Kontakt

Utwórz kopię zapasową i przywróć wszystkie dane na Androidzie

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

„Czy możesz mnie nauczyć, jak to zrobić tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wszystkich danych na Androidzie kiedy muszę? ”Chcę rozpocząć tworzenie kopii zapasowej danych mojego telefonu, aby nie stracić ich, jeśli mój gadżet w przyszłości ulegnie awarii.” Dziękuję bardzo.

Część 1. Dlaczego kopie zapasowe są ważneCzęść 2. Utwórz kopię zapasową i przywróć wszystkie dane na AndroidzieCzęść 3. Utwórz kopię zapasową wszystkich danych, w tym usuniętych plików, na AndroidzieCzęść 4. Wniosek

Część 1. Dlaczego kopie zapasowe są ważne

Jeśli masz smartfona lub tablet, musisz wiedzieć, jak to jest stracić swoje pliki. Wystarczająco źle jest, gdy nagle telefon zawiesza się. Jest o wiele gorzej, jeśli odkryjesz, że straciłeś kilka ważnych plików. Tam właśnie pojawiają się kopie zapasowe. Jest takie powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Kopie zapasowe nie pomogą Ci uniknąć przypadkowego usunięcia i awarii urządzenia. Mogą jednak uchronić Cię przed stresem i lękiem spowodowanym utratą danych. Tworzenie kopii zapasowej wszystkich danych na Androidzie może być również przydatne, jeśli planujesz kupić nowe urządzenie. Pomaga osiągnąć płynne i szybkie przejście.

Tworząc kopię zapasową, możesz łatwo przenieść swoje pliki do nowego gadżetu. Większość, jeśli nie wszystkie, plików są niezastąpione. Twoje zdjęcia i filmy uwieczniają wyjątkowe chwile. Twoje wiadomości tekstowe mogą zawierać potrzebne informacje.

Twoja lista kontaktów mogła zająć lata. Odtworzenie go od zera zajmie ci dużo czasu. Istnieją różne sposoby tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików. Jednym z nich jest tworzenie kopii zapasowych Google, a innym - przywracanie ustawień fabrycznych. Istnieje również kilka bezpłatnych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych w sklepie Google Play, które warto sprawdzić.

Android Data Recovery

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić usunięte dane z Androida

Ale jeśli nas o to poprosisz, powinieneś zaufać FoneDog Android Toolkit na potrzeby tworzenia kopii zapasowych, które mogą wykonać kopię zapasową i przywrócić telefon z Androidem. Obsługuje ponad 8,000 urządzeń i działa na komputerach z systemem Windows i Mac. Będziesz podekscytowany wiedząc, że tworzy kopie zapasowe plików w bezstratnej jakości. Oznacza to, że Twoje zdjęcia i filmy są przechowywane w pełnej rozdzielczości. Wszystkie Twoje dane pozostają niezmienione.

Oprogramowanie może także odzyskać usunięte pliki. Jeśli chcesz się uczyć jak wykonać kopię zapasową wszystkich danych na Androidzie, jesteś na właściwej stronie. Jeśli chcesz po prostu utworzyć kopię zapasową istniejących plików, przejdź do części 2. Możesz także wyeksportować wszystkie dane, w tym usunięte, na swój komputer. Przejdź do części 3, jeśli tego właśnie chcesz.

Część 2. Utwórz kopię zapasową i przywróć wszystkie dane na Androidzie

Utwórz kopię zapasową wszystkich danych na Androidzie

FoneDog Android Toolkit utworzy kopię zapasową plików za pomocą kilku kliknięć. Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Androida umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie telefonu z Androidem na PC, dzięki czemu jest bezpieczny. Zacznij od 3 prostych kroków.

Krok 1. Pobierz i uruchom FoneDog Android Toolkit

Pobierz oprogramowanie i uruchom je po zakończeniu instalacji. Wybierać Android Data Backup and Restore z dostępnych narzędzi.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Fonedog Main

Pobierz i uruchom FoneDog Android Toolkit na swój komputer - Krok 1

Krok 2. Włącz debugowanie USB

Podłącz smartfon lub tablet do komputera. Na urządzeniu może pojawić się monit z prośbą o zezwolenie na debugowanie USB. Kran OK. Jeśli nie pojawi się monit, konieczne będzie ręczne włączenie debugowania USB. Oto jak.

Android 4.2 lub nowszy: Ustawienia > O telefonie > Wybierz Numer kompilacji aż pojawi się monit> debugowanie USB

Android 3.0 do 4.1: Ustawienia > Opcje programistyczne > debugowanie USB

Android 2.3 lub wcześniejszy: Ustawienia > Konsultacje > Nowe Inwestycje > debugowanie USB

Aby zezwolić na debugowanie USB

Włącz debugowanie USB na swoim telefonie z Androidem - Krok 2

Krok 3. Wybierz typy danych do utworzenia kopii zapasowej

Gdy oprogramowanie nawiąże połączenie z urządzeniem, zobaczysz 2 opcje. Wybierz Kopia zapasowa danych urządzenia. Program wyświetli listę obsługiwanych typów plików. Ponieważ Twoim celem jest utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych, pozostaw wszystkie pola zaznaczone.

naciśnij Początek aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej. Nie można odłączyć gadżetu od komputera podczas tworzenia kopii zapasowej. Po zakończeniu procesu naciśnij OK do wyjścia.

Wybierz Dane do kopii zapasowej

Wybierz typy danych, aby utworzyć kopię zapasową na komputerze lub telefonie - krok 3

Przywróć kopię zapasową

Jeśli udało Ci się utworzyć kopię zapasową za pomocą FoneDog Toolkit - Android Data Recovery, możesz ją przywrócić i zapisać pliki z powrotem na urządzeniu. Pokażmy jak.

1. Uruchom FoneDog Android Backup & Restore

Uruchom program i podłącz urządzenie do komputera. Wybierz Android Data Backup and Restore z wyborów. Jeśli pojawi się monit, włącz debugowanie USB.

Fonedog Main

Uruchom narzędzie FoneDog Android Data Backup Restore do przywracania danych - 1

2. Wybierz Plik kopii zapasowej do przywrócenia

Wybierać Kopia zapasowa danych urządzenia z prezentowanych narzędzi. Program wyświetli teraz zapisane pliki kopii zapasowej. Najpierw pojawi się najnowsza kopia zapasowa. Wybierz jeden i kliknij Początek.

Wybierz Pliki kopii zapasowej do przywrócenia

Wybierz plik kopii zapasowej do przywrócenia - 2

3: Zaznacz pliki do przywrócenia

Pliki z kopii zapasowej pojawią się na ekranie. Zaznacz pola elementów, które chcesz zapisać w gadżecie. Po zakończeniu wyboru kliknij przywracać przycisk.

naciśnij OK potwierdzać. Nie odłączaj urządzenia podczas przywracania.

Wybierz pliki do przywrócenia

Oznacz pliki do odzyskania na komputerze lub telefonie z Androidem - 3

Część 3. Utwórz kopię zapasową wszystkich danych, w tym usuniętych plików, na Androidzie

FoneDog - Odzyskiwanie danych Androida możesz odzyskać pliki, które kiedyś uważałeś za utracone na zawsze. Dzięki narzędziu Android Data Recovery oprogramowanie może skanować zarówno istniejące, jak i usunięte dane. Następnie program zapisuje te dane na komputerze. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić.

# 1. Pobierz i uruchom FoneDog Toolkit - Android Data Recovery

Pobierz oprogramowanie i uruchom je. Wybierać Android Data Recovery z menu głównego.

Połącz Androida z komputerem

Pobierz i uruchom FoneDog Toolkit - Odzyskiwanie danych Androida - nr 1

# 2. Włączyć debugowanie USB

Podłącz smartfon lub tablet do komputera. Aby przygotować urządzenie na głębsze działania z poziomu oprogramowania, musisz zezwolić na debugowanie USB. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Pozwól na debugowanie USB

Włącz debugowanie USB w telefonie - # 2

# 3. Wybierz Typy plików do przywrócenia

Zobaczysz listę typów plików, które można odzyskać. Oprogramowanie oznaczy dla Ciebie wszystkie elementy, ale możesz odznaczyć te, które nie mają zastosowania. Skróci to czas skanowania. Kliknij Dalej przycisk, aby kontynuować i rozpocząć skanowanie


Wybierz Typ pliku

Wybierz typy plików do odzyskania - # 3

# 4. Wybierz pliki do zapisania

Zobaczysz listę typów plików po lewej stronie ekranu. Kliknij je jeden po drugim. Po prawej stronie zobaczysz określone pliki. Przejrzyj zawartość każdego typu pliku i zdecyduj, które pliki chcesz odzyskać.

Zaznacz pola tych plików. Kiedy skończysz, naciśnij wyzdrowieć. Jeśli zostanie wyświetlony monit o wybranie folderu docelowego dla plików, możesz utworzyć nowy folder, aby ci to ułatwić. Kliknij wyzdrowieć kontynuować.

Odzyskaj Whatsapp na PC

Wybierz pliki do zapisania na komputerze lub telefonie komórkowym z systemem Android - # 4

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Powiązany przewodnik:
Jak działa kopia zapasowa i przywracanie systemu Android
Jak odzyskać usunięte pliki Word z Androida

Część 4. Wniosek

Tworzenie kopii zapasowej danych nie musi być trudne. Dobrze, że jest FoneDog Toolkit - Android Data Recovery, aby ułatwić Ci pracę. Jest również w 100% bezpieczny, więc masz pewność, że dane z kopii zapasowej są przeznaczone tylko dla Ciebie. Za pomocą tego samego oprogramowania możesz przywracać kopie zapasowe bezpośrednio na urządzeniu. Nie ma potrzeby stosowania innych programów ani żmudnych ręcznych transferów. Wypróbuj 30-dniową bezpłatną wersję próbną oprogramowania? Nie pożałujesz!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 61 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.