Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

[Przewodnik po 2020 r.] Jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud

Autor: Gina Barrow, Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2020 r

Wielu użytkowników komputerów Mac często ma dylemat po utracie niektórych plików bez tworzenia kopii zapasowych. Często myślą, że nie trzeba tworzyć kopii zapasowych ich komputerów Mac, ponieważ nikt inny ich nie używa i nie zrobili nic, co mogłoby spowodować utratę danych.

Istnieją jednak rzadkie sytuacje, takie jak ataki wirusów lub uszkodzone pliki systemowe, które mogą wyzwalać i powodować utratę danych. Istnieje wiele opcji tworzenia kopii zapasowej komputera Mac, a najłatwiejsza jest usługa iCloud.

W tym artykule nauczymy się jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud plus inne metody zabezpieczania twoich osobistych plików i informacji.

Część 1. Jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloudCzęść 2. Użyj Time Machine jako kopii zapasowej na komputerze MacCzęść 3. Jak odzyskać utracone lub usunięte pliki z komputera MacCzęść 4. streszczenie

Część 1. Jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud

Apple zapewnia bezpłatne 5 GB przestrzeni dyskowej iCloud dla każdego zarejestrowanego Apple ID, gdzie można go użyć jako opcji kopii zapasowej. To miejsce do przechowywania można rozszerzyć w dowolnym momencie, aby dodać więcej miejsca.

Jedną z najlepszych funkcji iCloud jest możliwość synchronizacji na wszystkich urządzeniach z iOS, w tym na iPhonie, iPadzie, iPodzie Touch i Macu. Wymaga tylko jednego Apple ID na wszystkich tych urządzeniach i możesz swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji iCloud.

Oprócz tego możesz uzyskać dostęp do swoich danych w dowolnym momencie, o ile masz połączenie z Internetem.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem na jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud i nigdy więcej nie stracisz żadnych plików:

 1. Na komputerze Mac uruchom Preferencje systemowe i wybierz iCloud.
 2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła.
 3. Po pomyślnym zalogowaniu się wybierz typy danych, które chcesz dodać do kopii zapasowej. (Możesz wybierać spośród zdjęć, e-maili, kontaktów, kalendarzy i wielu innych).
 4. Stąd możesz zarządzać innymi plikami, takimi jak biblioteka zdjęć iCloud i dostosować sposób tworzenia kopii zapasowych zdjęć przez iCloud.
 5. Wybierz iCloud Drive.
 6. Przeciągnij i upuść pliki, które chcesz wykonać kopię zapasową, lub możesz po prostu dodać kopię.
 7. Po skonfigurowaniu iCloud Drive wszystkie pliki i dokumenty zapisane w iCloud zostaną przeniesione na iCloud Drive.

Otóż ​​to! Właśnie skonfigurowałeś i nauczyłeś się jak wykonać kopię zapasową Twój mak do iCloud. Teraz masz pewność, że możesz łatwo odzyskać informacje z iCloud na wypadek, gdyby coś się stało na komputerze Mac.
Jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud

Zarządzaj pamięcią masową iCloud

Przez większość czasu użytkownicy iOS bardziej martwią się pamięcią masową iCloud niż swoimi plikami z powodu ograniczonej ilości wolnego miejsca. Masz jednak opcje zarządzania pamięcią iCloud, dzięki czemu możesz zmaksymalizować 5 GB przydzielonego miejsca lub możesz kupić więcej.

Wyłącz tworzenie kopii zapasowych z wielu urządzeń

Ponieważ iCloud synchronizuje się między urządzeniami, normalne jest, że szybko zajmie wolne miejsce. Zawsze jednak możesz zdecydować, które urządzenia potrzebują kopii zapasowej, aby zaoszczędzić więcej miejsca w iCloud.

Wykonaj ten krok, aby wyłączyć tworzenie kopii zapasowych iCloud na wielu urządzeniach:

 1. Zdecyduj, które urządzenie iOS będzie miało kopię zapasową iCloud.
 2. Na urządzeniu, które nie potrzebuje kopii zapasowej, przejdź do Ustawień.
 3. Znajdź i stuknij iCloud.
 4. Wyłącz pasek iCloud Backup.

Wyłączając tworzenie kopii zapasowej iCloud na danym urządzeniu, nie będzie już synchronizowany z kontem iCloud.

Część 2. Użyj Time Machine jako kopii zapasowej na komputerze Mac

Oprócz usługi iCloud Apple oferuje również domyślną opcję tworzenia kopii zapasowych o nazwie time Machine. Działa, zapewniając kopię zapasową wszystkich plików, takich jak aplikacje, zdjęcia, dokumenty, pliki systemowe i inne na komputerze Mac.

W przeciwieństwie do usługi iCloud, która zapisuje twoje pliki online, kopie zapasowe Time Machine są przechowywane zewnętrznie i można je również przywrócić zewnętrznie. Time Machine z kolei wykorzystuje zewnętrzne urządzenia pamięci, takie jak dysk FireWire, Airport Time Capsule, USB lub zewnętrzne dyski twarde.

Oto kompletny przewodnik na temat używania Time Machine jako kopii zapasowej na komputerze Mac:

 1. Najpierw podłącz zewnętrzne urządzenie pamięci masowej do komputera Mac i wybierz opcję Użyj jako dysku kopii zapasowej w wyskakującym okienku.
 2. Jeśli nie widzisz wyskakującego komunikatu, możesz dodać go ręcznie, przechodząc do Time Machine, a następnie do preferencji Time Machine. Wybierz Wybierz dysk kopii zapasowej.
 3. Wybierz pamięć zewnętrzną z listy dostępnych dysków.
 4. Zaznacz pole obok Szyfruj kopie zapasowe, a następnie kliknij Użyj dysku.

Twoja pierwsza kopia zapasowa w Time Machine zajmie trochę czasu, w zależności od plików ustawionych dla kopii zapasowej. Możesz także korzystać z wygody automatycznego tworzenia kopii zapasowych za pomocą Time Machine. Time Machine doda tylko ostatnio zmienione pliki z poprzedniej kopii zapasowej.

Część 3. Jak odzyskać utracone lub usunięte pliki z komputera Mac

Utrata danych jest częstym problemem, szczególnie wśród użytkowników komputerów Mac, którzy nie wykonali odpowiednich kopii zapasowych. Przez większość czasu użytkownicy znoszą utratę danych i wzruszają tym irytującym zdarzeniem, nie wiedząc, że nadal mogą je odzyskać.

Odzyskiwanie danych FoneDog to kreator innej firmy, na którym może polegać każdy użytkownik komputera Mac. Zapewnia odzyskiwanie danych wszystkich typów plików i z dowolnego urządzenia.

Możesz odzyskać dowolny z następujących plików, takich jak:

 • archiwum
 • E-maile
 • dokumenty
 • Filmy
 • Grafika
 • I wiele więcej

Odzyskiwanie danych Odzyskaj usunięte zdjęcia, dokumenty, pliki audio i inne pliki. Odzyskaj usunięte dane z komputera (w tym Kosza) i dysków twardych. Odzyskaj dane o stratach spowodowane wypadkiem na dysku, awarią systemu operacyjnego i innymi przyczynami. Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie Odzyskiwanie danych FoneDog

Nie ma znaczenia, jakiego urządzenia lub pamięci używasz, Odzyskiwanie danych FoneDog można go pobrać z różnych opcji, takich jak:

 • Hard Drive
 • Karta pamięci / karta SD
 • Pamięć flash USB
 • Usunięte pliki
 • Komputery Mac lub Windows
 • przegrody
 • A nawet Kosz / Kosz

Wielu użytkowników doświadczyło już doskonałych funkcji Odzyskiwanie danych FoneDog; Ty też możesz doświadczyć jego cudów, pobierając go za darmo.

Część 4. streszczenie

Kroki na jak wykonać kopię zapasową komputera Mac na iCloud są dość proste i otwarte; nie musisz wykonywać wielu skomplikowanych czynności, aby zapisać i zapisać ważne pliki.

Oprócz iCloud możesz także korzystać z funkcji tworzenia kopii zapasowych Time Machine na Macu, aby przechowywać pliki osobiste na zewnątrz. Chroń swoje dane w dowolnym momencie, korzystając z tych dwóch bezpłatnych metod.

Jeśli spóźniłeś się i już utraciłeś lub usunąłeś ważne pliki, nie martw się; Odzyskiwanie danych FoneDog uratuje cię od wszystkich bólów serca. To genialne narzędzie do odzyskiwania, które może pobierać wszystkie typy plików z dowolnego urządzenia pamięci masowej.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Gina Barrow

Pisarz techniczny / kreatywny

Kuchnia, moja bezpieczna przestrzeń; czarny, mój ulubiony kolor

Przez jakiś czas był specjalistą technicznym, rozwiązując problemy ze smartfonem i oprogramowaniem, dopóki moja uwaga nie zwróciła uwagi na pisanie.

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 71 oceny)

Logo odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych

FoneDog Data Recovery odzyskuje usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio, e-maile i inne dane z systemu Windows, komputera Mac, dysku twardego, karty pamięci, dysku flash itp.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.