Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić telefon z Androidem

Przez Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

„Czy chcesz mieć swój Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida do nowego telefonu? W tym artykule dowiesz się, jak przenieść wszystkie swoje rzeczy ze starego telefonu na nowy system Android. ”

Część 1. Jak bezpiecznie wykonać kopię zapasową i przywrócić system Android - zalecana metodaCzęść 2. Przeciągnij i upuść pliki multimedialne Androida na komputerPrzewodnik wideo: Kopia zapasowa Androida i przywracanie do nowego telefonuCzęść 3. Jak wykonać kopię zapasową telefonu z Androidem - podstawowaCzęść 4. streszczenie

Część 1. Jak bezpiecznie wykonać kopię zapasową i przywrócić system Android - zalecana metoda

Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida nowy telefon jest łatwy, przyjemny i interaktywny podczas użytkowania FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida. To oprogramowanie jest już wyposażone w opcje „tworzenia kopii zapasowych i przywracania” w jednym miejscu. FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida jest elastyczny, wygodny i kompatybilny z prawie 8000+ urządzeniami.

Aby korzystać z FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida, wykonaj następujące czynności:

Krok 1. Uruchom FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida i podłącz telefon / tablet z Androidem

Najpierw musisz pobrać i zainstalować FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida na komputerze. Uruchom program po pomyślnym pobraniu i wybierz opcję Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida spośród opcji na ekranie głównym.

Następnie podłącz urządzenie z Androidem do komputera za pomocą kabla USB. Poczekaj, aż urządzenie zostanie rozpoznane.

Uruchom Fonedog Toolkit

Uruchom Fonedog Toolkit - Krok 1

Krok 2. Zezwalaj na debugowanie USB na urządzeniu z Androidem

Gdy urządzenie z Androidem zostanie rozpoznane, poprosi Cię o zezwolenie na debugowanie USB na Androidzie. Aby włączyć tryb debugowania USB, przejdź do Ustawień z ekranu głównego, a następnie znajdź i dotknij „Informacje o telefonie”.

Stuknij Numer kompilacji 7 razy lub do pojawienia się komunikatu „Jesteś w trybie programisty”. Wróć do Ustawień i dotknij Opcje programisty. Włącz debugowanie USB. Kliknij OK na urządzeniu z Androidem, a następnie kliknij OK na ekranie programu, aby kontynuować.

Włącz debugowanie USB

Włącz debugowanie USB - krok 2

Krok 3. Wybierz żądaną opcję kopii zapasowej

Następnym krokiem jest wybranie żądanej opcji kopii zapasowej. Kliknij opcję „Kopia zapasowa danych urządzenia”, aby móc wybiórczo wybierać pliki, które chcesz zdobyć.

Wybierz żądaną opcję kopii zapasowej

Wybierz żądaną opcję kopii zapasowej - krok 3

Krok 4. Wybierz Dane do kopii zapasowej

Na ekranie zobaczysz listę plików, które możesz wykonać kopię zapasową, wybierz żądane pliki danych, a następnie kliknij „Start”, aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej.

Proces tworzenia kopii zapasowej może zająć trochę czasu, w zależności od całkowitego rozmiaru pliku. Podczas tej części unikaj odłączania telefonu / tabletu.

Kliknij przycisk OK, gdy program poprosi o pełną kopię zapasową.

Start Backup

Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej - Krok 4

Przywrócić:

Po tym, jak wykonać kopię zapasową telefonu z Androidem, możesz łatwo przenieść lub przywrócić pliki kopii zapasowej w zaledwie kilku krokach.

1. Wybierz Device Data Restore

Po uruchomieniu programu FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida Kliknij 'Przywracanie danych urządzenia„. Wszystkie pliki kopii zapasowych zostaną wyświetlone zgodnie z datą i datą. Wybierz żądany plik kopii zapasowej do przywrócenia na nowym urządzeniu z Androidem.
Przeczytaj także:

Jak selektywnie wykonać kopię zapasową danych telefonu z Androidem

Utwórz kopię zapasową i przywróć wszystkie dane na Androidzie

Wybierz Przywracanie danych urządzenia

Wybierz Device Data Restore - 1

2. Selektywnie wybierz typy danych

Po wyodrębnieniu całej zawartości kopii zapasowej przez FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida, możesz teraz wybrać pliki, które potrzebujesz tylko w nowym telefonie. Stąd możesz wybiórczo wybrać każdą kategorię plików, a następnie kliknąć przycisk „przywracać”u dołu ekranu.

Proces przywracania potrwa również chwilę w zależności od rozmiarów plików. FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida poprosi o potwierdzenie procesu przywracania, kliknij „OK”, aby potwierdzić. Poczekaj na zakończenie całego procesu. W tym momencie unikaj odłączania urządzenia z Androidem, aby uniknąć niepożądanych problemów.

Wybierz typy danych

Wybierz typy danych - 2

Kopia zapasowa danych Androida i przywracanie do nowego telefonu jest bardzo łatwy do zrobienia, gdy używasz FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida. Jest bezpieczny i wygodny w użyciu nawet dla początkujących.

Część 2. Przeciągnij i upuść pliki multimedialne Androida na komputer

Zdjęcia, muzykę, filmy i inne treści multimedialne można łatwo przenosić na komputer bez potrzeby korzystania z jakiegokolwiek oprogramowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak to zrobić:

 1. Podłącz urządzenie Android do komputera za pomocą kabla USB
 2. W wyskakującym oknie kliknij „Otwórz foldery, aby wyświetlić pliki”. Jeśli nie ma wyskakującego okienka, otwórz eksplorator plików i znajdź swoje urządzenie jako jeden z dysków.
 3. Przejdź do żądanych zdjęć, filmów i utworów, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij i upuść je w nowym folderze. Możesz także użyć CTRL + C do kopiowania i CTRL + V do wklejenia plików; CTRL + A, aby zaznaczyć wszystkie pliki w folderze.

Przewodnik wideo: Kopia zapasowa Androida i przywracanie do nowego telefonu

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Część 3. Jak wykonać kopię zapasową telefonu z Androidem - podstawowa

Po prostu przechodząc na nowy smartfon lub aktualizując, wszyscy wiemy, że zmiana to żmudna praca. Android ma lepsze opcje niż iOS, ale nadal wymaga czasu i wysiłku, aby wykonać ten proces. Jeśli używasz telefonu z Androidem, musisz najpierw zapoznać się z opcjami tworzenia kopii zapasowych, w razie potrzeby poprowadzimy Cię tutaj, jak wykonać kopię zapasową danych.

Usługa tworzenia kopii zapasowych systemu Android Lollipop

Google wciąż jest najlepszy, jeśli chodzi o przechowywanie w chmurze i na szczęście możesz skorzystać z tej opcji tworzenia kopii zapasowych na urządzeniach z Androidem działających na Lollipop i nowszych.

 1. Otwórz Ustawienia na ekranie głównym urządzenia z Androidem
 2. Przewiń i dotknij Kopia zapasowa i zerowanie
 3. Włącz kopię zapasową moich danych
 4. Sprawdź, czy konto kopii zapasowej jest poprawnym kontem
 5. Włącz automatyczne przywracanie ustawień, aplikacji i danych

Jeśli w przyszłości będziesz mógł korzystać z nowego Androida, wszystkie Twoje aplikacje, ustawienia i inne dane będą automatycznie pobierane na nowe urządzenie, o ile korzystasz z tego samego konta kopii zapasowej. Może przywrócić następujące szczegóły:

 • Aplikacje zainstalowane w Sklepie Play
 • Ustawienia Kalendarza Google
 • Ustawienia Gmaila
 • Sieci Wi-Fi i hasła
 • Ustawienia języka i wprowadzania
 • Tapety na ekranie głównym
 • Ustawienia wyświetlania
 • Data i czas
 • Ustawienia i dane aplikacji innych firm

Część 4. streszczenie

Kopię zapasową danych Androida i przywracanie do nowego telefonu można wykonać na wiele sposobów; jednak najwygodniejszym do tej pory jest użycie FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida. Możesz po prostu wykonać kopię zapasową wszystkich danych w telefonie za pomocą jednego kliknięcia i przywrócić je w ten sam sposób! To oprogramowanie jest kompatybilne z prawie wszystkimi urządzeniami Android dostępnymi obecnie na rynku. Pobierz własną bezpłatną wersję próbną, aby doświadczyć tego wspaniałego programu, jaki kiedykolwiek opracowano.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 86 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.