Kontakt

Odzyskiwanie danych exFAT: jak je przetwarzać w 2020 roku?

Autor: Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia 2019 r

„Niedawno miałem złe doświadczenia z przypadkowym sformatowaniem mojego dysku flash 64 GB pełnego ważnych plików biznesowych. Poradzono mi wykonać exFAT data regeneracja. Jak mam to zrobić?

exFat lub rozszerzona tabela alokacji plików została zaprojektowana dla dysków flash jako lekki system plików lepszy niż FAT32 i bez dodatkowych funkcji NTFS.

Podobnie jak NTFS, exFAT umożliwia przechowywanie dużych plików i partycji większych niż pozwala FAT32, czyli 4 GB. Różne urządzenia obsługują również exFAT, takie jak komputery Mac.

Komputery Mac zapewniają pełny dostęp do odczytu i zapisu dla exFAT. Dyski exFAT są również dostępne w systemie Linux za pomocą niektórych programów. Tak jak większość dysków, możesz także odzyskać utracone lub usunięte pliki za pomocą programów do odzyskiwania.

Dziś nauczymy się, jak odzyskiwać dane z dysku exFAT i jak korzystać z najbardziej wydajnego oprogramowania do odzyskiwania w świecie online.

Część 1. Co powoduje utratę danych napędu exFAT?Część 2. Jak odzyskać dane z dysku exFAT?Część 3. Jak sformatować dysk zewnętrzny, aby był zgodny z systemami Windows i MacCzęść 4. streszczenie

Część 1. Co powoduje utratę danych napędu exFAT?

Istnieje wiele możliwych przyczyn utraty danych na dysku exFAT, ponieważ jest on wysoce kompatybilny zarówno z systemem Windows, jak i macOS, możesz cieszyć się przesyłaniem plików w ciągu kilku sekund. Jedną z najczęstszych przyczyn utraty danych jest formatowanie dysku exFAT.

Ponieważ dyski exFAT nie mają funkcji kronikowania, funkcja ta rejestruje naprzemienność danych i pomaga odzyskać pliki, gdy dysk zostanie uszkodzony.

Innymi przyczynami mogą być przypadkowe usunięcie, atak wirusa, uszkodzenie dysku lub błąd systemu plików. Jednak dopóki pliki nie zostaną nadpisane, nadal masz doskonałą szansę na ich odzyskanie.

Część 2. Jak odzyskać dane z dysku exFAT?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po odkryciu, że zgubiłeś pliki z dysku flash, jest zaprzestanie używania urządzenia do zatrzymania nadpisywania danych.

Po nadpisaniu pliki trwale znikają i żadne oprogramowanie nie może ich odzyskać. Nie ma innych narzędzi do tego, jak tylko użyć programu do odzyskiwania. Zawsze dobrze jest mieć pod ręką program do odzyskiwania.

Zamiast tracić czas na szukanie najlepszego oprogramowania do odzyskiwania, sprawdź ten program, który znalazłem.

Odzyskiwanie danych FoneDog to kompletne oprogramowanie do odzyskiwania dowolnego typu dysku. Odzyskuje kilka typów plików, takich jak dokumenty w dowolnym formacie, obrazy, filmy, e-maile i archiwa.

Odzyskiwanie danych Odzyskaj usunięte zdjęcia, dokumenty, pliki audio i inne pliki. Odzyskaj usunięte dane z komputera (w tym Kosza) i dysków twardych. Odzyskaj dane o stratach spowodowane wypadkiem na dysku, awarią systemu operacyjnego i innymi przyczynami. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie Odzyskiwanie danych FoneDog

Odzyskiwanie danych FoneDog udowodniono, że jest skuteczny i wygodny w skanowaniu dysku twardego, partycji, aparatów cyfrowych, kart SD / pamięci, napędów flash, a nawet odzyskiwania po awarii komputerów i pojemników na śmieci.

Co lubię Odzyskiwanie danych FoneDog jest to, że ma przyjazny interfejs użytkownika, który ułatwia korzystanie i zrozumienie działania oprogramowania. Jest całkowicie oparty na klikaniu, więc nie musisz pytać ekspertów technicznych. To wszystko samopomoc!

Wystarczy 3-etapowe odzyskiwanie, aby odzyskać wszystkie pliki z dysku exFAT. Jeśli chcesz wiedzieć jak Odzyskiwanie danych FoneDog działa, sprawdź ten przewodnik:

Krok 1. Uruchom FoneDog Data Recovery i podłącz dysk exFAT

Pobierz oprogramowanie na komputer, aby rozpocząć odzyskiwanie danych. Podłącz dysk exFAT i upewnij się, że komputer go wykryje.

Uruchom program i wybierz typy plików, które chcesz odzyskać, a następnie wybierz dysk exFAT w lokalizacji dysku i kliknij przycisk Skanuj.
Uruchom FoneDog Data Recovery i podłącz dysk exFAT

Krok 2. Wybierz tryb skanowania

Następnie wybierz typ skanowania danych, którego chcesz użyć jak odzyskać dane Twój exFAT napęd. Masz tryb szybkiego skanowania i głębokiego skanowania. Dopuszczać Odzyskiwanie danych FoneDog aby zakończyć proces skanowania i upewnić się, że wszystkie twoje pliki zostały pobrane.
Wybierz tryb skanowania

Krok 3. Podgląd plików dysku exFAT i odzyskiwanie

Po zakończeniu procesu skanowania oprogramowanie wyświetli wszystkie znalezione pliki na ekranie. Stąd możesz wyświetlić podgląd elementów i wybierać je jeden po drugim.

Zaznacz potrzebne pliki i kliknij przycisk Odzyskaj, aby je pobrać i zapisać.
Podgląd plików dysku exFAT i odzyskiwanie

Otóż ​​to! Nie ma żadnych skomplikowanych procesów jak odzyskać dane an exFAT napęd za pomocą Odzyskiwanie danych FoneDog.

Część 3. Jak sformatować dysk zewnętrzny, aby był zgodny z systemami Windows i Mac

Jeśli posiadasz komputer z systemem Windows 10, najprawdopodobniej musisz sformatować dyski zewnętrzne w exFAT, aby działał na wielu systemach operacyjnych, takich jak macOS i Linux. Zwykle systemy Windows i Mac używają systemów plików NTFS i HFS +.

NTFS jest czytelny na komputerach Mac, a HFS + jest dostępny tylko do odczytu. Aby uniknąć problemów, musisz sformatować dyski zewnętrzne, aby działały w obu kierunkach.

Oto kompletny przewodnik na temat formatowania dysku w exFAT (Windows):

Uwagi: Ważne jest, abyś był w pełni świadomy, że po sformatowaniu dysku wszystkie zapisane na nim dane zostaną usunięte.

  1. Podłącz dysk zewnętrzny do komputera
  2. Uruchom eksplorator plików i zlokalizuj dysk
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i znajdź Format
  4. Znajdź i kliknij System plików, wybierz exFAT
  5. kliknij Start
  6. Zaczekaj, aż proces się zakończy

Jak sformatować dysk zewnętrzny

Po sformatowaniu dysku możesz teraz podłączyć go do różnych systemów operacyjnych komputera. Jedynym minusem systemu plików have i exFAT jest brak funkcji kronikowania, dlatego wszelkie zmiany wprowadzone na tym dysku są trwałe.

Powinieneś także wiedzieć, że exFAT nie jest kompatybilny ze starszym systemem operacyjnym Windows, więc musisz to rozważyć przed sformatowaniem dysku zewnętrznego.

Część 4. streszczenie

W tym przewodniku po artykułach dowiedzieliśmy się jak odzyskać dane an napęd exFAT. Ze względu na brak funkcji kronikowania wszystkie czynności wykonywane na tym dysku są trwałe.

Na szczęście, jeśli przypadkowo usunąłeś pliki lub został on zainfekowany wirusami, nadal możesz je odzyskać za pomocą programów do odzyskiwania.

Gorąco polecam Odzyskiwanie danych FoneDog, kompleksowe rozwiązanie programowe obejmujące wszystkie formy odzyskiwania. Jest kompatybilny z odzyskiwaniem dysku flash, odzyskiwaniem dysku twardego, odzyskiwaniem karty pamięci i wieloma innymi.

Wystarczy tylko 3 kroki, aby odzyskać pliki bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Czy próbowałeś już wcześniej używać programów do odzyskiwania?

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 93 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.