Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową zdjęć znajdujących się na urządzeniach z Androidem

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

Mam dużo zdjęć na moim smartfonie z Androidem. Cały czas robię zdjęcia, a także filmy. Teraz chcę backup zdjęć Androida znajduje się na moim telefonie z Androidem. Ale nie wiem jak to zrobić. Czy możesz mi powiedzieć jak to zrobić?
~ Użytkownik smartfona z Androidem

WSKAZÓWKA:

Część I: Dlaczego ludzie muszą tworzyć kopie zapasowe zdjęć z Androida?Część II: Korzystanie z narzędzia o nazwie Kopia zapasowa i przywracanie danych Android FoneDogCzęść III: Inne metody tworzenia kopii zapasowych zdjęć z AndroidaCzęść IV: Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową Andoird Photos

Część I: Dlaczego ludzie muszą tworzyć kopie zapasowe zdjęć z Androida?

Niektórzy ludzie są fanatykami zdjęć. Przechwytują każdą chwilę i upewniają się, że są zapisywane na swoich urządzeniach. Ci ludzie chcieliby pielęgnować każdą uchwyconą chwilę i upewnić się, że zdjęcia nie zostaną przypadkowo usunięte.

Tacy ludzie mogą być tobą. Po prostu chcesz się upewnić, że kopie zapasowe wszystkich Twoich zdjęć są zapisane na dodatkowym urządzeniu pamięci masowej, takim jak chmura lub zewnętrzny dysk twardy. Drugim urządzeniem magazynującym może być nawet laptop lub komputer.

Niezależnie od tego, jaka może być pamięć dodatkowa, jesteś we właściwym miejscu, jeśli szukasz sposobów na tworzenie kopii zapasowych zdjęć na urządzeniach z Androidem. W tym artykule dowiesz się dokładnie, jak to zrobić. Zacznijmy.

Część II: Korzystanie z narzędzia o nazwie Kopia zapasowa i przywracanie danych Android FoneDog

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to użyć FoneDog's Android Data Backup & Restore narzędzie, aby wykonać kopię zapasową zdjęć i umieścić je na laptopie. Wspomniane narzędzie to aplikacja, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych różnego rodzaju danych, w tym zdjęć. Możesz także przywrócić kopię zapasową na komputerze lub innym urządzeniu z Androidem. Jest bardzo prosty w obsłudze i ma zrozumiały interfejs.

Tu są Zalety oraz instrukcje korzystania z narzędzia:

  • Za pomocą kilku prostych kliknięć możesz wybrać dane, które chcesz łatwo utworzyć i przywrócić.
  • Tworzy kopie zapasowe zarówno twoich aplikacji, jak i zawartych w nich danych.
  • Możesz wyświetlić podgląd kopii zapasowej i jej zawartości.
  • Możesz przywrócić kopię zapasową selektywnie na dowolnym urządzeniu z Androidem.
  • Obsługuje urządzenia 8000 z systemem Android.
  • Jest w 100% bezpieczny. Tylko ty masz dostęp do swoich danych.
  • Dane są zawsze bezpieczne i nie zostaną zastąpione.
  • Otrzymujesz 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Oznacza to, że możesz czerpać korzyści z tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych Androida bez konieczności płacenia z kieszeni.
  • Kopia zapasowa danych Androida jest bezstratna.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Oto jak go używać krok po kroku:

Krok 01 - Pobierz zestaw narzędzi FoneDog z ich oficjalnej strony internetowej. Od Ciebie zależy, czy chcesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, czy też chcesz go natychmiast kupić.

Krok 02 - Uruchom zestaw narzędzi FoneDog na swoim komputerze.

Krok 03 - Upewnij się, że żadne inne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych nie działa razem z FoneDog.
Fonedog Main

Krok 04 - Wybierz kopię zapasową i przywracanie danych Androida.

Krok 05 - Podłącz urządzenie Android do urządzenia komputerowego za pomocą kabla USB. Upewnij się, że tryb debugowania jest włączony na urządzeniu z Androidem. Jeśli masz wersję Androida 4.0 lub nowszą, pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem, czy chcesz zaakceptować tryb debugowania USB. Wciśnij OK.

Krok 06 - Teraz FoneDog powinien był wykryć twój telefon. W takim przypadku naciśnij przycisk oznaczony Kopia zapasowa danych urządzenia. Zazwyczaj FoneDog jest domyślnie ustawiony na skanowanie wszystkich typów much. Jednak nadal możesz wybrać typ danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

Krok 07 - Po wybraniu różnych typów danych naciśnij Start. Rozpocznie się proces tworzenia kopii zapasowej urządzenia z Androidem. Nie odłączaj urządzenia z Androidem. Nie używaj urządzenia podczas procesu, a nawet nie przesyłaj ani nie usuwaj danych w trakcie jego trwania.

Krok 08 - Po zakończeniu całego procesu tworzenia kopii zapasowej kliknij przycisk oznaczony OK. Teraz będziesz mógł zobaczyć zawartość pliku kopii zapasowej. Lub możesz przywrócić go na innym urządzeniu.

Zakończono tworzenie kopii zapasowej

Teraz wykonałeś kopię zapasową danych za pomocą FoneDog's Android Data Backup & Restore. Oto jak przywrócić go na innym urządzeniu.

Krok 09 - Wybierz opcję Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida.

Krok 10 - Wybierz Przywracanie danych urządzenia.

Krok 11 - FoneDog wyświetli pliki kopii zapasowych. Możesz wybrać konkretny plik kopii zapasowej do przywrócenia.
Wybierz Pliki kopii zapasowej do przywrócenia

Krok 12 - Wybierz typ danych, które chcesz przywrócić. Następnie wybierz pliki, które chcesz przywrócić.

Krok 13 - Naciśnij Przywróć, aby rozpocząć proces.

Krok 14 - Potwierdź proces, aby rozpocząć, naciskając OK.

Krok 15 - Zaczekaj na zakończenie procesu. Nie odłączaj urządzenia z Androidem ani nie otwieraj żadnego narzędzia do zarządzania telefonem dla Androida. Po zakończeniu FoneDog wyświetli powiadomienie o zakończeniu procesu.

Darmowe pobieranieDarmowe pobieranie

Część III: Inne metody tworzenia kopii zapasowych zdjęć z Androida

Rozwiązanie 1: Kopiowanie i wklejanie plików obrazów na pliki z komputera

Podstawowym założeniem tego jest po prostu podłączenie urządzenia z Androidem do komputera. W ten sposób możesz po prostu skopiować i wkleić pliki obrazów z urządzenia z Androidem na komputer. To samo dotyczy sytuacji, gdy obrazy znajdują się w obrębie karty SD (karty pamięci). Możesz po prostu podłączyć urządzenie i skopiować i wkleić. Zacznijmy od kroków, jak to zrobić:

Krok 01 - Podłącz urządzenie z Androidem do komputera za pomocą kabla USB.

Krok 02 - Odblokuj właśnie podłączone urządzenie z Androidem (np. Smartfon).

Krok 03 - Otwórz folder Mój komputer na komputerze. Można to znaleźć w Pulpicie lub w menu Start.

Krok 04 - Na liście urządzeń otwórz urządzenie z Androidem.

Krok 05 - Wybierz lokalizację obrazów. Może to być pamięć wewnętrzna lub karta pamięci (karta SD). Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć.

Krok 06 - Znajdź plik, który chcesz przesłać na komputer.

Krok 07 - Skopiuj i wklej plik lub pliki, które chcesz skopiować na komputer.

Rozwiązanie 2: Automatyczna kopia zapasowa Androida do tworzenia kopii zapasowych zdjęć z Androida

Jeśli chcesz automatycznie przywrócić dane, możesz wykonać następujące czynności:

Krok 01 - Włącz urządzenie z Androidem.

Krok 02 - Wybierz menu, aby otworzyć listę aplikacji.

Krok 03 - Wybierz zdjęcia.

Krok 04 - Uruchom Google+.

Krok 05 - Wybierz ikonę Menu. Znajduje się w rogu w lewym górnym rogu.

Krok 06 - Naciśnij Ustawienia. Znajduje się to w menu rozwijanym.

Krok 07 - Naciśnij Auto Backup. Następnie zobaczysz, że proces tworzenia kopii zapasowej zdjęć rozpocznie się automatycznie.

Automatyczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć Android

Rozwiązanie 3: Wykonaj kopię zapasową zdjęć na Androidzie, korzystając z Dropbox

Czy obawiasz się, że utracisz dane, ponieważ fizyczna jednostka pamięci zawierająca zdjęcia zostanie uszkodzona? Możesz wybrać przechowywanie w chmurze, takie jak Dropbox. Wspomniana platforma do przechowywania w chmurze ma ustawienia przesyłania kamer. Ponadto może bezpośrednio tworzyć kopie zapasowe, a następnie przechowywać zdjęcia i filmy zrobione na urządzeniu z Androidem w folderze Dropbox. W ten sposób filmy i obrazy są automatycznie zapisywane w chmurze.

Oto kroki, które możesz wykonać, aby z nich skorzystać Przesyłanie z aparatu na określonym urządzeniu z Androidem:

Krok 01 - Pobierz, a następnie zainstaluj najnowsze wersje Dropbox na urządzenia z Androidem. Można to znaleźć w sklepie Google Play.

Krok 02 - Po pierwszej instalacji Dropbox pojawi się monit o skonfigurowanie jego ustawień. Utwórz własne konto Dropbox. Lub możesz nacisnąć Zarejestruj się. Jeśli masz już konto, możesz nacisnąć Zaloguj się.

Krok 03 - Przesyłanie z aparatu można włączyć, tworząc nowy folder i nadając mu nazwę do folderu Przesyłanie z aparatu w Dropbox. W ten sposób wszystkie zdjęcia i filmy zrobione aparatem zostaną zapisane w Dropbox. Lub, gdy jesteś aktualnie zalogowany, naciśnij ikonę z etykietą Zdjęcia. Następnie naciśnij przycisk o nazwie Włącz, aby włączyć tworzenie kopii zapasowej zdjęć.

Pamiętaj, że na Twoim koncie Dropbox dostajemy tylko 2 GB miejsca. Jeśli chcesz, możesz kupić więcej miejsca. Nie usuwa żadnych danych ani plików bez Twojej zgody.

Rozwiązanie 4: Automatycznie twórz kopie zapasowe swoich zdjęć w Androidzie za pomocą Google+

Najpierw musisz otworzyć aplikację o nazwie Google+. Następnie powinieneś otworzyć jego menu. Naciśnij Ustawienia. Znajduje się w rogu po prawej stronie. Następnie naciśnij Aparat i zdjęcia. Teraz wybierz Automatyczna kopia zapasowa. Podczas wykonywania opisanych kroków może wystąpić błąd. Można to jednak rozwiązać, umożliwiając Google+ dostęp do zdjęć użytkowników.

Google+ umożliwia tworzenie automatycznych kopii zapasowych zdjęć. Zapewnia to również bezpieczeństwo tych plików obrazów. Jeśli aktywujesz funkcję Automatycznej kopii zapasowej, filmy i zdjęcia będą automatycznie archiwizowane i przechowywane w Google+.

Krok 01 - Najpierw musisz przejść do sklepu Google Play.

Krok 02 - Następnie pobierz i zainstaluj aplikację Google+.

Krok 03 - Utwórz własne konto.

Krok 04 - Naciśnij przycisk Zaloguj się, aby zalogować się na swoje konto. Podaj dane swojego konta i hasło.

Krok 05 - Naciśnij Ustawienia.

Krok 06 - Włącz opcję o nazwie Kopia zapasowa i synchronizacja.

Krok 07 - Naciśnij Wybierz folder do kopii zapasowej. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich plików obrazów zapisanych w telefonie. Wybierz zdjęcia, które chcesz wykonać kopię zapasową. Rozpocznie się proces tworzenia kopii zapasowej zdjęć.

Krok 08 - Sprawdź wszystkie kopie zapasowe swoich zdjęć. Możesz to zrobić na urządzeniu z Androidem, logując się do Zdjęć Google.

Część IV: Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową Andoird Photos


Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Tworzenie kopii zapasowych zdjęć z urządzenia z Androidem jest w rzeczywistości łatwe. Możesz wykonać kopię zapasową na Dropbox, Google+, a nawet na komputerze. Najlepsze w tym jest to, że możesz użyć narzędzia FoneDogNazywa się to narzędzie Android Data Backup & Restore. Może pomóc w utworzeniu kopii zapasowej zdjęć Androida i innych typów danych na urządzeniu z Androidem oraz przywróceniu go na dowolnym urządzeniu z Androidem lub komputerze.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 81 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.