Kontakt

Trzy metody importowania kontaktów z iPhone'a na Maca

Autor: Nathan E. Malpass, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Jeśli chcesz zaimportować kontakty z iPhone'a na Maca, pierwszą opcją byłoby użycie iCloud. Jednak nie jest to najlepszy wybór, ponieważ czasami iCloud nie działa. A może nie kupiłeś przestrzeni dyskowej i masz limit 5 GB, jeśli zdecydujesz się na bezpłatny abonament.

Więc, jak zaimportować kontakty z iPhone'a na Maca z czy bez iCloud? Tutaj omówimy, jak to zrobić za pomocą różnych metod wyjaśnionych poniżej. Możesz wybrać najlepszą metodę, która odpowiada Twoim potrzebom.

Metoda 1: Użycie iCloud do aktualizacji kontaktów z iPhone'a na komputerze MacMetoda 2: Korzystanie z narzędzia FoneDog do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOSMetoda 3: Bezprzewodowe udostępnianie kontaktów przez AirDropBonus: Przyspiesz swoje urządzenie MacZawijanie wszystkiego

Ludzie również czytająJak zaimportować wszystkie zdjęcia z iPhone'a na MacaJak przenieść iCloud na nowy iPhone?

Metoda 1: Użycie iCloud do aktualizacji kontaktów z iPhone'a na komputerze Mac

Po pierwsze, musisz skonfiguruj i aktywuj iCloud na iPodzie Touch, iPhonie, iPadzie, Macu, PC lub iCloud.com. Gdy to zrobisz, możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików na wszystkich tych urządzeniach. Te pliki obejmują również Twoje kontakty.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że za każdym razem, gdy otwierasz iCloud, synchronizujesz całą listę kontaktów z iPhone'a do kontaktów. Jeśli nie chcesz importować każdego kontaktu i chcesz zsynchronizować tylko określone elementy, musisz wybrać inną metodę, np. Użycie FoneDog's iOS Data Backup & Restore narzędziem.

Ponadto obsługa muzyki nie jest zawarta w iCloud, co może być frustrujące dla tych, którzy lubią słuchać piosenek. Jeśli chcesz to zrobić, możesz skorzystać z FoneDog także oprogramowanie. Później zajmiemy się szczegółami tego oprogramowania.

Przywróć usunięte pliki z iCloud

Wróćmy teraz do pierwszej metody. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 01: Najpierw otwórz iPhone'a.

Krok 02: Otwórz Ustawienia.

Krok 03: Naciśnij „Twoje imię”, a następnie przejdź do iCloud.

Krok 04: Aktywuj usługę iCloud dla kontaktów. Po zakończeniu kroków od 01 do 04 lista kontaktów zostanie zsynchronizowana z kontem iCloud. Twoja cała lista kontaktów będzie aktualna w iCloud.

Krok 05: Teraz chodźmy na twoim komputerze Mac. Najpierw otwórz komputer Mac.

Krok 06: Naciśnij menu Apple.

Krok 07: Wybierz Preferencje systemowe.

Krok 08: Włącz iCloud.

Krok 09: Zaloguj się na to samo konto, którego użyłeś na swoim iPhonie.

Krok 10: Sprawdź kontakty.

Krok 11: Naciśnij Zarządzaj. Po wykonaniu tych kroków cała lista kontaktów zostanie teraz zaimportowana z telefonu iPhone na urządzenie Mac.

Teraz przejdźmy do dwóch różnych metod importowania kontaktów z iPhone'a na Maca bez korzystania z iCloud.

Metoda 2: Korzystanie z narzędzia FoneDog do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOS

To narzędzie może służyć do zarządzania danymi, umożliwiając skopiowanie całej listy kontaktów z iPhone'a na urządzenie Mac. Możesz także wybrać określone elementy, jeśli nie chcesz kopiować wszystkich informacji kontaktowych z telefonu iPhone.

Poza tym, Narzędzie FoneDog do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOS może służyć do importowania wiadomości, obrazów, filmów, książek, muzyki, notatek głosowych i innych typów plików między iPhonem a komputerem Mac. Jest to możliwe bez potrzeby korzystania z iCloud lub iTunes.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Korzystanie z tego narzędzia składa się z dwóch części. Najpierw musisz wykonać kopię zapasową danych z iPhone'a. Druga część polega na przywróceniu wybranych danych na wybranym urządzeniu (np. Komputerze Mac). Oto jak krok po kroku korzystać z narzędzia:

FoneDog's iOS Data Backup & Restore

Krok 01: Zainstaluj FoneDog Toolkit - iOS Toolkit na komputerze.

Krok 02: Uruchom oprogramowanie na swoim komputerze.

Krok 03: Podłącz swoje urządzenie iOS. W takim przypadku podłączysz swój iPhone. Poczekaj, aż podłączone urządzenie zostanie rozpoznane.

Krok 04: Wybierz kopię zapasową i przywracanie danych iOS.

Krok 05: Wybierz kopię zapasową danych iOS.

Krok 06: Wybierz żądany tryb kopii zapasowej. Dostępne są dwa tryby: „standardowa kopia zapasowa” i „szyfrowana kopia zapasowa”. Ten ostatni pozwala ustawić hasło w celu ochrony poufnych informacji.

Krok 07: Kliknij Start, aby kontynuować.

Krok 08: Wybierz typ plików, których kopię zapasową chcesz utworzyć. W takim przypadku wybierz „Kontakty”. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową innego typu pliku, możesz to zrobić, klikając odpowiednią kategorię.

Wybierz Typ pliku Kopia zapasowa

Krok 09: Kliknij przycisk Dalej.

Krok 10: Narzędzie rozpocznie teraz tworzenie kopii zapasowej danych.

Krok 11: Poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej. Po zakończeniu oprogramowanie wyświetli nazwę i rozmiar pliku kopii zapasowej. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową większej ilości danych, możesz kliknąć „Utwórz kopię zapasową więcej”. Jeśli chcesz przenieść dane z jednego urządzenia na drugie, możesz kliknąć „Przywróć dane iOS”.

Teraz przejdźmy do przywracania danych (kontaktów) z pliku kopii zapasowej na inne pożądane urządzenie. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 12: Podłącz iPhone'a lub iPada do komputera. Upewnij się, że oprogramowanie FoneDog jest otwarte.

Krok 13: Wybierz kopię zapasową i przywracanie danych iOS.

Krok 14: Wybierz Przywracanie danych iOS.

Przejdź do trybu przywracania

Krok 15: Wszystkie pliki kopii zapasowej zostaną teraz wyświetlone. Wybierz kopię zapasową utworzoną wcześniej z kontaktami. Następnie naciśnij przycisk „Wyświetl teraz”.

Krok 16: FoneDog skanuje teraz wybrany plik kopii zapasowej. Możesz kliknąć Wstrzymaj lub Zatrzymaj w zależności od tego, co chcesz zrobić. Możesz też poczekać na zakończenie procesu skanowania.

Krok 17: Po zeskanowaniu plików kopii zapasowej przez FoneDog można wyświetlić podgląd danych kopii zapasowej. Wybierz elementy, których kopię zapasową chcesz wykonać na urządzeniu Mac.

Krok 18: Wybierz Przywróć na urządzeniu, aby przywrócić go na iPhonie lub iPadzie. Lub wybierz Przywróć na PC, aby przywrócić go na urządzenie Mac.

Metoda 3: Bezprzewodowe udostępnianie kontaktów przez AirDrop

Fabrycznie zainstalowany na urządzeniach Apple, AirDrop służy do udostępniania zdjęć, muzyki, wideo, kontaktów i innych typów plików między urządzeniami Apple. Ma jednak możliwość synchronizowania kontaktów jeden po drugim. Jeśli chcesz zsynchronizować lub zaimportować wiele kontaktów z iPhone'a na Maca, możesz zamiast tego użyć FoneDog.

Bezprzewodowe udostępnianie kontaktów przez AirDrop

Oto jak krok po kroku korzystać z AirDrop:

Krok 01: Włącz AirDrop, Wi-Fi i Bluetooth na urządzeniach iPhone i Mac. Upewnij się, że oba są w odległości 30 stóp od siebie.

Krok 02: Użyj telefonu iPhone i otwórz aplikację Kontakty. Znajdź kontakty, które chcesz zsynchronizować z urządzeniem Mac.

Krok 03: Naciśnij Udostępnij kontakt.

Krok 04: Wybierz AirDrop.

Krok 05: Wybierz komputer Mac z listy urządzeń AirDrop.

Krok 06: Teraz zdobądź urządzenie Mac. Wybierz Akceptuj na wyskakującym ekranie.

Bonus: Przyspiesz swoje urządzenie Mac

Czy Twoje urządzenie Mac działa wolno? Potrzebujesz więcej miejsca? PowerMyMac firmy FoneDog to świetne narzędzie do przyspieszenia urządzenia Mac i zwolnienia więcej miejsca. Obsługuje wiele urządzeń, takich jak iMac, MacBook, MacBook Air, iMac Pro i MacBook Pro.

PowerMyMac to świetne narzędzie do analizy komputera i wykrywania wszystkich niepotrzebnych plików w systemie. Ma przydatne funkcje, takie jak Mac Cleaner, Monitor wydajności, narzędzie do archiwizacji plików, Secret Keeper i Wi-Fi Sprite. To oprogramowanie jest narzędziem wielofunkcyjnym i jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby zoptymalizować komputer Mac.

Darmowe pobieranie

Zawijanie wszystkiego

Istnieje wiele sposobów zaimportowania kontaktu z iPhone'a na urządzenie Mac. Jednym ze sposobów jest użycie iCloud. Innym jest użycie FoneDog's iOS Data Backup & Restore Narzędzie. Trzecią metodą jest użycie AirDrop.

Narzędzie FoneDog jest najlepszym rozwiązaniem pytania o importowanie kontaktów z iPhone'a na Maca, ponieważ pozwala przywrócić wszystkie kontakty. Pozwala także wybrać tylko określone kontakty. Ponadto proces jest bardzo łatwy i szybki. Wreszcie, jeśli masz wolne urządzenie Mac, możesz także użyć PowerMyMac firmy FoneDog narzędzie do optymalizacji komputera i zwolnienia więcej miejsca.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 0 / 5 (na podstawie 0 oceny)

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.