Kontakt

Najlepszy przewodnik: Twórz kopie zapasowe zdjęć na Androidzie do chmury

Przez Vernon Roderick, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

„W przypadku poniższych pytań omówimy, jak to zrobić kopie zapasowe zdjęć na Androidzie do chmury."

"Jestem bestią do robienia zdjęć! Robię zdjęcia prawie 24 godziny na dobę i nie przestanę, dopóki moja pamięć nie będzie szalona. Przyznaję, że zajmuje to trochę miejsca na moim smartfonie z Androidem, ale nie mogę się powstrzymać. Widzę coś, co chcę sfotografować, i po prostu śpieszę się po telefon i robię kilka zdjęć w danym momencie.

Oczywiście, często usuwam, ale oszczędzam znacznie więcej niż usuwam. W rzeczywistości moja pamięć jest prawie pełna. Ale na razie to kolejny problem. Chcę się skoncentrować na tym, aby nie stracić moich informacji. Słyszałem, że istnieją tu i tam opcje chmurowe, ale nie jestem pewien, jak sobie z tym poradzić. Nie jestem do końca pewien, czy jeszcze go włączyłem, ale zdecydowanie potrzebuję kilku opcji, które powinny działać na prawie każdym urządzeniu z Androidem. Z góry dziękuję!"

Jak niesamowite są aparaty w telefonie komórkowym, nic dziwnego, że ludzie mają w telefonie mnóstwo zdjęć. Prawdopodobnie jesteś jednym z tych użytkowników, którzy mają więcej niż 100 zdjęć w telefonie, tak jak większość z nas, ale niepokojące jest to, że w dowolnym momencie możemy stracić wszystkie te dane. Przygotowanie się do zapewnienia bezpieczeństwa naszych zdjęć jest bardzo ważne, a posiadanie wielu opcji tworzenia kopii zapasowych plików jest obecnie koniecznością. Posiadanie wielu opcji awaryjnych to niezawodny sposób na bezpieczne przechowywanie zdjęć w różnych miejscach. Omówmy sposoby tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Androidzie w chmurze oraz wiele opcji, które mogą być interesujące.

Część 1. Przewodnik: Tworzenie kopii zapasowych zdjęć na Androidzie za pomocą Fonedog ToolkitPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową zdjęć na AndroidzieCzęść 2. Wykonaj kopię zapasową zdjęć z Androida na Dysku Google Część 3. Kopie zapasowe zdjęć na Androidzie na jeden dysk

Część 1. Przewodnik: Tworzenie kopii zapasowych zdjęć na Androidzie za pomocą Fonedog Toolkit

Fonedog Backup Photos Toolkit, program, który nie tylko pomaga tworzyć kopie zapasowe zdjęć na Androidzie i przywracać pliki telefonu, ale także odzyskać informacje z uszkodzonych telefonów komórkowych i nie tylko. Warto zauważyć, że Fonedog Toolkit może być używany z ponad 6000 modelami telefonów z systemem Android. Wykonaj poniższe czynności, aby korzystać z Fonedog Toolkit z urządzeniem z Androidem.

Krok 1: Pobierz i uruchom Fonedog

Pobierz i zainstaluj Fonedog Toolkit na swoim komputerze lub laptopie, upewnij się, że w tym czasie nie działa żaden inny program do tworzenia kopii zapasowych, aby nie powodować żadnych problemów.

Upewnij się również, że nie masz żadnych problemów z łącznością z telefonem z Androidem i komputerem lub laptopem, najlepiej wcześniej telefon był podłączony do komputera lub laptopa. Uruchom program i wybierz „Android Data Backup and Restore" opcja.

Fonedog Main

Krok 2: Wprowadź debugowanie USB

Następnie możesz podłączyć telefon, a zostaniesz zaproszony do przełączenia telefonu z Androidem w tryb „Debugowanie USB”.

Tryb „Debugowanie USB” to coś, co Fonedog Toolkit będzie musiał aktywować, aby poprawnie wykonać kopię zapasową plików.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować tryb „Debugowanie USB”, a proces będzie zależał od wersji systemu operacyjnego.

Aby zezwolić na debugowanie USB

Krok 3: Wybierz typ pliku do kopii zapasowej

Następnie możesz wybrać typ danych, które chcesz utworzyć kopię zapasową, w tym przypadku zdecydowanie będziesz chciał skupić się na „zdjęciach” lub „galerii” i możesz wybrać, które pliki chcesz utworzyć kopię zapasową. Po prostu wybierz te, które chcesz i kliknij „PoczątekPrzycisk ".

Wybierz Dane do kopii zapasowej

Krok 4: Zaczekaj na zakończenie

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej Fonedog Toolkit poinformuje cię, że pomyślnie zapisał twoje pliki. Pamiętaj, że możesz odłączyć telefon od tego miejsca.

Zakończono tworzenie kopii zapasowej

Teraz masz kolejną dostępną opcję i możesz łatwo przywrócić kopię zapasową informacji w telefonie w dowolnym momencie.

Należy pamiętać, że Fonedog Toolkit działa na wielu urządzeniach z Androidem, a ponadto może zrobić więcej niż tylko tworzenie kopii zapasowych i przywracanie. Oczywiście możesz także przywrócić niektóre starsze pliki, które usunąłeś, ale aby uzyskać te kroki, sprawdź nasze inne artykuły w naszej witrynie za pomocą przycisku poniżej.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową zdjęć na Androidzie

Zdjęcia są dla nas ważne, dlatego zawsze powinniśmy tworzyć kopie zapasowe. Ucz się z tego filmu, możesz podać kilka prostych sposobów tworzenia kopii zapasowych zdjęć z Androida.

Część 2. Wykonaj kopię zapasową zdjęć z Androida na Dysku Google

Być może jedna z najbardziej znanych opcji tworzenia kopii zapasowych dostępnych informacji, Dysk Google to świetny sposób na tworzenie kopii zapasowych zdjęć na Androidzie w chmurze. Pierwszym krokiem w tym procesie jest zalogowanie się na telefonie do konta Dysku Google, jeśli go nie masz, możesz je łatwo założyć i podłączyć telefon z Androidem.

Gdy to zrobisz, zauważysz, że na koncie Dysku Google znajduje się ikona „+”, musisz ją wybrać i przejść do przycisku „Prześlij”. Natychmiast zauważysz funkcje „Obrazy” i „Galeria”, więc po prostu wybierz je i zapisz na Dysku Google.

Utwórz kopię zapasową zdjęć na Dysku Google
Twórz kopie zapasowe zdjęć z Androida na Dysku Google

Dysk Google, być może jedna z najbardziej znanych opcji tworzenia kopii zapasowych dostępnych informacji, to świetny sposób na przechowywanie zdjęć w chmurze. Pierwszym krokiem w tym procesie jest zalogowanie się na telefonie do konta Dysku Google, jeśli go nie masz, możesz je łatwo założyć i podłączyć telefon z Androidem.

Gdy to zrobisz, zauważysz, że na koncie Dysku Google znajduje się ikona „+”, musisz ją wybrać i przejść do przycisku „Prześlij”. Natychmiast zauważysz funkcje „Obrazy” i „Galeria”, więc po prostu wybierz je i zapisz na Dysku Google.

Uwaga: Chociaż zdjęcia zostaną zapisane w chmurze, zaleca się zachowanie bezpieczeństwa i pobranie zdjęć i filmów na komputer lub laptop, aby mieć podwójną pewność.

Aby pobrać obrazy, zaloguj się na Dysk Google na komputerze lub laptopie, znajdź przycisk „Pobierz” i po prostu zapisz pliki w wybranym folderze. Jest to dość łatwy i standardowy proces, który nie powinien stanowić problemu dla większości użytkowników.

Dysk Google Pobierz zdjęcia na komputer
Pobierz zdjęcia z Dysku Google na komputer

Ludzie też czytali:

Jak pobierać zdjęcia Google

Jak działa Kopia zapasowa Zdjęć Google

Część 3. Kopie zapasowe zdjęć na Androidzie na jeden dysk

OneDrive to konto Microsoft, które działa podobnie jak Dysk Google, może przechowywać dokumenty i obrazy w chmurze, do których można uzyskać dostęp, logując się na swoje konto Microsoft. Po prostu zaloguj się przy użyciu telefonu z Androidem do konta OneDrive i ponownie znajdź ikonę „+”, znajdź opcję „Obrazy”, aby wykonać kopię zapasową zdjęć z Androida na chmurę.

Utwórz kopię zapasową zdjęć na jednym dysku
Twórz kopie zapasowe zdjęć na Androidzie na jeden dysk

Ponownie zdecydowanie zaleca się, aby po utworzeniu kopii zapasowej pobrać obrazy i filmy na komputer lub laptop. Ponownie wróć do opcji „+” i znajdź przycisk pobierania po zalogowaniu się do OneDrive na komputerze lub laptopie. I gotowe.

Pobierz zdjęcia z jednego dysku
Pobierz zdjęcia z jednego dysku

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Vernon Roderick

Specjalizacja techniczna w zakresie pisania scenariuszy na PC / YouTube / optymalizacji witryny

Jedną z moich pasji jest tworzenie własnego oprogramowania

Piszę artykuły, aby dzielić się wiedzą na temat technologii IT i trochę doświadczenia w tworzeniu własnego oprogramowania, a tworzenie własnego oprogramowania jest jedną z moich pasji do pracy.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 95 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.