Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową telefonu z Androidem na komputer przed przywróceniem ustawień fabrycznych?

Autorstwa: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2019 r

„Odkąd mój telefon z Androidem zaczął ładować się wolniej, a bateria również zużywała się szybciej. Zamierzam przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Wiem, że spowoduje to usunięcie wszystkich moich plików, więc najpierw muszę utworzyć kopię zapasową danych Androida. nie wiem, jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PC przed przywróceniem ustawień fabrycznych. Czy możesz mi pomóc? ”

Część 1. Dlaczego musisz wykonać reset do ustawień fabrycznych?Część 2. Jak wykonać kopię zapasową danych telefonu z Androidem przed przywróceniem ustawień fabrycznychCzęść 3. Jak odzyskać usunięte dane telefonu z Androidem przed przywróceniem ustawień fabrycznychPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PC przed przywróceniem ustawień fabrycznychCzęść 4. Wnioski

Część 1. Dlaczego musisz wykonać reset do ustawień fabrycznych?

Gdy Twój telefon z Androidem jest używany przez miesiące lub nawet lata, przekonasz się, że może on napotkać jeden lub oba z następujących problemów:

1. Urządzenie działa wolno.

2. Ładowanie aplikacji trwa dłużej. Mogą się również ciągle zawieszać.

3. Żywotność baterii jest krótsza, co wymaga częstszego ładowania.

4. Odinstalowywanie aplikacji i usuwanie plików nic nie przyspiesza i zmniejsza awarie.

Przywrócenie ustawień fabrycznych może rozwiązać powyższe problemy. Jest to również konieczne, jeśli sprzedasz lub oddasz swoje urządzenie. Ryzykujesz, że nowy użytkownik uzyska dostęp do swoich danych osobowych, haseł i poufnych plików. Zresetowanie telefonu może je wyczyścić i chronić dane.

Chociaż przywrócenie ustawień fabrycznych wydaje się dobrym pomysłem, powinieneś zrozumieć, o co toczy się gra. Zresetowanie przywróci urządzenie do stanu, w jakim opuściło fabrykę, stąd nazwa.

W rezultacie to działanie spowoduje trwałe usunięcie wszystkich danych osobowych na Twoim urządzeniu. Jest nieodwracalny, więc dosłownie nie ma odwrotu. Dlatego ważne jest, aby utworzyć kopię zapasową danych Androida przed przywróceniem ustawień fabrycznych.

Przywracanie kopii zapasowej konta Google

Istnieje wiele sposobów tworzenia kopii zapasowych danych. Jednym z przykładów jest synchronizacja z kontem Google. Nie spowoduje to jednak zapisania twoich dokumentów, muzyki i innych rodzajów danych. Pomocne może być również miejsce w chmurze, takie jak Dysk Google i Dropbox. Jest jednak jeden problem. Korzystanie z nich będzie polegało na przesłaniu plików osobistych na serwer strony trzeciej.

Najlepszym rozwiązaniem na rynku jest FoneDog Android Toolkit. Pozwala utworzyć kopię zapasową danych Androida na komputerze. W ten sposób twoje prywatne pliki pozostaną prywatne. Jest także skuteczny i niezawodny. Będziesz mieć pewność, że twoja kopia zapasowa danych jest całkowicie wykonana, dzięki czemu możesz przywrócić ustawienia fabryczne bez obaw i z łatwością.

Część 2. Jak wykonać kopię zapasową danych telefonu z Androidem przed przywróceniem ustawień fabrycznych

W tym przewodniku opisano prosty sposób utworzenia kopii zapasowej plików na komputerze. Oprogramowanie po prostu tworzy kopię plików i zapisuje je na komputerze. W ten sposób możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich danych lub przywrócić je w razie potrzeby.

Krok 1: Pobierz i uruchom FoneDog Android Toolkit.

Pobierz FoneDog Android Toolkit i poczekaj na pełną instalację. Po zakończeniu uruchom oprogramowanie. W menu głównym kliknij Android Data Backup and Restore.

Fonedog Main

Krok 2: Podłącz telefon z Androidem do komputera.

Podłącz swój telefon z Androidem do komputera kablem USB. Gdy oprogramowanie wykryje telefon, będzie wymagać włączenia debugowania USB. Jeśli na urządzeniu zobaczysz okno dialogowe umożliwiające debugowanie USB, po prostu kliknij OK. Jeśli nie pojawi się żaden, wykonaj czynności podane przez oprogramowanie.

Pozwól na debugowanie USB

Krok 3: Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej.

Po włączeniu debugowania USB oprogramowanie poprosi o wybranie jednej z 2 funkcji. Ponieważ chcesz wykonać kopię zapasową danych na komputerze, wybierz Kopia zapasowa danych urządzenia.

Wybierz typy plików, dla których chcesz utworzyć kopię zapasową oprogramowania. Domyślnie wszystkie typy są zaznaczone. Ponieważ przywrócisz ustawienia fabryczne, będziesz potrzebować kopii wszystkich swoich danych. Wskazane jest pozostawienie wszystkich pól zaznaczonych.

Możesz zdecydować się na sprawdzenie Szyfrowana kopia zapasowa. Ta opcja wymaga ustawienia hasła do kopii zapasowej. To zabezpieczy twoje pliki i umożliwi dostęp tylko dla osób znających hasło. Kliknij Początek aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej.

Wybierz Dane do kopii zapasowej

Krok 4: Zakończ tworzenie kopii zapasowej

FoneDog Android Toolkit poinformuje Cię o zakończeniu tworzenia kopii zapasowej. Zobaczysz całkowity rozmiar i liczbę pomyślnie utworzonych kopii zapasowych plików. Dowiesz się również, czy istnieje plik, którego oprogramowanie nie utworzyło kopii zapasowej. Kliknij OK.

Zakończono tworzenie kopii zapasowej

Ludzie również czytająSzybki sposób na wykonanie kopii zapasowej telefonu Android z uszkodzonym ekranemKopia zapasowa Androida na PC

Android Data Backup and Restore Wybieraj kopie zapasowe danych Androida na komputer jednym kliknięciem. Zaszyfruj swoje pliki kopii zapasowej. Kompatybilny z ponad 6000 urządzeń z Androidem. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie FoneDog Android Backup & Restore

Część 3. Jak odzyskać usunięte dane telefonu z Androidem przed przywróceniem ustawień fabrycznych

Gdy usuwasz dane z telefonu lub tabletu z Androidem, są one przechowywane w pamięci wewnętrznej. Są one trwale usuwane tylko wtedy, gdy nadpisują je nowe dane. To oznacza dobrą wiadomość, jeśli straciłeś kilka plików z powodu awarii systemu.

Przed zresetowaniem telefonu musisz najpierw odzyskać usunięte dane. Jest tak, ponieważ po zresetowaniu telefonu nie można już ich odzyskać. Co jest świetne FoneDog Android Toolkit nie ogranicza się do tworzenia kopii zapasowych istniejących plików. Może także odzyskać utracone pliki i zapisać je na komputerze. Pokażemy ci jak.

Krok # 1: Uruchom FoneDog Android Toolkit.

Uruchom oprogramowanie i wybierz Android Data Recovery z dostępnych narzędzi.

Fonedog Main

Krok # 2: Podłącz telefon z Androidem i zezwól na debugowanie USB.

Podłącz smartfon lub tablet do komputera. Konieczne będzie włączenie debugowania USB. Sprawdź, czy w telefonie nie ma komunikatu z prośbą o zezwolenie na debugowanie USB. Jeśli to zobaczysz, dotknij OK. Jeśli nie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ręcznie aktywować debugowanie USB. Pamiętaj, że istnieją różne kroki dla różnych wersji Androida.

Pozwól na debugowanie USB

Krok # 3: Wybierz typy plików do odzyskania.

Z obsługiwanych typów danych wybierz te, które chcesz odzyskać. Wskazane jest pozostawienie wszystkich pozycji zaznaczonych, aby oprogramowanie mogło skanować w poszukiwaniu wszystkich typów plików. W ten sposób masz pewność, że masz wszystko pod kontrolą. Trafienie Dalej kontynuować.

Wybierz załącznik wiadomości

Krok # 4: Przywróć dane Androida i zapisz dane na komputerze.

Skanowanie zatrzyma się, gdy oprogramowanie wykryje wszystkie pliki. Twoje pliki są podzielone na typy, więc nie będziesz mieć problemów. Po kliknięciu na typ pliku zobaczysz dane odpowiedniej kategorii. Pliki, które celowo usunąłeś, są naturalne. Oprogramowanie pozwala wybrać dane, które chcesz odzyskać, a które nie. Dokonaj wyboru i kliknij wyzdrowieć kiedy skończysz. Poczekaj, aż oprogramowanie zapisze odzyskane pliki na komputerze.

Odzyskaj wiadomości dołączone do komputera

Po zabezpieczeniu danych za pomocą FoneDog Android Toolkit możesz kontynuować przywracanie ustawień fabrycznych. Co teraz po zresetowaniu urządzenia? Twój gadżet powrócił do stanu, w którym go otrzymałeś, bez żadnych ograniczeń łączność, zdjęcia, wiadomościi inne pliki. Czas przywrócić kopię zapasową.

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PC przed przywróceniem ustawień fabrycznych


Android Data Backup and Restore Wybieraj kopie zapasowe danych Androida na komputer jednym kliknięciem. Zaszyfruj swoje pliki kopii zapasowej. Kompatybilny z ponad 6000 urządzeń z Androidem. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie FoneDog Android Backup & Restore

Część 4. Wnioski

Przywrócenie ustawień fabrycznych to łatwa naprawa typowych problemów z Androidem. Wymaga to jednak usunięcia wszystkich plików i ustawień. To musi być ostateczność. Jeśli nadal chcesz zresetować telefon, konieczna jest kopia zapasowa.

Będziesz potrzebował świetnego oprogramowania innych firm, takich jak FoneDog Android Toolkit pomóc Ci. Jest również wyposażony w bezpłatną 30-dniową wersję próbną, dzięki czemu możesz bezproblemowo tworzyć kopie zapasowe danych Androida na PC i kopie danych Androida na PC przed przywróceniem ustawień fabrycznych bez żadnych kosztów.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 90 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.