Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak przenieść iCloud na nowy iPhone?

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

Z każdym nowym modelem, który pojawia się co jakiś czas, zapaleni użytkownicy Apple chcieliby być na bieżąco i kupować nowe iPhone'y i pozbywać się swoich starych. Chociaż nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić (nowe modele = drogie), w dzisiejszych czasach jest to powszechne. Należy jednak przenieść wszystko ze starego iPhone'a na nowy. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz zachować każdy ważny plik lub dane, które musisz przechowywać na nowym urządzeniu. Tradycyjnym sposobem jest tworzenie kopii zapasowej i przesyłanie za pomocą iTunes. Ale co, jeśli nie masz przy sobie komputera, jesteś w sklepie z nowym iDevice i chcesz mieć możliwość natychmiastowego korzystania z niego. To główna zaleta tworzenia kopii zapasowych danych za pomocą iCloud. Musisz jednak pamiętać, że potrzebujesz stabilnego połączenia internetowego, zanim przejdziesz z kopią zapasową danych i przenieś iCloud na nowy iPhone. W przeciwnym razie może to potrwać wieki lub gorzej, mogą wystąpić błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia danych. W celach informacyjnych opracowaliśmy kroki, aby wykonać kopię zapasową danych i przenieść przez iTunes i iCloud na nowy iPhone.

Część 1: Używanie iTunes do tworzenia kopii zapasowych plików i przesyłania na nowe urządzenieCzęść 2: przenieś dane do nowego iPhone'a za pośrednictwem iCloudCzęść 3: Użyj FoneDog Toolkit przenieś iCloud na nowy iPhonePrzewodnik wideo: Użyj FoneDog Toolkit, aby przenieść iCloud na nowy iPhoneCzęść 4: Wniosek

Ludzie również czytająJak przenieść dane na nowy iPadJak przenieść iMessages na nowy iPhone?

Część 1: Używanie iTunes do tworzenia kopii zapasowych plików i przesyłania na nowe urządzenie

Zaleca się zainstalowanie najnowszej wersji iTunes, aby nie napotkać żadnych problemów podczas wykonywania kopii zapasowej i transferu. Pamiętaj również, że iTunes automatycznie tworzy kopię zapasową iPhone'a po podłączeniu go do komputera, ale możesz rób to również ręcznie, w zależności od konfiguracji.

Krok 1: Używając oryginalnego kabla dostarczonego z urządzeniem, podłącz go do komputera

Krok 2: Uruchom aplikację iTunes, przejdź do menu rozwijanego i kliknij ikonę urządzenia. Przy następnym wyborze kliknij „Podsumowanie”. Spowoduje to przejście do strony, na której zobaczysz przegląd urządzenia. Na stronie podsumowania powinieneś zobaczyć „Ręcznie wykonaj kopię zapasową i przywróć”, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Krok 3: Powinno to zainicjować proces tworzenia kopii zapasowej, który zająłby kilka minut w zależności od liczby plików przechowywanych na urządzeniu. Kliknij „Gotowe” po zakończeniu. (Aby sprawdzić, czy kopia zapasowa powiodła się, przejdź do Preferencji iTunes> Urządzenia, możesz zobaczyć szczegóły najnowszego utworzonego pliku kopii zapasowej)Uwaga:

Jeśli chcesz skonfigurować funkcję automatycznej kopii zapasowej, przejdź do Podsumowanie> Ten komputer (można zobaczyć w części strony „Automatycznie wykonaj kopię zapasową”)> Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową haseł, zdrowia i danych HomeKit, zaznacz pole wyboru „Szyfruj kopię zapasową [urządzenia]> Po zakończeniu kliknij„ Gotowe ”.Ważna uwaga:

Załóżmy, że twój nowy iPhone został kupiony z drugiej ręki i został wcześniej skonfigurowany. Aby kontynuować, musisz usunąć jego zawartość. Wystarczy przejść do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia. Gdy wszystko zostanie usunięte, powinno to doprowadzić do ekranu „Witaj”, co oznacza, że ​​Twoje urządzenie jest gotowe do skonfigurowania nowych ustawień i treści.

use-itunes-backup

Krok 4: Aby przenieść kopię zapasową z iTunes, musisz najpierw włączyć nowego iPhone'a i postępować zgodnie z instrukcjami, aż dojdziesz do strony Aplikacje i dane. Daje to opcję „Przywróć z kopii zapasowej iTunes”. Kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

Krok 5: Teraz musisz podłączyć nowego iPhone'a do komputera, na którym utworzono kopię zapasową starego. Następnie uruchom iTunes i wybierz urządzenie.

Krok 6: Kliknij Przywróć kopię zapasową. Dokładnie przejrzyj listę plików (jeśli masz kilka) i wybierz najnowszy, który został utworzony i który można ustalić na podstawie daty.

Krok 7. Kliknij Przywróć. Poczekaj na zakończenie procesu. Ponownie może to potrwać kilka minut, w zależności od rozmiaru pliku, który zostanie przesłany na nowy iPhone. Po zakończeniu możesz teraz przejść do zakończenia konfiguracji nowego urządzenia.

use-itunes-transfer

Część 2: przenieś dane do nowego iPhone'a za pośrednictwem iCloud

Jeśli masz dane ze starego urządzenia, które chcesz przenieść bez przebywania na komputerze, najlepiej wykonać proces tworzenia kopii zapasowej za pomocą iCloud. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki: Ważna uwaga: Korzystanie z funkcji iCloud wymaga stabilnego połączenia z Internetem, aby uniknąć błędów i przerw w procesie.

Krok 1: Jedną z rzeczy, które chcesz mieć pewność, jest to, że masz najnowszą wersję iOS zainstalowaną na starym iPhonie, aby upewnić się, że wszystko jest aktualne po utworzeniu kopii zapasowej plików.

Po zakończeniu aktualizacji przejdź do Ustawień, a następnie dotknij swojego Apple ID.

Krok 2: Wybierz iCloud, a następnie kliknij Utwórz kopię zapasową teraz.

Krok 3: Zaczekaj na zakończenie procesu, co potrwa kilka minut przed wyłączeniem iPhone'a. Jeśli będziesz używać tej samej karty SIM w nowym iPhonie, wyjmij ją ze starego, a następnie przenieś.

Upewnij się, że proces został całkowicie zakończony, zanim przystąpisz do konfigurowania nowego iPhone'a z utworzonym plikiem kopii zapasowej. Również przed instalacją nowy iPhone powinien zostać wyłączony.

Krok 4: Po włączeniu nowego iPhone'a powinieneś zobaczyć ekran „Cześć”.

Krok 5: Zanim przejdziesz na stronę „Aplikacje i dane”, musisz wykonać kilka monitów (np. Wybór języka, konfiguracja Wi-Fi). Tam wybierz „Przywróć z kopii zapasowej iCloud”.

Krok 6: Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID na iCloud (jeśli masz kilka, których używasz, upewnij się, że logujesz się przy użyciu tego, z którego utworzono kopię zapasową na starym iPhonie).

Krok 7: Stuknij w Dalej. Klikaj przycisk Zgadzam się, aż dojdziesz do monitu, w którym wyświetli się lista dostępnych kopii zapasowych. Wybierz najnowszy, który został utworzony.

Teraz powinno rozpocząć się przesyłanie plików z kopii zapasowej na nowy iPhone. Śledź stabilność połączenia Wi-Fi, aby nie było żadnych przerw podczas przywracania.

restore-iphone-from-icloud-backup

Część 3: Użyj FoneDog Toolkit przenieś iCloud na nowy iPhone

Jeśli nie czujesz potrzeby przeniesienia wszystkiego ze starego iPhone'a na nowy, musisz mieć możliwość wybrania tych, dla których chcesz zachować kopię zapasową. Nie jest to możliwe w przypadku korzystania z iTunes lub iCloud. Istnieje mnóstwo danych, które mogłeś zgromadzić podczas korzystania ze starego urządzenia, a niektóre z nich mogą okazać się niepotrzebne. Możliwe jest usunięcie większości z nich, ale zajęłoby to trochę czasu, aby wybrać te, których nie chcesz zachować i może być ci ciężko je odfiltrować, ponieważ niektóre mogą nawet nie zostać podzielone na kategorie rozpoznaj zawartość swojego starego urządzenia. Co jeśli powiedzieliśmy Ci, że łatwiej jest wybrać te, które chcesz przenieść na nowy iPhone? Będziesz miał tę możliwość, kiedy pobierzesz FoneDog Toolkit i będziesz z niego korzystać Kopia zapasowa i przywracanie danych w systemie iOS funkcja. Gwarantuje to bezpieczeństwo i jest kompatybilny z dowolnym modelem iPhone'a. Przez cały czas masz gwarancję 100% sukcesu i nie doświadczysz nadpisania ani utraty danych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o prostych krokach, które musisz wykonać.

Czas wykonać kopię zapasową danych za pomocą FoneDog Toolkit

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Krok 1: Podłącz urządzenie iOS i zainstaluj oprogramowanie

Podłącz stary iPhone do komputera za pomocą oryginalnego kabla. Po zakończeniu pobierania FoneDog Toolkit (kompatybilny zarówno z MAC, jak i Windows OS), po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby go zainstalować. Po zakończeniu uruchom oprogramowanie wybierz Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS z głównego pulpitu nawigacyjnego. Kliknij opcję Kopia zapasowa danych, a następnie przejdź do następnej strony.

tworzenie kopii zapasowych i przywracania

Krok 2. Wybierz tryb tworzenia kopii zapasowych danych

Z przyjemnością dowiesz się, że następnym krokiem jest kolejna fajna funkcja, którą oferuje ten zestaw narzędzi. I to wybiera pomiędzy „Standardową kopią zapasową” lub „Szyfrowaną kopią zapasową”. Jest to bardzo przydatne, jeśli istnieją pewne dane, które chcesz dodać kolejną warstwę zabezpieczeń, ponieważ pozwoli to ustawić hasło do pliku. Po dokonaniu wyboru kliknij „Start”.

Wybierz tryb kopii zapasowej

Krok 3: Wybierz typ danych, które chcesz wykonać kopię zapasową

Przed rozpoczęciem procesu tworzenia kopii zapasowej przejdziesz teraz do następnej strony, na której możesz wybiórczo wybrać dane, które chcesz utworzyć. Aby ułatwić użytkownikom, FoneDog Toolkit kategoryzuje każdy plik, tj. Zdjęcia, kontakt, historię połączeń itp.

wybierz typ plików do kopii zapasowej

Krok 4: Zaczekaj, aż FoneDog Toolkit zakończy tworzenie kopii zapasowej danych.

Teraz musisz tylko poczekać, aż zestaw narzędzi zakończy tworzenie kopii zapasowej danych. Zaleca się, aby pozostawić urządzenie nietknięte podczas jego działania. Po utworzeniu kopii zapasowej pojawi się monit o wyświetlenie nazwy i rozmiaru pliku. Jeśli uważasz, że nie udało Ci się wykonać kopii zapasowej jakichkolwiek innych danych z iPhone'a, możesz kliknąć „Utwórz kopię zapasową więcej”, ale na potrzeby tego artykułu wybierz „Przywróć dane iOS”

zakończono tworzenie kopii zapasowej

Skonfiguruj nowego iPhone'a za pomocą pliku kopii zapasowej utworzonego przez FoneDog Toolkit

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

# 1. Przejdź do przywracania danych iOS

Odłącz stare urządzenie i podłącz nowy iPhone. Tym razem, gdy przejdziesz do strony głównej zestawu narzędzi w „Kopii zapasowej i przywracaniu danych iOS”, musisz teraz wybrać „Przywracanie danych iOS”.

przywracania kopii zapasowej

# 2. Wybierz plik kopii zapasowej

Na następnej stronie, jeśli utworzyłeś wiele plików kopii zapasowej, zestaw narzędzi wyświetli listę do wyboru. Wybierz najnowszy, który został utworzony na podstawie daty. Kliknij „Wyświetl teraz” po upewnieniu się, którego pliku potrzebujesz.

zobacz kopie zapasowe

# 3. Skanowanie plików kopii zapasowej.

FoneDog Toolkit będzie teraz skanować plik, możesz albo wstrzymać, albo zatrzymać całe skanowanie w połowie, jeśli czujesz, że tak naprawdę nie potrzebujesz całego pliku przesłanego do nowego iPhone'a (ludzie mają tendencję do zmiany zdania co tak często). Aby pomóc ci podjąć tę decyzję, będziesz mógł zobaczyć postęp skanowania na ekranie.

Skanowanie kopii zapasowej

# 4. Przywróć pliki do iDevice lub komputera

Zostaną wyświetlone szczegóły pliku kopii zapasowej. To kolejna niesamowita funkcja FoneDog Toolkit. W tym momencie będziesz mógł dalej filtrować dane, które chcesz przenieść na nowy iPhone. Po zakończeniu wyboru kliknij „Przywróć do urządzenia”. Jeśli chcesz kopię na swoim komputerze, możesz wybrać „Przywróć na PC”. Po zakończeniu przesyłania możesz teraz rozpocząć konfigurację nowego iPhone'a.

Przywracanie plików

Przewodnik wideo: Użyj FoneDog Toolkit, aby przenieść iCloud na nowy iPhone

Część 4: Wniosek

Musimy przyznać, że nie tylko dlatego, że w naszych przechowywanych danych ze starych urządzeń znajduje się pewna sentymentalna wartość, chcemy w jak największym stopniu zachować ją, ponieważ są pewne rzeczy, do których nadal musimy mieć dostęp, gdy otrzymujemy nowe urządzenia używać. Dobrą rzeczą jest to, że obecnie jest to możliwe przenieś pliki ze starego urządzenia na nowy iPhone, gdzie najwygodniej byłoby za pośrednictwem iCloud. Chociaż istnieją pewne funkcje, takie jak ograniczanie i wybieranie danych do przechowywania i przesyłania. To właśnie wyróżnia narzędzie FoneDog Toolkit-iOS do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Zapewnia to użytkownikom Apple, że utworzenie kopii zapasowej i skonfigurowanie jej z nowo zakupionymi urządzeniami iDevice będzie dziecinnie proste, bez obawy, że dane zostaną nadpisane i że można szczegółowo określić, które pliki należy przywrócić. Plus fakt, że będziesz w stanie szyfrować poufne informacje, o co jeszcze prosiłbyś? Pobierz i zainstaluj FoneDog Toolkit i podziwiaj jedyne w swoim rodzaju doświadczenie zapewniane przez oprogramowanie.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 79 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.