Kontakt

Prosty przewodnik po tworzeniu kopii zapasowych i przywracaniu wiadomości SMS

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2019 r

„Kiedyś straciłem wszystkie wiadomości SMS z powodu wirusa w moim smartfonie. Nie chcę, aby to się powtórzyło, dlatego chcę podjąć niezbędne kroki w celu wykonania kopii zapasowej i przywrócenia wiadomości SMS. Jakiego programu powinienem użyć? Mam nadzieję, że możesz mi pomóc obejść ten program. Dzięki."

Dlatego w tym artykule omówiono sposób korzystania z kopii zapasowej i przywracania wiadomości SMS na telefonie z Androidem. Idź przeczytać i opanuj metody już teraz!

WSKAZÓWKA:

Część 1. Jak ważne są kopie zapasowe i przywracanie wiadomości SMS?Część 2. Ile narzędzi można użyć do tworzenia zapasowych kopii SMS?Część 3. Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych na Androidzie?Część 4. Jak przywrócić plik kopii zapasowej SMS na Androida?Przewodnik wideo: Jak korzystać z kopii zapasowej i przywracania SMS-ów?

Część 1. Jak ważne są kopie zapasowe i przywracanie wiadomości SMS?

Jeśli Twój SMS zawiera cenne informacje, smartfony mogą łatwo paść ofiarą utraty danych. Przyczynia się do tego otwarta natura systemu operacyjnego. Rootowanie lub jailbreaking może również powodować usuwanie plików. Wirusy i uszkodzenie karty SD lub karty SIM mogą również prowadzić do tego samego rezultatu.

Jedną z najczęstszych przyczyn jest jednak przypadkowe usunięcie. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, ważne jest, abyś robił wszystko, aby chronić swoje wiadomości tekstowe. Kopia zapasowa SMS to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Część 2. Ile narzędzi można użyć do tworzenia zapasowych kopii SMS?

W sklepie Google Play dostępne są bezpłatne aplikacje, które można pobrać.

Aplikacja do tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości SMS - Jednym z nich jest tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wiadomości SMS. Umożliwia tworzenie lokalnych kopii zapasowych, co oznacza, że ​​kopia zapasowa jest zapisywana na twoim urządzeniu. Jeśli jednak telefon ulegnie uszkodzeniu lub pamięć wewnętrzna ulegnie uszkodzeniu, możesz również pożegnać się z kopią zapasową. Aplikacja może również przesyłać na Twój e-mail lub chmurę. Problemem jest tutaj prywatność danych.

Narzędzie innej firmy - FoneDog Android Toolkit radzi sobie również dobrze w procesie tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości SMS. Oprogramowanie zapewnia łatwy, bezpieczny i bezstresowy sposób tworzenia kopii zapasowych wiadomości tekstowych. Ten szczegółowy przewodnik pomoże Ci rozpocząć tworzenie kopii zapasowych SMS-ów. Dowiesz się również, jak to zrobić przywróć swoje wiadomości jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kopia zapasowa i przywracanie SMS

Część 3. Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych na Androidzie?

Co oznacza przywracanie wiadomości SMS? Możesz zapoznać się z procesem tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości SMS za pomocą poniższego zestawu narzędzi FoneDog! FoneDog Android Toolkit to kompleksowe oprogramowanie, które fachowo tworzy kopie zapasowe danych i przywraca je z powrotem na urządzenie z Androidem. Oprócz SMS-ów może również tworzyć kopie zapasowe innych plików, takich jak zdjęcia i dokumenty.

Pobierz i wypróbuj to oprogramowanie przed zakupem! Spróbuj, klikając przycisk pobierania poniżej.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Oto jak działa tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wiadomości SMS:

Krok 1. Pobierz i uruchom FoneDog Toolkit.

Pobierz oprogramowanie na swój komputer. Uruchom go po zakończeniu instalacji. Z głównego menu oprogramowania wybierz Android Data Backup and Restore.

Fonedog Main

Krok 2. Podłącz telefon z Androidem do komputera.

Za pomocą kabla USB podłącz telefon do komputera. Jeśli Twój telefon działa w systemie Android 4.0 lub nowszym, na urządzeniu pojawi się monit o zezwolenie na debugowanie USB. Kran OK. Jeśli nie pojawi się monit, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby włączyć debugowanie USB.

Aby zezwolić na debugowanie USB

Krok 3. Pozwól oprogramowaniu na tworzenie kopii zapasowych SMS-ów.

Z 2 opcji wybierz Kopia zapasowa danych urządzenia. Zostaniesz poproszony o wybranie typów plików, których kopię zapasową chcesz utworzyć. Domyślnie wszystkie typy danych zostały wybrane. Jeśli nie chcesz tworzyć kopii zapasowej niektórych typów, możesz je odznaczyć. Ponieważ Twoim celem jest tworzenie kopii zapasowych SMS-ów, upewnij się, że pole to Wiadomości jest zaznaczone.

Kopia zapasowa i przywracanie

Krok 4. Wybierz typ danych do utworzenia kopii zapasowej.

Trafienie Początek aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Nigdy nie odłączaj telefonu. Może to doprowadzić do utraty danych.

Wybierz Dane do kopii zapasowej

Krok 5. Wyświetl kopię zapasową.

Oprogramowanie poinformuje Cię o zakończeniu tworzenia kopii zapasowej. Trafienie OK. Możesz sprawdzić kopię zapasową plików, aby mieć pewność, że wszystko jest objęte.

Zakończono tworzenie kopii zapasowej

Część 4. Jak przywrócić plik kopii zapasowej SMS na Androida?

Krok 1. Uruchom FoneDog Toolkit.

Uruchom oprogramowanie i kliknij Android Data Backup and Restore z dostępnych opcji.

Fonedog Main

Krok 2. Włączyć debugowanie USB.

Podłącz telefon do komputera. Wykonaj te same kroki, aby umożliwić debugowanie USB.

Pozwól na debugowanie USB

Krok 3. Wybierz plik kopii zapasowej do przywrócenia.

Wybierz Przywracanie danych urządzenia z menu. Oprogramowanie wyświetli listę dostępnych plików kopii zapasowych. Zostanie wyświetlona nazwa pliku, nazwa urządzenia i data utworzenia, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem tego, czego potrzebujesz. Kliknij kopię zapasową, którą chcesz przywrócić, i kliknij Początek.

Wybierz Pliki kopii zapasowej do przywrócenia

Krok 4. Wybierz typ pliku do pobrania.

W lewym okienku zobaczysz różne typy danych. Zaznacz typ, który chcesz przywrócić. W takim przypadku zaznacz Wiadomości aby przywrócić SMS. Kliknij na wyzdrowieć przycisk, aby rozpocząć proces przywracania. Trafienie OK potwierdzać.
Wybierz pliki do przywrócenia

Ludzie również czytająJak odzyskać wiadomości WhatsApp po usunięciu kontaJak wyświetlić usunięte wiadomości tekstowe za darmo na Androida

Uwaga: Nie odłączaj telefonu przez cały czas trwania procesu. Oprogramowanie poinformuje Cię, gdy zostanie zakończone.

Przewodnik wideo: Jak korzystać z kopii zapasowej i przywracania SMS-ów?

Cóż, jeśli napotkasz problem tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości SMS, jesteś tutaj, ten przewodnik wideo zawiera szczegółowy samouczek, aby rozwiązać ten problem.


Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

FoneDog Android Toolkit nie ma nic wspólnego z tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem wiadomości SMS. Kopie zapasowe twoich danych są w bezstratnej jakości. Za pomocą tylko jednego oprogramowania możesz również wykonać kopię zapasową wiadomości SMS, które kiedyś uważałeś za utracone na zawsze.

Oprogramowanie utrzymuje również kopie zapasowe na komputerze, zapewniając bezpieczeństwo, na które zasługuje Twój SMS. Możesz przeglądać kopie zapasowe w dowolnym momencie i selektywnie przywracać potrzebne pliki. Dzięki tym funkcjom tworzenie kopii zapasowych nigdy nie było łatwiejsze.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 83 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.