Rejestrator ekranu FoneDog Rejestrator ekranu FoneDog
Oferta specjalna Oferta specjalna
Only Only
$4.49 $4.49
aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc aby uzyskać licencję na JEDEN miesiąc
Wyprzedaż kończy się za xx dni Wyprzedaż kończy się za xx dni
Kup teraz
sprzedaż

Kontakt

Jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PC

Autorstwa: Nathan E. Malpass, ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r

„Straciłem wszystkie moje pliki, gdy przypadkowo upuściłem mój stary telefon na basen w zeszłym roku. Teraz chcę zrobić wszystko dobrze i planować wykonywanie kopii zapasowych moich danych. Jakiego programu mogę użyć do utworzenia kopii moich plików na moim komputerze? ”

Część 1. Dlaczego warto zapisywać kopie zapasowe danych na komputerzeCzęść 2. Wykonaj kopię zapasową danych Androida na PC za pomocą FoneDog Android ToolkitCzęść 3. Użyj FoneDog Android Toolkit, aby zapisać istniejące i usunięte pliki na PCPrzewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PCCzęść 4. Wniosek

Część 1. Dlaczego warto zapisywać kopie zapasowe danych na komputerze

Podczas gdy smartfony i tablety stają się dziś coraz bardziej wyrafinowane, pozostają podatne na uszkodzenia i nieoczekiwane usterki. Pewnego dnia urządzenie osiąga szczyt, a następnego dnia może przestać działać. Dlatego kopie zapasowe są ważne.

Warto jednak wspomnieć, że nie wolno narażać na szwank bezpieczeństwa danych. Niektórzy użytkownicy przesyłają swoje pliki do pamięci w chmurze, np Dysk Google i Dropbox. Oferują dużą pojemność pamięci za darmo, dlatego wielu woli chmurę niż inne alternatywy tworzenia kopii zapasowych.

Problem polega jednak na tym, że pliki są przesyłane na serwery innych firm. Konta mogą zostać zhakowane i naruszone zostanie bezpieczeństwo danych. Z drugiej strony kilku użytkowników korzysta z aplikacji przechowujących kopie zapasowe w pamięci urządzenia. W takim przypadku kopia zapasowa spada w dół w przypadku uszkodzenia gadżetu.

Wykonaj kopię zapasową Androida na PC
Wykonaj kopię zapasową Androida na PC

Biorąc pod uwagę te czynniki, najlepszym rozwiązaniem może być zapisywanie kopii zapasowych na komputerze osobistym. Oto kilka zalet:

  • Lepsze bezpieczeństwo danych. Tylko Ty i osoby mające fizyczny kontakt z komputerem mogą uzyskać dostęp do kopii zapasowych. Jeśli zabezpieczysz komputer hasłem, tylko ci, którzy o nim wiedzą, mogą dostać się do twoich plików.
  • Mniejsze ryzyko uszkodzenia. Komputery są mniej podatne na uszkodzenia fizyczne niż smartfony i tablety.
  • Dostępność bardziej zaawansowanych programów antywirusowych. Najlepsze programy antywirusowe są dostępne dla komputerów, które chronią przed szkodliwym złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Część 2. Wykonaj kopię zapasową danych Androida na PC za pomocą FoneDog Android Toolkit

Jeśli szukasz niezawodnego programu do tworzenia kopii zapasowych, którego chcesz użyć, nie szukaj więcej. Znalazłeś swój mecz z FoneDog Android Toolkit. Jego Dane Androida Tworzenie kopii zapasowych i przywracania narzędzie może utworzyć kopię zapasową wszystkich plików - lub tylko niektórych z nich, jeśli chcesz.

Wielkie jest także to, że można zapisać wiele kopii zapasowych wykonanych na urządzeniu. Oznacza to, że twoja najnowsza kopia zapasowa nie zastąpi poprzednich.

FoneDog może tworzyć kopie zapasowe kontaktów, wiadomości, dzienników połączeń, zdjęcia, wideo, audio i dokumenty na komputer. Ponadto możesz używać tego samego oprogramowania do przywracania kopii zapasowych bezpośrednio na urządzeniu. Aby odzyskać pliki, wystarczy podłączyć telefon do komputera i kliknąć.

Krok 1. Pobierz i uruchom FoneDog Android Toolkit.

Pobierz oprogramowanie i uruchom je po zakończeniu instalacji. Z opcji wybierz Kopia zapasowa i przywracanie danych Androida. Podłącz smartfon lub tablet do komputera.

Pobierz i uruchom Fonedog Toolkit

Pobierz i uruchom Fonedog Toolkit - Krok 1

Krok 2. Włącz debugowanie USB.

Włącz debugowanie USB w telefonie. Kroki będą się różnić w zależności od wersji Androida. Aby Cię poprowadzić, wykonaj następujące czynności:

Android 4.2 lub nowszy

Ustawienia > O telefonie > Wybierz Numer kompilacji aż pojawi się monit> debugowanie USB

Android 3.0 do 4.1

Ustawienia > Opcje programistyczne > debugowanie USB

Android 2.3 lub wcześniejszy

Ustawienia > Konsultacje > Nowe Inwestycje > debugowanie USB

Włącz debugowanie USBWłącz debugowanie USB - krok 2

Krok 3. Wybierz opcję kopii zapasowej

Zobaczysz 4 opcje w oknie. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych na swoim urządzeniu, kliknij Kopia zapasowa jednym kliknięciem. Jeśli jednak chcesz wybrać określone pliki do utworzenia kopii zapasowej, kliknij Kopia zapasowa danych urządzenia przycisk.

Wybierz opcję kopii zapasowej

Wybierz opcję kopii zapasowej - krok 3

Krok 4: Wybierz typ pliku do utworzenia kopii zapasowej

Jeśli wybierzesz tę opcję, oprogramowanie wyświetli listę typów plików. Zaznacz pola typów plików, które chcesz uwzględnić w kopii zapasowej.

Trafienie Początek aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Pamiętaj, że nie można odłączyć urządzenia od komputera podczas tworzenia kopii zapasowej.

Wybierz typ pliku do utworzenia kopii zapasowej

Wybierz typ pliku do kopii zapasowej - Krok 4

Poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej danych Androida na PC.

Nie przegap:

Kopia zapasowa Androida na PC

Część 3. Użyj FoneDog Android Toolkit, aby zapisać istniejące i usunięte pliki na PC

Krok 1: Zainstaluj narzędzie Fonedog Tool i uruchom je

Po pobraniu oprogramowania uruchom je i wybierz Android Data Backup and Restore z menu głównego. Podłącz urządzenie do komputera. Musisz teraz ręcznie aktywować debugowanie USB.

Krok 2: Wybierz opcję Przywróć

Jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową, po prostu wybierz Przywracanie danych urządzenia zamiast kopii zapasowej danych urządzenia.

Wybierz opcję Przywróć

Wybierz opcję przywracania - krok 2

Krok 3: Wybierz pliki kopii zapasowej danych Androida

Możesz wybrać plik kopii zapasowej, który chcesz odzyskać. Następnie kliknij „Początek".

Wybierz Pliki kopii zapasowej danych Androida

Wybierz Pliki kopii zapasowej danych Androida - krok 3

Krok 4: Pobierz dane Androida z plików kopii zapasowej

Odpowiednie kategorie plików pojawią się po lewej stronie interfejsu. Przejrzyj ich zawartość i zaznacz pliki, które chcesz zapisać na komputerze. naciśnij wyzdrowieć kiedy jesteś zadowolony ze swojego wyboru. Jeśli oprogramowanie poprosi o wyznaczenie folderu docelowego, wybierz jeden i kliknij wyzdrowieć.

Pobierz dane Androida z kopii zapasowej

Pobierz dane Androida z kopii zapasowej - Krok 4

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Przewodnik wideo: Jak wykonać kopię zapasową danych Androida na PC

Część 4. Wniosek

Wykonywanie kopii zapasowych jest miarą, którą warto podjąć, jeśli naprawdę cenisz swoje pliki. Wystarczy oprogramowanie takie jak FoneDog Android Toolkit i kilka minut czasu. Z taką łatwością nic nie powinno powstrzymywać Cię przed robieniem kopii zapasowej danych Androida na PC.

W przeciwieństwie do innych programów do tworzenia kopii zapasowych, FoneDog daje swobodę wyboru tego, co chcesz wykonać kopię zapasową. Daje to nawet możliwość odzyskania usuniętych i uszkodzonych plików. Tworzenie kopii zapasowych nigdy nie było tak proste!

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Nathan E. Malpass

Ekspert ds. konserwacji urządzeń iPhone / Android

Pozostanie w domu, słuchanie muzyki, pisanie artykułów technicznych

Wiele osób poprosiło mnie o naprawę swoich telefonów komórkowych, więc mam duże doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych i wiem dużo o telefonach z Androidem lub Apple.

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.5 / 5 (na podstawie 72 oceny)

Logo Android Data Backup & Restore

Android Data Backup & Restore

Wykonaj kopię zapasową danych Androida i selektywnie przywróć do Androida

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.