Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak odzyskać usunięte wiadomości Kik z powrotem na iPhonie

Autorstwa Gina Barrow, ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2019 r

Apple jest jedną z największych, jeśli nie największą, firmą technologiczną, jaka kiedykolwiek powstała. Od lat 1970. firma dostarcza nam wspaniałe, innowacyjne produkty, a jednym z nich jest znany na całym świecie iPhone. Z ogromną popularnością, eleganckie, solidne urządzenie nadal pozostaje ulubionym i obowiązkowym wśród młodzieży i dorosłych.

Niestety, podobnie jak wszystkie urządzenia, iPhone nie jest zwolniony z problemów. Apple przewidział to jednak i zapewnił swoim klientom możliwość rozwiązania ich problemów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu Tryb DFU. Chociaż nie powinna to być pierwsza opcja podczas rozwiązywania problemów, może być wykorzystana jako sposób na naprawienie telefonu.

Przyjrzyjmy się dokładniej temu, czym jest ten tryb.

Pytanie 1: Czym dokładnie jest tryb DFU?Pytanie 2: Do jakich innych sposobów stosuje się tryb DFU?Pytanie 3: Czym różni się tryb DFU od trybu odzyskiwania?Pytanie 4: Co może się zdarzyć, jeśli tryb DFU nie jest właściwie używanyRozwiązanie: Korzystanie z zestawu narzędzi FoneDog - Odzyskiwanie systemu iOS - Ułatwienie procesuPrzewodnik wideo: jak rozwiązać różne problemy z systemem iOS

Pytanie 1: Czym dokładnie jest tryb DFU?

DFU to skrót od Device Firmware Update i jest dostępny za pośrednictwem dowolnego urządzenia z systemem iOS, takiego jak iPad, iPod i iPhone.

Kiedy wejdzie urządzenie iOS Tryb DFU, jest w stanie przywrócić do dowolnego stanu. Jest to zwykle potrzebne, gdy dane są uszkodzone, w telefonie występują poważne błędy lub aplikacje stają się bezużyteczne.

Gdy urządzenie iOS przechodzi w tryb DFU, system operacyjny nie został aktywowany - jest to dość podobne do komputera z systemem Windows z systemem BIOS. Podobnie jak BIOS, tryb jest już wbudowany w sprzęt, co praktycznie uniemożliwia jego usunięcie - dobrze, ponieważ jest zawsze dostępny.

Chociaż podobny do Recovery Mode, główna różnica polega na tym, że urządzenie z systemem iOS może nadal wysyłać i odbierać informacje z iTunes. Będąc w kontakcie z iTunes, urządzenie może następnie odzyskać przeszłe stany i oryginalne gotowe ustawienia, które przywrócą jego pierwotną funkcjonalność. Możliwe jest również użycie komputera Mac i podłączenie urządzenia iOS do komunikacji, aby rozpocząć ten stan odzyskiwania.

Jak wspomniano wcześniej, należy to uznać za ostateczność podczas rozwiązywania problemów z urządzeniem z systemem iOS. Biorąc to pod uwagę, należy zachować ostrożność, ponieważ nawet gorzej, mogą wystąpić tragiczne sytuacje. W dalszej części zajmiemy się ryzykiem związanym z uruchomieniem trybu DFU.

Pytanie 2: Do jakich innych sposobów stosuje się tryb DFU?

Oprócz możliwości przywrócenia urządzenia iOS do stanu użytkowego, tryb ten służy również jako brama do odblokowywania różnych funkcji. Popularną, ale nieco kontrowersyjną funkcją jest niesławna umiejętność jailbreakowania urządzeń Apple.
1. Jailbreaking pozwala użytkownikowi dostosować swoje urządzenia iOS. Zdarza się, że ograniczenia, które Apple ustawił domyślnie, są zniesione. Oprogramowanie układowe, na którym działa urządzenie, w zasadzie zamienia się w plac zabaw typu open source. Chociaż może pozwolić na pełne wykorzystanie swojego urządzenia iOS, wiąże się z nim również ryzyko. Należą do nich prawdopodobnie większa niestabilność, słaba optymalizacja lub słaba żywotność baterii.

Jeśli chodzi o akt przestępstwa więziennego postrzegany zgodnie z prawem, był to mniej więcej „trudny przypadek”. W różnych krajach jest inaczej postrzegana, zarówno nielegalna, jak i „w pewnym sensie” legalna. W Stanach Zjednoczonych DMCA uczyniło wyjątek dla niektórych użytkowników, którzy używali jailbreaków w swoich urządzeniach iOS, w zależności od scenariusza. Z drugiej strony ogłoszono również, że może to naruszać gwarancję. Tak czy inaczej, to zupełnie inna historia.

2. Inną funkcją korzystania z trybu DFU jest obniżenie wersji oprogramowania układowego. Jest to zwykle potrzebne, gdy aplikacje nie działają poprawnie z powodu nowego oprogramowania układowego wydanego przez Apple. W większości przypadków twórcy aplikacji muszą zaktualizować swoje aplikacje, aby je dostosować, jednak może to prowadzić do niestabilności. W niektórych scenariuszach doprowadziło to do tego, że niegdyś doskonale działająca aplikacja stała się bezużyteczna, stąd chęć uruchomienia starszego oprogramowania.

3. Ostatnią popularną funkcją jest odblokowanie urządzenia, aby można było korzystać z dowolnej karty SIM. Jest to dość powszechne w sytuacjach, w których poprzedni właściciel podał iPhone'a znajomemu lub członkowi rodziny, ale urządzenie nadal jest ograniczone do konkretnej firmy usługowej. Czasami jest to całkowicie konieczne, w przeciwnym razie „przekazanie mnie w dół” służyłoby jedynie jako element dekoracyjny.

Dobrze wiedzieć: Co to jest oprogramowanie układowe?
Oprogramowanie układowe to w zasadzie zakodowane informacje, których uruchomienie wymaga urządzenie. Jest tak samo ważny jak komputer z systemem operacyjnym. Być może masz cały sprzęt gotowy, ale jak to wszystko jest zebrane i przedstawione w użytecznym produkcie? To tutaj wchodzi oprogramowanie wewnętrzne i działa w harmonii - sprzęt, oprogramowanie układowe i oprogramowanie. Bez niego urządzenie staje się bezużyteczne lub poważnie ograniczone pod względem potencjalnych funkcji i narzędzi. Kto nie chce używać swojego urządzenia do 100% swoich możliwości?

Pytanie 3: Czym różni się tryb DFU od trybu odzyskiwania?

Jeśli napotkasz problem z telefonem lub po prostu zaktualizujesz go ręcznie, możesz wybrać tryb odzyskiwania. Aktywuje i wymusza przywracanie, gdy urządzenie rozpozna, że ​​coś poszło nie tak. Po zakończeniu przywracania możesz pobrać dane z plików, których kopię zapasową utworzono, skutecznie przywracając telefon do stanu sprzed awarii.
Tryb odzyskiwania jest w większości przypadków wystarczający i może nie wymagać nigdy użycia trybu DFU. Jest to postrzegane jako „bezpieczniejsze” i pierwsza opcja po tym, jak proste poprawki nie przyniosły rezultatów.

Teraz, porównując oba, na powierzchni, wydają się one spełniać tę samą funkcję, ale pozwalają nam przedstawić główną różnicę.
Największa różnica polega na tym, że tryb odzyskiwania korzysta z iBoot, podczas gdy tryb DFU nie. iBoot jest zasadniczo programem ładującym używanym na wszystkich urządzeniach z iOS. Jest to konieczne, gdy używany jest tryb odzyskiwania, jak wspomniano wcześniej, ale DFU po prostu go omija.

Warto wiedzieć, że podczas iBoot, podczas aktualizacji, urządzenie zawsze pobierze najnowsze oprogramowanie. Nie jest to pożądane, jeśli występują problemy z najnowszymi wersjami. iBoot również nie zakończy procesu, jeśli najnowsze oprogramowanie iOS nie zostanie zaakceptowane.
W takich przypadkach przydatny jest tryb DFU, jak wspomniano wcześniej. Jeśli chcesz obniżyć wersję oprogramowania układowego, jest to jedyna droga.

Pytanie 4: Co może się zdarzyć, jeśli tryb DFU nie jest właściwie używany

Podczas używania Tryb DFU, powinieneś być w pełni świadomy tego, co może się stać, jeśli nie będzie właściwie używane

  1. Twój telefon może potencjalnie zostać „zamurowany”. To najgorszy koszmar zarówno dla użytkowników telefonów komórkowych. Wtedy telefon komórkowy nie chce się włączyć, bez względu na to, co próbujesz to zrobić. Zasadniczo oznacza to jedno: Twój iPhone staje się drogim, fantazyjnym przyciskiem do papieru!
  2. Zauważono, że uszkodzone urządzenie iOS, szczególnie jeśli wpłynęło to na wewnętrzne komponenty lub jeszcze gorzej - przez wodę - może uniemożliwić nawet zakończenie trybu. Dlatego zaleca się sprawdzenie pod kątem uszkodzeń, które mogą utrudnić pomyślne odzyskanie.
  3. Są też chwile, kiedy urządzenie utknie w trybie DFU, co jest bardzo niepożądanym problemem. Zgłoszono, że takie próby mogą wystąpić podczas próby jailbreaka urządzenia iOS. Istnieją sposoby, aby się z tego wydostać, ale my w FoneDog zaoszczędzimy Ci bólu głowy.

Rozwiązanie: Korzystanie z zestawu narzędzi FoneDog - Odzyskiwanie systemu iOS - Ułatwienie procesu

Teraz, gdy jesteś dobrze poinformowany o tym, czym jest DFU, do czego służy, co może zrobić i jakie problemy mogą się pojawić, najlepiej byłoby, gdyby można było uniknąć wszystkich zagrożeń, jeśli to możliwe, prawda?

To tutaj FoneDog - Odzyskiwanie systemu iOS staje się całkowicie niewyobrażalny w użyciu.

Dzięki FoneDog cała praca jest wykonywana za Ciebie. Robi wszystko, od pełnego odzyskiwania systemu po odzyskanie cennych danych po naprawę tych irytujących ponownych uruchomień. Potrzebujesz tylko komputera.
Możesz mieć pewność, że wszystkie twoje dane zostaną w 100% przywrócone. Już nigdy więcej nie będziesz musiał się martwić utratą cennych zdjęć i filmów, ważnych notatek i dat oraz kontaktów. Trudno byłoby ponownie zainstalować duże aplikacje i ponownie połączyć się z ludźmi, aby poinformować ich, że Twój telefon komórkowy oszalał - lub jeszcze gorzej, szefie!

Co najważniejsze, nigdy więcej nie będziesz musiał wnosić urządzenia z systemem iOS do warsztatu, w którym Twoje dane mogą być potencjalnie narażone na wścibskie oczy, a także ponieść ogromne opłaty. Twoje dane są dostępne tylko dla ciebie i tylko dla ciebie.

Krok 1: Uruchom FoneDog i wybierz opcję

Po uruchomieniu lub uruchomieniu FoneDog w jego interfejsie narzędziowym przejdź do „Więcej narzędzi”I wybierz„Odzyskiwanie systemu iOS”Opcja na początek. Gdy znajdziesz się w Odzyskiwanie systemu iOS, podłącz iDevice do komputera za pomocą kabla USB.
Pamiętaj, że FoneDog powinien automatycznie wykryć twoje urządzenie.
Więcej narzędzi

Krok 2: Potwierdź pobranie oprogramowania układowego.

Po wykryciu urządzenia kliknij „Początek"Przycisk.
Aby FoneDog mógł naprawić nieprawidłowości w systemie operacyjnym, zostaniesz poproszony o pobranie oprogramowania i jest to konieczne. FoneDog zapewni najnowszą wersję iOS do pobrania.

Początek


Pobierz

Krok 3: Automatyczna naprawa.

Po zakończeniu pobierania FoneDog automatycznie rozpocznie naprawę systemu iOS. Na tym etapie nie wolno używać urządzenia; jeśli to zrobisz, Twoje urządzenie może zostać uszkodzone.
naprawy

Krok 4: Zaczekaj na zakończenie procesu.

Naprawa może potrwać kilka minut. Po zakończeniu naprawy FoneDog powiadomi Cię, że nie możesz odłączyć urządzenia w ten sposób. Zaczekaj, aż urządzenie zrestartuje się, aż będzie można je usunąć lub odłączyć.

Repare Complete

Przewodnik wideo: jak rozwiązać różne problemy z systemem iOS

Nasz program chroni nawet Twój telefon przed utknięciem w trybie odzyskiwania, a nawet w trybie DFU. Trochę ironiczne, prawda? Wszystko, co może zrobić tryb odzyskiwania lub tryb DFU, FoneDog - Odzyskiwanie systemu iOS działa lepiej!

Daj więc nasz produkt jak na zdjęciu z bezpłatną wersją próbną na początek. Dzięki naszemu przyjaznemu interfejsowi od razu zobaczysz, do czego jest zdolny i dlaczego jest dobrze kochany i przyjmowany przez naszych zadowolonych klientów. Jesteśmy dumni z naszego produktu i Ty również.
Idź i spróbuj. To jest tak proste jak 1, 2, 3!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 87 oceny)

Logo iOS Toolkit

iOS Toolkit

3 Metody odzyskiwania usuniętych danych z iPhone'a lub iPada.

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.