Kontakt

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z karty pamięci

Przez Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2019 r

Robimy zdjęcia, aby mieć wspomnienia z dobrej zabawy z ważnymi ludźmi, którzy są dla nas najważniejsi. Twoje podekscytowanie jest tak przepełnione, że nie możesz się doczekać powrotu do domu, podłącz go na pulpicie i prześlij online, aby je oznaczyć. Jednak po serii wypadów i spotkań, twój karta pamięci nagle nie odzyskałem zdjęć z żadnej z twoich przygód. Zamierasz z niedowierzaniem i nie wiesz, co zrobić, czy porzucić te wszystkie wspomnienia, czy odkryć odzyskiwanie karty pamięci możliwości. Wybierz, co może być przyczyną problemu, i znajdź możliwe rozwiązania. Istnieją różne scenariusze, dlaczego i jak karty SD lub karty pamięci ulegają uszkodzeniu. Karty pamięci mają różne rozmiary i kształty, dzięki czemu możemy przechowywać te wspaniałe wspomnienia ze zdjęciami, które udostępniliśmy. Karty pamięci do smartfonów są używane częściej ze względu na ich wygodę, a większość populacji na całym świecie ma łatwy dostęp do smartfonów. Niezależnie od tego, czy jesteś kwitnącym fotografem ćwiczącym na lustrzance cyfrowej, czy też odkrywcą w podróży z poręcznym aparatem na smartfona, ten artykuł z pewnością pomoże ci świetnie, gdy uwieczniasz chwile, a zwłaszcza robić odzyskiwanie karty pamięci.

Część 1: Przyczyny uszkodzenia karty pamięciCzęść 2. Co zrobić, gdy karta pamięci zawiedzieCzęść 3. Użyj FoneDog, aby odzyskać usunięte zdjęcia z karty pamięciCzęść 4: Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z iPhone'a

Część 1: Przyczyny uszkodzenia karty pamięci

Większość awarii kart pamięci to błędy użytkownika. Te codzienne scenariusze mogą powodować potencjalne szkody na kartach pamięci, jeśli nie są znane i pod opieką:

 • Wyjmowanie karty pamięci bez wyłączania lub wychodzenia z aparatu
 • Fotografowanie, nawet gdy bateria prawie się wyczerpie
 • Pełne karty pamięci mogą nadpisywać istniejące obrazy
 • Wyjmowanie karty pamięci tuż po zrobieniu zdjęcia
 • Wkładanie do aparatu innej karty pamięci bez uprzedniego formatowania
 • Przeciążenie strzelania. Wykonywanie kilkunastu zdjęć na sekundę może przeciążać kartę pamięci lub uniemożliwić odczytanie polecenia
 • Sekwencja-kasowanie-sekwencja.
 • Usuwanie lub przenoszenie obrazów z karty pamięci, gdy nadal są otwarte na pulpicie
 • Nie należy ponownie formatować karty pamięci w aparacie przed sesjami zdjęciowymi
Odzyskiwanie karty pamięci

Chociaż niektóre z wyżej wymienionych codziennych scenariuszy fotografowania są przeznaczone dla początkujących, zdarzają się przypadki, że nawet profesjonalni fotografowie doświadczają „złego dnia karty pamięci”. Aby uniknąć takich przypadków, musisz wiedzieć, jak dbać o kartę pamięci cieszyć się jego trwałymi możliwościami. Oto kilka poprawek do rozważenia:

 • Kup co najmniej więcej kart zapasowych lub wykonaj kopie zapasowe
 • Sformatuj kartę pamięci w aparacie, aby ustawić nową wartość domyślną
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami kopiowania na komputer, w tym wkładanie i wyjmowanie karty pamięci
 • W miarę możliwości nie rób zdjęć, gdy bateria aparatu jest prawie rozładowana.
 • Unikaj kontaktu magnetycznego z kartą pamięci
 • Przechowuj kartę pamięci i aparat w temperaturze pokojowej i w bezpiecznym miejscu
 • Zawsze wyłączaj aparat przed wyjęciem karty pamięci
karta pamięci odzyskiwania

Część 2. Co zrobić, gdy karta pamięci zawiedzie

Nie zatapiaj się i nie czuj się źle, może to być zwykły błąd techniczny. Zamiast tego wyszukaj podstawowe kroki rozwiązywania problemów, które mogą ci pomóc odzyskiwanie karty pamięci. Istnieją różne problemy, które mogą wpływać na kartę pamięci.

 • Jeśli komputer jest w stanie odczytać kartę pamięci, ale nie widać żadnych obrazów lub pojawia się „komunikat o błędzie”, spróbuj prawidłowo wysunąć kartę pamięci, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając polecenie Wysuń. Nie wyjmuj karty pamięci od razu. Może to prowadzić do trwałej utraty danych, której nie można odzyskać.
 • Spróbuj użyć czytnika kart pamięci USB i otwórz go. W ten sposób możesz sprawdzić, czy problem jest spowodowany tylko przez czytnik kart lub samą kartę pamięci. Jeśli karta pamięci jest dostępna po użyciu czytnika kart USB, jest to spowodowane problemem sprzętowym.
 • Jeśli problem nadal występuje, że nie ma żadnych obrazów lub nadal pojawia się „komunikat o błędzie”, uruchom program „chkdsk” systemu Windows.
 • Naciśnij na klawiaturze ikonę Windows + R, a następnie pojawi się małe okno podręczne Uruchom z polem wyszukiwania. W polu wyszukiwania wpisz „cmd” i kliknij OK.
 • Wpisz „chkdsk”, a następnie / r obok litery dysku, aby sprawdzić, kiedy pojawi się okno.
 • Niech program „chkdsk” zakończy sprawdzanie, a następnie naciśnij Y na klawiaturze, aby kontynuować sprawdzanie innych plików i katalogów na karcie pamięci.
 • Jeśli podczas tego procesu możesz zobaczyć inny problem lub być może nie byłeś w stanie wykonać tej części z powodu innego „komunikatu o błędzie”, musisz rozważyć inny krok rozwiązywania problemu.

Część 3. Użyj FoneDog, aby odzyskać usunięte zdjęcia z karty pamięci

most odzyskiwanie karty pamięci odbywa się za pomocą oprogramowania stron trzecich. Obejmuje to skanowanie, odzyskiwanie i zapisywanie utraconych plików i obrazów. Oprogramowanie do odzyskiwania danych oferuje lepsze i wygodne rozwiązania awarii kart pamięci. Oprogramowanie do odzyskiwania danych FoneDog jest bardzo idealne w użyciu, ponieważ jest to najbardziej zaufane oprogramowanie w tej dziedzinie ze sprawdzonym rezultatem. Możesz nawet wypróbować bezpłatną wersję, aby sprawdzić i wyświetlić jej możliwości, ale z ograniczonymi opcjami. Możesz zmaksymalizować jego funkcje, aktualizując do wersji PRO, aby cieszyć się odzyskiwaniem tych zabawnych wspomnień.

Odzyskiwanie danych FoneDog Android
 • Możesz po prostu uruchomić oprogramowanie do odzyskiwania FoneDog i podłączyć kartę pamięci.
 • Po podłączeniu zeskanuj kartę pamięci. Wyświetli wszystkie typy plików na karcie pamięci. Wybierz typ pliku, który chcesz odzyskać.
 • Po wybraniu typu pliku, przeskanuj oprogramowanie w poszukiwaniu usuniętych lub ukrytych danych. Skanowanie może potrwać kilka sekund lub w zależności od obciążenia danych lub zdjęć zapisanych na karcie pamięci.
 • Po uzyskaniu potrzebnych obrazów możesz wstrzymać skanowanie.
 • Możesz teraz wyświetlić podgląd zagubionych lub ukrytych obrazów. W tej części możesz wybrać i zaznaczyć obrazy, które chcesz odzyskać, i kliknąć „Odzyskaj na komputer”, aby zapisać obrazy w folderze na pulpicie.
Odzyskaj usunięte zdjęcia

Smartfony z Androidem mają zewnętrzne karty pamięci lub gniazda, które to ułatwiają odzyskiwanie karty pamięci. Proces ten jest prawie podobny do odzyskiwania wspomnianego powyżej, z tym że w niektórych przypadkach musisz podłączyć telefon komórkowy bezpośrednio do komputera za pomocą kabla USB podczas procesu, w którym skanuje on wszystkie typy plików w telefonie i kartę pamięci, aby wykonać zakończ proces odzyskiwania lub wyjmij kartę pamięci i odzyskaj ją za pomocą czytnika kart.

Przewodnik wideo: Jak odzyskać usunięte zdjęcia z karty pamięci

Część 4: Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z iPhone'a

iPhone'y nie mają gniazd kart pamięci ani pamięci zewnętrznej, co czyni je wyjątkowymi i wyróżniają się funkcjami pamięci wewnętrznej i pamięci iCloud. Jest to także jedna z form strategii sprzedaży, w której Apple jest zawsze dobry. Mimo że jest poręczny i przyjazny dla użytkownika, wciąż zdarzają się przypadki przypadkowego usunięcia zdjęć i filmów, które są tak frustrujące, gdy masz niesamowite wakacje. Tego incydentu można uniknąć, jeśli wykonano kopię zapasową iPhone'a za pomocą iTunes lub iCloud. Jednak zdarza się również, że użytkownicy nie wykonali automatycznego tworzenia kopii zapasowej, co rozczarowuje ich, gdy dowiadują się o utracie plików. Z FoneDog oprogramowanie do odzyskiwania, możesz odzyskać dane za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Istnieją 3 sposoby odzyskiwania obrazów i innych plików z iPhone'a z kopiami zapasowymi lub bez:

 • Odzyskaj dane z urządzenia iOS bezpośrednio –Po prostu podłącz iPhone'a za pomocą dostarczonego wraz z nim kabla USB do komputera (Windows lub Mac) i uruchomi się FoneDog. Kliknij na Odzyskaj dane z iOS. Zeskanuj smartfon i wybierz usunięty typ pliku, który chcesz odzyskać oprogramowanie do odzyskiwania fone przeszukuje te pliki multimedialne i umożliwia podgląd, które z nich można odzyskać. Z wyjątkiem wiadomości i kontaktów, kontaktów, wiadomości i notatek, w których można „odzyskać bezpośrednio do urządzenia”, wszystkie obrazy będą przechowywane na komputerze.
Odzyskaj z iPhone'a bezpośrednio
 • Odzyskaj dane z kopii zapasowej iTunes - Po podłączeniu iPhone'a do pulpitu kliknij Odzyskaj dane z iTunes Backup z lewego panelu okna. Zobaczysz listę urządzeń na tym samym koncie iTunes. Wybierz z kategorii plików iTunes na podstawie dat kopii zapasowej żądane odzyskiwanie danych i zezwól odzyskiwanie fonedog aby zeskanować folder. Po wyświetleniu podglądu skategoryzowanych obrazów i plików możesz wybrać wszystkie lub tylko wybrane obrazy i kliknąć „odzyskaj” u dołu strony odzyskiwania. Wszystkie kontakty, notatki i wiadomości można przenieść bezpośrednio do urządzenia, jeśli iPhone jest nadal podłączony w okresie odzyskiwania.
Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes
 • Odzyskaj dane z iCloud Backup- Prawie podobny proces powyżej, po prostu wybierz Odzyskaj dane z kopii zapasowej iCloud po podłączeniu iPhone'a musisz zalogować się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła iCloud, aby odzyskać usunięte pliki. Po zalogowaniu możesz znaleźć wszystkie urządzenia połączone z kontem iCloud. Po prostu kliknij urządzenie, a następnie wybierz typ pliku, który chcesz pobrać, w takim przypadku możesz wybrać kategorię Zdjęcia i filmy. Po zakończeniu skanowania możesz kliknąć elementy, które chcesz odzyskać, lub wybrać je wszystkie. Możesz później „przywrócić do urządzenia” lub „przywrócić do komputera”.
Odzyskaj z iCloud Backup

Przewodnik wideo: Jak odzyskać usunięte zdjęcia z iPhone'a

Większość użytkowników poleca FoneDog oprogramowanie do odzyskiwania ze względu na łatwy w użyciu i szybszy proces odzyskiwania w porównaniu do oprogramowania innych producentów na rynku. FoneDog oprogramowanie do odzyskiwania jest wysoce zalecane dla odzyskiwanie karty pamięci, wiadomości, kontakty, pliki, wiadomości WhatsApp / Kik / Viber / Facebook i wiele innych na urządzeniach z Androidem i iOS. Najlepszą rzeczą w FoneDog oprogramowanie do odzyskiwania jest to, że ma prawdziwych klientów, którzy naprawdę potwierdzają jego skuteczność i wygodę.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo Android Data Recovery

Android Data Recovery

Odzyskaj usunięte pliki z telefonu lub tabletu z Androidem.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 74 oceny)

Logo Android Data Recovery

Android Data Recovery

Odzyskaj usunięte pliki z telefonu lub tabletu z Androidem.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.