Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak naprawić, gdy twój dysk SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami

Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2020 r

Czy masz dysk SSD, który nie wyświetla się w oknie Zarządzanie dyskami na komputerze? Cóż, w tym artykule pokażemy, w jaki sposób możesz zapobiec wykrywaniu dysku SSD przez komputer z systemem Windows, abyś mógł naprawić ten problem.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której dysk SSD nie wyświetla się w przystawce Zarządzanie dyskami, istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu. Będzie to jednak zależeć od scenariusza lub przyczyny, dlaczego dysk SSD nie jest wyświetlany. W tym poście pokażemy, jak rozwiązać ten problem z różnych powodów.

Oto cztery różne sposoby naprawy Dysk SSD nie wyświetla się w przystawce Zarządzanie dyskami komputera z systemem Windows w zależności od scenariusza.

Rozwiązanie nr 1: SSD nie pojawia się w zarządzaniu dyskami, ponieważ brakuje literyRozwiązanie nr 2: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami, ponieważ nie został zainicjowanyRozwiązanie nr 3: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami - system plików nie jest obsługiwanyRozwiązanie nr 4: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami z powodu problemów ze sterownikiem dysku

Rozwiązanie nr 1: SSD nie pojawia się w zarządzaniu dyskami, ponieważ brakuje litery

Jeśli masz problem polegający na tym, że na dysku SSD brakuje litery lub masz problem z niektórymi dyskami, jest to powód, dla którego komputer z systemem Windows nie będzie w stanie go wykryć. W związku z tym konieczne będzie ręczne wpisanie litery SSD w Zarządzaniu dyskami.

  • Krok 1: Przejdź do zarządzania dyskami - śmiało i kliknij prawym przyciskiem myszy opcję. Ten komputer, który można znaleźć w zakładce Zarządzanie. Następnie kliknij Pamięć, a następnie wybierz Zarządzanie dyskami.
  • Krok 2: Wybierz opcję zmiany litery - i stamtąd kliknij prawym przyciskiem myszy dysk SSD, a następnie wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki.
  • Krok 3: Wprowadź nową literę SSD - i na następnej stronie kliknij przycisk Zmień, a następnie wybierz literę z listy wyświetlanej na ekranie. Po zakończeniu kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany.

Rozwiązanie nr 2: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami, ponieważ nie został zainicjowany

Jeśli zdarzy ci się mieć nowy SSD i nie pojawia się w Eksploratorze, oznacza to, że nie został zainicjowany. Najpierw musisz go zainicjować.

Ale jeśli masz stary typ dysku SSD, w którym ten sam błąd nie wyświetla się w systemie zarządzania dyskami, możesz uzyskać połączenie dysku SSD z innym komputerem, aby sprawdzić, czy nadal będzie wyświetlany ten sam komunikat o błędzie. W przeciwnym razie, aby móc zainicjować dysk SSD na komputerze z systemem Windows 10, oto, co musisz zrobić.

  • Krok 1: Przejdź dalej i uruchom Zarządzanie dyskami na komputerze z systemem Windows.
  • Krok 2: Następnie wyszukaj dysk SSD, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Zainicjuj dysk.
  • Krok 3: Następnie wybierz dysk, który chcesz zainicjować. Możesz go wybrać, jeśli chcesz użyć jego MBR lub głównego rekordu rozruchowego i partycji GPT.
  • Krok 3: Następnie wybierz dysk, który chcesz zainicjować. Możesz go wybrać, jeśli chcesz użyć jego MBR lub głównego rekordu rozruchowego i partycji GPT.

Rozwiązanie nr 3: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami - system plików nie jest obsługiwany

Jeśli w przypadku, gdy obie metody nie będą działać, musisz pomyśleć więcej. I jedną rzeczą, o której powinieneś pomyśleć, jest to, że plik jest uszkodzony lub jeśli nie ma on mocy do obsługi pliku. Jeśli więc dowiedziałeś się, że masz uszkodzony plik, musisz go odzyskać.

A jeśli chodzi o odzyskiwanie danych, istnieje jedno narzędzie, którego możesz użyć. I to jest Odzyskiwanie danych FoneDog oprogramowanie. Wynika to z faktu, że program ten może odzyskać utracone pliki na komputerze lub z zewnętrznego dysku twardego.

Ten program jest również bardzo łatwy w użyciu ze względu na bardzo przyjazny interfejs użytkownika. Wszyscy użytkownicy twierdzą również, że odzyskanie utraconych lub uszkodzonych danych jest bezpieczne, ponieważ nie spowoduje to zastąpienia istniejących na komputerze.

Krok 1: Kliknij Dane i miejsce do przechowywania

Po uzyskaniu oprogramowania FoneDog Data Recovery i zainstalowaniu go na komputerze uruchom go, abyś mógł zacząć z niego korzystać i odzyskiwać uszkodzone pliki. Następnie na ekranie głównym wybierz Dokumenty, a następnie dysk SSD, z którym masz problem.
Wybierz Kosz

Krok 2: Przeskanuj dysk SSD

Następnie wystarczy kliknąć przycisk Skanuj. Po kliknięciu na to oprogramowanie FoneDog Data Recovery rozpocznie skanowanie dysku SSD w procesie szybkiego skanowania. Jeśli jednak chcesz przeprowadzić Głębokie Skanowanie, wystarczy kliknąć na niego, a proces rozpocznie się. Musisz teraz tylko poczekać, aż się skończy.

Chociaż musisz pamiętać, że wykonanie głębokiego skanowania na urządzeniu zajmie więcej czasu niż zwykle, więc musisz być cierpliwy.
Szybkie skanowanie Zakończ

Krok 3: Zobacz swoje pliki

Po zakończeniu skanowania możesz teraz przejść do przodu i kliknąć pliki na ekranie, aby wyświetlić je jednocześnie, aby je wybrać. Możesz także użyć pola wyszukiwania, jeśli chcesz określony plik, który chcesz przywrócić.
Wykończenie głębokiego skanowania

Krok 4: Przywróć pliki

Po pomyślnym wybraniu plików, które chcesz przywrócić, przejdź dalej i kliknij przycisk Odzyskaj. Odzyskiwanie danych FoneDog następnie zaczyna odzyskiwać pliki, które wcześniej wybrałeś.

Rozwiązanie nr 4: SSD nie wyświetla się w zarządzaniu dyskami z powodu problemów ze sterownikiem dysku

Istnieją również przypadki, w których dysk SSD może zostać wykryty przez komputer, ale nie pojawia się. Wynika to z nieprawidłowego zainstalowania napędu dyskowego. Musisz więc ponownie zainstalować i sprawdzić, czy to może pomóc w rozwiązaniu problemu.

  • Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy „Ten komputer”, a następnie kliknij Zarządzaj. Następnie w sekcji System Tool przejdź do Menedżera urządzeń.
  • Krok 2: Następnie przejdź do stacji dysków. Następnie powinieneś zobaczyć zestaw urządzeń pamięci masowej, które mogłeś podłączyć do komputera.
  • Krok 3: Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk SSD, a następnie kliknij opcję Odinstaluj.

Po zakończeniu wszystkich czynności po prostu usuń dysk SSD, a następnie uruchom ponownie system. Po ponownym uruchomieniu systemu ponownie podłącz dysk SSD, aby sprawdzić, czy komputer będzie mógł połączyć się z dyskiem SSD.

Odzyskiwanie danych Odzyskaj usunięte zdjęcia, dokumenty, pliki audio i inne pliki. Odzyskaj usunięte dane z komputera (w tym Kosza) i dysków twardych. Odzyskaj dane o stratach spowodowane wypadkiem na dysku, awarią systemu operacyjnego i innymi przyczynami. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie Odzyskiwanie danych FoneDog

Jak wszyscy wiemy, dyski SSD są również bardzo podatne na problemy, takie jak uszkodzenie fizyczne lub mechaniczne. A zatem, śmiało i napraw wszystko za pomocą. I aby upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne. Wiesz, upewniając się do wszystkiego.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 101 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.