Kontakt

Jak selektywnie wykonać kopię zapasową danych telefonu z Androidem

Przez Vernon Roderick, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

Czy istnieje sposób na selektywne tworzenie kopii zapasowych danych telefonu z Androidem? Czy to w ogóle możliwe? Zadbaj o mój dzień i pozwól mi uporządkować swoje kopie zapasowe na moim laptopie, to byłby całkowity sen.

„Nie lubię marnować miejsca, wszystko musi być w porządku lub przynajmniej mieć dla mnie sens. Nie jestem obsesyjnie kompulsywny, ale przynajmniej chcę zmaksymalizować to, co mam i co mogę z tym zrobić Moja szafa jest naprawiona tak, jak chcę, z koszulami z jednej strony, spodenkami z drugiej, spodniami i długimi rękawami itd., Wszystkie oddzielone i odpowiednio przygotowane. ”

„Mój stół roboczy jest czysty i uporządkowany, wyposażony w tacę wejściową i wyjściową, na której ustawiam ważne papiery, które należy wykonać na górze, a gotowe na dolnym stosie. Teraz mogę powiedzieć, jak wszystko inne jest w moim domu, ale nie byłoby to efektywne wykorzystanie naszych czasów ”.

„Nie muszę dodawać, że jestem taki sam jak mój telefon komórkowy. Zwykle usuwam to, czego nie potrzebuję i przechowuję to, co ważne. Mam kilka plików kopii zapasowych, ale obawiam się, że niektóre z nich zawierają informacje, których nie mam naprawdę potrzebuję lub chcę już. Nie mogę wybrać tego, co chcę zapisać, a czego nie ”.

Selektywne tworzenie kopii zapasowych danych na Androidzie

Wielu z nas lubi organizować swoje życie i rzeczy, które krążą wokół nas, i nie oznacza to, że mamy obsesję na punkcie rzeczy. Oznacza to po prostu, że chcemy, aby zostało ono uporządkowane w określony sposób i nie ma w tym nic złego. Każdy ma swoje preferencje, jeśli chodzi o pewne rzeczy, niektórzy wolą utrzymywać wszystkie nasze ubrania w porządku według koloru lub zastosowania, z jednej strony do pracy na co dzień, kto wie? Każdy z nas ma inne preferencje.

PORADY:

Część 1. Dlaczego ważne jest selektywne tworzenie kopii zapasowych danych AndroidaCzęść 2. Przywracanie całych danych nie jest rozsądneCzęść 3. Selektywne tworzenie kopii zapasowych danych telefonu Android przez FoneDogCzęść 4. Wniosek

Część 1. Dlaczego ważne jest selektywne tworzenie kopii zapasowych danych Androida

To samo można powiedzieć o naszych kopiach zapasowych urządzeń z Androidem. Na pewno dobrze jest mieć kopię zapasową, idealnie jest mieć wiele kopii zapasowych na wypadek, gdyby pierwsza zakończyła się niepowodzeniem i tak dalej. Jeśli jednak każdy z naszych plików kopii zapasowych zawiera mnóstwo bezużytecznych danych, nie byłoby tak naprawdę wiele, prawda? Usprawniona ilość danych, która nie tylko zawiera wszystkie ważne informacje, których potrzebujemy, i zawiera wszystko, czego potrzebujemy do przechowywania w naszych telefonach komórkowych, co jest idealne, prawda?

Spójrzmy prawdzie w oczy, mamy również tendencję do nadmiernego komplikowania naszych plików kopii zapasowych i wypełniania ich wszystkim, co mamy w naszych telefonach. Chociaż może to być problem dla niektórych, ponieważ nie wszystkie opcje tworzenia kopii zapasowych mają nieograniczoną ilość danych, a jeśli będziemy nadal wypełniać nasze kopie zapasowe bezużytecznymi rzeczami, ważne pliki mogą nie zostać utworzone. To naprawdę zły wynik i może zrujnować Twój dzień, gdy naprawdę potrzebujesz dostępu do kopii zapasowej.

Część 2. Przywracanie całych danych nie jest rozsądne

Innym problemem, który niektórzy użytkownicy mają z plikami kopii zapasowej, jest to, że zamierzasz użyć go do przywrócenia go na swoim komputerze android urządzenie przejmuje całe przywracane dane. Na przykład powiedz, że chcesz odzyskać zdjęcia, o których wiesz, że ich brakuje i prawdopodobnie zostały utracone około miesiąc temu.

Yikes, co za ból. Uśmiechasz się jednak z satysfakcją, zdając sobie sprawę z tego, że wykonałeś kopię zapasową kilka dni wcześniej, więc z pewnością znajdziesz kroki, jak przywrócić swoje zdjęcia za pomocą kopii zapasowej i uruchomić funkcję przywracania. O dziwo, zdjęcia, które zgubiłeś, wracają do twojego telefonu.

Co zaskakujące, zdjęcia zrobione przez miesiąc, którego nie utworzyłeś kopii zapasowej, zostały utracone. Ten uśmiech na twojej twarzy powoli zamienia się w zmarszczenie brwi. Niestety, kiedy przywracamy kopię zapasową w większości przypadków, może ona nadpisywać wszelkie nowe postępy, które jeszcze nie zostały wykonane, i nie jest tak, że możesz połączyć informacje o kopii zapasowej między starszą, zachowując nowsze informacje. A może ty?

Część 3. Selektywne tworzenie kopii zapasowych danych telefonu Android przez FoneDog

Na szczęście, jeśli korzystasz z systemu tworzenia kopii zapasowych znanego jako FoneDog Toolkit - Android Data Backup & Restore co może pomóc ci wybrać i wybrać kopię zapasową oraz to, co chcesz przywrócić.

W przeciwieństwie do innych opcji tworzenia kopii zapasowych, nie musisz zapisywać wszystkiego za jednym razem, możesz wybrać i wybrać, co chcesz zapisać, wykonując odpowiedni proces. Nie jest to wcale takie trudne do zrobienia. Wykonaj następujące kroki, aby wybrać kopię zapasową:

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Przewodnik wideo: Jak selektywnie tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane telefonu z Androidem

Krok 1: Pobierz i zainstaluj FoneDog Toolkit na komputerze lub laptopie

Komputer lub laptop nie powinien mieć żadnych problemów z połączeniem z urządzeniem z Androidem, upewnij się, że używasz kabla USB dostarczonego z urządzeniem z Androidem.

W przeciwnym razie użyj kabla USB zatwierdzonego przez Twoją firmę, aby upewnić się, że napotyka mniej błędów i problemów z łącznością.

Fonedog Main

Krok 2: Zainstaluj i uruchom FoneDog - Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida

Uruchom FoneDog Toolkit i uruchom „Android Data Backup and Restore”. Po wykryciu urządzenia z Androidem zostaniesz poproszony o umieszczenie go w„USB Debugging”, który pomoże Ci ukończyć i zeskanować urządzenie.

Pozwala to Fonedog Toolkit na prawidłowe skanowanie przez telefon bez żadnych problemów. Jest to standardowe w tym procesie, więc proszę postępować zgodnie z procesem, a tryb zostanie aktywowany na urządzeniu z Androidem.

Aby zezwolić na debugowanie USB


Uwaga: Jeśli monit nie zostanie wyświetlony, prawdopodobnie ustawiłeś urządzenie z Androidem na „USB Debugging”przed i nie będziesz już musiał tego robić ponownie.

Krok 3: Selektywnie wykonaj kopię zapasową danych Androida, które chcesz

Otrzymasz dwie opcje dotyczące rodzaju kopii zapasowej, którą chcesz aktywować, i zdecydowanie zalecamy wybranie opcji „Kopia zapasowa danych urządzenia" zamiast tego "Kopia zapasowa jednym kliknięciem”, ponieważ chcesz wybrać kopię zapasową.

Wybierz typ danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć, ponieważ widzisz, że ma wiele opcji, takich jak wiadomości, kontakty itp., Ale wybierz to, co chcesz, aby przejść do ostatniego kroku. Kliknij "Dalej" kontynuować.

Kopia zapasowa i przywracanie

Krok 4: Skanuj i selektywnie twórz kopie zapasowe danych Androida na PC lub laptopie

Możesz zeskanować elementy, które chcesz wykonać kopię zapasową, i wybrać odpowiednio, a następnie zakończyć proces tworzenia kopii zapasowej ostatnim kliknięciem przycisku i gotowe.

Zakładając, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, powinieneś mieć kontrolowaną ilość kopii zapasowej, która została zapisana na komputerze lub laptopie dzięki FoneDog Toolkit - Android Data Backup & Restore.

Część 4. Wniosek

Widzieć! Zaledwie cztery kroki pomagają w selektywnym tworzeniu kopii zapasowych danych Androida na PC lub Laptopie. Więc na co czekasz? Pobierz FoneDog Android Data Backup & Restore, aby zsynchronizować dane lub pliki na komputerze. Jeśli Twój telefon niestety ulegnie awarii i utraci dane, nadal możesz przywrócić je z kopii zapasowej.

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Vernon Roderick

Specjalizacja techniczna w zakresie pisania scenariuszy na PC / YouTube / optymalizacji witryny

Jedną z moich pasji jest tworzenie własnego oprogramowania

Piszę artykuły, aby dzielić się wiedzą na temat technologii IT i trochę doświadczenia w tworzeniu własnego oprogramowania, a tworzenie własnego oprogramowania jest jedną z moich pasji do pracy.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.6 / 5 (na podstawie 57 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.