Kontakt

Przewodnik po 2020: Importuj VCF do iPhone'a

Autor: Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r

Kilka usług e-mail lub klientów, takich jak Outlook, Gmail, Książka adresowa Windows i Książka adresowa Mac pozwala użytkownikom eksportować i importować kontakty e-mail jako pliki VCF.

Ten typ formatu jest obsługiwany przez urządzenia z systemem iOS, takie jak iPhone i iPad. Jeśli chcesz zaimportuj VCF do iPhone'a, nie trzeba już konwertować formatu VCF, ponieważ można je zaimportować bezpośrednio do aplikacji kontaktów na iPhonie.

Część 1. Bliższe spojrzenie na plik VCFCzęść 2. Metody importowania VCF do iPhone'aCzęść 3. Szybka wskazówka na temat korzystania z FoneDog iOS Data RecoveryCzęść 4. Wniosek

Ludzie również czytają6 sposobów eksportowania kontaktów z iPhone'aJak przenieść kontakty z Androida na AndroidaJak zaimportować CSV do Androida

Część 1. Bliższe spojrzenie na plik VCF

VCF oznacza "Plik kontaktu wirtualnego”. Pliki te są zwykle określane jako vCard które były standardowym formatem plików wykorzystywanym do przechowuj dane kontaktowe osób fizycznych i firm w formacie plików cyfrowych.

Pliki VCF są zwykle używane do przesyłania danych kontaktowych między różnymi książkami adresowymi i mogą być również dołączane do wiadomości e-mail. Pliki mogą być wykorzystywane zarówno w systemach operacyjnych Mac, jak i Windows, a także szeroko stosowane w iPhone'ach do ładowania kontaktów bezpośrednio na urządzenie mobilne.Pliki Vcf

Część 2. Metody importowania VCF do iPhone'a

Jeśli chcesz znaleźć sposoby na importowanie VCF do iPhone'a, przekonasz się, że jest to stosunkowo prosty proces. Pamiętaj, że nie ma potrzeby podłączania urządzenia iOS do komputera.

Najprostszym sposobem zaimportowania VCF na iPhone'a lub iPada jest wyślij plik vCard do siebie e-mailem z komputera. Możesz uzyskać dostęp do tego pliku VCF na urządzeniu z systemem iOS i zaimportować je do telefonu iPhone.

Jeśli uważasz, że ten proces jest uciążliwy i nie chcesz utworzyć konta e-mail w telefonie na potrzeby transferu, musisz zastosować inne podejście, używając wiadomości e-mail.

1. Jak skonfigurować konto e-mail na iPhonie lub iPadzie

Początkowo musisz skonfigurować konto e-mail na iPhonie lub iPadzie. Możesz korzystać z dowolnej usługi e-mail, takiej jak gmail, AOL lub nawet Yahoo.

Zaloguj się do swojej wiadomości e-mail za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze. Po prostu dołącz plik VCF do wiadomości e-mail i wyślij mu wiadomość e-mail lub konto skonfigurowane na telefonie iPhone. Otrzymasz ten e-mail na swoim urządzeniu z systemem iOS. Możesz bezpośrednio go dotknąć, aby uzyskać dostęp do pliku VCF w aplikacji Mail na urządzeniu z systemem iOS.

Kontakty VCF dołączone do wiadomości e-mail można bezpośrednio otworzyć w aplikacji Mail na telefonie iPhone lub iPadzie. Po prostu dotknij go.

Możesz również wybrać opcję dodaj wszystkie kontakty za jednym razem. Ponieważ używasz urządzenia z systemem iOS, a konkretnie iPhone'a, oferuje on elastyczne opcje importowania kontaktów z VCF do kontaktów iPhone'a w wybiórczy sposób. Często zdarzają się sytuacje, w których chcesz tylko wybrać kontakty do zaimportowania, ponieważ są one już na twoim urządzeniu. W takich przypadkach możesz wybrać niektóre kontakty z pliku VCF i wyeksportować wybrane kontakty z VCF na urządzenie. Po prostu dotknij Nazwa kontaktów aby otworzyć osobę kontaktową, wyeksportuj ją z VCF i zaimportuj do kontaktów na iPhonie.

Istnieją opcje, aby utworzyć nowy kontakt ze szczegółami w pliku VCF. Inną opcją jest dodaj kontakt w pliku VCF do bieżącego kontaktu na iPhonie.Importuj pliki Vcf

2. Jak zsynchronizować kontakty VCF za pośrednictwem iCloud

Inną alternatywą, którą możesz wypróbować, jeśli chcesz zaimportować VCF do iPhone'a, jest zsynchronizuj kontakty VCF za pomocą iCloud. Przed wypróbowaniem tej metody należy pamiętać, że iCloud może importować tylko dane, które zostały wcześniej zapisane lub zarchiwizowane w iCloud. Postaraj się regularnie tworzyć kopie zapasowe plików VCF.

Jeśli chcesz zaimportować VCF do iPhone'a przy użyciu tej metody, po prostu wykonaj następujące kroki.

 • Zaloguj się do swojego konta iCloud za pomocą swojego Apple ID. Po zalogowaniu przejdź do paska bocznego w oknie iCloud. Stuknij w „Akcja”Menu podręczne. Po wejściu do tego menu pojawi się wiele opcji. Stuknij w „Importuj vCard".
 • Przejdziesz do innej strony z listą wszystkich dostępnych plików vCard na Twoim koncie. Wybierz plik vCard które zamierzasz zaimportować. Jeśli chcesz zaimportować wszystkie pliki, będą one przechowywane niezależnie w „Wszystkie kontakty”Na twoim urządzeniu.
 • W przypadku, gdy nie można zaimportować vCard, przyczyną może być problem z rozmiarem pliku vCard. Gdy przekroczy limit rozmiaru kontaktów iCloud, musisz użyj alternatywnej metody dołączania pliku vCard do wiadomości e-mail.

Część 3. Szybka wskazówka na temat korzystania z FoneDog iOS Data Recovery

Ponieważ zamierzasz zaimportować VCF do iPhone'a lub iPada, zdarzają się sytuacje, w których dane mogą zostać utracone po drodze. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie iOS Odzyskiwanie danych narzędzie autorstwa FoneDog. Jest to skuteczne oprogramowanie do odzyskiwania danych, które może odzyskać wszelkie usunięte dane z urządzeń iOS.Odzyskiwanie danych Ios

Podczas korzystania z narzędzia iOS Data Recovery firmy FoneDog istnieją trzy metody odzyskiwania utraconych danych.

1. Odzyskaj usunięte dane z iPhone'a bezpośrednio

 • Pobierz i zainstaluj iOS Data Recovery. Po pomyślnym zainstalowaniu otwórz iOS Odzyskiwanie danych narzędzie i połącz swój iPhone z urządzeniem za pomocą kabla USB. Wybierz opcję „Odzyskaj z urządzenia iOS”W menu po lewej stronie i dotknij„Rozpocznij skanowanie".
 • Program skanuje twój iPhone w poszukiwaniu utraconych plików VCF. Długość skanowania może trwać kilka minut w zależności od liczby plików w urządzeniu.
 • Możesz wybrać wszystkie dane lub określone pliki do przywrócenia. Po wybraniu dotknij „wyzdrowieć”I wskaż ścieżkę, w której będą przechowywane Twoje dane.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

2. Odzyskaj utracone pliki za pomocą iTunes Backup

 • Otwórz iOS Data Recovery i oznacz „Odzyskaj z pliku kopii zapasowej iTunes”. Oprogramowanie wykryje wszystkie pliki kopii zapasowej iTunes i wyświetli je w oknie. Wybierz ten, którego potrzebujesz i dotknij „Rozpocznij skanowanie”, Aby zainicjować proces skanowania.
 • Wyodrębnienie wszystkich danych z pliku kopii zapasowej iTunes zajmie tylko kilka minut. Po zakończeniu zeskanowane dane są prezentowane w kategoriach po lewej stronie interfejsu.
 • Sprawdź pliki i wybierz te, które chcesz odzyskać. Stuknij w „wyzdrowieć”Na dole interfejsu.

3. Odzyskaj usunięte pliki z kopii zapasowej iCloud

 • Otwórz narzędzie iOS Data Recovery i wybierz „Odzyskaj z pliku kopii zapasowej iCloud”Na pulpicie nawigacyjnym. Nastąpi przeniesienie do interfejsu logowania iCloud. Po prostu wpisz swoje konto iCloud i hasło.
 • Po zalogowaniu się na konto program wyszuka wszystkie dostępne pliki kopii zapasowych iCloud. Wybierz ten, z którego chcesz odzyskać dane, i dotknij „Pobierz"Przycisk.
 • Proces skanowania zajmie tylko kilka minut. Po zakończeniu możesz wyświetlić wszystkie dane dostępne w pliku kopii zapasowej iCloud. Wybierz te, które chcesz odzyskać, i dotknij „wyzdrowieć”, Aby przywrócić dane na komputerze.

Część 4. Wniosek

Do tej pory znasz metody importowania VCF na iPhone'a lub iPada. Po prostu wybierz preferowaną metodę importowania plików VCF. Jako dodatkową wskazówkę, upewnij się, że masz pod ręką FoneDog iOS Data Recovery na wypadek utraty danych lub przypadkowego usunięcia plików VCF po drodze.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 3.0 / 5 (na podstawie 2 oceny)

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.