Kontakt

4 sposoby: Jak odzyskać dane z dysku twardego Macbook Pro

Autor: Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r

Zawsze słyszeliśmy i czytaliśmy o tworzeniu kopii zapasowych na wszystkich naszych urządzeniach, ponieważ nie wiemy, co stanie się przy następnym użyciu. Jednak wciąż jest wiele osób, które biorą tę notatkę za pewnik i wkuwają ją za najlepsze możliwe rozwiązanie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal istnieje duża szansa na odzyskanie danych z uszkodzonego dysku twardego Mac Book Pro. Dopóki dysk twardy jest w porządku, można go praktycznie używać na dowolnym komputerze Mac i odzyskiwać wszystkie ważne dane.

Dlatego wymyśliliśmy ten artykuł, który poprowadzi Cię jak to zrobić odzyskać dane z dysku twardego Mac Book Pro w tym najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych oraz inne istotne sytuacje, w których odzyskiwanie danych jest wysoce oczekiwane.

Część 1. Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych z dysku twardego Mac Book ProCzęść 2. 2 więcej sposobów naprawy uszkodzonego dysku twardego Macbook ProCzęść 3. streszczenie

Część 1. Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych z dysku twardego Mac Book Pro

Przed przystąpieniem do odzyskiwania danych należy przede wszystkim upewnić się, że dysk twardy musi nadal działać poprawnie po podłączeniu do innego komputera Mac i powinien zostać rozpoznany jako pamięć zewnętrzna lub dysk twardy.

Po upewnieniu się, że jest to możliwe, pobierz bezpłatnie Odzyskiwanie danych FoneDog oprogramowanie. To oprogramowanie do odzyskiwania jest w stanie odzyskać dane z uszkodzonego komputera z systemem Windows lub Mac, a nawet usunąć pliki.

Wykonuje także odzyskiwanie z dysku twardego, partycji, kart SD / pamięci i dysków flash. Odzyskiwanie danych FoneDog zapewnia dostęp do wszystkich rodzajów danych przechowywanych na dyskach, takich jak zdjęcia, archiwa, dokumenty, filmy i wiele innych.

Jak to robi Odzyskiwanie danych FoneDog pracy?

Odzyskiwanie danych Odzyskaj usunięte zdjęcia, dokumenty, pliki audio i inne pliki. Odzyskaj usunięte dane z komputera (w tym Kosza) i dysków twardych. Odzyskaj dane o stratach spowodowane wypadkiem na dysku, awarią systemu operacyjnego i innymi przyczynami. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie Odzyskiwanie danych FoneDog

Krok 1. Wybierz pliki do odzyskania i wybierz dysk twardy Macbook Pro

Po podłączeniu dysku twardego Mac Book Pro do innego komputera Mac i rozpoznaniu go, uruchom program FoneDog Data Recovery i rozpocznij, wybierz typy plików, które chcesz odzyskać. Domyślnie wszystkie te pliki są zaznaczone, ale zawsze możesz dostosować swoje wybory.
Wybierz pliki do odzyskania i wybierz dysk twardy Macbook Pro

W ramach pliku typami będzie lokalizacja magazynu odzyskiwania. Ponieważ zamierzamy odzyskać dane z podłączonego dysku twardego, powinien on zostać wymieniony jako Magazyn wymienny. Wybierz tę opcję, a następnie kliknij przycisk Skanuj, aby przejść do następnego kroku.

Krok 2. Pozwól programowi skanować dysk twardy Macbook Pro

Na następnym ekranie otrzymasz dwie opcje skanowania. Tryby szybkiego i głębokiego skanowania, w których można wybrać, który tryb pasuje do bieżącej sytuacji. Tryb głębokiego skanowania uruchamia skanowanie dogłębne i faktycznie trwa znacznie dłużej w porównaniu do trybu szybkiego skanowania.
Pozwól programowi skanować dysk twardy Macbook Pro

Krok 3. Przejrzyj wszystkie dane i odzyskaj

Odzyskiwanie danych FoneDog wyświetli wszystkie zeskanowane dane na ekranie na podstawie listy typów i listy ścieżek. Wszystkie pliki są również sortowane według ich formatu i kategorii, więc nie będziesz miał trudności z wyszukiwaniem plików.

Tutaj możesz wyświetlić podgląd każdego elementu i wyróżnić go w celu odzyskania. Możesz wybrać je wszystkie lub tylko pliki, które Twoim zdaniem są ważniejsze. Kliknij przycisk Odzyskaj i potwierdź akcję.
Podgląd wszystkich danych i odzyskiwanie

Możesz także ustawić lokalizację docelową na swoim komputerze.

Teraz pomyślnie odzyskałeś swoje dane z dysku twardego Mac Book Pro! Najlepsza rzecz w tym Odzyskiwanie danych FoneDog czy możesz go użyć w każdej innej sytuacji, takiej jak odzyskiwanie usuniętych plików lub przywracanie danych z innych urządzeń pamięci masowej.

Część 2. 2 więcej sposobów naprawy uszkodzonego dysku twardego Macbook Pro

Jeśli w innym przypadku dysk twardy ulegnie awarii i odkryjesz, że nadal można go naprawić, możesz praktycznie nauczyć się z tego przewodnika, jak go naprawić.

Najpierw musisz tylko upewnić się, że nie da się już tego naprawić, postępuj zgodnie z tymi dwoma rozwiązaniami, jak rozwiązać problem z dyskiem twardym.

Rozwiązanie 1. Użyj Narzędzia dyskowego

 1. Uruchom Narzędzie dyskowe i otwórz dysk twardy, z którym masz problemy po lewej stronie
 2. Kliknij opcję Pierwsza pomoc i kliknij Uruchom w oknie komunikatu z prośbą o pozwolenie na udzielenie pierwszej pomocy sprawdzenia objętości
 3. Poczekaj, aż pierwsza pomoc zakończy kontrolę. Narzędzie dyskowe rozwiąże wszelkie konflikty, które mogą wystąpić podczas skanowania
 4. Kliknij Gotowe po zakończeniu skanowania

Rozwiązanie 2. Przejdź do trybu odzyskiwania (standardowe odzyskiwanie systemu macOS)

W większości przypadków rozwiązywania problemów ponowne uruchomienie może złagodzić wszelkie dalsze problemy i często rozwiązać wszelkie problemy, z którymi mamy do czynienia.

Odzyskiwanie systemu macOS zawiera najnowszą wersję systemu operacyjnego zainstalowanego w Twojej marce i ma opcje naprawy różnych problemów, które występują w bieżącym.

Jednak użycie odzyskiwania systemu macOS spowoduje usunięcie wszystkich danych przechowywanych na komputerze Mac, dzięki czemu można bezpiecznie wykonać kopię zapasową wszystkich plików za pośrednictwem Time Machine lub dowolnych opcji tworzenia kopii zapasowych, które obecnie uznano za możliwe.

Po utworzeniu kopii zapasowej postępuj zgodnie z tym przewodnikiem na temat odzyskiwania MacOS:

 1. Kliknij Uruchom ponownie z logo Apple znajdującego się w lewym górnym rogu ekranu
 2. Naciśnij i przytrzymaj Command + R jeden, gdy pojawi się obracająca się kula ziemska lub logo jabłka
 3. Poczekaj, aż pojawi się okno narzędzia macOS
 4. Wybierz opcję Zainstaluj ponownie system operacyjny

Rozwiązanie 3. Odzyskiwanie Internetu

Inną opcją odzyskiwania systemu macOS jest skorzystanie z metody odzyskiwania przez Internet, która ponownie uruchamia Macbooka bezpośrednio z serwerów Apple, a następnie wykonuje wszystkie niezbędne czynności rozwiązywania problemów.

Wykonaj następujące kroki, aby przejść do odzyskiwania przez Internet:

 1. Uruchom ponownie komputer Mac
 2. Przytrzymaj klawisze Command + R po gongu uruchamiania
 3. Delikatnie zwolnij przyciski, gdy pojawi się wirująca kula ziemska
 4. Gdy będziesz gotowy, zostaniesz poproszony o połączenie z Internetem. Podaj niezbędne dane internetowe, aby rozpocząć odzyskiwanie Internetu
 5. Poczekaj na zakończenie procesu. Odzyskiwanie internetowe pobierze obraz odzyskiwania systemu z serwerów. Następnie uruchomi się podobnie do standardowego odzyskiwania systemu macOS i ponownie zainstaluje domyślny system macOS.

Odzyskiwanie danych Odzyskaj usunięte zdjęcia, dokumenty, pliki audio i inne pliki. Odzyskaj usunięte dane z komputera (w tym Kosza) i dysków twardych. Odzyskaj dane o stratach spowodowane wypadkiem na dysku, awarią systemu operacyjnego i innymi przyczynami. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie Odzyskiwanie danych FoneDog

Część 3. streszczenie

W końcu nauczyłeś się odzyskać dane z dysku twardego Mac Book Pro za pomocą Odzyskiwanie danych FoneDog. To oprogramowanie zapewnia prosty i bezpośredni proces odzyskiwania w zaledwie 3 krokach.

Oprócz odzyskiwania danych wyróżniliśmy również rozwiązania dotyczące naprawy uszkodzonego dysku twardego za pomocą dwóch domyślnych opcji.

Czy spotkałeś już podobny scenariusz? Jakie kroki podjąłeś, aby to rozwiązać? Udostępnij to w komentarzach poniżej!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 61 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.