Kontakt

Jak zmienić programy startowe na komputerze Mac - i nie tylko

Autorstwa Adela D. Louie, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r

Mac jest jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń, jakie mamy obecnie. Jednak przez najdłuższy czas korzystania z niego będziesz mógł doświadczyć, że komputer Mac może działać wolno z powodu zbyt wielu plików, aplikacji i śmieci. Dotyczy to również spowolnienia startupów. Najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie lub zmiana programów startowych na komputerze Mac.

W tym artykule pokażemy jak zmienić programy startowe na komputerze Mac i wiele innych. Więc jeśli szukasz rozwiązania dla swojego startupu, to jest to do przeczytania.

Część 1: Co to są elementy startowe?Część 2: Jak ręcznie zmienić programy startowe na komputerze MacCzęść 3: Jak naprawić Broken Startups na MacuCzęść 4: Jak usunąć demony i agenty z procesu uruchamianiaCzęść 5: Wniosek

Część 1: Co to są elementy startowe?

Elementy startowe to elementy i loginy, usługi oraz aplikacje uruchamiane przy każdym uruchomieniu komputera Mac. Są to aplikacje, które starają się znaleźć jeden z elementów startowych, nie zauważając tego. Dlatego nigdy nie prosi o zgodę na to. Jeśli tak się stanie w dłuższej perspektywie, może się zdarzyć, że po włączeniu komputera Mac uruchomi się kilkanaście aplikacji.

Jeśli tak jest, oznacza to, że komputer Mac obciąża również procesor i pamięć. Jeśli na starcie działa tak wiele aplikacji, oznacza to, że uruchomienie komputera Mac potrwa wieczność, a jego wydajność również będzie działać wolno.

Oprócz tego, o czym wspomnieliśmy, po usunięciu z aplikacji określonej aplikacji lub usługi faktycznie pozostawia pewne elementy logowania zawierające zepsuty link. Te elementy są w rzeczywistości całkowicie bezużyteczne i mogą powodować niechciane wiadomości oraz marnować zasoby komputera Mac. Dlatego będziesz musiał coś z tym zrobić.

Zmień elementy startowe Mac

Część 2: Jak ręcznie zmienić programy startowe na komputerze Mac

Wyłączenie programu startowego komputera Mac nie jest niemożliwe, nawet jeśli robisz to ręcznie. Oznacza to, że jeśli masz trochę czasu i chcesz to zrobić samodzielnie, możesz przejść dalej i postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem. Wyłączenie ich to jeden ze sposobów zmiany programów startowych zainstalowanych na komputerze Mac.

Jednym z najłatwiejszych sposobów kontrolowania uruchamiania jest przejście do Preferencji systemowych, a następnie przejście do użytkowników i grup. Oto jak to robisz.

Krok 1: Przejdź dalej i uruchom Preferencje systemowe na komputerze Mac.

Pref. Systemu

Krok 2: Następnie przejdź dalej i kliknij Użytkownicy i grupy

Grupy użytkowników

Krok 3: Następnie kliknij swój pseudonim znajdujący się po prawej stronie ekranu.

Krok 4: Następnie przejdź dalej i wybierz element logowania.

Przedmioty Starup Zaloguj się Zakładka Przedmioty

Krok 5: Następnie przejdź do programów startowych, które chcesz usunąć lub zmienić.

Krok 6: Po zakończeniu przejdź dalej i kliknij znak „-” znajdujący się poniżej.

Krok 7: To jest to! A jeśli chcesz je dodać z powrotem, wystarczy kliknąć znak „+”

Krok 8: Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer Mac, a zauważysz wprowadzone zmiany.

Część 3: Jak naprawić Broken Startups na Macu

Uszkodzone uruchomienia Maca to pliki, które pozostały z aplikacji, które zostały usunięte lub odinstalowane na komputerze Mac. Teraz, aby móc je usunąć, wystarczy sprawdzić, czy znajdują się w elementach startowych. Jeśli tak, to wyłącz je. Możesz to zrobić, wykonując te same kroki, które podaliśmy wcześniej.

Następnie będziesz musiał usunąć wszystkie resztki właśnie odinstalowanej aplikacji. Możesz to zrobić za pomocą naszego potężnego narzędzia. The FoneDog Mac Cleaner.

FoneDog Mac Cleaner jest znany jako świetne i potężne narzędzie, którego możesz użyć, aby przyspieszyć swój komputer Mac za pomocą kilku prostych kliknięć. To narzędzie przeskanuje komputer Mac i wyczyści wszystkie niepotrzebne pliki w najszybszy i najłatwiejszy możliwy sposób.

Korzystanie z FoneDog Mac Cleaner pozwala również sprawdzić stan komputera Mac, w tym wykorzystanie dysku, stan procesora i zużycie pamięci. Będziesz także mógł usunąć wszystkie resztki pozostawione przez aplikację, którą właśnie odinstalowałeś z komputera Mac. Nie tylko to może również pomóc w znalezieniu tych samych zdjęć i wykryciu wszystkich identycznych plików, które masz na komputerze Mac.

Teraz, aby zacząć, w ten sposób możesz usunąć te zepsute startupy z komputera Mac.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Najpierw musisz pobrać FoneDog Mac Cleaner z naszej niesamowitej strony internetowej. A następnie zainstaluj program na komputerze Mac.

Darmowe pobieranie

Krok 2: Uruchom program

Po zakończeniu procesu instalacji, uruchom FoneDog Mac Cleaner na komputerze Mac. Na głównym interfejsie programu będzie można zobaczyć status systemu Mac.

status

Krok 3: Wybierz swój moduł i folder

Następnie przejdź dalej i wybierz opcję modułu u góry ekranu. Śmiało i kliknij opcję „Cleaner”.

A następnie FoneDog Mac Cleaner wyświetli listę folderów na ekranie. Z tej listy przejdź dalej i kliknij System śmieci. W tym miejscu będziesz mógł zlokalizować wszystkie resztki ostatnio usuniętej aplikacji z komputera Mac.

Krok 4: Skanuj systemowe śmieci

Po wybraniu folderu FoneDog Mac Cleaner poprosi Cię o zeskanowanie śmieci systemowych. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Skanuj”, a proces się rozpocznie. Proces skanowania może zająć trochę czasu, w zależności od tego, jak duże są elementy znajdujące się w śmieciach systemowych.

Systemowe skanowanie śmieci

Krok 5: Wyświetl podgląd i wybierz elementy do wyczyszczenia

Jak widać na ekranie, niepotrzebne pliki są w rzeczywistości podzielone na kategorie. Odtąd wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć kursor myszy na systemową kategorię śmieci, a następnie szczegóły tej kategorii będą mogły zostać wyświetlone. Będą one znajdować się po prawej stronie ekranu.

Stamtąd wystarczy kliknąć przycisk „Wyczyść”, aby rozpocząć usuwanie wszystkich niepotrzebnych plików na komputerze Mac.

Pamięć podręczna aplikacji śmieciowych systemu

Krok 6: Czyszczenie zostało zakończone

Po zakończeniu procesu czyszczenia wszystkie niepotrzebne pliki znikną z komputera Mac. Czasami jednak będzie można zobaczyć zaznaczony folder z napisem „Zero KB”. Oznacza to, że foldery te są folderami automatycznie odtwarzanymi, dlatego nie musisz się o nic martwić.

Usunięcie logu systemu śmieciowego

Tak to jest! Za pomocą FoneDog Mac Cleaner będziesz mógł usunąć wszystkie resztki z aplikacji, które usunąłeś na komputerze Mac. Dzięki temu możesz zwolnić więcej miejsca na komputerze Mac, a także przyspieszyć, jeśli chodzi o jego wydajność.

Ludzie również czytająJak przyspieszyć swój komputer Mac?Dlaczego mój MacBook Pro jest taki wolny i co z tym zrobić?

Część 4: Jak usunąć demony i agenty z procesu uruchamiania

Jeśli masz zamiar mówić o swoich plikach, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do folderu systemowego / Library / StartUpItems. Stamtąd będziesz mógł szukać wszystkich startup pliki, które masz na komputerze Mac, które są uruchamiane wraz z systemem. Stąd będziesz mógł usunąć niepotrzebne elementy logowania.

Kolejną rzeczą jest folder / Library / LaunchDaemons. Ten plik zawiera wiele plików preferencji, dzięki czemu dowiesz się, jak działa aplikacja uruchamiana wraz z systemem. Tutaj możesz rozważyć usunięcie niektórych plików, które masz w tym folderze. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że usuniesz te, których już nie potrzebujesz. Musisz także upewnić się, że faktycznie zostały bezpiecznie usunięte z folderu.

Ponadto / Library / LaunchAgents to folder, który faktycznie zawiera pliki preferencji. Są to pliki odpowiedzialne za to, dlaczego dana aplikacja działa lub uruchamia się podczas procesu logowania, a nie podczas uruchamiania.

Wspomniane wcześniej foldery to te, które faktycznie zawierają pliki związane z aplikacjami. Ale z drugiej strony możesz również sprawdzić foldery systemowe, aby wiedzieć, czy potrzebujesz aplikacji systemowych do uruchomienia podczas uruchamiania.

1. / System / Library / LaunchDaemons - musisz pamiętać, że oprócz pliku preferencji jest to folder, który zawiera inne ważne elementy systemowe. Są to te, które zaleca się przechowywać w tym folderze.

2. / System / Library / LaunchAgents - jest to również jeden folder, w którym nie będzie można znaleźć niczego, co można usunąć. Ale z drugiej strony, pamiętanie o tym z pewnością pomoże ci w poszukiwaniu plików związanych z aplikacją, która ma problem z uruchomieniem komputera Mac. Tak więc, jeśli masz aplikację, która nie działa dobrze i nie zgadza się z twoim loginem, możesz śmiało prześledzić go, przechodząc przez ten folder.


Jeśli jednak szukasz czegoś, co ułatwi ci usunięcie tych elementów logowania, możesz użyć FoneDog Mac Cleaner. To narzędzie pomoże Ci pozbyć się uszkodzonych elementów logowania. Ponadto może sprawić, że komputer Mac będzie działał szybciej, jeśli chodzi o jego wydajność, i może pomóc Ci zwolnić trochę więcej miejsca na komputerze Mac.

Część 5: Wniosek

W ten sposób możesz zarządzać programami startowymi na komputerze Mac. Ten proces może wydawać się nieco trudny, ale w rzeczywistości jest to łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednia wiedza na temat tego, jak możesz to zrobić. Dlatego już daliśmy ci sposoby i rozwiązania twojego problemu.

Wykonanie tego wszystkiego ręcznie jest jedną z wielkich rzeczy. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, że faktycznie pracujesz nad przedmiotami, nad którymi powinieneś pracować i że nic to nie zmieni. Jest jednak w rzeczywistości łatwiejszy sposób, aby to zrobić. Odbywa się to za pomocą FoneDog Mac Cleaner.

Posiadanie FoneDog Mac Cleaner będzie w stanie zapewnić, że każdy proces, który wykona, będzie bezpieczny i że nie będzie to miało wpływu na nic na komputerze Mac - oprócz tego, nad którym pracujesz. To narzędzie jest idealne do pozbycia się wszystkich niechcianych rzeczy, które masz na komputerze Mac. Obejmuje to niepotrzebne pliki, duplikaty plików i wiele więcej.

FoneDog Mac Cleaner to także świetne narzędzie do zwalniania miejsca na komputerze Mac. Wynika to z jego niesamowitych funkcji, takich jak czyszczenie śmieci, zarządzanie duplikatami plików, usuwanie starych i dużych plików, odinstalowywanie resztek usuniętych aplikacji z komputera Mac i ochrona zbędnej historii wyszukiwania. Jak widać, to jeden potężny Mac Cleaner, którego możesz użyć, aby zapewnić, że Twój Mac zawsze będzie w najlepszym wydaniu.

Zostaw komentarz

Komentarz

Komentarz ()
obraz autora

Adela D. Louie

Tech WWW Pisanie / Optymalizacja treści

Śpiewa, uśmiecha się, zaskakuje każdego dnia!

Tak więc, jako pisarz techniczny, moim obowiązkiem jest gromadzenie skutecznych i niezawodnych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z problemami związanymi z urządzeniami.

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

Jak ci się podoba ten artykuł?

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

CIEKAWYDULL

Sprawdź ikonę/Sprawdź ikonę

PROSTYTRUDNY

Dziękuję Ci! Oto twoje wybory:

Oceń ten artykuł: Doskonały

Ocena: 4.7 / 5 (na podstawie 88 oceny)

Logo Mac Cleaner

Mac Cleaner

Uniwersalne oprogramowanie dla Maca do czyszczenia systemu Mac OS i przyspieszania pracy komputera Mac.

Darmowe pobieranie

FoneDog używa plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kliknij tutaj uczyć się więcej.