Kontakt

Jak zastosować kopię zapasową Zdjęć Google na telefonie z Androidem?

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2019 r

Przewodnik wideo: Jak wyświetlić zdjęcia zapasowe Google?Rozwiązanie 1: Sprawdź ustawienia zdjęć GoogleRozwiązanie 2: Sprawdź kopię zapasową i synchronizację Zdjęć GoogleRozwiązanie 3: Pozwól Google Photos robić kopie zapasowe za pośrednictwem Wi-Fi lub za pomocą sieci komórkowejRozwiązanie 4: Wyczyść dane aplikacji i pamięć podręcznąRozwiązanie 5: Pobierz Google Images Uninstall na swoim urządzeniuRozwiązanie 6: Prześlij zdjęcia i filmy ręcznieRozwiązanie 7: Uruchom ponownie urządzenia lub ponownie zainstaluj lub ponownie dodaj konto GoogleRozwiązanie 8: Wystarczająco dużo mocy na urządzeniu mobilnymRozwiązanie 9: FoneDog - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida dla kopii zapasowej zdjęć Google

Czy wiesz jak to zobaczyć? Kopie zapasowe zdjęć Google?

Zdjęcia Google jest jednym z najlepszych programów, z których mogą korzystać wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych. Ten program pozwala użytkownikowi tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów z urządzenia z systemem Android. To jeden niesamowity program do tworzenia kopii zapasowych danych z urządzenia z Androidem.

Są jednak przypadki, w których Zdjęcia Google po prostu nie działają. Jednym z najczęstszych problemów, na jakie naraża każdego użytkownika, jest tworzenie kopii zapasowej swoich danych.

kopia zapasowa google-photos

Zdjęcia zapasowe Google

Ta sytuacja może sprawić, że każdy użytkownik będzie sfrustrowany, gdy Google Backup utknie w tworzeniu kopii zapasowych danych lub stanie się bardzo wolne. Jestem prawie pewien, że chciałbyś znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu, zwłaszcza że nawet ludzie z serwisu Google nie wiedzą, co robić.

Na szczęście dla Ciebie, mamy kilka rozwiązań, które możesz zrobić, gdy utkniesz w trakcie tworzenia kopii zapasowej danych z urządzeń z Androidem. Wymieniliśmy te rozwiązania, abyś mógł je wypróbować, aby rozwiązać problem polegający na utknięciu w kopii zapasowej danych.

Przewodnik wideo: Jak wyświetlić zdjęcia zapasowe Google?

Rozwiązanie 1: Sprawdź ustawienia zdjęć Google

Będziesz w stanie odróżnić problem, dlaczego utknąłeś przy tworzeniu kopii zapasowej danych z urządzenia z Androidem. Wykonaj poniższe kroki. 1. Uruchom Zdjęcia Google z urządzenia mobilnego.
2. Upewnij się, że zalogowałeś się na swoje konto Google.
3. Śmiało i dotknij przycisku asystenta
4. Poszukaj pierwszej karty i zobacz, co mówi. Spójrz poniżej, co widzisz na ekranie, i sprawdź, co musisz zrobić.

 • „Czekaj na połączenie” lub „Oczekiwanie na Wi-Fi” - jeśli zobaczysz ten komunikat na ekranie, powinieneś sprawdzić połączenie sieciowe i sprawdzić, czy masz połączenie z silnym i stabilnym połączeniem WiFi.
 • „Kopia zapasowa i synchronizacja jest wyłączona” - jeśli widziałeś ten komunikat, wystarczy włączyć kopię zapasową i synchronizację w ustawieniach.
 • „Pominięto zdjęcie lub film” - jeśli zobaczysz ten komunikat, oznacza to, że jeden lub kilka plików, które próbujesz wykonać, nie spełnia wymagań Zdjęć Google. Oto wymagania dotyczące zdjęć i filmów do przesłania.
  • Zdjęcia - nie powinny przekraczać 75 MB lub 100 megapikseli
  • Filmy - nie powinny przekraczać 10 GB
 • „Tworzenie kopii zapasowej zdjęć” lub „Tworzenie kopii zapasowej jest zakończone” - jeśli widziałeś te wiadomości, oznacza to, że Twoje zdjęcia powinny zostać zapisane w Zdjęciach Google.

sprawdź-google-backup-synchronizacja-ustawienia

Sprawdź ustawienia Zdjęć Google

Rozwiązanie 2: Sprawdź kopię zapasową i synchronizację Zdjęć Google

Tutaj musisz sprawdzić swoje Zdjęcia Google, aby zobaczyć problem. Krok 1: Uruchom aplikacje Zdjęcia Google na swoim urządzeniu mobilnym.
Krok 2: Upewnij się, że zalogowałeś się na swoje konto Gmail.
Krok 3: Przejdź na urządzenie mobilne i wybierz „Menu”, a następnie przejdź do „Ustawienia”
Krok 4: W obszarze Ustawienia znajdź „Kopia zapasowa i synchronizacja”, a następnie dotknij go, aby wyświetlić następujące opcje.

 • Konto - musisz się upewnić, że wymienione konto jest takie samo, jak konto widoczne w Zdjęciach Google
 • Rozmiar przesyłania - dotknięcie tej opcji spowoduje zmianę rozmiaru zdjęć i filmów.
 • Twórz kopie zapasowe zdjęć lub zdjęć Twórz kopie zapasowe przy użyciu danych komórkowych - w tej opcji możesz wybrać, czy chcesz tworzyć kopie zapasowe swoich zdjęć i filmów za pośrednictwem połączenia z siecią komórkową oprócz samego połączenia Wi-Fi.
 • Twórz kopie zapasowe filmów lub kopie zapasowe filmów przy użyciu danych komórkowych - tak samo jak w przypadku zdjęć, możesz także wybrać, czy chcesz przesyłać filmy wideo za pomocą połączenia sieciowego, a nie tylko połączenia Wi-Fi.

Krok 5: Również w ustawieniach będziesz mógł sprawdzić, czy kopia zapasowa i synchronizacja są wyłączone. Jeśli tak, włącz go, aby włączyć.

check-google-backup-photos-status

Sprawdź swoją kopię zapasową i synchronizację obrazów Google

Rozwiązanie 3: Pozwól Google Photos robić kopie zapasowe za pośrednictwem Wi-Fi lub za pomocą sieci komórkowej

Musimy przyznać, że czasami nie kończymy konfigurowania całego procesu, aby Zdjęcia Google działały poprawnie. Można faktycznie wykonać kopię zapasową zdjęć i filmów przy użyciu połączenia Wi-Fi lub sieci komórkowej. W tej części zależy to od urządzenia mobilnego, niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z Androidem, czy iOS. Oto, w jaki sposób możesz zezwolić Google Photo na tworzenie kopii zapasowych danych za pomocą połączeń.

 • DLA URZĄDZEŃ NA ANDROIDA
  • Uruchom Zdjęcia Google na swoim urządzeniu mobilnym.
  • Naciśnij „Menu”, a następnie przejdź do „Ustawienia”, a następnie wybierz „Kopia zapasowa i synchronizacja”
  • Przejdź do kopii zapasowej danych komórkowych, a następnie przełącz przyciski tworzenia kopii zapasowej zdjęć i filmów za pomocą sieci komórkowej.
  • Sprawdź Zdjęcia Google, jeśli proces tworzenia kopii zapasowej jest zakończony.
 • DLA URZĄDZEŃ iOS
  • Przejdź do ustawień swojego urządzenia mobilnego
  • Przewiń w dół i zlokalizuj Zdjęcia Google, a następnie dotknij go
  • Wybierz dane bezprzewodowe, a następnie WLAN i Dane komórkowe

Rozwiązanie 4: Wyczyść dane aplikacji i pamięć podręczną

Jeśli Twoje zdjęcie Google nadal utknęło w części kopii zapasowej lub widzisz komunikaty typu „przygotowywanie zdjęć do utworzenia kopii zapasowej” lub „sprawdzanie elementów do wykonania kopii zapasowej” i nigdzie indziej nie puszcza, dobrym pomysłem jest spróbuj wyczyścić dane aplikacji i pamięć podręczną. Oto, w jaki sposób możesz wyczyścić dane aplikacji i pamięć podręczną w zależności od rodzaju posiadanego urządzenia mobilnego.

 • DLA URZĄDZEŃ NA ANDROIDA
  • Na urządzeniu z Androidem przejdź do Ustawień
  • Przejdź do aplikacji
  • Następnie przejdź do zdjęć
  • A potem przechowywanie
  • A następnie wybierz Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną
 • DLA URZĄDZEŃ iOS
  • Na urządzeniu z iOS przejdź do Ustawień
  • A potem idź do Generała
  • Następnie przejdź do iPhone Storage
  • Znajdź Zdjęcia Google, a następnie wybierz Usunięte aplikacje
  • Następnie przejdź do App Store i ponownie zainstaluj Zdjęcia Google

wyczyść buforowaną aplikację danych

Dane aplikacji i pamięć podręczna zostały usunięte

Rozwiązanie 5: Pobierz Google Images Uninstall na swoim urządzeniu

Innym sposobem na rozwiązanie problemu z tworzeniem kopii zapasowej zdjęć lub filmów jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Zdjęć Google. Ten proces będzie działał tylko na urządzeniach z Androidem.
Krok 1: Przejdź do Ustawień, następnie przejdź do Aplikacje, a następnie stuknij Zdjęcia
Krok 2: Następnie kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz „Odinstaluj aktualizacje"

Rozwiązanie 6: Prześlij zdjęcia i filmy ręcznie

Jeśli Zdjęcia Google utkną podczas tworzenia kopii zapasowej zdjęć i filmów z urządzenia z Androidem, możesz ręcznie przesłać swoje zdjęcia i filmy do Zdjęć Google.

 • DLA URZĄDZEŃ NA ANDROIDA
  • Znajdź film lub zdjęcie, które chcesz wykonać kopię zapasową w Zdjęciach Google
  • Następnie dotknij prześlij, aby ręcznie przesłać wybrany plik
 • DLA URZĄDZEŃ iOS
  • Uruchom Zdjęcia Google, a następnie wybierz zdjęcia lub filmy, które chcesz wykonać kopię zapasową.
  • Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz opcję Kopia zapasowa.

Prześlij-filmy-zdjęcia-google-backup

Prześlij ręcznie zdjęcia i filmy

Rozwiązanie 7: Uruchom ponownie urządzenia lub ponownie zainstaluj lub ponownie dodaj konto Google

Oto kolejny sposób, aby naprawić Zdjęcia Google, gdy utkniesz w kopii zapasowej swoich zdjęć lub filmów.

 • Uruchom ponownie urządzenie z Androidem lub iOS
 • Na zdjęciach Google usuń swoje konto, a następnie dodaj je ponownie
 • Odinstaluj nieaktualną wersję Google Photo i zainstaluj najnowszą aktualizację

Rozwiązanie 8: Wystarczająco dużo mocy na urządzeniu mobilnym

Kopia zapasowa i synchronizacja na zdjęciach Google lub na urządzeniu mobilnym wyłącza się, gdy urządzenie mobilne ma niski poziom energii lub baterii. Wszystko, co musisz zrobić, to naładować urządzenie z Androidem lub możesz również wyłączyć tryb niskiego zużycia energii, a następnie włączyć tworzenie kopii zapasowych i synchronizację.

1. Musisz się upewnić i sprawdzić, czy żywotność baterii jest wystarczająca
2. Musisz także upewnić się, że masz wystarczającą ilość miejsca na urządzeniu z Androidem. Jeśli na urządzeniu z Androidem pozostało mało miejsca, Zdjęcia Google mogą trwać wiecznie, aby wykonać kopię zapasową danych

WSKAZÓWKA: Jeśli zdarza się, że tworzenie kopii zapasowej w Zdjęciach Google trwa zbyt długo, może być konieczne wykonanie kilku kroków, aby to naprawić. możesz wykonać następujące opcje, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie 9: FoneDog - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida dla kopii zapasowej zdjęć Google

Niektórzy użytkownicy mają ten problem ponad kilka miesięcy temu i wygląda na to, że Google nic z tym nie robi. Istnieje jednak inny sposób na wykonanie kopii zapasowej danych na komputerze. Ten alternatywny sposób nazywa się FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida, który umożliwia tworzenie kopii zapasowych zdjęć telefonu z Androidem i osiągnięcie tego kopia zapasowa zdjęć Google na Androida.

The FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida umożliwia tworzenie kopii zapasowych, nie tylko zdjęć i filmów, ale także tworzenie kopii zapasowych kontaktów, wiadomości tekstowych, dzienników połączeń, plików audio i dokumentów z urządzeń z Androidem. Wszystkie dane trafią bezpośrednio na komputer, który posłuży jako kopia zapasowa. Jest również bardzo bezpieczny w użyciu, ponieważ żadne inne dane nie zostaną zastąpione.

Ponadto korzystanie z FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida w żaden sposób nie będzie działać nieprawidłowo. Oto prosty przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wykonać kopię zapasową i przywrócić dane na komputerze i urządzeniu mobilnym. Oto prosty przewodnik, który możesz śledzić i dowiedzieć się, w jaki sposób FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Krok 1: Pobierz i zainstaluj FoneDog Toolkit

Po pierwsze, musisz pobrać FoneDog Toolkit z oficjalnej strony i zainstalować go na swoim komputerze.

fonedog-main

Pobierz i zainstaluj FoneDog - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida - Krok 1

Krok 2: Uruchom FoneDog Toolkit i podłącz urządzenie

Po zakończeniu instalacji uruchom FoneDog Toolkit na komputerze i podłącz urządzenie Android do komputera za pomocą kabla USB. Następnie na głównym ekranie FoneDog Toolkit wybierz „Android Data Backup and Restore"

połącz androida z komputerem

Uruchom FoneDog Toolkit i podłącz urządzenie - krok 2

Krok 3: Wybierz plik do kopii zapasowej

Gdy FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida pomyślnie wykryje urządzenie z Androidem, wyświetli również listę plików obsługiwanych przez FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Android.

Możesz po prostu wybrać opcję „Galeria"I"Filmy”z listy, aby wykonać kopię zapasową na komputerze.

Lub jeśli chcesz wykonać kopię zapasową innych danych z urządzenia z Androidem, możesz je wybrać, aby zapisać kopię na komputerze. Po wybraniu plików i upewnieniu się co do swoich plików, kliknij przycisk „PoczątekPrzycisk ".

Dodaj więcej:
Jak działa Kopia zapasowa Zdjęć Google?
Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić telefon z Androidem

wybierz dane do kopii zapasowej

Wybierz plik do kopii zapasowej - krok 3

Krok 4: Wykonaj kopię zapasową Zdjęć Google za pośrednictwem FoneDog Toolkit

Po kliknięciu przycisku Start FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych systemu Android rozpocznie tworzenie kopii zapasowej wybranego pliku z listy pokazanej wcześniej.

Na ekranie zobaczysz również postęp tworzenia kopii zapasowej. Wszystkie dane z kopii zapasowej zostaną zapisane bezpośrednio na komputerze.

tworzenie kopii zapasowych zdjęć zakończone

Wykonaj pełną kopię zapasową zdjęć Google za pośrednictwem FoneDog Toolkit - Step4

Istnieje również opcja przywrócenia tych danych na urządzeniu z Androidem. Jeśli planujesz przywrócić je na urządzeniu z Androidem, przejdź do następnego kroku.

Krok 5: Wybierz plik kopii zapasowej, który chcesz przywrócić na urządzeniu z Androidem

Jeśli chcesz również przywrócić dane na urządzenie z Androidem, po prostu wybierz wcześniej utworzony plik kopii zapasowej.

Po wybraniu pliku kopii zapasowej, po prostu kliknij przycisk „Gwiazdat”, aby zapisać je na urządzeniu z Androidem.

wybierz kopię zapasową zdjęć do przywrócenia

Wybierz opcję Utwórz kopię zapasową pliku, który chcesz przywrócić na Androida - Krok 5

Krok 6: Wybierz pliki, które chcesz przywrócić

Jak widać w tej części, FoneDog Toolkit - Android Backup and Restore Data automatycznie wybierze wszystkie pliki z listy do przywrócenia. Nie martw się, ponieważ możesz po prostu wybrać tylko te, które chcesz przywrócić na urządzeniu z Androidem.

Wybierz wszystkie potrzebne pliki z listy pokazanej po lewej stronie komputera. Po potwierdzeniu wyboru wystarczy przejść dalej i kliknąć „przywracać”znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu.

Następnie FoneDog Toolkit - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida rozpocznie odtwarzanie wybranego pliku. Przyjazną wskazówką jest, aby zawsze mieć pewność, że urządzenie z Androidem pozostaje podłączone do komputera, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń podczas tworzenia kopii zapasowej lub przywracania danych z urządzenia z Androidem na komputerze.

wybierz pliki do przywrócenia

Wybierz pliki, które chcesz przywrócić - krok 6

Używanie Zdjęć Google do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów to dobry pomysł na ich zachowanie. Jednak zdarza się tylko przypadek, że Zdjęcia Google działają nieprawidłowo i blokujesz się podczas tworzenia kopii zapasowej danych z urządzenia mobilnego. na szczęście istnieje tylko alternatywny sposób na wykonanie kopii zapasowej danych. Odbywa się to za pomocą oprogramowania.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 68 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.