Kontakt

2 Rozwiązania dotyczące włączania iMessage na Macu

Przez Vernon Roderick, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

„Nie wiem więcej o tym, jak włączyć iMessage na Macu, czy możesz mi powiedzieć więcej na ten temat?”

Przybywasz we właściwym miejscu, aby to zrobić, musisz tylko nauczyć się włączać iMessage na Macu, co zostanie omówione w następnej sekcji.

IMrestoresis firmy Apple to świetny sposób na komunikację z przyjaciółmi i rodziną, która jest również właścicielem urządzenia Apple. Ta usługa wiadomości błyskawicznych umożliwia wysyłanie tekstu, filmów, zdjęć i nie tylko. Piękno iMessage polega jednak na tym, że można go również używać na komputerze Mac.

Zaletą tego jest to, że będziesz mógł korzystać z aplikacji Wiadomości, niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia mobilnego czy komputera Mac. Będziesz mógł czytać wiadomości, niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia z systemem iOS, czy z komputera Mac.

Część 1. Jak aktywować wiadomość na telefonie iPhone i komputerze Mac?Część 2. Jak włączyć iMessage na komputerze Mac za pomocą oprogramowania?Przewodnik wideo: Jak zsynchronizować iMessage i włączyć go na komputerze Mac?Część 3. Wniosek.

Część 1. Jak aktywować wiadomość na telefonie iPhone i komputerze Mac?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że usługa iMessage jest aktywowana na wszystkich twoich urządzeniach. Niezależnie od tego, czy jest to iPhone, iPad, Mac lub MacBook, usługa iMessage powinien zostać aktywowany.

Jak aktywować iMessage na iOS:

 • Przejdź do ustawień
 • Przewiń w dół i kliknij Wiadomości
 • Włącz iMessage, aby aktywować usługę na urządzeniu z systemem iOS
 • Teraz Twoje urządzenie iOS jest już ustawione, a usługa iMessage będzie używana za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomości do kontaktów, które korzystają z urządzenia Apple. Po aktywacji iMessage na urządzeniu z iOS nadszedł czas, aby aktywować go na komputerze Mac.

Jak aktywować iMessage włączony komputer Mac:

 • Na komputerze Mac otwórz aplikację Wiadomości. Aplikacja powinna działać na systemie OS X Mountain Lion lub nowszym
 • Jeśli jesteś Apple ID nie jest jeszcze wprowadzony

Jak zsynchronizować iMessage na urządzeniach iPhone i Mac

 1. Wpisz swój adres e-mail Apple ID i hasło. Może być konieczne wprowadzenie kodu weryfikacyjnego, jeśli masz uwierzytelnianie dwuetapowe.
 2. Dotknij Wiadomości na pasku menu
 3. Kliknij Preferencje
 4. Wybierz kartę Konta
 5. Wybierz numer telefonu i adres e-mail, z którym chcesz się skontaktować
 6. Wybierz numer telefonu i adres e-mail, który inne osoby mają widzieć podczas rozpoczynania rozmowy
how-to-turn-on-imessage-mac

Jesteś teraz gotowy i Twój Mac może teraz korzystać z iMessage. Twoja praca jeszcze się nie skończyła. Tak, aktywowałeś iMessage na komputerze Mac i możesz go teraz używać. Teraz musisz się upewnić, że iMessage na urządzeniu iOS i Mac jest zsynchronizowany.

Dzięki temu wiadomość, którą otrzymujesz i wysyłasz w systemie iOS, pojawi się również na komputerze Mac i odwrotnie. Aby synchronizować wiadomości, potrzebujesz pomocy iCloud. Najpierw musisz sprawdzić, czy iCloud jest włączony na urządzeniu z systemem iOS.

Uwaga: Ważne jest również, aby upewnić się, że urządzenie zostało zaktualizowane do wyższej wersji systemu iOS, aby działało poprawnie.

Aby zsynchronizować wiadomości z iCloud

 • Przejdź do Ustawienia> Apple ID
 • Kliknij iCloud
 • Przewiń w dół i sprawdź, czy przełącznik obok Wiadomości jest Włączony, czy nie. Włącz, jeśli tak nie jest
 • Wróć do Ustawienia> Wiadomości
 • Kliknij przycisk Synchronizuj teraz, aby zsynchronizować wiadomości z iCloud

Po włączeniu usługi iCloud w wiadomościach na iOS nadszedł czas, aby włączyć ją na komputerze Mac i zsynchronizować wiadomości.

Włącz iMessage na Macu, aby zsynchronizować

 1. Kliknij opcję Wiadomości
 2. Stuknij w Wiadomości na pasku menu
 3. Kliknij Preferencje, a następnie zakładkę Konto
 4. Stuknij swoje konto iMessage
 5. Zaznacz pole wyboru „Włącz wiadomości na iCloud”
 6. Stuknij Synchronizuj teraz, aby wiadomości na wszystkich urządzeniach pod Twoim Apple ID synchronizowały wiadomości

Dzięki iCloud wiadomości na urządzeniach Apple mogą być teraz synchronizowane i dostępne wszędzie. Jeśli masz problemy z synchronizacją wiadomości w iCloud, możesz zdecydować się na skorzystanie z usług zewnętrznego dostawcy, który pomoże zsynchronizować wiadomości.

Tym dostawcą jest FoneDog Mobile Solution Provider i ich oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOS. Oprogramowanie umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych iOS, w tym wiadomości. Jest w 100% bezpieczny i nie musisz się martwić o utratę danych podczas tworzenia kopii zapasowej i przywracania wiadomości.

Jest to również łatwe, ponieważ wystarczy zrobić tylko kilka kroków zsynchronizuj swoje wiadomości na wszystkich urządzeniach korzystających z oprogramowania.

Część 2. Jak włączyć iMessage na komputerze Mac za pomocą oprogramowania?

Prawidłowo zsynchronizuj iMessages na swoich urządzeniach, musisz najpierw wykonać kopię zapasową wiadomości z urządzenia iOS za pomocą oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOS. Po utworzeniu kopii zapasowej możesz przywrócić kopię zapasową na komputerze Mac.

Po zakończeniu wiadomości dla urządzenia z systemem iOS i komputera Mac zostaną zsynchronizowane i zaktualizowane. Teraz robienie tego z oprogramowaniem jest w rzeczywistości łatwe, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, aby wykonać kopię zapasową danych iPhone'a, a drugie kliknąć, aby je przywrócić. Ale to nie jedyne, co może zrobić program, jest o wiele więcej.

Program iOS Data and Restore pozwala także na podgląd posiadanych plików kopii zapasowych, dzięki czemu możesz wybrać, które z nich chcesz przywrócić na urządzeniu z systemem iOS lub komputerze Mac.

Możesz wypróbować za darmo, ponieważ FoneDog ma 30-dniową bezpłatną wersję próbną, która pozwala przetestować oprogramowanie. Aby przetestować, czy można zsynchronizować iMessage na urządzeniach iPhone.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

zsynchronizuj obraz z iPhone'a na Maca

Ludzie również czytająRozwiązany! Dysk iCloud nie synchronizuje się na twoich urządzeniach? Napraw tutajPrzewodnik iCloud: Pobierz iCloud Backup na PC

Przewodnik wideo: Jak zsynchronizować iMessage i włączyć go na komputerze Mac?

Nie wiem, jak włączyć iMessage na Macu, aby zsynchronizować iMessage z iPhone'a na Maca, oto samouczek wideo do tworzenia kopii zapasowych danych na iPhonie i przywracania na Macu, aby uzyskać Sync iMessage z iPhone'a na Maca. Kliknij wideo i obejrzyj, a nie pożałujesz.

Część 3. Wniosek.

Aktywacja iMessage na Macu to świetny sposób na skorzystanie z usługi czatu, nawet jeśli używasz laptopa zamiast urządzenia mobilnego. Aktywacja usługi jest łatwa, ponieważ można to zrobić w kilku krokach.

Po aktywowaniu iMessage na Macu, musisz włączyć na nich iCloud, aby wiadomości na wszystkich urządzeniach zostały zsynchronizowane. Teraz, jeśli masz problemy z synchronizacją wiadomości w iCloud, zalecam użycie oprogramowania FoneDog do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych iOS w celu synchronizacji wiadomości.

Oprogramowanie ułatwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych, w tym wiadomości, dzięki czemu można je przywracać i synchronizować z innymi urządzeniami. Zaletą oprogramowania jest to, że możesz wypróbować go za darmo przez 30 dni. FoneDog zapewnia bezpłatną wersję próbną swojego oprogramowania, aby umożliwić ludziom przetestowanie go i sprawdzenie, czy będzie to coś, czego będą potrzebować.

Jeśli więc chcesz uzyskać lepszy sposób synchronizacji, tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików i danych z urządzenia z systemem iOS, musisz wypróbować funkcję Kopia zapasowa i przywracanie danych iOS.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Vernon Roderick

Specjalizacja techniczna w zakresie pisania scenariuszy na PC / YouTube / optymalizacji witryny

Jedną z moich pasji jest tworzenie własnego oprogramowania

Piszę artykuły, aby dzielić się wiedzą na temat technologii IT i trochę doświadczenia w tworzeniu własnego oprogramowania, a tworzenie własnego oprogramowania jest jedną z moich pasji do pracy.

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 57 oceny)

Logo iOS Data Backup & Restore

iOS Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych na komputerze i selektywnie przywróć dane iOS z kopii zapasowych.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.