Kontakt

Jak naprawić błąd transferu plików Androida nie działa na komputerze Mac

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2019 r

Co zrobić, jeśli Przesyłanie plików w systemie Android nie działa na komputerach Mac? Po prostu użyj Zestaw narzędzi do transferu telefonu FoneDog przesłać pliki Androida lub czytaj dalej, a znajdziesz inne rozwiązanie tego pytania.

Są przypadki, w których faktycznie otrzymujesz komunikaty o błędach, takie jak:

  • „Nie można połączyć się z urządzeniem. Spróbuj podłączyć lub ponownie uruchomić urządzenie”
  • Nie znaleziono urządzenia z Androidem. Aby rozpocząć, podłącz urządzenie z Androidem za pomocą kabla USB ”
  • „Nie można uzyskać dostępu do pamięci urządzenia”
  • „Nie można skopiować pliku”

Porady:

Z powodu tej sytuacji przygotowaliśmy dla Ciebie szybką poprawkę rozwiązać ten problem Przesyłanie plików z Androida nie działa na komputerze Mac więc jeśli jesteś w tej sytuacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Część 1. Przyczyny komunikatów o błędach przy korzystaniu z Android File Transfer na MacuCzęść 2. Android Alternatywny program do przesyłania plików na komputer MacCzęść 3. Kilka porad, jak naprawić transfer plików Androida nie działaPrzewodnik wideo: Jak naprawić problem z przesyłaniem plików dla systemu Android?Część 4. streszczenie

Jak wszyscy wiemy, urządzenia z Androidem korzystają z MTP lub protokołu przesyłania multimediów, aby móc przesyłać pliki z urządzenia z Androidem na komputer. Jednak tego rodzaju aktywność nie jest obsługiwana przez komputery Mac i jeśli chcesz przenieść pliki z Samsung S9 na komputer Mac.

Aby móc przesyłać pliki z telefonu Samsung S9, konieczne będzie posiadanie aplikacji Android File Transfer i zainstalowanie jej na komputerze Mac. Jedyną rzeczą jest to, że nadal czasami pojawia się problem z korzystaniem z Android File Transfer na komputerze Mac.

Część 1. Przyczyny komunikatów o błędach przy korzystaniu z Android File Transfer na Macu

Istnieje kilka powodów, dla których Ty nie mogą korzystać z Android File Transfer na twoim komputerze Mac są tutaj niektóre z tych powodów.

  1. Używany kabel USB może być uszkodzony, dlatego pojawia się komunikat o błędzie.
  2. Nie można włączyć przesyłania plików na urządzeniu z Androidem.
  3. Masz aplikację Samsung Kies lub Smart Switch zainstalowaną na komputerze Mac.
  4. Zarówno komputer Mac, jak i urządzenie z Androidem nie obsługują transferu plików Android.
  5. Lub istnieje szansa, że ​​port USB w komputerze Mac jest rzeczywiście uszkodzony.

Android File Transfer to Mac

Część 2. Android Alternatywny program do przesyłania plików na komputer Mac

Dzisiaj Google nie opublikował żadnych aktualizacji dotyczących transferu plików dla systemu Android, dlatego program ma tendencję do od czasu do czasu nie działać. Z tego powodu użytkownicy Androida korzystający z komputera Mac mogą znaleźć najlepszy alternatywny sposób przesyłania swoich plików z urządzenia z Androidem na komputer.

W takim przypadku, jeśli chcesz przenieść pliki z urządzenia z systemem Android na komputer Mac, możesz wykonać kopię zapasową za pomocą FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida. Ten program pozwala na wybiórcze tworzenie kopii zapasowych danych z urządzenia z systemem Android na komputerze Mac w prostym procesie.

Możesz tworzyć kopie zapasowe swoich zdjęć, filmów, kontaktów, dzienników połączeń, WhatsApp, dokumentów, muzyki i innych elementów na urządzeniu z Androidem. Korzystanie z FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida zapewni, że wszystkie twoje dane będą bezpieczne, a wszystkie twoje dane osobowe również będą prywatne. Z pewnością wykona zadanie przeniesienia plików z urządzenia z systemem Android na komputer Mac.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Teraz, aby rozpocząć przesyłanie plików z urządzenia z systemem Android na komputer Mac, wykonaj poniższe proste i łatwe kroki.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida na komputerze Mac

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać FoneDog Toolkit - Android Data Backup and Restore na komputerze Mac. Ten program jest w rzeczywistości obsługiwany przez najnowszy system Mac OS, abyś mógł bezproblemowo i jak najlepiej przenieść swoje pliki lub wykonać ich kopię zapasową.

Fonedog Main

Krok 2: Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera Mac

Po pomyślnym zainstalowaniu FoneDog Toolkit - Android Data Backup and Restore na komputerze Mac, uruchom program. Upewnij się, że w tle nie działa żadna inna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych oprócz FoneDog Toolkit.

Podłącz urządzenie z Androidem i poczekaj, aż program go wykryje. Po wykryciu urządzenia na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o włączenie debugowania USB na urządzeniu z Androidem, jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem w wersji 4.0 lub wyższej. Po włączeniu debugowania USB przejdź dalej i kliknij „OKPrzycisk ".

Aby zezwolić na debugowanie USB

Krok 3: Wybierz opcję kopii zapasowej

Gdy urządzenie z Androidem zostanie w pełni wykryte przez FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida, po prostu kliknij „Kopia zapasowa danych urządzenia”, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej danych z urządzenia z systemem Android na komputerze Mac.

Kopia zapasowa i przywracanie

Krok 4: Wybierz pliki, które chcesz przenieść na komputer Mac

Następnie FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych systemu Android wyświetli listę plików obsługiwanych przez oprogramowanie. Możesz selektywnie wybrać wszystkie pliki, które chcesz przenieść na komputer Mac, tworząc ich kopię zapasową. Po wybraniu wszystkich plików, które chcesz przesłać, kliknij przycisk „PoczątekPrzycisk ".

Wybierz Dane do kopii zapasowej

Krok 5: Skanuj i wykonaj kopię zapasową plików

Następnie FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida rozpocznie skanowanie wszystkich wybranych plików. Następnie rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej wszystkich plików wybranych z listy. Upewnij się, że nie odłączasz urządzenia z Androidem od komputera.

Nie używaj urządzenia ani nie usuwaj niczego z urządzenia, gdy FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida tworzy kopie zapasowe lub przenosi pliki z urządzenia z Androidem na komputer.

Wybierz pliki do przywrócenia

Krok 6: Pomyślnie przenieś pliki Androida na komputer Mac

Poczekaj, aż FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida zakończy tworzenie kopii zapasowych plików z urządzenia z Androidem. Tworzenie kopii zapasowej może trochę potrwać, w zależności od wielkości pliku, który próbujesz przesłać. Po utworzeniu kopii zapasowej możesz przejść dalej i kliknąć przycisk „OK”. Następnie będziesz mógł wyświetlić podgląd wszystkich plików przesłanych z urządzenia z Androidem na komputer Mac.

Zakończono tworzenie kopii zapasowej

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Część 3. Kilka porad, jak naprawić transfer plików Androida nie działa

WSKAZÓWKA 1: SPRAWDŹ, JEŻELI URZĄDZENIE JEST OBSŁUGIWANE PRZEZ PRZESYŁANIE PLIKÓW ANDROID

Android File Transfer faktycznie działa na komputerze Mac z systemem OS X 10.5 i nowszym, a urządzenie z Androidem powinno także działać na systemie operacyjnym Android 3.0 i nowszym.

WSKAZÓWKA 2: UPEWNIJ SIĘ, ŻE WŁĄCZYŁEŚ DEBUGOWANIE USB NA URZĄDZENIU NA ANDROIDA

Musisz sprawdzić, czy masz włączone debugowanie USB na swoim urządzeniu z Androidem i oczywiście, aby to zrobić, możesz postępować zgodnie z prostym przewodnikiem poniżej.

Krok 1: Podłącz urządzenie Android do komputera za pomocą kabla USB

Krok 2: Przejdź na urządzenie z Androidem i uruchom Ustawienia, przesuwając palcem od góry ekranu w dół.

Krok 3: Następnie włącz debugowanie USB, a następnie wybierz opcję MTP.

WSKAZÓWKA 3: SPRAWDŹ SWÓJ KOMPUTER MAC

Krok 1: Spróbuj sprawdzić, czy na komputerze Mac działa system Mac OS X lub nowszy

Krok 2: Sprawdź, czy Twoje urządzenie z Androidem używa systemu operacyjnego Android 3.0 lub nowszego, aby program działał na obu urządzeniach.

Krok 3: Kontynuuj i uruchom Android File Transfer na komputerze Mac, aby to sprawdzić.Debugowanie USB na Androidzie

WSKAZÓWKA 4: SPRÓBUJ ZAKTUALIZOWAĆ SWOJE URZĄDZENIE NA ANDROIDA

Tutaj musisz upewnić się, że urządzenie z Androidem jest zaktualizowane, aby program mógł rozpoznać Twoje urządzenie z Androidem. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1: Wykonaj aktualizację systemu na urządzeniu z Androidem.

Krok 2: Po zakończeniu aktualizacji urządzenia z systemem Android, uruchom ponownie telefon i spróbuj ponownie podłączyć go do komputera Mac i sprawdź, czy rozpoznaje ono urządzenie z Androidem.

Ludzie również czytająJak korzystać z bezpłatnego odzyskiwania danych SamsungJak odzyskać usunięte zdjęcia z galerii Androida Top 5 Samsung Backup Software na PC w 2018 roku do pobrania za darmo

WSKAZÓWKA 5: WŁĄCZ PRZESYŁANIE PLIKÓW NA URZĄDZENIU NA ANDROIDA

W tym miejscu musisz upewnić się, że masz włączone przesyłanie plików Android na swoim urządzeniu z Androidem i aby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Śmiało i uruchom Ustawienia na urządzeniu z Androidem i dotknij Pamięć.

Krok 2: Następnie dotknij trzech kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 3: Stamtąd pojawi się rozwijane pole, a następnie wybierz połączenie USB z komputerem.

Krok 4: Następnie dotknij pola obok urządzenia multimedialnego (MTP)

PORADA 6: ODINSTALUJ SAMSUNG KIES Z SMART SWITCH NA KOMPUTERZE MAC

Jeśli faktycznie używasz Samsunga Galaxy S9, S8, S7, S6, S5, S4 i Samsunga Galaxy Note 8, musisz sprawdzić na komputerze Mac, czy masz na nim zainstalowany Samsung Kies lub Samsung Smart Switch. Jeśli tak, kontynuuj i odinstaluj go, ponieważ Android File Transfer nie działa z tymi dwiema aplikacjami.

WSKAZÓWKA 7: SPRAWDŹ KABEL USB, JEŚLI DZIAŁA PRAWIDŁOWO

Pamiętaj, że nie wszystkie kable USB są sobie równe, ponieważ niektóre kable USB mogą przesyłać pliki, a niektóre nie mogą przesyłać plików. Aby to zrobić, śmiało sprawdź kabel USB, który jest dołączony do pudełka z urządzeniem z Androidem, ponieważ zwykle kable te mogą przenosić pliki z urządzenia z Androidem na komputer.

PORADA 8: PONOWNIE ZAINSTALUJ PRZESYŁANIE PLIKÓW ANDROID

Może to być ostatnia opcja, którą możesz wypróbować, jeśli wszystkie wymienione metody nadal nie działają. Spróbuj odinstalować Android File Transfer na komputerze Mac, a następnie ponownie zainstaluj program. Samsung Kies

Przewodnik wideo: Jak naprawić problem z przesyłaniem plików dla systemu Android?

Część 4. streszczenie

Android File Transfer to jeden przydatny program, którego można użyć do przesyłania plików z urządzenia z systemem Android na komputer Mac. Są jednak tylko przypadki, że ten program nie działa od czasu do czasu. Wynika to z faktu, że program nie ma żadnej dostępnej aktualizacji.

Dlatego zebraliśmy kilka sposobów, w jaki sposób możesz rozwiązać ten problem za pomocą programu. Ale jeśli nie możesz rozwiązać problemu, istnieje jeden najlepszy alternatywny sposób przesyłania plików na komputer Mac. Wszystko to dzięki FoneDog Toolkit - programowi Android Backup i przywracania danych. Z powodu tego programu.

Nie musisz się już martwić, że masz wadliwy program, ponieważ to oprogramowanie działa idealnie, ponieważ stale aktualizujemy go, aby wszyscy nasi użytkownicy mogli cieszyć się najlepszym, jeśli chodzi o korzystanie z FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

The FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida jest kompatybilny z dowolnymi urządzeniami z Androidem, w tym z modelami, które zostały niedawno wydane, takimi jak Samsung Galaxy S9, S9 Plus i inne. Może także współpracować z dowolną wersją systemu operacyjnego Android, więc nie musisz się martwić kompatybilnością z tym programem.

Możesz pobrać FoneDog Toolkit - Android Data Backup and Restore na naszej oficjalnej stronie internetowej, a my zapewniamy, że na pewno dostaniesz to, na co zasługujesz, korzystając z tego oprogramowania. Wszystkie twoje dane będą bezpieczne - bez nadpisywania danych, bez utraty danych.

Ten program pozwala nie tylko przesyłać pliki z urządzenia z Androidem na komputer Mac, ale możesz także przesyłać pliki z urządzenia z Androidem na inne urządzenie z Androidem. Ten program to jeden świetny program, który z pewnością da ci to, czego potrzebujesz.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.4 / 5 (na podstawie 102 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.