do tego narzędzia do rozwiązywania problemów, wykonaj następujące kroki:

 1. Idź do Menu start.
 2. Kliknij na panel sterowania.
 3. Pasek wyszukiwania, wpisz „Rozwiązywanie problemów”, A następnie kliknij pierwszą opcję, która się pojawi.
 4. W oknie Rozwiązywanie problemów kliknij Sprzęt i dźwięk.
 5. Pod Urządzenie sekcja, kliknij Sprzęt i urządzenia.
 6. The Narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami powinien wyskoczyć. Kliknij na Dalej następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które zostaną wyświetlone.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów jest w stanie wykryć problem, prawdopodobnie nie będziesz musiał nic robić, tylko czekać na rozwiązanie problemu.

Jednak oczywiście jest to zbyt łatwe. Omówimy więc inne opcje na wypadek, gdyby to nie zadziałało.

2. Zaktualizuj sterownik urządzenia

Jeśli przypadek 1 dotyczy odinstalowania Napędy dyskowe, tym razem będziemy rozmawiać o aktualizacji tych dysków. Proces jest podobny do tego, który omówiliśmy we wcześniejszych sekcjach.

 1. Idź do Device Manager tak samo jak wcześniej.
 2. Znajdź i rozwiń Dyski
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy zewnętrzny dysk twardy, który jest przyczyną „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem"Błąd.
 4. Zamiast Odinstaluj, Wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika…
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które zostaną wyświetlone później.

Jeśli udało Ci się zaktualizować oprogramowanie sterownika, istnieje duża szansa, że ​​będzie to koniec „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Błąd, w przeciwnym razie będziesz musiał przejść do innych opcji.
Zaktualizuj sterownik urządzenia

3. Użyj innego koncentratora USB lub komputera

Czasami musisz tylko pamiętać, że oprogramowanie nie zawsze stanowi problem. Czasami problem leży w porcie USB. Aby rozwiązać problem, wystarczy wybrać inny port USB i użyć go zamiast tego.

Rób to, dopóki nie znajdziesz takiego, który działa. Teraz, jeśli wszystkie porty USB nie działają, należy przejść do innego komputera.

Jeśli jednak komputer nadal nie może podłączyć zewnętrznego dysku twardego, lepiej pomyśleć, że problem leży w zewnętrznym dysku twardym.

W takim przypadku mamy dla Ciebie jeszcze dwa rozwiązania polegające na zmianie napędu w celu naprawienia „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem"Błąd.

4. Utwórz nową partycję

Tym razem wykorzystamy Zarządzanie dysku zamiast tego Device Manager. Ponieważ już mówiliśmy o tym, jak uzyskać dostęp do zarządzania dyskami we wcześniejszych sekcjach, powinieneś już wiedzieć, jak uzyskać do niego dostęp.

Teraz pozostały tylko kroki do stworzenia nowego prostego woluminu. Istnieją jednak warunki, które należy spełnić, zanim będzie to możliwe.

W ciągu Zarządzanie dysku W oknie powinny pojawić się numery Dysku, takie jak Dysk 0, który zwykle jest wewnętrznym dyskiem twardym, i Dysk 1, który jest zwykle zewnętrznym dyskiem twardym.

Jeśli widzisz Nieprzydzielone przypisane do dysku 1, powinno być możliwe utworzenie nowego prostego woluminu dla dysku.

Wystarczy kliknąć dysk prawym przyciskiem myszy i wybrać Nowy prosty wolumin. Następnie zestaw instrukcji powinien pokazać, jak kontynuować proces.

Niezależnie od tego na końcu powinieneś być w stanie naprawić „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiemBłąd ”. Jeśli nie, powinieneś przejść do naszej ostatniej opcji.

5. Sformatuj dysk

Jak już wspomniano, najpierw musisz się upewnić Nieprzydzielone atrybut znajduje się na dysku 1. Ponieważ zdarzają się sytuacje, w których atrybut nie występuje, konieczne będzie sformatowanie dysku.

Proces jest dość prosty. Wystarczy przejść do Zarządzanie dyskami, kliknąć prawym przyciskiem myszy Dysk 1, a następnie wybrać Format… Następnie będziesz musiał dać nowy Etykieta woluminu i podaj inne szczegóły. Następnie zaznacz pole obok Wykonaj szybki format. Na koniec kliknij OK.

Po tym nie będziesz już musiał nic robić, tylko czekać na zakończenie procesu formatowania.

To powinno zagwarantować, że „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiemBłąd ”już nie istnieje.

Bottom Line

Chociaż w wielu przypadkach „zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się w zarządzaniu dyskiem”Może uderzyć, należy pamiętać, że istnieją rozwiązania dla każdego problemu.

Niezależnie od tego, czy Twoja sytuacja mieści się w kategorii Przypadek 1, czy Przypadek 2, zawsze będziesz mieć wybór. Na koniec dnia sporo się nauczyłeś, zarówno o błędzie, jak io zarządzaniu dyskami.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Teraz, jeśli masz problemy z zewnętrznym dyskiem twardym, łatwiej będzie go naprawić, ponieważ masz ogólne pojęcie o tym, czym jest Zarządzanie dyskami.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Vernon Roderick

Specjalizacja techniczna w zakresie pisania scenariuszy na PC / YouTube / optymalizacji witryny

Jedną z moich pasji jest tworzenie własnego oprogramowania

Piszę artykuły, aby dzielić się wiedzą na temat technologii IT i trochę doświadczenia w tworzeniu własnego oprogramowania, a tworzenie własnego oprogramowania jest jedną z moich pasji do pracy.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 62 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.